Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

RaĆØunalniÅ”ki zvoĆØniki
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
vintagesonic



Pridružen/-a: Sre Mar 2010 17:24
Prispevkov: 1426
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 20, 2015 01:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

trancedeejay je napisal/a:
Surfer je napisal/a:
Ne pozabit na te:

FOCAL XS Book...

Imam Å”e dva para po izjemno dobri 2/3 ceni... VeĆØ na PM



Citiram Å”e post od Surferja, ki je objavil sliko Focalovih raĆØunalniÅ”kih zvoĆØnov. To so res zvoĆØniki na nivoju, tako po izdelavi, dizajnu kot tudi zvokovno. Zvok je poln, detajliran, edino kar pri teh zvoĆØnikih lahko pogreÅ”ate je npr. pre-out za aktivni subwoofer. Vsekako jih priporoĆØam!


Zadevo sem sicer hotel komentirati v rubriki :Pravila obnaŔanja na portalu Audio Kontakt

http://www.audio-kontakt.com/forum/viewtopic.php?t=1818

vendar mi izpiŔe:

Ta tema je zaklenjena: ne moreÅ” urejati sporoĆØil ali odgovarjati na objave.

Lahko da se motim mpak vseeno, v 3. toĆØki pravil AK foruma eksplicitno piÅ”e

3. OglaŔevanje na forumskem delu Audio Kontakt-a je prepovedano.

Ali mi lahko nekdo pojasni korelacijo med pravili na AK forumu in konkretnim primerom na tem istem forumu ? Shocked

Glede na posamezne dogodke iz zgodovine tega foruma ter poslediĆØno njegovega obĆØasnega adminstriranja bi lahko zakljuĆØili

" Sistem se sukobio sam sa sobom".


LP


Nazadnje urejal/a vintagesonic Pon Apr 20, 2015 08:09; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 20, 2015 08:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

vintagesonic je napisal/a:
trancedeejay je napisal/a:
Surfer je napisal/a:
Ne pozabit na te:

FOCAL XS Book...

Imam Å”e dva para po izjemno dobri 2/3 ceni... VeĆØ na PM



Citiram Å”e post od Surferja, ki je objavil sliko Focalovih raĆØunalniÅ”kih zvoĆØnov. To so res zvoĆØniki na nivoju, tako po izdelavi, dizajnu kot tudi zvokovno. Zvok je poln, detajliran, edino kar pri teh zvoĆØnikih lahko pogreÅ”ate je npr. pre-out za aktivni subwoofer. Vsekako jih priporoĆØam!

Ali mi lahko nekdo pojasni korelacijo med pravili na AK forumu in konkretnim primerom na tem istem forumu ? Shocked
Glede na posamezne dogodke iz zgodovine tega foruma ter poslediĆØno njegovega obĆØasnega adminstriranja bi lahko zakljuĆØili
" Sistem se sukobio sam sa sobom".
LP


Sicer pa @vintage, ko ravno omenjaÅ” "sukobe" mi "stari prdci" se dostikrat "preveĆØ praskamo tam kjer nas niĆØ ne srbi". No pa Å”e eno priporoĆØilce: "zaĆØni surfat".

Korelacija

_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vintagesonic



Pridružen/-a: Sre Mar 2010 17:24
Prispevkov: 1426
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 20, 2015 08:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

nek_do je napisal/a:

Sicer pa @vintage, ko ravno omenjaÅ” "sukobe" mi "stari prdci" se dostikrat "preveĆØ praskamo tam kjer nas niĆØ ne srbi".

Korelacija


To je sicer res kar si napisal. NiĆØ skrbi. Se bom v kratkem nehal praskati tam, kjer me niĆØ ne srbi Wink .

Samo v pojasnilo. Tisti "banerji", ki se pojavljajo ob robu me niti ne motijo, ker so logiĆØna posledica skoraj vsake internetne strani, v smislu pridobivanja sredstev za vzdrževanje in realizacijo internetnih strani, ampak jaz razumem "forumski del" kot tisti del, ki je namenjen striktno izmenjavi mnenj posameznikov na doloĆØeno temo. Tam me te stvari na nek naĆØin zmotijo, oziroma povedano drugaĆØe. ƈe so že neka pravila, potem naj veljajo za vse, brez izjeme. Saj veĆØlina forumaÅ”ev, ki so po svoji dejavnosti tudi trgovci, se tega držijo.

Lahko se bo naÅ”el nekdo ki bi po identiĆØni logiki zakljuĆØil, da je tudi lepljenje "Ebay in bolha" oglasov v posamezne teme podobno poĆØetje vendar osebno menim, da so tam "poslovna razmerja" ali interesi malce drugaĆØni.

Tudi tistim, ki jim je ta opazka na nek naĆØin namenjena, ni potrebno to jemati preveĆØ osebno. Zgolj v razmislek.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
davor281



Pridružen/-a: Čet Jan 2010 18:55
Prispevkov: 210
Kraj: Zimica

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 20, 2015 10:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Da malo ukradem temo...

Ima kdo kakÅ”ne izkuÅ”nje z aktivnimi studijskimi monitorji, ki bi se uporabljali zgolj za posluÅ”anje, torej aktivni studijski monitorji za HiFi uporabo......sem na Internetu prebiral precej žolĆØne debate...

Hvala,
Davor.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 040/514-308
diyfreak



Pridružen/-a: Pon Okt 2011 23:29
Prispevkov: 489
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 20, 2015 22:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

A so zvoĆØniki namenjeni Å”e ĆØemu drugemu kot posluÅ”anju ? Twisted Evil
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bwaze



Pridružen/-a: Tor Okt 2011 20:59
Prispevkov: 408
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 20, 2015 22:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz bi tole pogledal:



http://shop.xtzsound.eu/shop-en/dsp/xtz-s-800-dsp-white-incl-dirac-dsp-software

In Ŕe broŔura: http://www.xtz.se/product-assets/brochures/English_MH-800_DSP.pdf

Aktivnih 2x40W v D klasi, kretnico nadomeÅ”ĆØa Dirac procesiranje v raĆØunalniku, tako da imajo tile malĆØki popolnoma ravno krivuljo od 40 Hz do 20 KHz.
_________________
Pezzer Ritter Wenne Knecht!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 16, 2015 14:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

tudi mene zanima, ĆØe obstajajo kakÅ”ni budget aktivni zvoĆØniki, ki bi igrali OK na HTPCj-ju v sosednji sobi. PosluÅ”ala se bo predvsem glasba in morda obĆØasno kak film.

LP,
Simon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 17, 2015 07:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

simon740 je napisal/a:
Pozdravljeni,

tudi mene zanima, ĆØe obstajajo kakÅ”ni budget aktivni zvoĆØniki, ki bi igrali OK na HTPCj-ju v sosednji sobi. PosluÅ”ala se bo predvsem glasba in morda obĆØasno kak film.

LP,
Simon


Jaz bom upiknil kar JBL Charge 2:







Prenosni bluetooth zvoĆØnik v veĆØ barvah z baterijskim napajanjem. Lahko ga prenaÅ”aÅ” kjerkoli po stanovanju, vzameÅ” na dopust, izlet, piknik, priklopiÅ” žiĆØno ali brezžiĆØno na raĆØunalnik, telefon, tablico, uporabljaÅ” za prostoroĆØno telefoniranje,... Preko vgrajene 6Ah baterije lahko polniÅ” telefon, fotoaparat, ma karkoli ima usb priklop in se polni.

Sicer ga Å”e nisem posluÅ”al, na podlagi izkuÅ”enj s prejÅ”njim modelom Charge 1, pa novega pred nakupom niti ne rabim, ko vem, da je vreden vsakega centa svojih 110 eur za kolikor se ga že lahko dobi preko neta iz tujine. VeĆØji pogonski enoti od prejÅ”njega modela in dva pasivna radiatorja rezultirata Å”e v veĆØjem zvoku od prejÅ”njega modela, ki že itak slovi kot neverjeten za svojo velikost. Pazi ob 09:30 kaj dela z radiatorjema ko se ju požene hehe:

JBL Charge 2 Bluetooth Wireless Speaker - Strongest Bass Ever 12Hrs Battery

Pa isti video od 11:40 naprej, ko se ĆØlovek odmika stran kako Å”e zmeraj glasno brez tankega vpitja za tako malo zadevico. Genau za moj laptop, ne rabim niĆØ veĆØ. Enega pa za mularijo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 17, 2015 09:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja saj za laptop to je....za htpc, kjer se tudi filmi vrtijo in internet radio pa se mi zdi, da je to le premalo.
DrugaĆØ za portable je fajn
LP,
Simon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 17, 2015 12:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Aha htpc, sorry spregledal. Tu bi jaz gledal Audioengine recimo. LuŔtni budget izdelki:

http://audioengineusa.com/Store/Powered-Speaker-Systems
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 17, 2015 14:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

audiofill je napisal/a:
Aha htpc, sorry spregledal. Tu bi jaz gledal Audioengine recimo. LuŔtni budget izdelki:

http://audioengineusa.com/Store/Powered-Speaker-Systems


ja saj nekaj takŔnega si bom umislil ja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 17, 2015 21:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz imam Edifier c3. Sicer niso oh in sploh hifi, so pa mnogo boljÅ”i kot razni budget Logitechi. Igrajo podobno kot tisti leseni 5.1 geniusi, samo bolje. Niso težki za posluÅ”at pa odliĆØno igrajo z slabimi posnetki (youtube, itn..).

Igral sem se že z studio monitorji (Behringer, Alesis..), Yamaho NX50, Creative Labs t40, pa mi imajo vsi ti zvoĆØniki premalo basa za igranje iger in gledanje filmov. Yamaha je bila sicer odliĆØna z glasbo.

Dobijo se za okoli 150ā‚¬, kot plus pa imajo 2 vhoda ter daljinski upravljalnik.
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 19, 2017 23:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ƈe kdo kaj spremlja, se je na tem podroĆØju kaj spremenilo?

Vidim da se zdaj dobi Tibo Mini, Audioengine A2+, Kanto YU2..Ima kdo to mogoĆØe? Ali pa kaj podobnega.

Teufel je imel Motiv 2, pa ga zdaj ni veĆØ, imajo samo nekaj cenejÅ”ega.

IÅ”ĆØem nek 2.0 sistem ki ima možnost priklopa suba, ali pa komplet 2.1.
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JJAB



Pridružen/-a: Sob Apr 2014 0:05
Prispevkov: 197
Kraj: Moon

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 22, 2017 22:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Cerwin Vega XD3+XD8S. XD3 se Å”e da nekako po velikosti prebavit na mizi, sub je pod mizo. Tudi ĆØe so malo glasnejÅ”i, ni prevelikih popaĆØenj. Zraven XD8S dobiÅ” Å”e priroĆØen daljinec, ki ima tudi sub on/off gumb, ki prav pride zveĆØer. Vse skupaj je kar precej domiselno narejen paket.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
xray80



Pridružen/-a: Sob Maj 2008 19:01
Prispevkov: 291
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 23, 2017 19:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Audioengine ima zanimive produkte. Mene najbolj mikata HD6 in A5+. Kdo je zastopnik za Audioengine v Slo?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Naslednja
Stran 8 od 10

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe