Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Oblikovanje in Hi-Fi?
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
UserName



Pridružen/-a: Tor Feb 2011 21:46
Prispevkov: 106
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 02, 2011 20:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sicer sem ciljal na to da bi denarnica terpela ker bi zgodaj okusili dobro muziko*. Very Happy
Saj sami poznate, ko enkrat padeš noter... Twisted Evil

Se pa vsekakor strinjam z JAZZZom . Zal naš sistem funkcioniranja kot družba to zatira. Kvaliteta HI-FIju (vsaj dostopnejšemu) in muziki pada. Moje osebno mnenje je takšno.


*dobra muzika, kot to mislim kvalitetnejši sistem.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 03, 2011 15:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tudi jaz se pridružujem mnenju da kakovost posnetkov pada. Imam eno teorijo da je šlo navzdol s prihodom tranzistorjev, se malo popravilo in ponovno padlo s prihodom digitalnega (računalniški mix pulti).

Današnja produkcija popularne glasbe (pa tudi veliko drugega) mi zveni ploščato, tanko, visoki toni kot bi pritiskal na spray, brez dinamike in na koncu tudi - brez veze. Še najbližji se mi zdi izraz - revno.
Za tako glasbo ne rabiš Hifi sistema. Niti kadar jo predvajaš z lampaši ne pomaga.
Drugače je z raznimi Telarc, Reference recording, Decca, DG - tej pazijo in se ne pustijo zapeljati še nepreverjenim zadnjim tehnološkim krikom. Potem itak je zadnji krik - naš, ko slišimo kaj smo kupili, hahaha
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 03, 2011 17:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
Tudi jaz se pridružujem mnenju da kakovost posnetkov pada. Imam eno teorijo da je šlo navzdol s prihodom tranzistorjev, se malo popravilo in ponovno padlo s prihodom digitalnega (računalniški mix pulti).

Današnja produkcija popularne glasbe (pa tudi veliko drugega) mi zveni ploščato, tanko, visoki toni kot bi pritiskal na spray, brez dinamike in na koncu tudi - brez veze. Še najbližji se mi zdi izraz - revno.
Za tako glasbo ne rabiš Hifi sistema. Niti kadar jo predvajaš z lampaši ne pomaga.
Drugače je z raznimi Telarc, Reference recording, Decca, DG - tej pazijo in se ne pustijo zapeljati še nepreverjenim zadnjim tehnološkim krikom. Potem itak je zadnji krik - naš, ko slišimo kaj smo kupili, hahaha


Zadnji tehnološki kriki niso problem. Vse je v človeku - snemanje, mix in mastering. Pa naj dela z lampami, tranzistorji ali digitalijami.
Tudi avdiofilske založbe znajo udariti mimo. Kolega ima ploščo Ane caram, kjer sta glas in kitara tako ločena, da misliš, da igrata dva ... To nima nobene zveze s tranzistorji, lampami, digitalijami, ampak samo roka inženirja, ki je naredil preširok paning ...
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 999
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 05, 2011 12:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

zingali client 1.15:

Smile

prav nič se nebi branil. o zamenjavah pa raje nebi, oblika sama namiguje v katero smer bi šla zamenjava Laughing Laughing





zanimivo kako so prav vsi italjanski zvočniki prečudoviti Twisted Evil
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
markoni



Pridružen/-a: Pon Mar 2009 23:09
Prispevkov: 541
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 05, 2011 16:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

SKROMNO,

I TATA BI SINE !!!
_________________
Only trust your hart (ears) ! Elephant man ......
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 05, 2011 18:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hm,

premiera absoluta - tega ni napisal noben italijan. Ker oni besedo absolutno pišejo in rečejo 'assoluto'

Pa tudi ti dve besedi skupaj - premiera in absoluta - ne uporabljajo skupaj. Kvečjemu rečejo 'premiera mondiale' (svetovna premiera).

Tako me res zanima komu je uspelo skovati ta jezikovni biser.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 999
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 05, 2011 18:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

nevem, sem pač napopal slikice od bog ve katerega sajta Cool
bistvo je nad napisom kateremu nisem namenjal pozornosti, ker v tem primeru ne igra bistvene vloge. .bi pa bilo še lepše brez napisov ja Embarassed

vglavnem belissimo, al kako že. .
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
siroliver



Pridružen/-a: Sob Nov 2009 12:34
Prispevkov: 998
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 05, 2011 19:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
Hm,

premiera absoluta - tega ni napisal noben italijan. Ker oni besedo absolutno pišejo in rečejo 'assoluto'

Pa tudi ti dve besedi skupaj - premiera in absoluta - ne uporabljajo skupaj. Kvečjemu rečejo 'premiera mondiale' (svetovna premiera).

Tako me res zanima komu je uspelo skovati ta jezikovni biser.


Ja Bruno kaj pa takoj skaces v luft ? Ce bi malo pobrskal po netu bi videl da je Premiera absoluta napisano v romunskem jeziku in ni nobena skovanka , ker Zingali prodaja tudi v tej drzavi, in pa absoluta je se v uporabi v spanskem jeziku.

In glej ga zlomka , obstaja italijanski izdelovalec HI FI elektronike po imenu Absoluta

www.absoluta.it

Very Happy Very Happy Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 05, 2011 20:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

hahaha...Absoluta...seveda, ker mu je nona iz Romunije...

sem pa Zingalije (prejšnji top model) poslušal v Milanu. Med poslušanjem mi je hodilo po glavi ali bi moji ubogi tramovi zdržali en tak par.
Ena boljših reči na trgu.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matjaz z



Pridružen/-a: Pon Dec 2008 13:50
Prispevkov: 236
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 04, 2011 13:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom



Zaenkrat le še kot koncept, ampak vsekakor zanimive oblikovne smernice, predvsem pa očitno tudi tehnološki izziv.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
UserName



Pridružen/-a: Tor Feb 2011 21:46
Prispevkov: 106
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 04, 2011 15:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hoho! Meni všečen koncept! Cool
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
svoperokram



Pridružen/-a: Čet Jan 2011 11:29
Prispevkov: 12
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 15, 2011 15:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LEPO
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matjaz z



Pridružen/-a: Pon Dec 2008 13:50
Prispevkov: 236
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 16, 2011 11:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Oblikovalski studio MYD je za BODOR audio pripravil novo linijo izdelkov.



Govorimo o naših bližnjih sosedih Madžarih.

http://www.bodoraudio.hu/


Matjaž
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SCHalko



Pridružen/-a: Tor Sep 2008 16:49
Prispevkov: 166
Kraj: Velenje

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 16, 2011 12:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

UUU, dobra ideja za zadnjo steno Smile Bomo uporabili...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Slinch



Pridružen/-a: Ned Jul 2009 16:17
Prispevkov: 467
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 11, 2011 14:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Včeraj premierno predstavljeni Sonus Faber Aida.




Manjša (in meni osebno veliko lepša) verzija "The Sonus Faber" zvočnika, s ceno postavljeno pri 120.000 amerških dolarjih.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15  Naslednja
Stran 13 od 15

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe