Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

eBay - nakup audio opreme

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
hi_musica



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 7:17
Prispevkov: 912

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 29, 2008 07:38    Naslov sporočila: eBay - nakup audio opreme Odgovori s citatom

Malo razmiŔljanja:

Pravkar se mi je sfižil nakup CD playerja preko eBay-a. Uporabnik nima mednarodne aukcije, zato mi ni hotel prodati robe, ĆØeprav sem se dogovoril za lastni prevzem in plaĆØilo na roke. Je problem, ker s tem uporabnik (prodajalec) izgublja rating?

Morda pa je v tujini malce veĆØji red kot pri nas.

Vili
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
acoustic



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:50
Prispevkov: 150
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 29, 2008 09:02    Naslov sporočila: Re: eBay - nakup audio opreme Odgovori s citatom

hi_musica je napisal/a:
Malo razmiŔljanja:

Pravkar se mi je sfižil nakup CD playerja preko eBay-a. Uporabnik nima mednarodne aukcije, zato mi ni hotel prodati robe, ĆØeprav sem se dogovoril za lastni prevzem in plaĆØilo na roke. Je problem, ker s tem uporabnik (prodajalec) izgublja rating?

Morda pa je v tujini malce veĆØji red kot pri nas.

Vili
Ne prodajalec ne izgublja ratinga, ĆØe proda nekomu iz države, ki je ni na spisku, ĆØe mislite rating na eBayu. Je pa možno da je uradni zastopnik za doloĆØeno državo ampak, ĆØe ste se dogovoril za osebni prevzem in plaĆØilo na roke, je to tako nakup v njegovi državi.
Je pa mogoĆØe, da gre za kako prevaro (sem že imel tak primer) pa zato noĆØe osebnega kontakta.

Vse je mogoĆØe na eBayu zadnje ĆØase.
Za dražje stvari priporoĆØam pazljivost, pregledati vse ocene ki se Å”e vidijo, preveriti kaj obiĆØajno prodaja, pregledati ostale ogalse, sploh ĆØe so cene zelo-ĆØudno ugodne.
Sem se že enkrat nasankal in 2 x uspel z raziskavo prepreĆØiti, da bi se Å”e veĆØkrat.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
hi_musica



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 7:17
Prispevkov: 912

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 29, 2008 09:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Acoustic, hvala za odgovor. Mislim, da si povedal BISTVO. Cena je neverjetno ugodna in prav zato sem se hotel osebno prepriĆØati pred nakupom. Morda pa res gre za prevaro.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marantz



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 22:18
Prispevkov: 122
Kraj: ILIRSKA BISTRICA

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 24, 2008 13:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljen!
ƈe je bila cena CD playerja res tako ugodna, bi prej rekel, da je nekdo prodajalcu ponudil veĆØ denarja izven ebay-a (v tujini reda ni niĆØ veĆØ kot pri nas, le metode so prefinjenejÅ”e). Sam imam z ebayem dokaj dobre izkuÅ”nje, je pa vsekakor potrebno biti zelo previden, posebno pri "ugodnih" ponudbah v verziji "buy it now", kjer verjetno najveĆØkrat prihaja do prevar (nekvalitetno, pokvarjeno ali ukradeno) blago. Vsekakor je potrebno artikel in prodajalca dobro preĆØekirati (pretekle transakcije, originalnost slik- ĆØe se da tudi naj jih v orig. formatu poÅ”lje na privat mail, med njimi naj bo tudi slikca tipa in serijske Å”tevilke artikla, ...).
Možno je tudi, da prodajalec ni želel osebnega kontakta, Ŕe posebej na njegovem domu.
Veliko sreĆØe.
Lp
_________________
lp
Tomislav
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hi_musica



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 7:17
Prispevkov: 912

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 26, 2008 08:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za vse, ki vas zanima eksotika in ste pripravljeni za svoj glasbeni apetit zapraviti veĆØ denarja. Nekaj odliĆØnih komponent za "bargain" ceno na naslovu: http://www.audiophilecandy.com/home.asp

IzkuÅ”nje so dobre, za lepo ohranjeno napravo sem dal veĆØ kot 4x nižjo ceno od kataloÅ”ke.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe