Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

nasvet

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> DomaĆØi kino
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
oberskitona



Pridružen/-a: Sre Jul 2008 21:19
Prispevkov: 9
Kraj: ptujska gora

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 06, 2008 11:36    Naslov sporočila: nasvet Odgovori s citatom

Sedaj sem se malo pustil razmiŔljanju in iskanju in sem skupaj nakrampal nekaj idej
nabavil bi reciver yamaha: reciver http://www.mediamarkt.at/?cat=N04.03.03.02.&sku=1640175&parentCat=T00.00.10.88.

zvoĆØniki pa:

-1varjanta: http://www.mimovrste.com/artikel/1760015222/komplet-zvocnikov-51-system-fidelity-sf-2505

-2 varijanta; http://www.bolha.com/oglas2399539/infinity-primus-hcs-5-1

3 varijanta; http://www.mediamarket.si/index.php?D=1&id=249&offset=10&category=#

4 varianta; http://www.bolha.com/oglas3009532 + aktivni nizkotonec

5 varianta; http://www.bolha.com/oglas2867453/zvocniki-eltax-universum-5-0-crni + aktivni nizkotonec



Hvala že v naprej za pomoĆØ

lp oberski
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 07, 2008 18:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz bi tukaj vzel Infinity ali JBL(oba kompleta zvenita podobno, vendar Primus zveni malenkost boljÅ”e zaradi lesenih zvoĆØnikov.

Tisti reciever pa bi odsvetoval.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frodo



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 0:29
Prispevkov: 206
Kraj: Miklavž na dr. polju

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 08, 2008 00:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ƈe boÅ” nabavil Infinity Primus, potem raje vzami Harman Kardon receiver. Z Yamaho bodo namreĆØ zveneli ostro in trdo.
Harman receiver AVR 132 (stane nekaj manj kot 300ā‚¬) dobiÅ” skupaj z DVD 27 in Infinity Primus HCS v Big Bangu za mislim da 700ā‚¬.
Ta sistem resniĆØno impresionira.

JBL pa paŔejo presenetljivo dobro na Yamaho. RXV363 (nov Yamahin model)
dobiÅ” skupaj z SCS178 za akcijskih 399ā‚¬. Tudi v Big Bangu
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
oberskitona



Pridružen/-a: Sre Jul 2008 21:19
Prispevkov: 9
Kraj: ptujska gora

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 09, 2008 21:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zanima me ĆØe je kdo imel kake izkuÅ”nje z zvoĆØniki znamke Vtrek, takÅ”ni kot na sliki le da sta zraven Å”e dva majhna satelita, se pravi dva samostojeĆØa center, 2 satelita vse skupaj poganja yamaha rx-v595aRDS za moje uho je kar dober zvok zanima me pa koliko je to kaj vredno glede na to da ne najdem nikjer enakega recivera ki bi se prodajal, in za zvoĆØnike enako ne najdem nikjer cene lastnosti pa so



KARAKTERISTIKE:

Main speaker
Impedance :4 ohm
Sensitivity: 90DB
Power handling:30-150w
Frequency reponse:32 HZ-22KHZ

Center/Surround speakers
Impedance: 4ohm
Sensitivity: 87DB
Power handling:20-60W
Frequency response:55 HZ-20KHZ

Slika je na strani http://www.bossiz.hr/data/vtrek_3.htm pod imenom shock pioneer
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 09, 2008 22:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Reciever je rabljen vreden okoli 200ā‚¬. Od 150 do 250ā‚¬ se gibjejo cene Yamah od 3xx do 6xx serije.

ZvoĆØnikov pa ne poznam.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
oberskitona



Pridružen/-a: Sre Jul 2008 21:19
Prispevkov: 9
Kraj: ptujska gora

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 11, 2008 22:18    Naslov sporočila: hvala Odgovori s citatom

zahvalil bi se vsem ki so mi pomagali z nasveti bilo je zelo koristno saj se sam ne spoznam glih na te reĆØi.

Sedaj mam pa Ŕe eno proŔnjo nabavil sem reciver yamaha rx-v595 rds in mam nekaj vpraŔanj glede priklopa:

v navodilih piÅ”e da naj priklopim gnd oziroma ozemljitev da ima poseben priklop za to pa me zanima ĆØe ostali tudi to prikljapljate in pa kam veĆØete maso na ozemljitev vtiĆØnice?

Pa Å”e en problem ko navijem zadevo nekje na slabo polovico oz. na dobrih ĆØetrt mi zaĆØne utripat zaslon na reciverju zvok je Å”e vedno nepopaĆØen ko pa Å”e malo dodam volumen pa se vse skupaj izklopi. Deluje nekaj podobnega kot pri avtu ko imaÅ” pretanek plus kabel za avtoradio enako pri veĆØji glasnosti utripa potem pa se izklopi ko privijeÅ” Å”e bolj na glas.


Upam, da boste lahko pomagali

že napre hvala za trud

lp oberski
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 12, 2008 10:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

GND prikljuĆØek se ponavadi uporablja samo pri ozemljitvi gramofona. Sem si lastil že 3 yamahine recieverje, pa noben ni imel take ozemljitve, samo za gramofon.

Si poskuÅ”al reciever na drugi vtiĆØnici? MogoĆØe je to razlog.
Razlog za izklop je lahko tudi premoĆØan vhodni signal.

Lahko pa da je tudi pokvarjen.

Mislim da mora pisati v navodilih kako se obnaÅ”a pri doloĆØenih napakah.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frodo



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 0:29
Prispevkov: 206
Kraj: Miklavž na dr. polju

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 13, 2008 20:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Preveri koliko ohmske zvoĆØnike imaÅ” in Yamaho ustrezno nastavi (potreboval boÅ” Yamahina navodila). TakÅ”ne stvari se obiĆØajno dogajajo, ĆØe imaÅ” 4 ohmske zvoĆØnike, Yamaha pa je nastavljena na 8 ohmov. V tem primeru moraÅ” Yamaho nastaviti na 4 ohme. Pri novih modelih moraÅ” za to iti v servisni meni, pri tvojem pa ne vem na pamet kako.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 13, 2008 21:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pri nekaterih modelih je stikalo na zadnji strani, poglej Å”e tam ĆØe imaÅ” prav nastavljeno.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
oberskitona



Pridružen/-a: Sre Jul 2008 21:19
Prispevkov: 9
Kraj: ptujska gora

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 26, 2008 16:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

zanima me nekaj ali je bolje da mojega staregi av reciver yamaha RX-V595aRDS zamenjam za novi reciver yamaha
AV Receiver Yamaha RX-V361

Zanima me naslednje ali je razlika v kvaliteti in jakosti zvoka in ali ima ta nova yamaha kaj veĆØ funkcij

na sploŔno ali bi bil to pameten nakup

hvala

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 26, 2008 16:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

NovejŔa serija je slabŔa.

Pri Yamahi si kvaliteta ter funkcije lepo sledijo po vrsti, od najÅ”ibkejÅ”ega recieverja z najnižjo oznako, do moĆØnejÅ”ega, boljÅ”ega ojaĆØevalca z viÅ”jo.

lp, matej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
oberskitona



Pridružen/-a: Sre Jul 2008 21:19
Prispevkov: 9
Kraj: ptujska gora

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 26, 2008 18:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

hvala za odgovor matej

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frodo



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 0:29
Prispevkov: 206
Kraj: Miklavž na dr. polju

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 26, 2008 21:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

RX-V361 je nižji model, kot je bil nekoĆØ tvoj 595, v bistvu je to vstopni model.
ƈe hoĆØeÅ” iti na boljÅ”i receiver kot ga imaÅ” zdaj, moraÅ” iti na RX-V563 ali 663

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> DomaĆØi kino Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe