Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Dynaudio
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Vinylfan



Pridružen/-a: Sob Mar 2009 23:52
Prispevkov: 891
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 10, 2010 14:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

aljo je napisal/a:
Se kaksni predlogi za podoben rang (ca. 1500 EUR za zvocnike)? Mislim, da je najbolje najprej izbrati zvocnike in se potem podati po ojacevalni del...


Mislim, da je najlažje, če eno od teh dveh komponent že imaš... Potem je lažje. Če pa gre za sistem z dvema neznankama, pa sem se jaz v tem primeru odločil vedno najprej o tistem, kar mi je padlo v oči. Preizkusiš in če ti ustreza, kupiš. Potem pa greš razrešiti drugo neznanko... Tako iz mojih izkušenj.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aljo



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 16:19
Prispevkov: 223

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 10, 2010 14:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nekaj casa nazaj so mi v usesa padli (he he) tudi Neat acoustics, recimo Motive 1, 2 ali pa Momentum 4
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Vinylfan



Pridružen/-a: Sob Mar 2009 23:52
Prispevkov: 891
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 10, 2010 16:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pojdi, poslušaj, preberi recenzije, prespi in potem se odloči... Potem, če bo ta problem rešen, imaš samo še ojačevalec na vrsti...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aljo



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 16:19
Prispevkov: 223

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 12, 2010 19:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

vceraj in danes sem se mudil v tujini in po pregledanih reviewih sem se odlocil za poslusanje Neat Acoustics Momentum 4i, PMC GB1i, FB1i in Dynaudio excite x32 in focus 220.
Najvec je pokazal GB1 in momentum. Mogoce sem malo precenil velikost, saj se mi zdi (nisem sprobal doma), da so ostali preveliki. Kaksen nasvet glede gb1 ali pa manjsih motive ali 3i od Neat?

Amplifikacija je bila Musical Fidelity m3i... Bomba zame. Rad pa bi slisal tudi denon 1510 in Nuforca. Malo sem tudi premisljeval in mislim, da bom najprej menjal ojacevalec in sele potem zvocnike. Z musical fidelity sem poslusal tudi CM1 od BW, pa je bila kombinacija veliko veliko bolj definirana pri nizjih jakostih kot pri meni. Vokal je bil izredno cist, bas pa umirjen in natancen. Ravno drugace kot imam sedaj. Basa je prevec. Zelo sem bil zadovoljen s svojim sestavom, zdaj pa me je ta vokal in natancen, ne premocan bas, povsem odpihnil.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
aljo



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 16:19
Prispevkov: 223

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 13, 2010 18:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

noben kaksnega komentarja?

mislim, da se bom odlocil za musical fidelity ojacevalec, potem pa kasneje se za zvocnike. PMC so s tem ojacevalcem zveneli res super
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
ambro



Pridružen/-a: Pet Maj 2009 20:03
Prispevkov: 412
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 15, 2020 15:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ima kdo kaj izkušenj z zvočniki Dynaudio Confidence C2. Mnenja? Razlika med prvotno verzijo in MK2. Primerjava s Contour S3.4.
A jih mogoče kdo ima?
_________________
lp, Branko
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 15, 2020 16:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Izkušenj nimam, našel pa sem tole. Mislim, da ustreza tvojemu vprašanju, pa še tvoj amp je omenjen.

https://www.minhembio.com/forum/index.php?s=a559befa3966ff6f054c962c6efd909d&showtopic=326827
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambro



Pridružen/-a: Pet Maj 2009 20:03
Prispevkov: 412
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 16, 2020 07:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

benma je napisal/a:
Izkušenj nimam, našel pa sem tole. Mislim, da ustreza tvojemu vprašanju, pa še tvoj amp je omenjen.

https://www.minhembio.com/forum/index.php?s=a559befa3966ff6f054c962c6efd909d&showtopic=326827


Hvala sem prebral.
_________________
lp, Branko
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 16, 2020 09:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Spomnil sem se, da sem pred leti v Inteku mimogrede slišal Confidence 4, skupaj z Modwright amplifikacijo. Zvenelo je tipično high-end (detajlno, super oder, čvrsti, resolutivni basi, a za moj okus vse skupaj nekoliko presuho/sterilno). Model 2 ima najbrž podoben zvok. Starih Contourjev nisem nikoli slišal, zato glede primerjave ne znam nič povedati.

Zakaj ne vprašaš Darkota? On je slišal vse te starejše modele.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambro



Pridružen/-a: Pet Maj 2009 20:03
Prispevkov: 412
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 16, 2020 11:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

benma je napisal/a:
Spomnil sem se, da sem pred leti v Inteku mimogrede slišal Confidence 4, skupaj z Modwright amplifikacijo. Zvenelo je tipično high-end (detajlno, super oder, čvrsti, resolutivni basi, a za moj okus vse skupaj nekoliko presuho/sterilno). Model 2 ima najbrž podoben zvok. Starih Contourjev nisem nikoli slišal, zato glede primerjave ne znam nič povedati.

Zakaj ne vprašaš Darkota? On je slišal vse te starejše modele.


Stvar je v bistvu taka, da imam C2 že doma na testiranju. Kolikor sem prebral recenzij naj bi igrali zvočniki tako kot si opisal ti, pa tudi jaz imam tak zvok v spominu mislim, da so bili predstavljeni v Inteku leta 2013 model signature na musical fidelity M6i500.



Proti mojim Contour 3.4 imajo precj več basa v bistvu povdarjeno nizkotosko področje srednji, visoki pa so manj izstopajoči in bolj umirjeni kot pri Contourju. Zveni precej bolj toplo.
Pričakoval sem boljšo resolucijo in definiranost kot prej vendar zaenkrat ni tako.
Res pa je da sem imel glede na prejšnje zvočnike dobro poštimano akustiko in je delelo res top. Ti zvočniki pa so sedaj precej višji cca. 30cm in so bližje poševnega stropa in se obnašajo precej drugače. imam precej več odboja na srednjih pa tudi na nizkih je več buma.

Očitno se bo treba še malo poigrati s postavitvijo in akustiko prostora (dušenjem)
_________________
lp, Branko
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 16, 2020 11:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No, to je najboljši način, da sam ugotoviš kako in kaj. Vse ostalo so samo pomožne informacije. Model Confidence je pozicioniran za eno stopnjo višje od Contourjev, zato bi moral tako tudi zveneti. Dva Esotarja in ostalo gotovo prispeva svoje. Vendar pa, kot sam praviš, končni vtis ni odvisen samo od tega. Tu je še amplifikacija, prostor in posameznikovo dojemanje zvoka. Pri sebi ugotavljam, da se mi z leti nekoliko spreminja. Želim ti uspešno testiranje in dobro odločitev.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
civo666



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 20:36
Prispevkov: 58
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 17, 2020 10:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

aljo je napisal/a:
noben kaksnega komentarja?

mislim, da se bom odlocil za musical fidelity ojacevalec, potem pa kasneje se za zvocnike. PMC so s tem ojacevalcem zveneli res super


Tudi jaz se zanimam za PMC-je. Ve mogoče kdo, kdo jih zastopa pri nas?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 17, 2020 21:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če se ne motim AudioSerum ... lpm
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
okoyono



Pridružen/-a: Tor Apr 2019 0:25
Prispevkov: 125
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 18, 2020 03:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

civo666 je napisal/a:
aljo je napisal/a:
noben kaksnega komentarja?

mislim, da se bom odlocil za musical fidelity ojacevalec, potem pa kasneje se za zvocnike. PMC so s tem ojacevalcem zveneli res super


Tudi jaz se zanimam za PMC-je. Ve mogoče kdo, kdo jih zastopa pri nas?


Audioscape
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 18, 2020 09:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mogoce primare omejuje resolucijo?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Naslednja
Stran 2 od 13

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe