Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Dodatki za ambient v prostoru

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
hi_musica



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 7:17
Prispevkov: 912

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 01, 2010 09:40    Naslov sporočila: Dodatki za ambient v prostoru Odgovori s citatom

Z Alenom sva debatirala o dodatkih, ki okrasijo naš dom, hkrati pa na kakršenkoli način pomagajo k akustiki sobe.

Panelne zavese, s katerimi prekrijemo velike steklene površine ali "prazen" zid.







V.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
alenvprekršku



Pridružen/-a: Pet Nov 2008 14:09
Prispevkov: 890
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 01, 2010 12:32    Naslov sporočila: Re: Dodatki za ambient v prostoru Odgovori s citatom

hi_musica je napisal/a:
Z Alenom sva debatirala o dodatkih, ki okrasijo naš dom, hkrati pa na kakršenkoli način pomagajo k akustiki sobe.

Panelne zavese, s katerimi prekrijemo velike steklene površine ali "prazen" zid.



V.


Prosim, prilepi še link od proizvajalca.
Lahko še kaj napišeš o plisejih in ostalem?

Lp.A.
_________________
B&O Fan in audiofil z OKM!
... it's not just about what your equipment does, it's about how it makes you feel.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hi_musica



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 7:17
Prispevkov: 912

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 01, 2010 12:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Proizvajalcev je malo morje.

Glede panelov je gotovo najbolj aktualen (tudi po ceni) IKEA:
http://www.ikea.com/at/de/catalog/products/90163163

Pliseji se montirajo direktno na okna in tako ne zavzemajo nobenega dodatnega prostora.



Tule imajo precejšnjo izbiro:
http://www.sm-sencila.com/plise.htm

V.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nomad



Pridružen/-a: Pet Maj 2009 14:01
Prispevkov: 911
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 05, 2010 13:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Absolutno najboljša materiala sta pravi žamet in naravna volna (ne kakšne plastične variante obeh). Če pogledaš v sobo, kjer so nastajali Living Voice Vox Olympian zvočniki, tam ni nobenih tube trapov in o kameni volni ni niti sledu. Akustičnih priprav sploh ni.
So pa žametne zavese in volnena tapiserija, pa tepih na tleh in omara s knjigami / ploščami na zadnji steni.




Torej žametne zavese, tapiserija na steni in omara za mestom poslušanja, pa je akustika dovolj dobra za ene najboljših zvočnikov sploh.
Namesto tapiserije je lahko takle panel Organic Acoustics (http://www.organic-acoustics.com/) iz naravnih materialov (predvsem urejanje RTja):

Izredno pomembna je knjižna omara za mestom poslušanja (predvsem urejanje flutter echa - še posebej če so stene tanke in fleksibilne), namesto omare pa lahko uporabimo akustično pripravo, ki oponaša obnašanje knjižne omare:

Tole je samogradnja, več podrobnosti najdete na http://www.aeronet.com.au/Aeropanel%20Absorber.htm
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 05, 2010 17:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP










Ta "mizarska mojstrovina" stane 190.000 "funtov" . Za ta denar dobiš "vrhunsko leseno hišo" in s tem že v startu dobro akustiko pa še dober sistem si lahko nabaviš !!!
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
nomad



Pridružen/-a: Pet Maj 2009 14:01
Prispevkov: 911
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 05, 2010 18:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kupci teh zvočnikov verjetno že imajo kakšno hišo, zato se s takimi dilemami ne ukvarjajo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hi_musica



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 7:17
Prispevkov: 912

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 06, 2010 07:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Žamet je kul. Tudi jaz bi se odločil zanj. Poleg tepihov se mi zdi to najboljši "naravni" akustični tretma.

Žal vizuelno ni primeren za večino modernih minimalistično opremljenih stanovanj. Don't ask me why ... Smile

V.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 06, 2010 09:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

hi_musica je napisal/a:
Žamet je kul. Tudi jaz bi se odločil zanj. Poleg tepihov se mi zdi to najboljši "naravni" akustični tretma.

Žal vizuelno ni primeren za večino modernih minimalistično opremljenih stanovanj. Don't ask me why ... Smile

V.


Ker so ljudje "mentalne lenobe" in se jim ne da malo razmišljat.

Ko ste že omenili "Ikeo" je tam veliko "lepih" žametnih kombinacij za "moderna stanovanja" !
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
hi_musica



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 7:17
Prispevkov: 912

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 06, 2010 09:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

[quote="ajka"]
hi_musica je napisal/a:
Ker so ljudje "mentalne lenobe" in se jim ne da malo razmišljat.


.. v mislih sem imel drugačen odgovor: WAF !!! Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Špilferderber



Pridružen/-a: Čet Dec 2009 1:24
Prispevkov: 775

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 09, 2010 11:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

meni je všeč tole.. v ideji, v izvedbi, v funkciji..

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 09, 2010 11:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Špilferderber je napisal/a:
meni je všeč tole.. v ideji, v izvedbi, v funkciji..



LP

Super, lepo izgleda, samo ima eno "napako"!
NI izkoristil površine zadaj !
Za akustično aplikato razmišljajte vedno kako izkoristit čim večjo površino!
Npr. "difuzor" spredaj,"absorber" zadaj !
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe