Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Dvosistemski ne-samostoječi zvočniki
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
goldenEar



Pridružen/-a: Čet Apr 2010 20:18
Prispevkov: 8
Kraj: EU

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 01, 2010 21:01    Naslov sporočila: Dvosistemski ne-samostoječi zvočniki Odgovori s citatom

Pozdrav, vsem!

Mala soba, mali zvočniki... dvosistemski in ne-samostoječi torej. Ampak ne kateri koli... torej high-end, tistega ki ga ne merimo po ceni. Torej legende v stilu BBC-designed LS5/9.
Iščem transparenten zvočnik (in ne bravitega, romatičnega, itd.) in tiste, ki so že "dobavljivi".

Našel sem sledeče:

Acoustic Energy AE1 mkIII
ProAc Tablette 8 (Signature)
Reference 3A Dulcet oz. Di Capo
Focal 1007/8 Be
PMC DB1i
Spendor SA1
ATC SCM11/19

Zanimajo me, vaše izkušnje s temi zvočniki oz. če imate kakšen predlog.

Hvala in LP.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Štajerska

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 01, 2010 21:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Usher Audio BE-718!
http://www.6moons.com/audioreviews/usher2/tinydancer.html
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
berni



Pridružen/-a: Pon Jan 2010 11:49
Prispevkov: 1407
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 01, 2010 22:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Manger Zerobox 109!
ali
Manger Msm C1 aktivni monitor.


Nazadnje urejal/a berni Čet Apr 01, 2010 22:13; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mzi.perx



Pridružen/-a: Čet Jun 2008 0:06
Prispevkov: 160
Kraj: PIRAN

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 01, 2010 22:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni!

Med najbolje ocenjenimi monitorji do 5000€

OPERA CALLAS
in dražji
KEF REFERENCE 201/2
_________________
MZI.PERX
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: -
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 01, 2010 22:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

krokar je napisal/a:
Usher Audio BE-718!
http://www.6moons.com/audioreviews/usher2/tinydancer.html


LP

Ne zamerit ... " draga kopija" Sonus Faber !!!


_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
kraljmatjaz



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 21:27
Prispevkov: 1026
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 02, 2010 11:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne pozabi na:
Leema acoustics
Penaudio
Marten design
Merlin music system
Verity audio.....

LP
Miran
_________________
Chi suona, stona. Chi non suona, critica! (R.Muti)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
borisov57



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 10:08
Prispevkov: 53
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 02, 2010 11:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zivjo goldenEar,

Mislim da Electra 1007 BE ustreza tvojim zeljam.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Štajerska

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 02, 2010 11:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ajka, kaj bi zameril, saj me ne žališ! Wink
Da, skoraj vsi Usherji so na nek način kopije Sonusov, a zelo kakovostne!In tako seveda niti ne morejo biti prav poceni, saj je dejansko porabljenega še več materiala zelo primerljive kakovosti.
Vseeno pa se dajo ponekod dobiti po zelo spodobnih cenah.O kakovosti pa veliko pove test od preizkuševalca, ki je sicer dokaj kritičen.
Usher sicer uporablja lastne zvočniške enote, o katerih krožijo v glavnem zelo pozitivne ocene.
Ko se mi ponudi ugodna prilika, bom ponovno imel Usherje zaradi odličnega razmerja med ceno, kakovostjo zvoka in finišem! Exclamation
Različnih mnenj pa je lahko ogromno, jasno!Brez tega tudi forumov nebi bilo treba!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MitjaF



Pridružen/-a: Sob Okt 2009 16:56
Prispevkov: 414
Kraj: KRANJ

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 17, 2010 21:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sicer sem gotovo ze prepozen z nasvetom, ampak vseeno.Ce so ti bili vsec LS5-9, morda info. da jih se vedno izdelujejo in sicer Herberth LS5, pa se v Ljubljani(trgovina ob Ljubljanici) jih lahko vidis in kupis.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 000000000
ivann



Pridružen/-a: Sob Feb 2010 18:48
Prispevkov: 24
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 28, 2010 22:31    Naslov sporočila: KEF 201 /2 Odgovori s citatom

Malo si bom sposodil tole temo. Sam se navdušujem nad KEF 201/2. Zanimajo me vaša mnenja glede teh zvočnikov. Kako bi opisali njihov zvok in lastnosti, kakšen ojačevalec bi priporočali zraven. Ali so vredni svojega denarja, ker bi se moral pošteno stegniti ...

Lastniki - vaša opažanja, priporočila?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vojcb



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 17:41
Prispevkov: 455
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 28, 2010 23:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Davis acoustic - Nikita
zelo dober zvok za realen denar
ojačevalec - 100w
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vinylfan



Pridružen/-a: Sob Mar 2009 23:52
Prispevkov: 891
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 29, 2010 09:11    Naslov sporočila: Re: KEF 201 /2 Odgovori s citatom

ivann je napisal/a:
Malo si bom sposodil tole temo. Sam se navdušujem nad KEF 201/2. Zanimajo me vaša mnenja glede teh zvočnikov. Kako bi opisali njihov zvok in lastnosti, kakšen ojačevalec bi priporočali zraven. Ali so vredni svojega denarja, ker bi se moral pošteno stegniti ...

Lastniki - vaša opažanja, priporočila?


Konkretni model sem poslušal in mi je zvok všeč, sem pa malo prikritega fan-a KEF-a.... Vendar sem imel nekoliko kasneje poslušati tudi samostoječe brate in se mi zdi izbira samostoječih samoumevna, razen, če je res kriza z prostorom. Se na ta zvok navadiš in potem niti ne iščeš naprej, razen če imaš neomejeno finančnih sredstev. Sam sem bil v mladosti impresioniran nad nekaterimi KEF izdelki in sem potem pristal tu. Kakih posebnih želj nimam več.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ivann



Pridružen/-a: Sob Feb 2010 18:48
Prispevkov: 24
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 29, 2010 13:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Se strinjam glede samostoječih zvočnikov, vendar mi ne sedejo v koncept dnevne sobe.

Letos poleti sem končal s prenovo stanovanja, končno sem uredil tudi dnevno. Vso pohištvo vključno s tehniko sem vrgel čez balkon, nabavil novo. Manjka mi še samo hi-fi, katerega imam namen nabaviti do konca tega leta.

Razlogi, zaradi katerih trenutno razmišljam o KEF 201/2 so naslednji:
1. Velikost in lokacija dnevne sobe (18 m2, 3.nad, blok)
2. Po dizajnu pašejo v dnevno ko ata na mamo (nesvetleč oreh)
3. Moja boljša polovica pravi da so lepi!
4. Kvaliteta in zvok

Tisto kar me muči je cena, ki je 2x večja kot sem mislil nameniti za zvočnike. Zato pa sprašujem za strokovno mnenje ali so vredni svojega denarja. Po domače rečeno, rabim malo spodbude ...
Poleg njih bo potrebno nabaviti tudi ostale komponente primerne kvalitete, to pa je že velika vsota denarja ...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vinylfan



Pridružen/-a: Sob Mar 2009 23:52
Prispevkov: 891
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 29, 2010 18:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ivann je napisal/a:
Tisto kar me muči je cena, ki je 2x večja kot sem mislil nameniti za zvočnike. Zato pa sprašujem za strokovno mnenje ali so vredni svojega denarja. Po domače rečeno, rabim malo spodbude ...
Poleg njih bo potrebno nabaviti tudi ostale komponente primerne kvalitete, to pa je že velika vsota denarja ...


Žal takšen "šport" je hi-fi... Sam sem si kot mladinec želel le gramofon. Pa je tisti od Iskre crknil, in mi je nekdo podaril drugega, ki pa je bil samostojna komponenta... Potem pa se začne... Nabiraš škatle po hiši, pa menjaš, greš h kolegu na obisk, pa te preseneti njegov zvok in jovo na novo... Potem pride familija, pa je treba zraven vključit še prepričevanje žene... Sem se že umiril, pa me je spet pičilo... Hi-fi je primerljiv z drogo - zasvojenost brez meje in vreča brez dna... Moj nasvet: poišči ugodno šanso in go for it... Kef te ne bo razočaral.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 29, 2010 21:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ivann je napisal/a:
Se strinjam glede samostoječih zvočnikov, vendar mi ne sedejo v koncept dnevne sobe.

Letos poleti sem končal s prenovo stanovanja, končno sem uredil tudi dnevno. Vso pohištvo vključno s tehniko sem vrgel čez balkon, nabavil novo. Manjka mi še samo hi-fi, katerega imam namen nabaviti do konca tega leta.

Razlogi, zaradi katerih trenutno razmišljam o KEF 201/2 so naslednji:
1. Velikost in lokacija dnevne sobe (18 m2, 3.nad, blok)
2. Po dizajnu pašejo v dnevno ko ata na mamo (nesvetleč oreh)
3. Moja boljša polovica pravi da so lepi!
4. Kvaliteta in zvok

Tisto kar me muči je cena, ki je 2x večja kot sem mislil nameniti za zvočnike. Zato pa sprašujem za strokovno mnenje ali so vredni svojega denarja. Po domače rečeno, rabim malo spodbude ...
Poleg njih bo potrebno nabaviti tudi ostale komponente primerne kvalitete, to pa je že velika vsota denarja ...


LP

Ta SAMO je tako, kot lep avto brez motorja !
Je potrebno narediti celoten koncept sistema in postavitve !
To pa pomeni, kaj zvočno paše na ta zvočnik in kaj to pomeni v denarju.
Na tak zvočnik gre ojačevalec za min cca 2000€ raje več in nikakor manj pa še izvor in kabli, vse to kar "stroškovno povleče za sabo" in smo takoj 10.000€. Tak sistem pa mora biti še dobro postavljen...
Če bo stal na polici pod TV in zvočniki ob zidu poleg TV je to denar vržen praktično proč !
_________________
~ ** ~


Nazadnje urejal/a ajka Sre Sep 29, 2010 21:48; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Naslednja
Stran 1 od 10

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe