Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

LP vs. CD
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 14, 15, 16, 17  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
uroÅ”



Pridružen/-a: Sre Dec 2013 18:30
Prispevkov: 295
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 06, 2015 18:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

brez veze

Nazadnje urejal/a uroÅ” Ned Okt 25, 2015 00:04; skupaj popravljeno 2 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 06, 2015 18:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

UroÅ”

se bojim da tudi zunaj za 100 eur ne boŔ dobil spodobnega gramofona, mislim da si prespal par let ko je to bilo možno

ne vem kaj imaÅ” proti meni, ĆØe že kaj te lahko peljem na kavo pa mi razloži kake probleme imaÅ” z mano, ali vsaj povej kateri gramofon je po tvojem mnenju vreden 100 eur jaz ga pa prodajam za 200 brez glave- da smo si na jasnem se strinjam da za 200 niti spodobne glave ne dobiÅ” ne pri tebi ne pri meni, da se Å”e jaz malo dotaknem tega kar ti prodajaÅ”
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 06, 2015 18:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pestilence. je napisal/a:
Prebral sem temo, pa se Ŕe vedno lovim.

Sem v fazi nakupa vira (CD predvajalnik ali gramofon), pa malo tehtam in tehtam. Po mojih izkuÅ”njah budget cd prevdajalnik igra bolje kot gramofon (za rabljeno ceno - cca. 100ā‚¬), ima kdo nasprotne izkuÅ”nje? Pa NAD nima phono preampa.

Kako pa je z ponudbo rabljenih medijev? Za CDje vem da se da dobit v OK stanju, v kakÅ”nem stanju pa so v povpreĆØni rabljeni vinili?

Skratka, v katero smer bi se obrnili vi? Obojega si trenutno ne morem privoÅ”ĆØit.

Gre se za budget sistem. Nek osnovni NAD al rotel, in primerni zvoĆØniki (vse skupaj cca 400ā‚¬ brez vira).

Glede na izpoved: pozabi na analogno. To je samo za zahtevne avdiofile in poslediĆØno je zelo drago.
Z mikro budgetom 400ā‚¬ lahko kupiÅ” samo obrabljeni entry level iz mezozoika ali plastik-fantastik sodobnega ĆØasa.
Nostalgija pa je drugi par rokavic: ĆØe te to tlaĆØi, potem ni problema niti za mali denar. Važno samo, da ne meÅ”amo med seboj kakovost in nostalgijo.
_________________
Carpe Diem


Nazadnje urejal/a ambasador Pon Apr 06, 2015 19:01; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
uroÅ”



Pridružen/-a: Sre Dec 2013 18:30
Prispevkov: 295
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 06, 2015 18:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

brez veze

Nazadnje urejal/a uroÅ” Ned Okt 25, 2015 00:04; skupaj popravljeno 2 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1605
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 06, 2015 19:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ƈe tehtamo vloženo - dobljeno med CD in LP, za malo denarja, potem vsekakor CD.
Hardver in softver sta bistveno cenejŔa za isto kvaliteto.

DolgoroĆØna pa kdo ve.
Trenutno je v trend v tistem, kar so napisali predhodniki, kar pa po drugi strani Ŕe znižuje ceno rabljenih CDjev.
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 06, 2015 20:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Potem je DAC za cca. 150ā‚¬ boljÅ”a izbira?
Problem vidim samo v tem da rabljene ponudbe pri nas praktiĆØno ni.

ƈe ima kdo kaj za ponudit -> PM.
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.


Nazadnje urejal/a Pestilence. Pon Apr 06, 2015 21:06; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 06, 2015 20:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

UroÅ”
sicer nisi podal kakega konkretnega odgovora, ti si me obtožil da prodajam 100 eur vredne gramofone za 200, trditev da za 150 funtov dobiÅ” soliden gramofon pa je tvoja, daj povej samo kdaj si zadnjiĆØ kaj takega videl, Å”e roĆØke za ta denar ne najdem nobene...

Kar se kave tiĆØe ali sreda popoldan ali ĆØetrtek samo povej kje lahko na tvojem terenu.

Kar se omarice tiĆØe sem zadovoljen razlog da sem vkljuĆØil familijo pa je dokaj banalen, ves dan sem bil v službi in brez avta, ĆØez tri dni pa je najbrž ne bi bilo veĆØ...

Ne vem kaj te pri moji komunikaciji tako Å”okira verjamem da nisem z vsemi prijazen, pa zakaj bi bil ĆØe sem prepriĆØan da stresa neumnosti ali pa ogabno hvali stvari ki jih prodaja, konec koncev zato so forumi ,za prijaznost in Å”e kaj veĆØ pa avdio revije....vsaj moje mnenje je tako, nikoli pa nisem trdil da se ne motim
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 06, 2015 21:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tema ni @ audiofrik vs @ uroÅ”, temveĆØ LP vs CD.

lpm
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
uroÅ”



Pridružen/-a: Sre Dec 2013 18:30
Prispevkov: 295
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 06, 2015 22:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

brez veze

Nazadnje urejal/a uroÅ” Ned Okt 25, 2015 00:04; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 07, 2015 12:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zaenkrat se igram z Tidal storitvijo, pa bom videl ĆØe bo potreba po CDjih Å”e ostala, ali pa letim po dac pa je.

Å e vedno pa velja, ĆØe ma kdo kak dac do 100,150ā‚¬ -> PM.
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
classicaudio



Pridružen/-a: Tor Feb 2009 16:00
Prispevkov: 71
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 07, 2015 13:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz ti prodam Logitech Duet...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Zuluf



Pridružen/-a: Pet Nov 2012 16:46
Prispevkov: 677
Kraj: bunga bunga

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 07, 2015 16:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fantje samo ne rabljenih gramofonov
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vinylfreak86



Pridružen/-a: Pon Okt 2013 21:57
Prispevkov: 298
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 27, 2015 17:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nekje sem sliÅ”al, da so vsi cenejÅ”i moderni gramofoni (Pioneer, Audio-technika, Reloop, in Å”e mnogo drugih) v resnici Hanpinov produkt iz Kitajske. SplaĆØa se kupiti edino Dual, ki je Å”e vedno narejen v NemĆØiji.
_________________
Vinyl forever!!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ro-bi



Pridružen/-a: Sob Maj 2009 1:55
Prispevkov: 238
Kraj: ĆØrna

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 27, 2015 20:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vinylfreak86 je napisal/a:
Nekje sem sliÅ”al, da so vsi cenejÅ”i moderni gramofoni (Pioneer, Audio-technika, Reloop, in Å”e mnogo drugih) v resnici Hanpinov produkt iz Kitajske. SplaĆØa se kupiti edino Dual, ki je Å”e vedno narejen v NemĆØiji.


VW je tudi nemÅ”ki, pa sliÅ”im, kako goljufijo so z izpuÅ”nimi plini naredili. Lahko je tudi kitajc ĆØisto o.k. , ĆØe je cena podobna, to hoĆØem povedat.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1605
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 09, 2015 17:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ena starejÅ”a zadeva (dve leti) mogoĆØe že kje prilepljena, vsekakor pa vredna branja.
http://www.audioholics.com/editorials/analog-vinyl-vs-digital-audio
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 14, 15, 16, 17  Naslednja
Stran 15 od 17

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe