Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

pomoè

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domaèi kino
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
oberskitona



Pridružen/-a: Sre Jul 2008 21:19
Prispevkov: 9
Kraj: ptujska gora

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 02, 2008 21:45    Naslov sporočila: pomoè Odgovori s citatom

pozdravljeni
sem nov na tem podroèju nekaj malega se spoznam na avtoakustiko sedaj pa bi si rad sestavil nekaj za v hišo da bi si lahko ogledal kakšen film ob vsaj koliko toliko spodobnem zvoku.

Zanima me pa naslednje;
èe nabavim 4krat 3 sistemce za satelite in soobwofer za hišni kino
ali moram nabavit subwofer pa 4 krat dvosistemce plus en center kaj je bolje, kaj bo boljše prišlo do izraza èe bi bila kvaliteta podobna bi vzel raje dvosistemce saj so precej ceneje pa še manjše škatle so.

ali pa naj nabavim subwofer pa dva satelita 2sistemca 2 pa uporabim 3 sistemca kakšna je najboljša kombinacija.

pa še nekaj za hišno uporabo èe vzamem subwofer brez ohišja in ga sam izdelam ali rabim kakšno kretnico èe uporabim AV sprejemnik z ojaèevalnikom

hvala za pomoè
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: Ruše

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 02, 2008 22:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Odgovor je dokaj preprost, vsaj za prve korake v hišni kino:

1. center zvoènik je obvezen v resnejšem surround sistemu (razen èe ne sediš toèno v sredini med levim in desnim front zvoènikoma).
2. Nabavi vse štiri (front in surround) zvoènike enake, kolikor moreš kvalitetne. Velikost zvoènikov pa je odvisna od velikosti prostora kjer so postavljeni - za manjši prostor so lahko manjši, dvosistemski monitorji, za veèji prostor samostojeèi dvo ali trosistemski. To je odvisno tudi od velikosti in frekvenènega pokrivanja subwooferja - višjo ko ima rezno frekvenco manjši so lahko ti štirje zvoèniki. Tu pa se priène toèka:
3. bolje je uporabiti aktivni subwoofer, ker reciverji z zemljansko ceno ne zmorejo poganjati še tega zvoènika, èe pa že greš v izdelavo pasivnega wooferja potem ta potrebuje kretnico, ker iz ojaèevalca imamo tudi na tem zvoèniškem izhodu kompleten signal.

Upam da sem kaj pomagal, za kakšna še bolj specifièna vprašanja pa sem vedno na voljo kakor najbrž tudi ostali forumaši. Poglej pa si tudi ostale teme na forumu "domaèi kino" , kjer boš našel kak odgovor zase, saj je o tej temi kar nekaj napisanega.
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljšemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
oberskitona



Pridružen/-a: Sre Jul 2008 21:19
Prispevkov: 9
Kraj: ptujska gora

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 03, 2008 23:31    Naslov sporočila: hvala Odgovori s citatom

za izèrpni odgovor mi bo zelo v pomoè


lep pozdrav obrski
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domaèi kino Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe