Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Oblikovanje in Hi-Fi?
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... , 13, 14, 15  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
markoni



Pridružen/-a: Pon Mar 2009 23:09
Prispevkov: 541
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 11, 2011 15:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sploh ni podoben ali skopiran......... ?????? Rolling Eyes Wink
_________________
Only trust your hart (ears) ! Elephant man ......
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 1005
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 11, 2011 22:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kakor ga obrneÅ”. .je grd Rolling Eyes
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 12, 2011 12:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

luka79 je napisal/a:
Kakor ga obrneÅ”. .je grd Rolling Eyes


V tej rubriki imamo vsi prav, ker se o okusu ne razpravlja (de gustibus...).

Nekaj pa je treba priznati: ĆØe dizajnerju uspe pritegniti pozornost obĆØinstva - je namen dosežen - pa makar se zgražali. ƈustva je uspel vzbuditi.
Dizajn, ki obĆØinstvo pusti hladnega, ne velja kaj prida, je anonimen, brez veze.

Podobno velja za slavo: italijani radi reĆØejo: govorite lahko tudi slabo o meni - samo da govorite o meni.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 1005
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 12, 2011 12:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Aaaa. .zato ni angleŔkih produktov tu notri v izobilju Twisted Evil
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1605
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 12, 2011 19:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

O okusih nebi Laughing je pa Sunus faber naredil že mnogo lepŔe bokse.
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 12, 2011 21:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP

V oblikovanju je kar nekaj formul kako nekaj oblikovati, odvisno od ciljne publike ...
NajviŔji nivo "oblikovanje" dosežejo tisti, ki oblikuje tako ,da oblika služi svojemu namenu, funkciji izdelka ...
Kaj pomaga ĆØe z "lepo" žlico ne moremo jesti Crying or Very sad .
V zadnjem ĆØasu pa je pri veĆØini oblika "podrejena" izukljuĆØno privabljanje kupcev in Å”ele sekundarno, funkciji... Seveda oglaÅ”evanje na najbolj prefinjen naĆØin govori drugaĆØe... Žalostno pa je ,da tega veĆØina kupcev ne prepozna Crying or Very sad .
Samo vpraÅ”ajte se, kako lahko neka produkcija zvoĆØnikov vsakih nekaj mesecev do potankosti izpili nov izdelek Shocked Wink
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 1005
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 12, 2011 22:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

PoĆØasi, poĆØaaasi Rolling Eyes

NihĆØe ni rekel da so samo lepi izdelki dobri in definiral kaj je in kaj ni lep izdelek, sem samo povedal svoje mnenje glede dotiĆØnega produkta Razz

Tudi se ne strinjam z produciranjem novih produktov v doloĆØenem rangu vsake kvatre. .raje vsaka 4 leta. Seveda je pri budget izdelkih in firmah stvar drugaĆØna, kakor tudi marketing itd. .
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matjaz z



Pridružen/-a: Pon Dec 2008 13:50
Prispevkov: 236
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 22, 2012 16:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Koychi Fatatsumata
za
CASE REAL ki sicer nima veze s hifijem...







... da zopet maloobudimo tole temo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: RuŔe

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 22, 2012 17:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Prva asociacija na ta dizajn: Naim
... sicer pa lepo, zelo lepo. Vsaj kar se mene tiĆØe.
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljŔemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matjaz z



Pridružen/-a: Pon Dec 2008 13:50
Prispevkov: 236
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 05, 2012 16:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

... tole je tudi za pogledat, no ja vsaj za pogledat ; )



http://www.dalbyaudiodesign.co.uk/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 05, 2012 22:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ajka je napisal/a:
LP

V oblikovanju je kar nekaj formul kako nekaj oblikovati, odvisno od ciljne publike ...
NajviŔji nivo "oblikovanje" dosežejo tisti, ki oblikuje tako ,da oblika služi svojemu namenu, funkciji izdelka ...
Kaj pomaga ĆØe z "lepo" žlico ne moremo jesti Crying or Very sad .
V zadnjem ĆØasu pa je pri veĆØini oblika "podrejena" izukljuĆØno privabljanje kupcev in Å”ele sekundarno, funkciji... Seveda oglaÅ”evanje na najbolj prefinjen naĆØin govori drugaĆØe... Žalostno pa je ,da tega veĆØina kupcev ne prepozna Crying or Very sad .
Samo vpraÅ”ajte se, kako lahko neka produkcija zvoĆØnikov vsakih nekaj mesecev do potankosti izpili nov izdelek Shocked Wink


Praviloma naj bi se oblikovalo v doloĆØenem stilu, katerikoli že je.
Bauhaus stil oblikovanja ima kot vodilo da oblika izhaja iz funkcije in da se ne uporabi ali doda niĆØesar, kar ni nujno putrebno za uporabo izdelka.

Žal je v hifiju veliko 'oblikovalcev', ki to poĆØnejo brez repa in glave - meÅ”ajo stile, pa Å”e brez okusa. Vse skupaj je v veĆØini primerov en navaden kiĆØ. Je logiĆØno, ker dizajn ponavadi doloĆØi kar one-man-band : projektant, ki je v isti osebi direktor, tržnik, oblikovalec, proizvajalec, vratar in ĆØistilka.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matjaz z



Pridružen/-a: Pon Dec 2008 13:50
Prispevkov: 236
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 13, 2013 16:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom



Beolab 12
David Lewis za Bang & Olufsen


Sicer ni ravno najnovejŔe - zunaj so že kako leto,
ampak vseeno se zelo vredni omembe - vsaj kar se oblikovanja tiĆØe.
O zvoku pa žal ne vem niĆØesar.

Je pa danes predstavitev novih zvoĆØnikov Beolab 17 / 18 / 19 v salonu na Bregu v LJ.

https://www.facebook.com/events/429769003816879/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vojcb



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 17:41
Prispevkov: 455
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 13, 2013 16:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

matjaz z je napisal/a:


Beolab 12
David Lewis za Bang & Olufsen


Sicer ni ravno najnovejŔe - zunaj so že kako leto,
ampak vseeno se zelo vredni omembe - vsaj kar se oblikovanja tiĆØe.
O zvoku pa žal ne vem niĆØesar.

Je pa danes predstavitev novih zvoĆØnikov Beolab 17 / 18 / 19 v salonu na Bregu v LJ.

https://www.facebook.com/events/429769003816879/


Tale ima spodaj krive noge....mi ni vÅ”eĆØ.
_________________
Glasba je kot ženska, v njej lahko neizmerno uživaŔ......
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matjaz z



Pridružen/-a: Pon Dec 2008 13:50
Prispevkov: 236
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 13, 2013 16:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

: )

Sicer pa je tole umetnica Mia Ando (nima veze s Tadaom Ando-m)
je pa precej zanimiva dama - ne glede na noge.

Njena dela so razstavljena po celem svetu,
delala je za Element skateboards, Bang & Olufsen...



... tule ima bolj ravne noge.
In mogoĆØe tole bolj spada pod rubriko hi fi in ženske - kakor koli, precej velik privilegij je delati za tako podjetje kot je B&O.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 13, 2013 17:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kaj bi pa dejali za tole inÅ”talacijo Miye Ando, ko smo že zadnjiĆØ toliko komentirali eno "izgubljeno" plato nekje v Avstriji?

Miya Ando in Jean Shin, New York

_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... , 13, 14, 15  Naslednja
Stran 14 od 15

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe