Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

nastavitve subwooferja

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> DomaĆØi kino
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
april



Pridružen/-a: Sre Okt 2008 14:34
Prispevkov: 22
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 04, 2010 20:52    Naslov sporočila: nastavitve subwooferja Odgovori s citatom

Svoj domaĆØi kino sem opremil Å”e z subwooferjem (sub), pa bi prosil za pomoĆØ pri nastavitvah. Na reciverju sem doloĆØil da gre frekvenca 200 hz na sub. Koko optimalno nastavim oz. priporoĆØate da nastavim. Spredaj ima dva stojeĆØa 3 sistemska zvoĆØnika in dvosistemski center.
Kako nastaviti na sub-u:
- cut of frequency
- level
- phase

Moti me, da med filmom sliÅ”im brnenje ĆØe malce bolj navijem sub, oz. ĆØe ne brni slabo ĆØutim uĆØinek suba.

Prosim za vaŔe nasvete
hvala Rolling Eyes
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: RuŔe

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 04, 2010 21:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Cut off freqency - odvisno od velikosti "front" zvoĆØnikov. ƈe imaÅ” velike polnokrvne samostojeĆØe tri-sistemske stereo zvoĆØnike, potem ĆØim niže - 80 do 100 Hz. ƈe imaÅ” majhne satelite 120 do 150 Hz.

Level - nastaviÅ” tako, da se zvok sub-a lepo zlije z ostalimi zvoĆØniki (da ne prevladuje ali da ni pretih v primerjavi z drugimi zvoĆØniki). Tukaj je treba uporabiti svoje uho, oziroma izkuÅ”nje.

Phase - spet: treba uporabiti svoje uho, ta nastavitev je odvisna od pozicioniranosti suba v relaciji na front zvoĆØnike. Nastavimo po svojem obĆØutku, oziroma ĆØe ima AV receiver mikrofon za uglasitev, to delo prepustimo njemu.
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljŔemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MitjaF



Pridružen/-a: Sob Okt 2009 16:56
Prispevkov: 414
Kraj: KRANJ

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 05, 2010 01:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Morda poiskusi tudi premakniti sub. da ga postaviÅ” na ti "nude". Potem bo bolj sliÅ”en.Jakost nastavi tako ,da predvajaj sekvenco filma z dolgim dialogom (brez glazbenega ozadja), jaĆØaj glasnost suba dokler ga ne zasliÅ”iÅ”, potem malo nazaj da zopet utihne.Ob dialogih sub namreĆØ ne sme biti sliÅ”en.Upam , da sem bil kolikortoliko jasen pa da ti kaj pomaga tole.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 000000000
april



Pridružen/-a: Sre Okt 2008 14:34
Prispevkov: 22
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 05, 2010 20:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za pomoĆØ, sem že bljižje usehu. Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> DomaĆØi kino Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe