Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Integrirani ojaĆØevalec - kaj kupiti
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4 ... 41, 42, 43  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
drago67



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 19:24
Prispevkov: 1088
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 02, 2010 21:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

trancedeejay je napisal/a:
Citiram:
za tega je trenci enkrat rekel ,da vsakiĆØ ko ga je priklopil je molil ,da ne bo spet crknu.zadeva je preveĆØ navita.......Å”e par let ne zdržijo,kaj Å”ele 20....
trensi bo že vedu,ker ga je imel in popravljal tud.


No, tukaj je malo dezinformacij. Meni moj S300 nikoli ni crknil, tako da ga nikoli nisem imel na servisu. Je Ŕel pa kolegu dvakrat "po gobe" in Ŕe dva poznam ,ki sta ga imela na servisu, tako da sem svojega prodal.

Have a nice Day

Matt


no moja napaka.se opraviĆØujem.(emÅ”o...)samo ĆØe me spomin ne vara je bilo govora,da sta znotraj skoraj identiĆØna.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MAre007



Pridružen/-a: Čet Dec 2010 10:23
Prispevkov: 605
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 02, 2010 21:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

vojko je napisal/a:
Pomoje ti bo. 'Sad' Novega ki bi ti ga nadomestil za 1000ā‚¬ ne vidim na horizontu.

Kaki Rotli iz 80-90 tih so Å”li lepo zraven. RB 980 konĆØna pa kak pre, recimo.


Je paĆØ tako, da se Å”e tako dobre Å”katle enkrat naveliĆØaÅ”. To sem komaj prodal za 500 ā‚¬.

Ampak, a ni elektronika v zadnjih 20-30-ih letih moĆØno napredovala, el. komponente pa so vedno bolj dovrÅ”ene, zanesljive in tudi poceni....

ƈe je proizvodna cena npr. dobro tono težkega R. Cliota kakÅ”nih 5.000 ā‚¬, kako lahko en ojaĆØevalec teže 10 kg stane 2.000 ā‚¬ ali veĆØ?
Ali pa npr. prenosniki, mobiteli ... Å”pica tehnologije se dobijo od nekaj 100 ā‚¬ naprej ... ObĆØutek imam, da gre tukaj za dosti nategovanja v smislu Cesarjevega novega oblaĆØila.

A ni bistvo dobrega ojaĆØevalca teoretiĆØno ta, da linearno ojaĆØa vhodni napetostni signal pri spremenljivi impedanci bremena (ker gre za duÅ”ilke kretnic in zvoĆØnikov, kondenzatorje ... se impedanca zvoĆØnika spreminja s frekvenco signala) v izhodni tokovni signal.

A je to danes tak problem in zakaj toliko stane ?

Kako so lahko glavni naĆØrtovalci dragih skoraj unikatnih ojaĆØevalcev oblikovalci, ki o elektroniki skoraj nimajo pojma ? OjaĆØevalce delajo s poskuÅ”anjem in izumljajo nekaj, kar se da izraĆØunati ? Ali ni bolj zaupati velikim družbam iz tehnoloÅ”ko visoko razvitih okolij (npr. Japonske) kjer za razvoj že z veĆØ desetletno tradicijo skrbijo vrhunski strokovnjaki elektronike ? Kdo koga tukaj farba ? Zakaj so najboljÅ”i stari ojaĆØevalci japonske izdelave (Marantz, Luxman, Pioneer,....) ?
_________________
MAre
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ProJet



Pridružen/-a: Sre Feb 2009 17:54
Prispevkov: 1241
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 02, 2010 22:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

MAre007, Clio je produkt visoko bla bla ... in v primerjavi z roĆØno izdelanim RR Phantom je jajec. Mr. Green

MAre007, Yamaha A-S2000 je produkt visoko bla bla ... in v primerjavi z roĆØno izdelanim Kronzila SXI je jajec. Mr. Green

Glede na to, da premoreÅ” kanĆØek logiĆØnega razmiÅ”ljanja ti bo kaj hitro jasno ... Twisted Evil
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ProJet



Pridružen/-a: Sre Feb 2009 17:54
Prispevkov: 1241
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 02, 2010 22:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

MAre007 je napisal/a:
Zakaj so najboljÅ”i stari ojaĆØevalci japonske izdelave (Marantz, Luxman, Pioneer,....) ?


Says who? Rolling Eyes
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Å tajerska

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 02, 2010 22:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mislim, da s tem svojim postom tule ne boÅ” ravno naletel na veliko simpatizerjev(lahko pa v doloĆØenih okvirih raĆØunaÅ” na mene! Cool )!
Seveda velike firme vleĆØe navzdol dejstvo, da s svojo ponudbo pokrivajo tudi nižje range ponudbe, tako po ceni kot (vĆØasih tudi) kakovosti."Zaresni" audiofili smatrajo recimo kot smrtni greh sluĆØaje, ko se nekatere high-end firme podajo tudi v množiĆØne segmente ponudbe in so jo pripravljeni poslediĆØno totalno popljuvat in ji za veĆØne ĆØase odvzeti možnosti konkurirati v visokem razredu.
Po drugi strani pa se zdi, da kar zlahka uspevajo "garažni"(ne mislim zaniĆØevalno!) ponudniki nekih "puristiĆØnih" izdelkov, ki so dizajnersko domiÅ”ljeni in so dovolj dragi, da se jih prime aura ekskluzivnosti.
Ampak tako paĆØ je in to ne pomeni, da je vse vedno ravno objektivno! Confused
Sicer si pa prvo reakcijo že fasal! Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ProJet



Pridružen/-a: Sre Feb 2009 17:54
Prispevkov: 1241
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 02, 2010 22:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

krokar je napisal/a:
Sicer si pa prvo reakcijo že fasal! Very Happy

Brez skrbi, naj se fant in njemu podobni navadi, da ne obstaja samo svet, kot jim ga vcepljajo povpreĆØneži, a ne krokar, paĆØ pa da obstaja nekaj tudi onkraj njihovih meja razmiÅ”ljanja. Vsekakor neobiĆØajna izkuÅ”nja za nekega samoomejevalnega osebka, ki jih kar mrgoli v naÅ”i bližnji okolici. Mr. Green
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
galop



Pridružen/-a: Sob Feb 2009 15:05
Prispevkov: 536
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 02, 2010 22:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Stare stvari so bile dejansko in so boljÅ”e,ĆØe samo odpreÅ” in pogledaÅ” v drobovje kakÅ”ne stare luxman ali podobne konĆØne stopnje ti hitro postane jasno.VĆØasih znamke niso varĆØevale na materialu , znanju in denarju, dandanes imajo inženirji pogoj za koliko denarja lahko naredijo zvoĆØnik ali komponento,skratka ĆØim ceneje in lepÅ”e,Å”ele potem pride na vrsto notranjost...Kako bo pa igrala je pa loterija.Napredek el komponent od 80 ih pa dosedaj ni bil nevem kakÅ”en,razen mogoĆØe mosfetov ali pa integriranih vezij oz ĆØipov,vse ostalo je veĆØ ali manj isto,ni nujno da bo novejÅ”i upor ali pa hitrejÅ”i tranzistor igral bolje...
_________________
vintage , Diy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ProJet



Pridružen/-a: Sre Feb 2009 17:54
Prispevkov: 1241
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 02, 2010 22:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

MAre007 je napisal/a:
A je to danes tak problem in zakaj toliko stane ?

Ko se neka japonska visoko tehnoloÅ”ka oh in sploh firma spravi narediti vrhunsko kvaliteten npr. ojaĆØevalec, potem je pa cena Å”e mnogo viÅ”ja od specializiranih manufakturnih delavnic. Mhmmm ... le zakaj, le zakaj? Rolling Eyes
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 02, 2010 22:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Citiram:
ƈe je proizvodna cena npr. dobro tono težkega R. Cliota kakÅ”nih 5.000 ā‚¬, kako lahko en ojaĆØevalec teže 10 kg stane 2.000 ā‚¬ ali veĆØ?


Verjetno je potem programska oprema za vas zastonj.

Kar pa se tiĆØe ojaĆØevalnikov ste prejeli že kar nekaj predlogov. Na enega izmed linkov ste podali Onkyo receiver, hkrati pa pisali o robustnosti.
NAD-ov integrirec je vsekakor bolj robusten v tem pogledu.

NAD-ov smo nekateri posedovali veliko, pa tudi testirali smo jih. Od vseh integrircev, konĆØnih stopenj in predojaĆØevalcev mi je crknil samo en integrirec, pa Å”e to cca. 2 uri po tem, ko sem ga prinesel novega na test. (defekt kondenzatorja).

Drugo je, kar se tiĆØe CD/DVD predvajalnikov in pa starejÅ”ih tipov receiverjev.

VĆØasih so tudi NAD enote imele kovinsko prednjo ploÅ”ĆØo, ki jo je sedaj zamenjala trda plastika a glede na dizajn sploh ni kaj za oĆØitati.

Tu je potem Ŕe marsikaj od Rotla.

Sam bi vam za ta budget priporoĆØal NAD C355BEE ali NAD C375BEE. Potem lahko odstranite bridge in kasneje priklopite kakÅ”en boljÅ”i predojaĆØevalnik - ogromna razlika.
Sicer zakaj bi sploh govorili. S seboj vzemite zvoĆØnike in jih priklopite v trgovini. Tam boste tudi na mestu ugotovili ali vam vidna izdelava komponente odgovarja, pa Å”e malo boste "potežkali".
Have anice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ProJet



Pridružen/-a: Sre Feb 2009 17:54
Prispevkov: 1241
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 02, 2010 22:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ProJet je napisal/a:
MAre007 je napisal/a:
Zakaj so najboljÅ”i stari ojaĆØevalci japonske izdelave (Marantz, Luxman, Pioneer,....) ?


Says who? Rolling Eyes


galop je napisal/a:
Stare stvari so bile dejansko in so boljÅ”e, ĆØe samo ...


Aha galop pravi tako. Dezinformacija!

V enakem cenovno segmentnem razredu (paralela s preteklostjo enostavno ugotovljiva, npr. po ajki) je dandanaÅ”nja roba svetlobna leta pred vintage komponentami. Ne samo, da obstaja boljÅ”a tehnologija, sestavni deli, ... znanje o sami "materiji" je tisto, ki je neprimerno bolj poglobljeno in prav niĆØ ne kaže, da bi že konvergiralo k neki limiti. Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Antun



Pridružen/-a: Tor Sep 2010 8:52
Prispevkov: 192
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 02, 2010 22:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kaj pa MF A300
_________________
Audiatur et altera pars!
De gustibus non est dispuntandum.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MAre007



Pridružen/-a: Čet Dec 2010 10:23
Prispevkov: 605
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 02, 2010 23:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ProJet je napisal/a:
krokar je napisal/a:
Sicer si pa prvo reakcijo že fasal! Very Happy

Brez skrbi, naj se fant in njemu podobni navadi, da ne obstaja samo svet, kot jim ga vcepljajo povpreĆØneži, a ne krokar, paĆØ pa da obstaja nekaj tudi onkraj njihovih meja razmiÅ”ljanja. Vsekakor neobiĆØajna izkuÅ”nja za nekega samoomejevalnega osebka, ki jih kar mrgoli v naÅ”i bližnji okolici. Mr. Green


Blagor tistim, ki služijo na vaÅ” raĆØun ... a dajo vam vedeti, da ste carji in vi ste sreĆØni.

Seveda ne trdim, da so drage komponente zaniĆØ in poceni japonske dobre, vendar menim, da so nekje realne meje. Sploh pri reprodukciji zvoka, kjer je veriga zaporednih ĆØlenov, polno težav povezanih z nelienearnostjo in kjer gre vedno, tudi pri zelo dragih komponentah, za kompromise ..


Bil sem pri enem takem modelu, ki prodaja tudi napajalne kable za HI-FI in se jih vÅ”teka v navadno 230 V vtiĆØnico .... za nekaj 1000 ā‚¬. 2 m dolg kabel prereza recimo 30 mm.

Ljudje božji oz. posebneži, ki Å”trlite iz povpreĆØja, kar smilite se mi, kako vas nategujejo. Tip - prodajalec oz. znano slovensko ime iz HI-END sveta ima srednjo Å”olo neke družboslovne smeri in mi je solil pamet, kako je napetost boljÅ”a ... potem, ko pa sem mu direkt povedal, da nima pojma ... pa je Å”e kar naprej lapal in mi prodajal meglo... no utihnil je, ko sem povedal da imam podiplomsko izobrazbo iz elektrotehnike in mu razložil, kje se moti ... Tako je to. Ovce pa zlahka nategne in oni celo verjamejo, da so zmagali. Gre dejansko za neko vrsto vere ...

Pred dobrimi 15-imi leti sem bil v garažni prodajalni na Vrhovcih. S seboj sem prinesel Pioneer SX 757 receiver in so se mi smejali. Potem smo zadevo priklopili na moje KEFe in jo primerjali z njihovim 50 x dražjim ojaĆØevalcem. Prodajalca sta postali tiho, kajti razlika v zvoku med enim in drugim je bila tako majhna ... razlika v ceni pa 50 x.
_________________
MAre


Nazadnje urejal/a MAre007 Čet Dec 02, 2010 23:14; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ProJet



Pridružen/-a: Sre Feb 2009 17:54
Prispevkov: 1241
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 02, 2010 23:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

MAre007, oĆØitno se družiÅ” z napaĆØnimi osebki. Laughing

Lahko mi verjameÅ”, da me je zelo težko nategniti in mi prodati maĆØka v žaklju. Raje se vpraÅ”aj o dometu tvojih sposobnosti na audio podroĆØju ali drugaĆØe povedano blagor ti, da si zadovoljen in zadovoljĆ©n s sliÅ”anim na povpreĆØnih komponentah in da malo viÅ”e veĆØ ne opaziÅ” razlike. Vedi pa, da jo nekateri z lahkoto. Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pasuljaris



Pridružen/-a: Pet Apr 2009 22:13
Prispevkov: 1526
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 02, 2010 23:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Prosil si za nasvet.

Karkoli ti je kdo svetoval, si zavrgel (praviloma brez argumentov).

Sedaj postajaÅ” žaljiv do tistih, ki na stvari gledajo drugaĆØe kot ti.

Kaj pravzaprav želiŔ?
_________________
Usoda se igra s ĆØlovekom, ĆØlovek pa igra na trobento.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MAre007



Pridružen/-a: Čet Dec 2010 10:23
Prispevkov: 605
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 02, 2010 23:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ProJet je napisal/a:
MAre007, oĆØitno se družiÅ” z napaĆØnimi osebki. Laughing

Lahko mi verjameÅ”, da me je zelo težko nategniti in mi prodati maĆØka v žaklju. Raje se vpraÅ”aj o dometu tvojih sposobnosti na audio podroĆØju ali drugaĆØe povedano blagor ti, da si zadovoljen in zadovoljĆ©n s sliÅ”anim na povpreĆØnih komponentah in da malo viÅ”e veĆØ ne opaziÅ” razlike. Vedi pa, da jo nekateri z lahkoto. Wink


ƈe hoĆØeÅ” posluÅ”ati res kakovostno glasbo, hodi na koncerte. Vse hiÅ”ne reprodukcije so daleĆØ od žive izvedbe in zato menim, da je prekomerno troÅ”enje, npr. preko 5.000 ā‚¬ za hiÅ”ni sistem, metanje denarja stran, razen, ĆØe ga imaÅ” veliko in ti nekaj 10.000 ā‚¬ ne predstavlja bistvenega finanĆØnega bremena. A veste, kakÅ”ne so provizije pri teh HI-end zadevah. Bolje da ne.
_________________
MAre
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4 ... 41, 42, 43  Naslednja
Stran 3 od 43

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe