Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Tidal
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
blazheny



Pridružen/-a: Pon Mar 2011 0:50
Prispevkov: 212
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 07, 2015 12:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

JJAB je napisal/a:
Hehe, jaz tudi poslušam v službi. Res pa da na ene čipšit Logiteche.


Bohnedaj. Jaz mam gor nujno tele trapaste bele slušalke. Da se ve, da "telefoniram". Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gwb



Pridružen/-a: Sob Mar 2009 9:15
Prispevkov: 506
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 07, 2015 12:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

blazheny je napisal/a:
gwb je napisal/a:
Jaz sem tudi že razmišljal, da bi za na vikend sestavil en preprost sistemčič -> Squeezebox+ v navezavi s Tidal (kolikor sem na hitro poguglal tudi laufa Tidal; je kdo že sprobal?) + kakšne relativno poceni aktivne zvočnike.

Glede na to, da SB+ že imam in ga trenutno ne uporabljam, bi takorekoč za ceno aktivcev znal dobiti ubijalski sistemčič, ki bi znal dobesedno pomesti z dosti dražjim klasičnim sistemom...

Kako je z naročnino sicer? Se da z eno naročnino storitev uporabljati na večih mestih ali na kaj je vezano?


Tole:
https://emotiva.com/products/powered-monitors/airmotiv-4s

Stereophile je orgazmiral Smile
Na Emotivi pravijo, da z njihovo špedicijo, ki uredi uvoz pride dostavljeno na dom k nam 350eur. Bi-amp.

Če je preveč, tole:
http://cr.mackie.com/#sthash.kYxvmQpy.dpbs

Mislim, da sem jih pri nas v enem webšopu zasledil za cirka 150eur. Grejo samo do 75Hz, ampak v revjuju sem zasledil, da pa do 75Hz odšpilajo zelo korektno. Ni bi-amp.

Naročnina na Tidalu je vezana na uporabniški račun, število aparatkov ni omejeno. Včeraj sem doma poslušal na chrome + DAC + AKG, danes na šihtu nažigam iz ifončka (in se mi zato ne ljubi delat) Smile


Ravno tele Emotive sem tudi jaz gledal...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
blazheny



Pridružen/-a: Pon Mar 2011 0:50
Prispevkov: 212
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 07, 2015 12:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz sem jih gledal dolgo in trdo. Veliko bolj so mi bili všeč za 299 USD kot za 350 EUR. Smile

Zaenkrat sem jih dal na hladno. Čakam, če dobim kakšno varianto transporta od žlahtnikov čez lužo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 07, 2015 12:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

gwb je napisal/a:

Kako je z naročnino sicer? Se da z eno naročnino storitev uporabljati na večih mestih ali na kaj je vezano?


Naenkrat lahko predvajaš z eno napravo v online načinu (nima veze kakšno) in hkrati tremi napravami v offline načinu (nima veze kakšnimi).

Evo tule uradno

Torej v online načinu v nobenem primeru z več kot eno napravo hkrati. Zato bo njihova desktop aplikacija za PC & MAC, ki je na poti, vsebovala download gumb, da si potegneš dol glasbo za offline poslušanje za čas, ko bo kakšna druga naprava online namesto te. Njihova aplikacija za android & IOS telefončke pa že zdaj v tem momentu vsebuje download ikono in dela lepo v offline načinu.

Tako Tidal uradno... jaz pa glihkar za foro na dveh računalnikih online hkrati in lepo dela. Dokler ne bo omrežje pogruntalo in enega skenslalo. Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
blazheny



Pridružen/-a: Pon Mar 2011 0:50
Prispevkov: 212
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 08, 2015 09:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne moreš verjet:



Če majo take stvari, bojo sčasoma imeli vse.

Dela pa na starem ifončku 4 na meji sprejemljivosti. Pa mam razlog, da končno nabavim nekaj novega. Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 09, 2015 12:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zanimiv pogovor na Rocky Mountain Audio Festu. Šef Computer audiophile foruma in predstavnika Tidala:

RMAF14: The Future of HiFi

Norvežan v deveti minuti pove, da je tam 77% glasbenega prometa dejansko streaminga in nihče več ne posluša cd-jev. Tako jih je 3000 svojih vrgel v smeti, ker jih nihče ni hotel imeti. Proda pa se kakšnih 5 cd playerjev. Laughing Okej, s cd playerji malo pretirava, no kaj dosti pa ziher ne, glede na to, kako je skandinavija naprednejša od nas, zlasti v telekomunikacijskih povezavah. V 38.minuti se sprehaja od hiše do metroja in ima 25Mbit hitrost prenosa podatkov preko fončka. En činken hitreje od Tušmobila. Laughing

V enajsti minuti kako Tidal dobi glasbo. Tone hard diskov direktno od založb, kar pa sproti dopolnjujejo pa prileti od njih po FTP. Da ne bi kdo slučajno mislil, da na roke ripajo milijone cd-jev. Bi rabili glih 100 let. Laughing

Format, ki ga dobijo od založb... v 48. minuti pove (če sem prav zastopil), da je to dejansko hi-res material, ki ga potem sami pretvorijo navzdol v 16/44 flac za streamanje. Se pravi dobijo od založb format višjega reda, kar je fajn. Upajmo da takšen, po katerem mojstrovalci še niso toliko žnarali in reducirali dinamike kot za na cd plate.

Zadnjih 10 minut hi-res, loudnes vojna...

Zanimivo Cool
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
blazheny



Pridružen/-a: Pon Mar 2011 0:50
Prispevkov: 212
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 09, 2015 13:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

audiofill je napisal/a:
Če se vrnem na robo, ki jo dobijo od založb... v 48. minuti pove (če sem prav zastopil), da je to dejansko hi-res material, ki ga potem sami pretvorijo navzdol v 16/44 flac za streamanje. Se pravi, dobijo od založb format višjega reda, kar je fajn. Upajmo da takšen, po katerem mojstrovalci še niso toliko žnarali in reducirali dinamike kot za na cd plate.


Nisem še pogledal filmčka, ampak glede tele njihove konverzije: nekaj je gotovo na temu.

Zakaj tako mislim: včeraj sem se igral izmenično s fončkom na Senn CX300-II ter Sony stolpom, kamor sem prek Airplaya pošiljal stream iz Tidal aplikacije. Vmes sem šel parkrat preverit situacijo na PC + DAC + AKG. Poslušal sem isti material na Tidalu, ter iz moje zbirke, kamor sodijo tudi ripi ex CD kolekcije z EAC (s pravimi offset nastavitvami), muzika iz iTunes store-a, itd. Na fončku sem poslušal Tidal AAC 320 stream, na PC-ju pa FLAC stream.

Rezultat je takle: vse razen Tidal-a mi je na meji poslušljivosti. Sploh Sony stolpič se je s Tidalom izkazal - dejansko se da na njem še kar uživat, česar do sedaj še nisem zapazil na nobenem materialu. Zadnje čase se je na njem nabiral prah - karkoli sem poslušal je bilo: ali sitni visoki, ali nobenega drajva na ritem sekciji, itd. Isto s CX300, ki sem jih mislil kar podariti - napihnjeni basi, sikanje visokih, s Tidalom pa... uf lepo igra. Sploh je šokantna primerjava z materialom, ki sem ga nabavil na iTunes. Ista plata: iTunes AAC 256 - nikakvo, Tidal - vau.

Iz mojega mini testa sklepam, da gre dejansko za boljši material kot gre na CD-je, iz katerih so potem izpeljane take ali drugačne kopije, legalne ali "sposojene". Za iTunes sem sicer skoraj ziher, da od založb na diskih dobijo isti material kot Tidal (v zvezi s tem sem nekaj bral pri materialu o iniciativi Mastered for iTunes), samo očitno ravnajo z njim kot svinja z mehom.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 09, 2015 14:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jap Tidal lepo dela. Samo mislim, da to še ni nič. Počakaj, da bodo pogruntali kako s Tidalom vprežit ASIO & WASAPI gonilnike, s čemer se bo v Windows okrožju zaobšlo kilo dreka, polj šele bo špilalo da bo veselje. Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
blazheny



Pridružen/-a: Pon Mar 2011 0:50
Prispevkov: 212
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 09, 2015 15:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

audiofill je napisal/a:
Jap Tidal lepo dela. Samo mislim, da to še ni nič. Počakaj, da bodo pogruntali kako s Tidalom vprežit ASIO & WASAPI gonilnike, s čemer se bo v Windows okrožju zaobšlo kilo dreka, polj šele bo špilalo da bo veselje. Smile


Jaz mam budžet setupič takega ranga (Fiio E-10, AKG K271 studio 50 ohm), da je output na WASAPI ali output na DirectSound mojim ušesom ama baš isti. Pa sem sprobal že vse živo; push, event, buffer, foobar resolucija, sistemska resolucija, ni da ni. Če kaj, se mi zdi, da mi WASAPI bolj sika na visokih kot DirectSound.

Tidal mi pa na aparatkih, ki jih mam za kavč-poslušanje ne sika, in to me neznansko veseli, res, prav lepši teden imam zaradi tega. Po dolgem cajtu sem z užitkom zmogel dve celovečerni seansi poslušanja.

Novi ifonček je tudi že na poti in upam, da bo na njem Tidal končno laufal tako kot se spodobi.

Po svoje je smešno: glavna investicija v hifi v zadnjih dveh letih - nov telefon. Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 09, 2015 16:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja saj fonček je z dobrimi slušalkami in 320 kbps mp3 formatom že soliden izvor zvoka, se da uživat. Če se pelje ven digitalni signal na zunanji prenosni dac/ojačevalnik pa to lahko že orenk sound Smile

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
matajur



Pridružen/-a: Ned Mar 2009 19:19
Prispevkov: 28
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 09, 2015 17:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kje ste dobili naročnino 12 in 6 €, če na njihovi strani piše 19,99 in 9,99?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 09, 2015 18:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

matajur je napisal/a:
Kje ste dobili naročnino 12 in 6 €, če na njihovi strani piše 19,99 in 9,99?


Višina naročnine je od države do države različna. Za nas 12 eur in 6 eur, evo:



lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
matajur



Pridružen/-a: Ned Mar 2009 19:19
Prispevkov: 28
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 09, 2015 20:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

A očitno smo neki revni balkanci za niih. Meni na splošni strani od Tidal pod cost za EU napiše tako kot zgoraj. Sicer pa hvala za dobro idejo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JJAB



Pridružen/-a: Sob Apr 2014 0:05
Prispevkov: 197
Kraj: Moon

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 10, 2015 08:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

S temi slušalkami se pelješ na kolesu? Kako pa čelado namestiš nad to? Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 10, 2015 10:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Na AMD C-50/2GB RAM/Win7 dela na meji. Če se začne nekaj dogajat v ozadju že preskakuje.
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja
Stran 2 od 9

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe