Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

S čim predvajati FLAC na računalniku
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
pjotrpan



Pridružen/-a: Pon Jan 2011 23:04
Prispevkov: 16
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 13, 2011 07:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Odlična tema in koristni nasveti, EAC 1.0 beta sem skonfigurural po Audiofilovih nasvetih in že veselo ripam.
Edino presenečenje je dejstvo, da za en CD porabi 3 ure Shocked PC je star pol leta, precej močan, drive je program spoznal sam od sebe in vnesel prave nastavitve (sem preveril po objavljenem linku) - je to normalno?


Nazadnje urejal/a pjotrpan Sre Apr 13, 2011 10:25; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: Ruše

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 13, 2011 07:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

pjotrpan je napisal/a:
Odlična tema in koristni nasveti, EAC 1.0 beta sem skonfigurural po Audiofilovih nasvetih in že veselo ripam.
Edino presenečenje je dejstvo, da za en CD porabi 3 ure Shocked PC je star pol leta, precej močen, drive je program spoznanl sam od sebe in vnesel prave nastavitve (sem preveril po objavljenem linku) - je to normalno?


Tri ure ni normalno. Meni zripa en disk v 8 do 15 minutah! Problematične diske, pri katerih mi program predvidi čas ripanja 59 ur (ker daljši čas pač ne more prikazati), pa najprej z Nero-m prekopiram na CD-RW in potem slednjega brez problemov zripam v običajnem času. Wink

Če ti pa vse diske ripa tako dolgo kot praviš, potem bo najbrž krivec za to računalnik.
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljšemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pjotrpan



Pridružen/-a: Pon Jan 2011 23:04
Prispevkov: 16
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 13, 2011 08:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Edino, kar bi bilo lahko neobičajno je da zapis na zunanji USB disk, ki je nekaj let star.. Hitrost, ki jo napiše EAC je okoli 0,9 - 1,0X...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ma_coule



Pridružen/-a: Tor Apr 2010 23:27
Prispevkov: 370
Kraj: south of the border

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 13, 2011 08:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

pjotrpan je napisal/a:
Edino, kar bi bilo lahko neobičajno je da zapis na zunanji USB disk, ki je nekaj let star.. Hitrost, ki jo napiše EAC je okoli 0,9 - 1,0X...

Pri meni je podobno, razlogi pa mi niso znani. Običajno se mi hitrost zniža skoraj na nulo nekje sredi CD. Večinoma pomaga da tisti komad preskočim, potem pa začne sam od sebe ripati normalno naprej - do konca. Nazadnje pa zripam še manjkajoči komad. Najprej sem mislil da gre za napako na CD.
Morda je res razlog zunanji USB HDD?

Ja, zgolj zasilna rešitev... Embarassed
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
berni



Pridružen/-a: Pon Jan 2010 11:49
Prispevkov: 1407
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 13, 2011 08:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

pjotrpan je napisal/a:
Edino, kar bi bilo lahko neobičajno je da zapis na zunanji USB disk, ki je nekaj let star.. Hitrost, ki jo napiše EAC je okoli 0,9 - 1,0X...

Računalnik je tudi starejši? Lahko da je še USB 1.1 , kar pomeni do 40 manjšo hitrost prenosa kot 2.0.
_________________
Lp
Bernard
--------------
Live and let live.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pjotrpan



Pridružen/-a: Pon Jan 2011 23:04
Prispevkov: 16
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 13, 2011 08:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sem nastavil drive speed s "current" na 10x ali več pa je enako ali slabše. Poskusim z internim diskom in javim...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 13, 2011 09:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

"Nebeta" verzija EACa mi zripa v FLAC v ne več kot treh minutah(krajše albume v manj kot minuti) na ATA notranji disk in šele od tam potem zripano kopiram na drug, večji, notranji SATA disk, na katerem je vsa glasba za predvajat z SBjem , "originale" pa nato prenesem še na zunanji backup SATA disk, medtem pa lahko že poslušam, tako da ni pomembno koliko časa prenos na backup disk traja.

Na ta način grejo prenosi in backup hitro in pregledno, pa še trotlzihr-nič se ne more izgubit in pomešat ..
_________________
Great people talk about ideas, average people talk about things, small people talk about other people.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pjotrpan



Pridružen/-a: Pon Jan 2011 23:04
Prispevkov: 16
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 13, 2011 12:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sem poizkusil z lokalnim diskom, zadeva je enako (ne)hitra... Preostane mi le še da preizkusim starejšo različico programa...

Mestni_Pu: Ali uporabljaš Audiofilove nastavitve za EAC, ker so tam nastavitve v prid natančnosti i ns tem verjetno počasnosti?

P.S. verjetno sem precej zasmetil temo, tematika bi spadala bolj v ripping temo.. Embarassed
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 14, 2011 08:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

pjotrpan je napisal/a:
Sem poizkusil z lokalnim diskom, zadeva je enako (ne)hitra... Preostane mi le še da preizkusim starejšo različico programa...

Mestni_Pu: Ali uporabljaš Audiofilove nastavitve za EAC, ker so tam nastavitve v prid natančnosti i ns tem verjetno počasnosti?

P.S. verjetno sem precej zasmetil temo, tematika bi spadala bolj v ripping temo.. Embarassed
Ne.
Uporabljam "klasične nastavitve" z EAC strani na osem let starih XP 32bit, dvojedrnem Athlonu 64X2 5050e in 2Gb suprestabilnih-hitrih Geil Ultra 800 RAM, ki z latenco celo malce presegajo bazične 1000Hz rame, OS disk je ATA, dočim je disk od koder špila, SATA2. Skratka, poštimano tako, da potegne maksimum iz XP32bit.
Redno defragmentiram, pucam diske in register, zagon sem očistil nepotrebnih programov, imam tudi program, ki avtomatsko defragmentira boot sektor ob zagonu(vsi programi so top shareware, plačljivi so, žal, vsi dinozavri), kar je za delovanje SB zelo, zelo dobrodošlo, ker Squeezecenter ni neka perla, kar se tiče hitrosti, učinkovitosti in preprostosti zasnove. Wink
Super preciznosti reprodukcije sem se raje lotil povsem po svoje, z štirimi tehnološko povsem različnimi tweeterji-supertweeterji na kanal usklajenimi, postavljenimi asimetrično(princip prosto povzet po neki zelo stari Bose filozofiji), da delujejo kot eden, ki v končni konsekvenci "igrajo" 360 stopinjsko.
Zanimivo-vsak obiskovalec poslušalnice gre podzavestno takoj gledat zadaj za zvočnike kaj tam špila, ker mu ni jasno kako lahko BR sistem z porti obrnjenimi naprej-nazaj lahko efektivno deluje zelo podobno kot klasična 360 stopinjska OB zasnova.
_________________
Great people talk about ideas, average people talk about things, small people talk about other people.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gash



Pridružen/-a: Sob Avg 2009 11:40
Prispevkov: 291
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 21, 2013 00:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Da ne odpiram nove teme, ker že tukaj obstaja veliko osnove pa nekaj časa malo spi.
Vprašanje:

Ali EAC še vedno najpopularnejše orodje za rip cd-jev in pretvorbo v FLAC?
Je mogoče kdo vmes odkril kaj še boljšega?
hvala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 21, 2013 00:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

gash je napisal/a:
Da ne odpiram nove teme, ker že tukaj obstaja veliko osnove pa nekaj časa malo spi.
Vprašanje:

Ali EAC še vedno najpopularnejše orodje za rip cd-jev in pretvorbo v FLAC?
Je mogoče kdo vmes odkril kaj še boljšega?
hvala

Jaz sem še zmeraj na EAC-u. Da bi obstajalo za ripanje kaj boljšega ne vem, je pa DBpoweramp nekje enakovreden. Za medformatne pretvorbe pa Foobar 2000.

Res pa da odkar sem prešaltal na hi-res ne spremljam več toliko novosti v zvezi ripanja cd formata, lahko da je že kak boljši softver zunaj.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
gash



Pridružen/-a: Sob Avg 2009 11:40
Prispevkov: 291
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 10, 2013 13:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ali kdo mogoče zna?

Iz flac-a celotnega cd-ja naredit posamezne komade. Orodje??? napotek prosim. hvala
(pa seveda brez tega da original tako še enkrat prekodiram v flac na novo)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
orc.perc



Pridružen/-a: Sre Nov 2009 22:05
Prispevkov: 527
Kraj: Posr.Park

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 10, 2013 14:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

http://www.ehow.com/how_6934471_split-file-using-cue-file.html

http://www.medieval.it/cuesplitter-pc/menu-id-71.html
_________________
-1/3oct.REar
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gash



Pridružen/-a: Sob Avg 2009 11:40
Prispevkov: 291
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 10, 2013 14:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

temu pa jaz pravim odgovor.
hvala orc.perc imaš pivo v dobrem Smile


kako da tega nisem znal sam posrfat. ajajaj malo me je sram
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gash



Pridružen/-a: Sob Avg 2009 11:40
Prispevkov: 291
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 15, 2013 14:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tako hiter in pojasnljiv odgovor me kar vleče da še sprašujem Smile

Katero je najboljše orodje za "prekodiranje" v 16 bit visoke resolucije od 24 bit naprej. Prednosto flac 24 bit.
Predvsem pa ali se da v stereo 16 bit spraviti dvd audio (iz iso fila) in kako je z drugimi formati? mogoče link do kakšnega tutoriala.
hvala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
Stran 3 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe