Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

DIY ojačevalec
Pojdi na stran 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Milivoje



Pridružen/-a: Sre Jun 2010 13:36
Prispevkov: 166
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 07, 2010 18:44    Naslov sporočila: DIY ojačevalec Odgovori s citatom

Izredno mikavna mi je postala ideja o samogradnji ojačevalca. Na netu sem zasledil kar precej shem.
Zategadelj bi vas vljudno povprašal po vaših predlogih in morebitnih izkušnjah o taki gradnji.

Pravzaprav iščem shemo, ki ni prezahtevna in prav tako ne zahteva pretiranega finančnega vložka, saj bo šlo za moj prvi poskus samogradnje.
Predvsem pa si želim, da bi na koncu sproducirala kar se da kvaliteten zvok.

Kako je z zahtevnostjo gradnje glede na tip ojačevalca?(A, AB, D, Tube)

Vnaprej se zahvaljujem za pomoč
_________________
His Dudeness
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
galop



Pridružen/-a: Sob Feb 2009 15:05
Prispevkov: 536
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 07, 2010 21:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Najbolje da si na začetku narediš kakšen quad 405,ali pa kakšen dizajn od dr.borivoje jagodic-a v ab klasi ker ne zahteva velikih hladilnikov in je relativno preprosto če imaš osnovno znanje elektronike.,nato boš videl kako naprej.Osebno se mi zdi da za malo denarja ne moreš narediti nevem kaj,zna se zgoditi boš plačal za ohišje in hladilnike precej več kot za sam material ki bo v ojačevalniku,imel boš ogromno tekanja sem ter tja,pozabiš kakšen upor ,kondenzator,kabelček,vijak,transformator.potem se ponavadi še kaj zalomi ali pa kaj narobe priključiš.na koncu sešteješ delo ,tekanje sem ter tja in se kar nabere......Če boš delal cevni ojačevalnik moraš vedeti kje boš dobil dovolj dobre izhodne transformatorje ki pa tudi niso poceni oz te bo samogradnja stala več kot če bi šel v trgovino po takšen ojačevalnik.Meni se najbolj dopade zvok solid state A klase.
_________________
vintage , Diy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ProJet



Pridružen/-a: Sre Feb 2009 17:54
Prispevkov: 1241
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 07, 2010 22:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
stormsonic



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 2:00
Prispevkov: 764
Kraj: MB

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 07, 2010 23:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za začetek bi jaz malo prečekiral Zen variante, sploh kasnejše verzije http://www.passdiy.com/projects.htm

Ali pa tole http://diyaudioprojects.com/Solid/ZCA/ZCA.htm

Tudi MOSFET power follower ni za podcenjevat
http://sound.westhost.com/project83.htm

Še ena hudo zanimiva varianta na prejšnji link: Laughing
http://www.audiodesignguide.com/my/index.html#MY_FOLL

Vse to so variante, ki predstavljajo osnovo in ti ne bodo spraznile denarnice. Še največji strošek je trafo za napajanje in hladilno telo.

@galop
če boš pogledal linke, boš videl, da imava podoben okus. Current = good Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ProJet



Pridružen/-a: Sre Feb 2009 17:54
Prispevkov: 1241
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 08, 2010 17:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
andrej



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 17:47
Prispevkov: 121
Kraj: Obala

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 08, 2010 17:42    Naslov sporočila: solid state single ended Odgovori s citatom

po opisu zgleda, kot da je nat audio symbiosis ( http://www.nataudio.com/products/Symbiosis%20Se/symbiosis_se.htm )
večja izvedba tega http://diyaudioprojects.com/Solid/ZCA/ZCA.htm

že nekaj časa iščem kaj podobonega. ste mogoče še kje naleteli na kakšen podoben projekt "solid state single ended" ?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
galop



Pridružen/-a: Sob Feb 2009 15:05
Prispevkov: 536
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 08, 2010 20:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

http://www.kk-pcb.com/amps.html
_________________
vintage , Diy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ProJet



Pridružen/-a: Sre Feb 2009 17:54
Prispevkov: 1241
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 09, 2010 08:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ma_coule



Pridružen/-a: Tor Apr 2010 23:27
Prispevkov: 370
Kraj: south of the border

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 09, 2010 23:21    Naslov sporočila: Re: DIY ojačevalec Odgovori s citatom

Milivoje je napisal/a:

Pravzaprav iščem shemo, ki ni prezahtevna in prav tako ne zahteva pretiranega finančnega vložka, saj bo šlo za moj prvi poskus samogradnje.
Predvsem pa si želim, da bi na koncu sproducirala kar se da kvaliteten zvok.

Se mi zdi, da tem tvojim kriterijem še najbolj ustrezajo "chip ampi" (gainclone). Med najbolj znane spadata TDA7293 in LM3886. Po mojih izkušnjah s tem dobiš največ "muzike" za vloženi denar. Prišparano pa raje vloži v aktivni sistem.
Poleg tega je na internetu kolikor hočeš informacij in tudi PCB.
Če se ne motim, dobiš za TDA7293 PCB tudi pri Svetu elektronike.
Ko boš to naredil, pa boš s pridobljenim znanjem in prišparanim denarjem lahko sistem nadgrajeval, vse tja do A klase...

Za zdravje!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ProJet



Pridružen/-a: Sre Feb 2009 17:54
Prispevkov: 1241
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 10, 2010 07:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

THORENS TEM 3200



Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Benjamin



Pridružen/-a: Pet Avg 2008 16:51
Prispevkov: 16
Kraj: Slov. Bistrica

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 11, 2010 11:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sem naredil in poslušal:
- Pass ZEN 1. verzijo (toplel zvok in lepo se greje-A klasa)
- JLH (John Linsley Hood), mini JLH, A klasa, se greje, rabi velik hladilnik
- FET follower s tube predojačevalcem (A klasa, hladilnik!)
- Gainclone z LM1875, LM3875, LM3886 (chip amp)
- mali class D amp
- mali lampaš z EL84 (1,5W), drag izhodni transformator, jaz sem improviziral.

Vsi lepo igrajo, jih je pa različno težko naredit. Da lepo igrajo pomeni, da se komot primerjajo z ojačevalci za kakšnih 1000 Eur. A klasa je problem zaradi potrebe po velikem (dragem) hladilniku, močnem transformatorju, grejejo sobo (problem poleti). Moji ojačevlaci v A klasi (še) nimajo ohišja.
Za začetek bi ti priporočal gainclone, ni zelo pomembno kateri LM čip vzameš, napetost +-20 do 25V, morda tube ali JFET buffer pred njim (lahko dodaš kasneje). Tudi class D ojčevalec je enostaven če kupiš modul (se dobi v SLO), samo narediš napajanje, vstaviš v neko manjše ohišje; če boš delal tamalega (6W), rabiš občutjive zvočnike.
Poglej na stran Andrea Ciuffolli, veliko zanimivega. Glej cheap high end sistem.
Veliko uspeha.

Lep pozdrav, Benjamin
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
galop



Pridružen/-a: Sob Feb 2009 15:05
Prispevkov: 536
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 11, 2010 13:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lahko pa pogledaš stran www.diyaudio.rs kjer se fantje res trudijo in nesebično svetujejo oz pomagajo.
_________________
vintage , Diy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ProJet



Pridružen/-a: Sre Feb 2009 17:54
Prispevkov: 1241
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 12, 2010 11:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kdo si upa spraviti v pogon tole shemo? Laughing

Za ljubitelje "no feedback" ojačevalnikov kjer je napetostno ojačenje +20 dB izvedeno pasivno s transformatorjem; BTW Accu. se z lahkoto nadomesti z ustreznim napajalnikom.
S kvalitetnim materialom npr. vhodni Lundahl transformator LL7905, "paper in oil" kondenzatorji, ... bi tole znalo igrati. Obljubim, da bom vsakemu, ki bo poskusil zagnati tole shemo z veseljem nudil vso potrebno podporo ... Wink

P.S. Zadeva je tako enostavna, da bi se dala izvesti v point-to-point tehniki brez tiskanega vezja, kar še dodatno poenostavi izdelavo in izboljša kvaliteto.

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ma_coule



Pridružen/-a: Tor Apr 2010 23:27
Prispevkov: 370
Kraj: south of the border

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 12, 2010 14:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ProJet je napisal/a:
Kdo si upa spraviti v pogon tole shemo? Laughing

Utemeljeno domnevam da avtor te teme ne...
Si upaš svoje dosedanje prispevke v tej temi soočiti s pričakovanji njenega avtorja?
Administrator?
Rolling Eyes
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
berni



Pridružen/-a: Pon Jan 2010 11:49
Prispevkov: 1407
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 12, 2010 15:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kaj pa kaj takšnega vrhunskega v D klasi, kjer lahko izbiraš med gotovim izdelkom, med komponentami, ki jih je treba le sestaviti ali z platino , ki jo potem sam sestaviš in opremiš?
http://hifiakademie.de/shop_neu/?si=MTI4NDI5NzQzMS43NTh8OTIuMzcuNjEuMjQyfCA&id=4.11&command=group&artgr=PowerAmp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  Naslednja
Stran 1 od 14

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe