Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Multimedia hifi show Zagreb - september 2010
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Dogodki v svetu HI-FI-ja, sreĆØanja
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mitko



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 23:20
Prispevkov: 344

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 26, 2010 23:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Laughing evo nov avatar za Stormsonica Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 27, 2010 00:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mitko je napisal/a:
Laughing evo nov avatar za Stormsonica Very Happy




S tem sliŔiŔ iz LJ kaj se dogaja na sejmu v ZG Laughing .
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
etapdavid



Pridružen/-a: Sob Okt 2008 9:07
Prispevkov: 24
Kraj: NOVO MESTO

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 27, 2010 11:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Na sejmu, ĆØe sem pravilno Å”tel, je bilo postavljenih 11 sistemov. Å e enkrat veĆØ se je izkazalo, da z enim konceptom ne moreÅ” dobiti vse.

OproÅ”ĆØam se audiofillu, ker bom kot pomoĆØ za predstavitev uporabil njegove fotke.


audiofill je napisal/a:




















V pritliĆØju sta bila dva sistema (1-3 fotka):
- Sistem z Gallus zvoĆØniki (1-2 fotka) je sestavljal Å”e predojaĆØevalec in mono bloki Primare (mislim da gre za Primarejevo starejÅ”o najboljÅ”o serijo) in CD player Gryfon Tabu. Ta sistem je bil korekten, vendar postavljen v prevelik prostor. Na sejmu je obiĆØajno obratno - prevelik sistem (zvoĆØnik) v premajhni sobi.
- (3 fotka) PMC zvoĆØniki in Bryston elektronika in mislim da Rega CD palyer. Na sosednjem hrvaÅ”kem formu sem zasledil, da je bil to transparenten sistem, jaz sem ravno to pogreÅ”al, kot bi bilo vse zamazano, morda so bili krivi posnetki.

V prvem nadstropju so bili ostali sistemi.

Najprej bom opisal dva sistema, ki sta bila po mojem izboru dva najboljŔa sistema na sejmu:
- V sistemu Vklopa (glej prejÅ”nje fotke adiofilla), kjer je bil zvoĆØnik Ktema, mono bloki Tom Evans Linear B (samo 55 W), Goldenote DAC, Meridian music server. Serblinov zvoĆØni peĆØat je viden tudi v tej njegovi novi stvaritvi. Å e vedno je zvoĆØni peĆØat na topli strani. Sistem je imel izredno dozo privlaĆØnosti. Motilo me je, kar ni obiĆØajno za HI-FI, da je bilo vse preveĆØ lepo.
- (4 fotka) Wison Audio Sasha zvoĆØniki, Mark Levinson mono bloki (menda z moĆØjo 2 Kw), Mark Levinson CD player, EAR 868 predojaĆØevalec in Kuzma Stabi gramofon. Sistem je bil postavljen v nekoliko premajhen prostor, toda pokazal je, kaj pomeni moĆØ ojaĆØevalca in zakaj Wilsoni slovijo kot eni izmed najboljÅ”ih zvoĆØnikov na svetu. Nekoliko me je motila manjÅ”a prisotnost grobosti ā€“ posledica koncepta (tranzistor z veliko moĆØjo). Manjkala je doza prefinjenosti, ki jo recimo dajo triode (triode paĆØ imajo nekatere druge pomanjkljivosti).

Ostali sistemi v 1. nadstropju:
- (5 fotka) Audio Research ojaĆØevalec in CD player, tipa zvoĆØnikov se nisem zapomnil
- (6 fotka) Dynaudio zvoĆØniki, ostalo?
- (7 fotka) Kompleten sistem iz komponent avstrijske firme Ayon Audio ā€“ sistem je za moje pojem igral presvetlo.
- (8 fotka) ZvoĆØnik (Damski)? in CD ?. Bistvo te sobe je bila predstavitev hrvaÅ”ke firme BK, ki izdeluje cevni predojaĆØevalec in ceni ojaĆØevalec. Gre za cenovni rang (pred malo veĆØ kot 1000 EUR in konĆØna malo veĆØ 2000 EUR).
- (9 fotka) Drugi sistem Vklopa je bil sestavljen iz zvoĆØnikov Tom Evans (prvi zvoĆØnik te firme) in elektronike iz nižjega ranga firme Goldenote.
- V sobi z zvoĆØniki Magnepan (glej prejÅ”nje fotke audiofilla) sta bila dva sistema. V prvem, dražjem sistemu, so bili zvoĆØniki Magnepan 3.6, predojaĆØevalec VTL 7.5, VTL konĆØna 400 S in CD Esoteric X-05. Drugi, cenejÅ”i sistem, pa so sestavljali zvoĆØniki Magnepan 1.6, MOON integriran ojaĆØevalec (100 W) in MOON CD player iz njihovega nižjega ranga. Za mene je bolj sprejemljivo igral cenejÅ”i sistem. Vsekakor zvok te sobe ni Ā»mojĀ« zvok (preveĆØ detajlno, premalo telesa, ā€¦).

To je bilo z moje stani nekaj na hitrico - oproÅ”ĆØam se za pomanjkljivo navajanje doloĆØenih modelov ā€“ piÅ”em paĆØ po spominu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 041 945 456
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 27, 2010 12:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

etapdavid je napisal/a:

V prvem nadstropju so bili ostali sistemi.

Najprej bom opisal dva sistema, ki sta bila po mojem izboru dva najboljŔa sistema na sejmu:
- V sistemu Vklopa (glej prejÅ”nje fotke adiofilla), kjer je bil zvoĆØnik Ktema, mono bloki Tom Evans Linear B (samo 55 W), Goldenote DAC, Meridian music server. Serblinov zvoĆØni peĆØat je viden tudi v tej njegovi novi stvaritvi. Å e vedno je zvoĆØni peĆØat na topli strani. Sistem je imel izredno dozo privlaĆØnosti. Motilo me je, kar ni obiĆØajno za HI-FI, da je bilo vse preveĆØ lepo.


MajĆØkena korekcija... na fotki ne gre za Meridian Sooloos glasbeni server, gre za Apple Mac Mini. Možno da so imeli v sistemu tudi Meridiana (kar bi me zelo zanimalo), vendar ne v soboto ko sem bil tam.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
dzigi



Pridružen/-a: Sob Maj 2008 17:15
Prispevkov: 101
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 27, 2010 13:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ƈao družba. Na sejmu smo bili v soboto in sicer dopoldne, ko ni bilo gneĆØe. Sejem je bil super, malo razstavljalcev, ampak kar nekaj zelo kvalitetnih sistemov.

Zame najboljÅ”i sistem Wilson A. Sasha+Mark Levinson+Ear+Kuzma oz. Mark Levinson cd player. Zvok, ĆØista perfekcija. Podobno kot lansko leto Wilson A.Sophia+Accuphase, samo da je bilo tokrat Å”e na malo viÅ”jem nivoju. Cena celotnega sistema cca. 800.000 kun Smile

Takoj za tem sistemom pa Ayon. Krasni zvoĆØniki z keramiĆØnimi enotami, izvor je bil Ayon cd player in eden najveĆØjih integrircev kar sem jih kdaj videl, Ayon Triton. Zvok izredno ĆØist, nobenega problema z basom, ĆØeprav soba ni bila zelo velika. Tudi drugi njihov sistem odliĆØen, Acoustic Arts+Audium zvoĆØniki, za to ceno res dobro.

Dynaudio zvoĆØniki me nikoli niso prepriĆØali, no tule pa je zadeva Å”pilala! Izvor je bil Mac, MSB konverter in Delta sigma ojaĆØevalec.
Od zelo dobrih sistemov so bili Ŕe Magnepani z Vtl in Simaudio elektroniko in pa Ktema/Tom Evans/Goldenote.

Nagra je bila pa prava paÅ”a za oĆØi Cool





























Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 040 457 712
drago67



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 19:24
Prispevkov: 1088
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 27, 2010 14:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ko takole gledam nekatere sobe na showu so bile Å”e bolj prazne ,kot naÅ”e na diy sreĆØanju. Rolling Eyes
nekatere so ĆØisto brez absorcijskih elementov ...bas trapi in ostalo...... Rolling Eyes
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gorko1



Pridružen/-a: Pet Maj 2008 21:44
Prispevkov: 656
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 27, 2010 16:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

dzigi je napisal/a:
1285587494P9251099.JPG[/img]



Zdaj nevem ali sem jaz malo butast ali pa Igor ne ve kaj prodaja.
NamreĆØ gre za Goldenote konverter DAC30 Tube na ceniku, dejansko
pa je Blacknote DAC30 http://www.blacknote.eu/products/dss30tube.php
Sta mogoĆØe firmi v kakÅ”ni povezavi?

LP,
Goran
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
gorko1



Pridružen/-a: Pet Maj 2008 21:44
Prispevkov: 656
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 27, 2010 16:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

dzigi je napisal/a:


Zame najboljÅ”i sistem Wilson A. Sasha+Mark Levinson+Ear+Kuzma oz. Mark Levinson cd player. Zvok, ĆØista perfekcija. Podobno kot lansko leto Wilson A.Sophia+Accuphase, samo da je bilo tokrat Å”e na malo viÅ”jem nivoju. Cena celotnega sistema cca. 800.000 kun Smile

Takoj za tem sistemom pa Ayon. Krasni zvoĆØniki z keramiĆØnimi enotami, izvor je bil Ayon cd player in eden najveĆØjih integrircev kar sem jih kdaj videl, Ayon Triton. Zvok izredno ĆØist, nobenega problema z basom, ĆØeprav soba ni bila zelo velika.


Å e en dokaz kako razliĆØno dojemamo oz. sliÅ”imo. Zame najveĆØje razoĆØaranje ravno kombinacija Ayon. Zvok tako agresiven in naporen, da sem sobo zapustil po par minutah. Hm, ne spomnim se, kdaj bi kakÅ”en prostor zapustil, ko je bila bila živa glasba. Zgleda je marsikomu vÅ”eĆØ ta hladen sterilen zvok keramiĆØnih enot skupaj z skandinavci, ki naravost obožujejo razne Kharme, Martene in podobne.
Tudi kombinacija Wilson/Mark me je moĆØno razoĆØarala. Ja lepa demonstracija hifija. Ni pa muzike (muzika ne poje)!

Lp,
Goran


Nazadnje urejal/a gorko1 Pon Sep 27, 2010 18:26; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
drago67



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 19:24
Prispevkov: 1088
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 27, 2010 18:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ups ..pomota ,zameŔu sem nike. Rolling Eyes
sem mislil da je dzigi naÅ” viĆØan žiga,pa me je brat opozoril ,da je to nafaka. Rolling Eyes
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hi_musica



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 7:17
Prispevkov: 912

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 28, 2010 07:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

gorko1 je napisal/a:

Zdaj nevem ali sem jaz malo butast ali pa Igor ne ve kaj prodaja.
NamreĆØ gre za Goldenote konverter DAC30 Tube na ceniku, dejansko
pa je Blacknote DAC30 http://www.blacknote.eu/products/dss30tube.php
Sta mogoĆØe firmi v kakÅ”ni povezavi?

LP,
Goran


Goldenote in Bluenote je ista firma Smile. Pa tudi Blacknote ima nekaj sumljivo skupnega s prejŔnjima dvema Confused .

http://www.6moons.com/audioreviews/bluenote/demidoff.html

http://www.goldenote.it//product.php/idp=37/id=2

V.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Dogodki v svetu HI-FI-ja, sreĆØanja Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe