Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

ZVOƈNIÅ KA STOJALA,ANTIVIBRACIJSKE PODLOGE,RESONATORJI
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 11, 12, 13  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 14, 2015 01:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

HI
S Patafixom (pomoje ta prvi) ni kakÅ”ne panike za furnir. Jaz sem odtrgal kar 3 kvadratke za en zvoĆØnik (imam zvoĆØnike k so zadaj ozki).
Za furnir je lahko bolj problem nek siv tesnilni kit, ki se ga lahko dobi v rolcah v merkurju. Na zvoĆØnikih s svetlim furnirjem lahko ostane madez.
Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: LaŔko

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 14, 2015 09:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

delfinus je napisal/a:
S katerim od teh Patafixov fiksirate zvocnik na stojalo? Koliko ga je priporoceno uporabiti? V USA vem, da je popularen Blue Tack. Morda kaj drugega uporabljate?



Kako je z odstranjevanjem Patafixa in nevarnostjo za furnir na zvocnikih? Obstaja kaksna posebna tehnika za odstranjevanje?

hvala za razjasnitev.


Vprasanje je edino ali je prva varianta Patafixa dovolj mocna za 16kg monitor? Ker kakor citam je ta varianta bolj primerna za lepljenje plakatov po stenah. Torej za monitor klasicnih kvadratnih dimenzij priporocate 4x kvadratek.

Metoda odstranjevanja pa: drzanje stojale in rotacija levo desno in gre dol? Morda prej kaksna plasticna kartica.

lp, d.
_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gwb



Pridružen/-a: Sob Mar 2009 9:15
Prispevkov: 506
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 14, 2015 11:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ravno vĆØeraj sem "pulil" zvoĆØnike, kakÅ”nih 13 kg po komadu, "prilepljena" na tanko v 3 toĆØkah (mogoĆØe 2 kvadratka mase skupno) in sem se na trenutke bal, da bi utrgal furnir - drugaĆØe povedano, zelo moĆØno drži. Veliko prej bi prevrnil celotna stojala z zvoĆØniki vred, kot bi pa ti padli dol...

Ravno tako prvi Patafix na sliki.

Sicer pa ja - z rahlo rotacijo in poĆØasnim dvigovanjem gre lepo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: LaŔko

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 14, 2015 11:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala lepa za info gwb.
_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gwb



Pridružen/-a: Sob Mar 2009 9:15
Prispevkov: 506
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 14, 2015 14:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Malenkost.

Å e to mogoĆØe - ko se pritrjuje je dobro pritisniti zvoĆØnike na stojala do te mere, da se Patafix (ali karkoli podobnega že) dobro "razleze" (zavzame ĆØim veĆØjo povrÅ”ino). V omenjenem primeru so imeli posamiĆØni krogi mase premer kakÅ”nih 25 mm, debelina pa je bila zgolj milimeter ali milimeter in pol...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 27, 2016 04:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kratek video o vplivu vibracij:

https://www.youtube.com/watch?v=BOPXJDdwtk4



_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 27, 2016 13:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

gash je napisal/a:
Je kdo potestiral. Je primerno tudi za pod zvoĆØnike?
-------------------------------------------------------

Za ĆØetrto serijo lahko reĆØem da je - vsaj v mojih okoliÅ”ĆØinah (leseni tramovi in pod, ker na koniceh se mi trese in prepeva tudi parket). Sem jih posluÅ”al pod Danley-i in ESP (na betonskem podu) - v obeh primerih je super sound.

Ta zadno serijo 5 pa je Rudi vkljuĆØil pod Danley-e samo prednja dva kosa, zadnji dve žogici pa sta ostali iz prejÅ”nje serije 4. Samo viÅ”inska razlika med serijo 4 in 5 je pevelika za kombiniranje z labilnimi (visokimi) zvoĆØniki.

Nisem Å”e preskusil, ma tako na oko, bo problem labilnosti, ker imam visok zvoĆØnik glede na tloris (ali mali tloris glede na viÅ”ino, kot se vzame).
Možna reÅ”itev bi bila privijaĆØenje podstavka z bistveno veĆØjim tlorisom in po možnosti z luknjami (premer 45mm) in zgoraj ploĆØevinasti naslon, da se žogice skrijejo v to debelo desko/podstavek. Tako se viÅ”ina zvoĆØnika ne poveĆØa veĆØ kot za 2cm napram konicam, veliko se pridobi na stabilnosti, ker bi tiste luknje na podstavku narediti bistveno izven tlorisa zvoĆØnika.

-----------------------------------------------------------------------------
Prenesel sem iz teme Podložne žogice Epidauro.
http://www.audio-kontakt.com/forum/viewtopic.php?t=2427&postdays=0&postorder=asc&start=75
Se zelo dobro obnaÅ”ajo za decouplig zvoĆØnikov. V horizontalni smeri - isti kot vibrirajo membrane - je resonanca zelo nizka. Pomeni, da tresljajev iz membran ne prenaÅ”a na tla.

SvojĆØas smo tudi ugotavljali njihovo koristnost pod napravami. Za znižanje vertikalne resonance je možno uporabiti dva seta žogic s tem, da je vmes ena poliĆØka. Torej tri žogice, na njih poliĆØka, pa gor Å”e tri žogice in nanje naprava.

DelujoĆØ poceni decoupling. Lahko pa se uporabi tudi zraĆØne žepke za pakiranje (avtor @nek_do, ista tema, opremljeno s fotografijami).
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 27, 2016 15:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Evo @ambasador pa si mi dal prazniĆØno idejo.

Na veliko žalost nekaterih iz foruma oz. antiljubiteljev lesenjaĆØ imam ravno od vĆØeraj na primerjalnem testu tri AmeriÅ”ke legende iz njihove srednje kategorije. To so legende iz zloglasnega zvoĆØniÅ”kega "Bermudskega trikotnika" na relaciji Hope - Northridge - Norwood.




Pri "ta južnih" sem se na hitro moral nekaj domislit, ker original podstavkov ni oz. jih takrat sploh ni bilo v sklopu. Tako me je @ambasador spomnil v prjÅ”njem postu na moje bivÅ”e dogodivÅ”ĆØine. Ker pa v tem trenutku nimam niĆØ kaj pametnega pri roki sem na hitro naredil "zraĆØno rolado" iz majhnih zraĆØnih blazinic.



_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
canyonn



Pridružen/-a: Pon Apr 2009 15:53
Prispevkov: 640
Kraj: kanal

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 27, 2016 16:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

kateri modeli pa so na voljo ? in s ĆØim boÅ” testiral,bo zanimivo ?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041775119
ro-bi



Pridružen/-a: Sob Maj 2009 1:55
Prispevkov: 238
Kraj: ĆØrna

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 27, 2016 16:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ali ni naloga konic, da "primejo" zvoĆØnik na mesto in da membrana dela svoje, medtem, ko kiÅ”ta stoji ĆØimbolj pri miru?
Tile izolatorji (ala žogice, blazinice,...) pa omogoĆØajo gibanje kliÅ”te naporej nazaj in definitivno ne morejo izboljÅ”ati zvoka. Lahko ga spremenijo, to pa.
Rukne membrana naprej in namesto da bi odrinila zrak, odrine kiÅ”to nazaj in poslediĆØno premakne dosti manj zraka.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ducar



Pridružen/-a: Sob Apr 2012 13:13
Prispevkov: 611
Kraj: Ardro

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 27, 2016 17:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Robi, preveĆØ fizike ni dobro za ta forum!
_________________
Canta e Cammina
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ro-bi



Pridružen/-a: Sob Maj 2009 1:55
Prispevkov: 238
Kraj: ĆØrna

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 27, 2016 17:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

To Å”e ni fizika, to je kmeĆØka logika Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 27, 2016 17:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

canyonn je napisal/a:
kateri modeli pa so na voljo ? in s ĆØim boÅ” testiral,bo zanimivo ?

V "grÅ”ko rimskem slogu": αἵρεσις , MMMMCCCXI , TT
_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
canyonn



Pridružen/-a: Pon Apr 2009 15:53
Prispevkov: 640
Kraj: kanal

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 27, 2016 18:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

TT mi ne vrže
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041775119
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 27, 2016 18:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

canyonn je napisal/a:
TT mi ne vrže
Pi Greco.
_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 11, 12, 13  Naslednja
Stran 8 od 13

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe