Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Laptop reciever Tv
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> DomaĆØi kino
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Original-One



Pridružen/-a: Pet Nov 2010 10:23
Prispevkov: 70
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 12, 2010 10:33    Naslov sporočila: Laptop reciever Tv Odgovori s citatom

Najprej lep pozdrav vsem na forumu!

Ukvarjam se s sledeĆØim problemom. Do sedaj sem imel, tako povezavo; Laptop je bil povezan s HDMI in SPDIF s receiverjem potem dalje reciever preko hdmi s plasmo. Vse je funkcioniralo super!

Sedaj sem pa kupil nov laptop in hudiĆØ nima spdif izhoda, samo Å”e hdmi 1.3, problem je pa v tem, ker mi receiver vleĆØe samo video skozi hdmi ne tudi zvoka. Torej sedaj imam laptop povezan s receiverjem skozi hdmi in potem dalje receiver dale s hdmi do TV. Zvok igra samo skozi zvocnike na tv.

Obstaja Ŕe kakŔna druga povezava, recimo tv in laptop direktno preko hdmi in potem Ŕe tv s spdif na receiver? Samo se mi zdi, da bo potem samo 2.0 stereo ali se motim?

Treba kupit nov receiver, da bo preko hdmi vlekel skozi tudi zvok 5.1? Ali moj laptop sploh oddaja preko hdmija polega videa tudi zvok?
Laptop je tale : http://www.zagrabi.si/artikel/46532/hp-pavilion-dv7-4110em-i7-720qm-6gb-1tb-hd5650

ƈe druge ni, kakÅ”en receiver priporoĆØate, tam v ranku nekje 350EUR

In ne, j***a nimajo v 3.5 za slusalke tudi spdif izhod.

hvala

lp nejc
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Original-One



Pridružen/-a: Pet Nov 2010 10:23
Prispevkov: 70
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 12, 2010 14:12    Naslov sporočila: Re: Laptop reciever Tv Odgovori s citatom

Po pregledu foruma, sem priŔel do ene izmed možnih reŔitev. Glede nato, da rabim samo optical out (spdif), bi morda priŔla v poŔtev kakŔna external usb audio kartica, recimo m-audio sonica? Glede nato, da sem imel pri prejŔnji toshibi spdif v laptopu in sem bil popolnoma zadovoljen pri gledanju filmov, bi tudi ta sonica bila vredu?

ƈe iÅ”ĆØem samo spdif izhod, je razlika med usb karticami sploh pomembna?


hvala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Original-One



Pridružen/-a: Pet Nov 2010 10:23
Prispevkov: 70
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 13, 2010 01:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Anyone please? Izredno bi mi pomagali...

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: LaŔko

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 13, 2010 11:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hoj, tvoj laptop ima celo ATI HD5650 in prenos zvoka je mogoc vse do Dolby trueHD itn.

Najprej si nalozi driverje od Realteka od tukaj KLIK. Instraliraj! V driverjih po instalaciji preveri naslednje. Da imas nastavljeno kot je na sliki. Realtek HDMI Output kot default device.

Torej izbran mora biti Realtek HDMI output. Pritisni test in potem ti mora ekvilajzercek pokazati, da zvok prihaja ven (glej na levi sliko zeleni indikator). S tem zvok preko HDMI prihaja ven, sedaj bo treba pa pravilno skonfigurirat A/V receiver. Sam imam Marantza in potrebno je skonfigurirati digitalni INPUT na receiverju. Pri meni je to v imeniju 1. INPUT SETUP / Function Input Setup. Tu sem zbral napravo AUX1. Mode sem prestavil na DIGITAL (mozno je se Analog ali Auto). Pri HDMI sem oznacil 1. Kar pomeni, da je digitalni signal pripeljan na HDMI vhod stevilka 1 na receiverju. AUX1 pa je tvoj laptop in na daljioncu od receiverja pac predhodno to pritisnes. Ce imas drug receiver je to lahko drugace, je pa verjetno vsaj logika podobna.

Preveriti moras tudi, da ni kje v nastavitvah od receiverja nastavljeno, da gre za Passthrough HDMI, ker se lahko zgodi, da potem HDMI signala ne obdela A/V receiver, ampak gre direktno na TV.

lp, d.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Original-One



Pridružen/-a: Pet Nov 2010 10:23
Prispevkov: 70
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 13, 2010 16:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zdravo!

Imam tale malce starejŔi receiver, ki baje ne predvaja zvoka skozi hdmi ampak samo video, je to res?

http://www.sony.si/product/hcs-home-cinema-receiver/str-dg510#pageType=TechnicalSpecs

Ocitno ima moj receiver samo opcijo passthrough
hvala

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: LaŔko

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 13, 2010 16:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja res je, receiver ti ne podpira dekodiranja zvoka preko hdmi.

Citiram:
HDMI digital video switching (2 in, 1 out) ā€” pass-through only (a separate cable connection is required for audio)


info.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Original-One



Pridružen/-a: Pet Nov 2010 10:23
Prispevkov: 70
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 13, 2010 16:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bom zamenjal receiver, kakŔen predlog?

Recimo sony str dn 610?

hvala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: LaŔko

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 13, 2010 17:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zgolj samo, ce so ti Sonyi vsec glede na design in ga uporabljas samo za filme. Cena je sicer ugodna in v tem cenovnem razredu so tako vsi bolj ali manj enaki. Drugace se dobi tudi kaj boljsega za glasbo. Marantz, Onkyo, Denon. Ampak bo treba po cenovni lestvici gor.

lp, d.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Original-One



Pridružen/-a: Pet Nov 2010 10:23
Prispevkov: 70
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 23, 2010 12:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zdrav Ŕe enkrat,

da ne odpiram nove teme, bom kar tukaj vpraÅ”al. Kateri receiver mi priporoĆØate, ĆØe bi rad, da tudi stereo igra spodobno..

Nagibam se k tem zvoĆØnikom..

http://www.dls.se/en/home/prod.html?produkt=en_407

KakŔen receiver ( nekje v ranku 600 do MAX 1000 eur)

Gledam onkyo 608 ali 808.. KakÅ”na je sploh razlika med njima v smislu, da ima 808 20W veĆØ po kanalu? Je to velika razlika?

Hvala

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: LaŔko

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 23, 2010 14:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hi,
Onkyo TX-NR808 ima vrsto prikljuckov zadaj, katere TX-SR608 nima. Med drugim tudi Ethernet. Vec si lahko pogledas tukaj. Pri reciverju poglej kaj vse rabis, potem pa se odloci. Nekaj let sem prezivel v glasbi tudi z Marantz receiverjem in sem bil kar srecen tako z glasbo, ampak ko sem enkrat naredil se upgrade s stereo ojacevalcem in boljsim digitalnim virom je to drug svet. Tudi twike s kabli je treba omeniti. Reciever naj bo ena dobra osnova za zacetek, sploh za filme potem pa pocasi dalje, ce je zelja in potreba. Sam trenutno sploh ne razmisljam, da bi menjal Marantza SR6003, ker pac ponuja vse tisto kar rabim v hisnem kinu.
Imam pa obcutek, da izbrani zvocniki, ki si si jih zadal lahko demonstrirajo tudi se kaj vec kot jim vsi ti reciverji lahko dajo, tako da opcij imas se mnogo. Ampak naj se kdo drug kaj pove, da ne bo govoril samo en clovek Wink.

lp, d.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Original-One



Pridružen/-a: Pet Nov 2010 10:23
Prispevkov: 70
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 24, 2010 18:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

delfinus je napisal/a:
Hi,
Onkyo TX-NR808 ima vrsto prikljuckov zadaj, katere TX-SR608 nima. Med drugim tudi Ethernet. Vec si lahko pogledas tukaj. Pri reciverju poglej kaj vse rabis, potem pa se odloci. Nekaj let sem prezivel v glasbi tudi z Marantz receiverjem in sem bil kar srecen tako z glasbo, ampak ko sem enkrat naredil se upgrade s stereo ojacevalcem in boljsim digitalnim virom je to drug svet. Tudi twike s kabli je treba omeniti. Reciever naj bo ena dobra osnova za zacetek, sploh za filme potem pa pocasi dalje, ce je zelja in potreba. Sam trenutno sploh ne razmisljam, da bi menjal Marantza SR6003, ker pac ponuja vse tisto kar rabim v hisnem kinu.
Imam pa obcutek, da izbrani zvocniki, ki si si jih zadal lahko demonstrirajo tudi se kaj vec kot jim vsi ti reciverji lahko dajo, tako da opcij imas se mnogo. Ampak naj se kdo drug kaj pove, da ne bo govoril samo en clovek Wink.

lp, d.


Zdravo,

nekje v testu sem prebral, da so sicer super zvoĆØniki, ampak je potreben konkreten ojaĆØevalec. Mi je jasno, da 100% zvoĆØnika nebom izkoristil s receiverjem, vendar nek priblizek bi vseeno rad dosegel...

delfinus, vem, da so receiverji stvar okusa, pa vendar bom vprasal, predlagas kaksnega konkurenta, namesto onkya 808?

Hvala

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kumer



Pridružen/-a: Tor Jan 2009 10:45
Prispevkov: 948
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 24, 2010 19:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

zakaj si se odloĆØil za te dls zvoĆØnike, cena?
ali ni dls veliko bolj poznan po avto programu...

LP

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: LaŔko

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 24, 2010 21:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hoj, ce ze o malce boljsih A/V receiverjih bi morda izpostavil te, ki so vsaj po mojem mnenju v malenkost visji klasi kot ostali.

Arcam AVR-600
Rotel RSX-1550 in RSX-1560
Marantz SR7005
Primare SPA22
NAD 775 in NAD 785
Denon AVR-4810
Yamaha DSP-Z 11

Tem recieverjem bi dal tudi sanso v stereo zgolj po mojem obcutku in izkusnjah, ki jih imam. Vse s te liste zal nisem slisal, zgolj samo enega in to je Arcam. To je visji rang A/V recieverjev. Tudi stereo je lahko z njimi najverjetneje boljsi kot z drugimi osnovnimi cenejsimi modeli. Tudi cena je temu primerna. Ce pa presega hi-fi stereo ojacevalce, verjetno hi-fi stereo ojacevalce srednje in nizje klase, hi-fi visje in visoke klase pa zagotovo ne. Zakaj? Zavedati se je treba, da so recieverji nazokani z elekroniko in dalec stran od minimalisticnih disignov stereo ojacevalcev. Kar odlikuje dober stereo ojacevalec je, da ponavadi dominira eden ali dva toroidna transformatorja, kakovostni kondenzatorji, minimalno notranje ozicenje in vrhunski tranzistorji ter vrhunske ostale elektronske komponente. Koliko pa je te vrhunskosti v zgoraj omenjenih recieverjih pa ostaja vprasanje tudi zame?!

lp, d.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Lenuh



Pridružen/-a: Čet Apr 2009 14:35
Prispevkov: 20
Kraj: Dobova

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 24, 2010 23:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zdravo,

Imam lap top ki ima Realtek HD zvoĆØno kartico s Spdif izhodom , ki ima 3,5mm jack prikljuĆØek katerega lahko uporabim tudi za sluÅ”alke. Kadar ta izhod povežem s koaksialnim kablom, ki ima na eni strani mono 3,5mm jack na drugi strani pa ĆØinĆØ z digitanim vhodom na yamahi, zvok ne deluje. Sem preizkusil vse nastavitve kartice in yamahe pa ni zvoka. Pri nastavitvah kartice na "digital optical" se opazi premikanje indikatorja. Ali je lahko to optiĆØni izhod na latopu ali je kaj narobe z nastavitvami?

V naprej hvala za pomoĆØ.

Lep pozdrav,
_________________
Lenuh
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 031 745 946
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: LaŔko

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 25, 2010 00:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Poglej v tisto jack luknjo, ce slucajno vidis rdeco svetlobo. Ce jo vidis bos potreboval opticni kabel, mini-toslink to toslink kabel. Mini-toslink je kabel, ki sede v 3.5 jack za slusalke. Kabel zgleda nekako takole. Tale na sliki je en drazjih, ti lahko kupis najcenejsega in laptop povezes z opticnim vhodom na A/V reciverju.



lp, d.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> DomaĆØi kino Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe