Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Vpliv HI-FI miz, stojal in ostalih podlag na zvok sistema
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 11, 2010 23:41    Naslov sporočila: Vpliv HI-FI miz, stojal in ostalih podlag na zvok sistema Odgovori s citatom

Vsi poznamo razliĆØne znamke HI-FI miz, zvoĆØniÅ”kih stojal in raznoraznih antivibracijskih podlag. Koliko le te dejansko vplivajo na zvok?
UĆØinek pod gramofonom poznamo - konkretna podlaga je osnova, kakÅ”ne pa imate vi izkuÅ”nje pri postavitvi komponent, kot je npr. ojaĆØevalnik, CD predvajalnik in podobno?










_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: RuŔe

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 12, 2010 00:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ravno te, SOLID TECH podstavke (na ĆØetrti fotografiji), sem imel pred ĆØasom na testu in moram reĆØi, da premik na bolje v zvoku je bil, pa ĆØeprav ne ravno drastiĆØen. NameÅ”ĆØene sem imel le pod CD predvajalnikom, z drugimi komponentami nisem eksperimentiral. Sem pa te podstavke dobil na posodo od audiofill-a, od mene pa so romali naprej k JAZZZ-u. Morda bi lahko Å”e od podal svoje mnenje.

Po drugi strani pa imam Malboret mizico že nekaj let, a razlike v zvoku ob prehodu nanjo (prej sem imel komponente kar na mizici od pohiŔtva) nisem opazil.
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljŔemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 12, 2010 01:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Evo, Å”e izolatorji za kable. ƈe ima kdo s tem izkuÅ”nje, lahko pove svoje mnenje.


_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 12, 2010 02:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP

ƈe postaviÅ” vse komponente , zvoĆØnike in kable na npr."grafitne" ploÅ”ĆØice je vpliv takÅ”en kot pri menjavi "enega" kabla v sistemu, vendar je treba pazit, da se ne naredi "banalne napake" in od efekta potem ni niĆØ ...
Napake ,ki jih ponavadi naredijo :

~ Komponent NE postavljajte na originalnih nožicah, ĆØe le te imajo "gumo
ali kaj podobno mehkega ampak pod "trdo ohiŔje" ...
~ Med "duÅ”ilno" ploÅ”ĆØico in komponento ne stavite NIƈESAR
~ Ne postavljajte sistema na "lahke lesene" regale, police, omare ker
izniĆØijo vse kvalitete "duÅ”ilnih ploÅ”ĆØic" ...
~ Tudi "regal" postavit na trdno podlago in pod regalom "duÅ”. ploÅ”ĆØice"
~ ZvoĆØnike postavit na trdno in težko podlago in Å”ele potem vmes Å”pice (le
te morajo biti trdno privite) in " duÅ”. ploÅ”ĆØice" ...
Samo Ŕpice na "majhnih" kovancih na parketu je bolj "blažev žegen"...
ZvoĆØniki se pri tleh zelo tresejo ...
~ Potipajte zv. kable ko igrajo zvoĆØniki, boste preseneĆØeni kako se vse
trese, zato je dobro tudi zvoĆØniÅ”kim kablom "ozemljit vibracije" ...



Efekt "izboljÅ”ave" se pozna že na komponentah za nekaj 100 ā‚¬ garantirano, samo je potrebno vse prav postavit !
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
brincelj



Pridružen/-a: Sre Okt 2009 12:25
Prispevkov: 25
Kraj: Senovo

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 12, 2010 08:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sicer nima veliko veze z vibracijami, a meni se je za odtenek ojaĆØal zvok (bas), potem ko sem zamenjal omarico. Odprt tip polic je oĆØitno vplival na bas refleks, ki je na mojih zvoĆØnikih obrnjen nazaj, v steno; prej je imela omarica zaprte stene.

http://www.audio-kontakt.com/index.php?page=view_gal&id_up=969
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Å tajerska

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 12, 2010 10:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Trdno sem prepriĆØan, da je v veĆØini primerov vpliv na zvok le v glavah! Wink
Je pa vseeno zanimivo in vĆØasih celo obĆØudovanja vredno koliko raznoraznih idej se pojavlja.Pri enem delu gre res za navduÅ”ence, ki neprestano razmiÅ”lajo o tem, ali se ne da iz sistema Å”e nekaj dodatnega izvleĆØi(avtomatiĆØno in tudi podzavestno potem iÅ”ĆØejo samopotrditev), pri enem delu pa gre zgolj za poslovno idejo s poanto kako nekomu drago prodati meglo! Evil or Very Mad
Je pa lahko vse skupaj tudi odraz želje imeti vse res picikato urejeno.Zakaj pa ne, saj se tudi pohiÅ”tva obiĆØajno ne kupuje zgolj po nekih racionalnih merilih! Cool Ne bi pa pretiraval s poskusi prepriĆØevanj, da lahko imajo že recimo vodila za kable ne vem kakÅ”en vpliv na zvok! Confused
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 12, 2010 10:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP

Vidim,da nekateri ne upoÅ”tevajo "niĆØesar" Shocked
Torej kabli niso pomembni, postavitev ni pomebna , akustika ni pomembna, audio mizice niso pomebne , kaj pa je potem pomebno, da sistem igra ??Shocked
Aja, da "je elektrika" to pa definitivno . Wink
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
DOLAR



Pridružen/-a: Tor Jul 2009 14:03
Prispevkov: 746
Kraj: bUNGA bUNGA

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 12, 2010 11:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Glede na to, da imaÅ” prezentacijo ajka 19. novembra se lahko s krokarjem oglasiva na demonstracijo kako garantirano na komponentah za 100 EUR zgornji podstavki naredijo ĆØudež. Iz nada bomo naredili krella Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 12, 2010 13:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP

Z malo "raziskovalnega" duha in "spretnosti" si lahko vsak sam naredi nekaj kompletov in preizkusi ...

Brez malo volje in spretnosti si Å”e ĆØevelj ne moreÅ” zavezat Wink .
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 12, 2010 14:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ajka je napisal/a:
LP

Z malo "raziskovalnega" duha in "spretnosti" si lahko vsak sam naredi nekaj kompletov in preizkusi ...

Brez malo volje in spretnosti si Å”e ĆØevelj ne moreÅ” zavezat Wink .
Prav imaÅ”...Z malo Å”vica se zelo daleĆØ pride.
Moje izkuÅ”nje glede podlag za stojala za zvoĆØnike in za floorstanderje.

Ladijski pod, strop, lesene letve.
Za moja uŔesa idealno.
Troplastni bitumen za izolacijo balkonov, teras, topel prijeten zvok, pravilna frekvenĆØna izenaĆØenost, lep, zaobljen, nevsiljiv a energiĆØen, jasen, bas, zelo priporoĆØam.
OdliĆØen absorber, ker se absorpcija odrazi pravilno.
Betonska ploÅ”ĆØa. Buhpomagi. Ostro, suho, trdo.
Floorstanderji so na srednje trdih okroglih ploÅ”ĆØicah na M6 vijakih, ne na Å”picah.

Stojala. Za minije in maksije...
Lesena homemade iz 3cm iverke, T oblike, filcane nogice "plavajoĆØe" na Blutacku in druga, kovinska stojala, mislim, da so Malboret ali Audiomasa dvocevna z polnilom iz mivke, Å”pice, pod Å”picami majhne gumijastokovinske nogice za komponente iz Terne, dosti boljÅ”a, stabilnejÅ”a in uĆØinkovitejÅ”a reÅ”itev od kovancev.

Spet popolna razlika v vseh ozirih, kot da bi Å”lo za popolnoma druge zvoĆØnike, celo kar se tiĆØe "risanja odra", le da tu ne gre za bolj ali manj muzikaliĆØno, ampak se frekvence, ki jih zvoĆØnik reproducira poudarijo drugaĆØe, kar glasbenikovo uho sliÅ”i "boleĆØe" bolje od mikrofona...

Za podrobnejÅ”i opis znaĆØilnosti bi moral testirat, zato raje uporabim za par dni ena, nato druga in tista, ki dajo za uho zadovoljivejÅ”i rezultat, ostanejo.

Glede podlage za stojala velja isto kot za floorstanderje, le da ni potrebno dat spodaj ravno trislojnega bitumna..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nomad



Pridružen/-a: Pet Maj 2009 14:01
Prispevkov: 911
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 12, 2010 15:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

DOLAR je napisal/a:
ajka je napisal/a:
LP

Z malo "raziskovalnega" duha in "spretnosti" si lahko vsak sam naredi nekaj kompletov in preizkusi ...

Brez malo volje in spretnosti si Å”e ĆØevelj ne moreÅ” zavezat Wink .


Ko te ĆØlovek prosi za nasvet glede pozicije zvoĆØnikov, ki je zelo pomembna, mu svetujeÅ”, da naj jih pravilno pozicionira Very Happy
ƈudovit nasvet. Zelo hiter, toĆØen in popolnoma neuporaben.

Ko pa je treba Ŕiriti vudu magijo si pa sposoben pisati na dolgo in Ŕiroko in prodajati stojala za kable.... Rolling Eyes. Hkrati si tega ne upaŔ predstaviti pred publiko, ker je vse skupaj lari fari.


Saj je jasno da od dilerja zastonj nasveta ne boÅ” dobil. Dilerji prodajajo in ne svetujejo. Zato ti ne bodo nikoli pomagali postaviti zvoĆØnikov, ti pa bojo prodali kak tube trap. Ne znajo strokovno ali logiĆØno razložiti kakÅ”en vpliv naj bi na zvok imel recimo podstavek za kable, vedo pa da je nujno potreben in da Å”ele potem postane zvok vrhunski. Tudi javnih demonstracij ne delajo, ker se v glavnem obrukajo. Svoje žrtve rajÅ”i speljejo v kak temen kot svoje trgovine in jih obdelujejo na Å”tiri oĆØi.
Zadovoljni kupci jim niso cilj, saj se potem ne vraĆØajo veĆØ. Zato tudi nimajo najboljÅ”ih komponent, ampak tiste pri katerih najbolje zaslužijo. Da pa jih lahko prodajajo Å”irijo svoj voodoo. Tako prepriĆØujejo kupce da so za njihovo nezadovoljstvo krivi neki drugi faktorji in tako posredno Å”irijo asortiman svoje ponudbe. V stilu, ja tile ojaĆØevalci in zvoĆØniki so res vrhunski, ampak zvok je slab, ker nimate tudi vrhunskih kablov. In potem naiven kupec kupi Å”e te kao vrhunske kable pa Å”e vedno ni v redu. Ja to je pa zato ker rabite Å”e vrhunske podstavke za kable. Potem pa Å”e rack, pa razne akustiĆØne priprave in tako naprej brez konca in kraja, kajti domiÅ”lija prodajalcev nima meja. In ko tako naivni kupec zapravi vrhunsko vsoto denarja za vse te kao izboljÅ”ave in Å”e vedno ni v redu, potem pa prodajalec potegne zadnjega asa iz rokava in pojasni, da je že v osnovi nemogoĆØe narediti dober zvok zaradi akustiĆØnih problemov in bi moral zamenjati sobo. Potem ko mu zmeĆØeÅ” tone denarja, pa Å”e vedno ni dobrega zvoka, ti pojasni da si kriv kar ti sam. Tako je to.


Nazadnje urejal/a nomad Pet Nov 12, 2010 17:14; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matjaz z



Pridružen/-a: Pon Dec 2008 13:50
Prispevkov: 236
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 12, 2010 15:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vsak, ki se je vsaj malo ukvarjal z glasbo je najbrž spoznal fenomen resonanĆØne Å”katle. Glasbene vilice naslonjene na leseno podlago zvenijo glasneje. Seveda se ista zadeva dogaja pri ljubih nam aparatih. Vsi vrtljivi in gibljivi deli ustvarjajo trenje ki ustvarja neko frekvenco, transformatorji vibrirajo z 50hz - sicer nseliÅ”no, ampak te frekvence se na slabih stojalih ojaĆØajo. Najbolj obĆØutljivi so v tem primeru gramofoni, ki z obĆØutljivo odjemno dozo pobirajo vse te smeti ter jih peljejo v ojaĆØevalec. Pogled na boljÅ”e gramofone, kjer je masa ali dobro vzmetenje kljuĆØni faktor pove vse. Gospod Kuzma je imel do predkratkim na svoji strani objavljeno celo Å”tudijo na temo resonance ohiÅ”ja gramofona, ki jo povzroĆØa ležaj oz vrtenje gramofonskega krožnika.
Seveda se poleg zvoka ležaja na gramofon prenaÅ”ajo tudi vse ostale frekvence - vkljuĆØno z hojo po prostoru. Sam imam doma Ikein regal in vse tole je plod lastne nejevolje nad slabo izbiro regala. ReÅ”itve me Å”e ĆØakajo.

Sigurno pa se pri digitalnih medijskih predvajalnikih, ki glasbo le strimajo te zadeve ne dogajajo. Tam predvidevam da obtežitve nimajo prav velikega efekta, saj ni vrtljivih in gibljivih delov, ki bi podlegali vibracijam.

Tole je bolj laiĆØno opisano, kak fizik bi vse skupaj bolje zargumentiral.

Kar pa se tiĆØe podstavkov za kable - tako dobro zgledajo, da mi je vseeno ali se razlika pozna ali ne.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matjaz z



Pridružen/-a: Pon Dec 2008 13:50
Prispevkov: 236
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 12, 2010 16:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Citiram:
Betonska ploÅ”ĆØa. Buhpomagi. Ostro, suho, trdo. Very Happy


... pa sem mislil da marmorji in podobne zadeve pod zvoĆØniki funkcionirajo?
Meni se zvoĆØniki bolje obnesejo brez Å”pic na filcu, - ostalega nisem testiral, ĆØeprav smo se o tem že pogovarjali in je nekdo (mislim da Ajka) predlagal keramiĆØne ploÅ”ĆØice, ki naj bi bile precej nevtralne, ali pa pleksi, ki bojda dobro absorbira vibracije. Bom ob priliki poskusil.
Akripol ima materjal namenjen protihrupnim ograjam - plaksi z armaturo, debeline 2cm, ki je morda primeren za taka igraĆØkanja ob deževnih sobotah.

.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 12, 2010 16:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

matjaz z je napisal/a:
Citiram:
Betonska ploÅ”ĆØa. Buhpomagi. Ostro, suho, trdo. Very Happy


... pa sem mislil da marmorji in podobne zadeve pod zvoĆØniki funkcionirajo?
Meni se zvoĆØniki bolje obnesejo brez Å”pic na filcu, - ostalega nisem testiral, ĆØeprav smo se o tem že pogovarjali in je nekdo (mislim da Ajka) predlagal keramiĆØne ploÅ”ĆØice, ki naj bi bile precej nevtralne, ali pa pleksi, ki bojda dobro absorbira vibracije. Bom ob priliki poskusil.
Akripol ima materjal namenjen protihrupnim ograjam - plaksi z armaturo, debeline 2cm, ki je morda primeren za taka igraĆØkanja ob deževnih sobotah.

.
Dejansko sem že kar nekajkrat videl, da trde podlage funcionirajo na drugih sistemih..
Moj sistem je zelo pazljivo koncipiran, da je izrazito muzikaliĆØen in z tako podlago zaĆØne dobesedno vreÅ”ĆØat.. Shocked
Priznam, da me je ta bitumen veĆØ kot prijetno presenetil in niti najmanj nisem priĆØakoval, da bo tako "deloval".
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nomad



Pridružen/-a: Pet Maj 2009 14:01
Prispevkov: 911
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 12, 2010 16:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

matjaz z je napisal/a:
Citiram:
Betonska ploÅ”ĆØa. Buhpomagi. Ostro, suho, trdo. Very Happy


... pa sem mislil da marmorji in podobne zadeve pod zvoĆØniki funkcionirajo?
Meni se zvoĆØniki bolje obnesejo brez Å”pic na filcu, - ostalega nisem testiral, ĆØeprav smo se o tem že pogovarjali in je nekdo (mislim da Ajka) predlagal keramiĆØne ploÅ”ĆØice, ki naj bi bile precej nevtralne, ali pa pleksi, ki bojda dobro absorbira vibracije. Bom ob priliki poskusil.
Akripol ima materjal namenjen protihrupnim ograjam - plaksi z armaturo, debeline 2cm, ki je morda primeren za taka igraĆØkanja ob deževnih sobotah.

.


Ne samo da ne funkcionirajo, tudi logike ni nobene v tem. Eno je zvoĆØno najboljÅ”a verzija nujno potrebnih dodatkov, kot so racki in stojala, popolnoma drugo pa je dodajanje elementov brez funkcije, ki naj bi izboljÅ”ali zvok.
Zakaj pa naj bi sploh dajali marmor in podobne zadeve pod zvoĆØnike, v ĆØem je sploh logika takÅ”nega poĆØetja (razen migracije denarja). Marmor pod gramofonom Å”e ima neko logiko, ĆØeprav se veĆØinoma ne obnese.
ƈe dajeÅ” pod stojala keramiĆØne ploÅ”ĆØice zato ker so nevtralne ali ni potem bolje dati pod stojalo niĆØ, ker bolj nevtralne stvari kot je niĆØ paĆØ ni.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4  Naslednja
Stran 1 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe