Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

4K TV
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 13, 14, 15, 16  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Video oprema
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Zuluf



Pridružen/-a: Pet Nov 2012 16:46
Prispevkov: 677
Kraj: bunga bunga

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 11, 2015 15:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

cink je napisal/a:
svi ovde glupi samo trol Zuluf pametan press (heh moral sem prekrŔiti moje pravilo).


Lej kaj piÅ”ejo pravi struĆØnjaki za samsung 8500:

The [Smart LED] ā€œStandardā€ and ā€œHighā€ positions obscured shadow detail and altered gamma too much for our liking, leaving [Smart LED] ā€œLowā€ as our preferred option. Some luminance fluctuations remained visible during challenging low-APL scenes (for example as Batman emerges from the shadows to meet Catwoman in The Dark Knight Rises ā€“ timecode 01:10:04), but they were infrequent and worth the compromise to improve black-level response.

O tem sem že pisal na svoji 7000, sicer pri eni drugi funkciji, ampak pri 8500 je to treb prebavit, ker ips panel pa ĆØrna ne gresta skupaj.

IPS paneli so slabŔi za kontraste:
After pegging peak luminance to our usual target of 120 cd/m2, the native black level (i.e. with [Smart LED] disabled) on our Samsung UE55HU8500 review unit measured 0.069 cd/m2 on both a full-field video black signal with auto-dimming defeated by pressing the [INFO] button, and a 4Ɨ4 ANSI checkerboard pattern. While higher than the circa-0.05 cd/m2 weā€™ve seen on Samsungā€™s SPVA panels in recent years, the slightly brighter blacks were perhaps understandable given the complicated warping process needed to produce a curved screen, and in any case bettered every IPS LCD television weā€™ve reviewed.

ƈeprav ima boljÅ”i bfi kot sony se dogajajo zatikanja:
The whole picture would stutter, which might be accompanied by some tearing/ combing. We observed these artefacts too while watching live football, e.g. when the camera cut from a close-up of the managerā€™s face back to the field.

Jaz mislim, da si reviewerji vse to izmiÅ”ljajo, ker LCD je bulletproof, sploh 4k. To pa lahko ugotovimo že ĆØe samo stopimo v trgovino brez da preverimo nastavitve posameznih tv-jev in komentiramo kako kater tv dobro procesira signal in kako ga kateri ne. Sploh pa se vidi kvaliteta barv in kontrastov, ker tv-ji niso naÅ”ponani do konca.
Pojdi v trgovino in si vzemi daljinec pa preveri nastavitev za nastavitvijo, ker doma boÅ” itak poĆØel to.
ƈe bi Å”e enkrat kupoval bi vzel plazmo ali pa lcd do 400 eur. VeĆØ od tega namreĆØ niso vredni. No lej samsung se pa dobr Å”alta, res hitra zadeva tudi smart tv. Dost hitrej kot lg, ki sem ga probal vĆØeraj. streama kot Å”us... Slika pa .... to ni plazma, niti blizu.

Tale ĆØlanek je kar ok:
http://www.cnet.com/news/black-frame-insertion-busting-blur-from-oculus-to-lcd-tvs/

The HU8550 motion resolution enhancement tech includes adjustable motion compensation/estimation (aka Auto Motion Plus) as well as black-frame insertion (aka LED Clear Motion). I appreciate Samsung providing a custom configuration for these controls that can apply blur reduction to video sources while disabling judder reduction for more faithful, un-smoothed, film reproduction. One benefit of enabling the LED Clear Motion (LCM) feature is that it can enhance image clarity of film-sourced video without introducing unnatural smoothing to on-screen motion. While very effective, LCM introduced flicker into the picture that I found annoying enough to finally disable the feature.

Zveni znano?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Zuluf



Pridružen/-a: Pet Nov 2012 16:46
Prispevkov: 677
Kraj: bunga bunga

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 12, 2015 11:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

CenejŔe plazme nisem naŔel:

Motion Resolution
During the review, the LG 50PK590 produced excellent motion clarity which was visibly better than any LCD TV (100hz/200hz assisted or not). The test charts on the FPD Benchmark disc allow us to review motion resolution in a more objective manner, but because Plasma displays have naturally excellent motion, it can often be quite difficult to give exact numbers while looking at the chart by eye (compare this to the performance of most LCD TVs, where the shortcomings are blatant). The LG 50PK590 displayed around 900-1000 clear lines with the scrolling chart, which is an absolutely excellent result ā€“ just what weā€™d expect from a Plasma HDTV.

Za primerjavo najboljŔi lcd zmore tretjino resolucije gibanja "najslabŔe" plazme. Razen na tem forumu, kjer imamo nadnaravne lcd-je z izjemnimi sposobnostmi resolucije gibanja.
Kolikor gledam tudi oled ni niĆØ boljÅ”i od lcd-jev glede resolucije gibanja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 12, 2015 12:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za kabelsko imam Telemachov Cisco router in D3 vmesnik z HDMI izhodom. Televizor je 6 let star LG LCD televizor z frekvenco okoli 60Hz, pomeni, da je frekvenca prenizka.
HDMI kabel je ranga 40EUR iz Technotopa in je malenkost izboljŔal sliko napram TVju priloženemu kablu.

Par mesecev nazaj sem sklenil, da bom power lajŔto lastne izdelave ulaufal "zapekel" kar na TVju.
Vse naprave sem pretaknil iz Legrand power lajŔte v svojo lajŔto.
Sprememb nisem priĆØakoval, sploh ne radikalnih.

Slika je takoj postala ĆØistejÅ”a in pravilnejÅ”a, na nivoju prejÅ”nje HD slike(!), na HD kanalih pa je slika postala dobesedno popolna in tako neutrujajoĆØa, brez najmanjÅ”ih sledi artefaktov, da ĆØeprav gledam TV bolj malo, sem jo gledal par dni.
Na nivoju novih LCD TVjev z veĆØ 100Hz frekvenco osveževanja.

LajŔta je nato romala k prijatelju, ki nima HD routerja in D3 vmesnika, pri njem vidnih razlik ni bilo.

ƈe bi mi kdo rekel, da je to možno, ne vem ĆØe bi mu verjel.
Zadevo sem nato predebatiral z prijatelji iz USA, eksperti za izdelavo audio kablov, naŔli smo neko domnevo, ker pa je samo domneva, je ne bom razlagal.

Seveda sem se odloĆØil, da bom naredil Å”e napajalni kabel za TV, identiĆØen tistemu, ki je na power lajÅ”ti.
Pri kablu je slika prvo "Ŕla na slabŔe"..
ƈim sem ga priklopil, so barve postale kriĆØeĆØe, po kakem dnevu so postale "normalne" nato pa se je slika iz dneva v dan izboljÅ”evala, enako zvok TVja.
Odkar se je kabel "zapekel", je slika Ŕe malenkost boljŔa.
_________________
Great people talk about ideas, average people talk about things, small people talk about other people.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 13, 2015 11:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za vse nejeverne Tomažeke sem že nekajkrat predlagal, da si na TV dobesedno ogledajo ogromne razlike med napajalnimi kabli.

Me prav zanima, koliko jih bo Ŕe trdilo, da napajalni kabel ne vpliva ...
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
canyonn



Pridružen/-a: Pon Apr 2009 15:53
Prispevkov: 640
Kraj: kanal

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 13, 2015 13:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

10 K high speed .............

https://vimeo.com/119343870
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041775119
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 13, 2015 13:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
Za vse nejeverne Tomažeke sem že nekajkrat predlagal, da si na TV dobesedno ogledajo ogromne razlike med napajalnimi kabli.

Me prav zanima, koliko jih bo Ŕe trdilo, da napajalni kabel ne vpliva ...
Se strinjam, 200%...Å e veĆØja razlika v zvoku sistema je bila, ko sem na PC, ki poganja Music server eno nadstropje nižje priklopil dober napajalni kabel.

Tudi tu sem hotel friÅ”en kabel samo ulaufat in seveda se mi je PC zdel za to najprimernejÅ”i, ker naj bi ne vplival na zvok, ĆØe samo futra music server. In dobesedno padel dol, ko sem po menjavi niĆØ "hudega sluteĆØ" Å”el posluÅ”at glasbo, ker dejansko nisem priĆØakoval ĆØisto niĆØ..
KonĆØalo se je tako, da sem potem menjaval razliĆØne kable na PCju, da sem tako dobil res odliĆØen zvok na sistemu..

ƈe sem prav razumel Stormsonica, ki se definitivno na forumu praktiĆØno Å”e najbolj spozna na digitalno-analogno pretvorbo, si med pretvorbo sledijo razliĆØni analogni in digitalni procesi in tako bi kabli definitivno lahko vplivali na analogne procese med pretvorbo, ĆØe že na digitalne ne .
_________________
Great people talk about ideas, average people talk about things, small people talk about other people.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kraljmatjaz



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 21:27
Prispevkov: 1026
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 13, 2015 23:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ambasador, kje si videl 4K Oled?

Lp,
Miran
_________________
Chi suona, stona. Chi non suona, critica! (R.Muti)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
longplay



Pridružen/-a: Sob Sep 2011 7:53
Prispevkov: 851
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 13, 2015 23:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

To je tehnologija dvb-t2 na prizemni naĆØin v 2160p. Free to air. Smile
https://www.youtube.com/watch?v=fbTv0EulNnI
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Zuluf



Pridružen/-a: Pet Nov 2012 16:46
Prispevkov: 677
Kraj: bunga bunga

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 22, 2015 15:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tako kmalu bo april, ko cene tvjev najbolj padejo. Vsaj tako pravijo da naj bi bilo zaradi novih modelov. Pa da tema ne zamre...

izbral sem eno sceno, kjer je beda lcdja nepopisno ocitna. Seveda je takih scen veliko, ampak tu je zaradi malostevilnih objektov in dosti svetlobe zadeva zelo ocitna. Upam, da premik kamere ni prehiter in je zadeva izkljucno posledica bede lcdja in ne 24fps. Meni se ne zdi prehitra, ampak mora en s plazmo preverit ali je posnetek pri njem jasen In zvezen.
no da ne bo kdo mislil, da je to edini posnetek, ker tega je v birdmanu ogromno. Samo vceraj sem ga gledal in bolj proti koncu je bil. Torej scena cca 1:50:30 v birdmanu 2014, ko birdman gleda skozi okno bolnice. Kamera se obrne najprej v desno in potem se nazaj. Ce pogledate najvisjo stavbo bo v tem kadru na lcdju zamegljena, kar nekaj dvojnikov bo okrog nje... z motion kontrolami se lahko znebimo dvojnikov, na dokaj mocnih nastavitvah. Zamegljenosti se povsem ne da odpraviti v vseh trenutkih. Ampak posledica je seveda SOE. Zdaj pa sonijasi posteno prosim, kako vidite neboticnik. Je cist ali utripa? Da vidimo ali je samo samsung zanic ali so vsi.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simonceli



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 8:36
Prispevkov: 195
Kraj: Komenda

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 22, 2015 15:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bi rade volje, vendar nimam tega filma na BluRayu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: LaŔko

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 22, 2015 17:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mam ta rip doma. To je scena, ko rece najprej F* U nato pa panning kamere desno in nato levo? Sem poskusil najprej na monitorju Dell U2412M in utripa kar zelo agresivno. Se nisem opazil nikoli tako. Potem sem poskusil na Sony-u in je 90% manj. Bi blo pa treba pogledat original BluRay in na klasicnem CRTu Smile.
lp, d.
_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Zuluf



Pridružen/-a: Pet Nov 2012 16:46
Prispevkov: 677
Kraj: bunga bunga

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 22, 2015 23:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

simonceli je napisal/a:
Bi rade volje, vendar nimam tega filma na BluRayu.

ja potegni ga Very Happy

Sicer mas pa tusevo reklamo za ene ajdove struklje npr. Tam je tudi zelo ocitno, vendar bi tam znala bit hitrost gibanja problem. Na lcdju zadeva ni zvezna. Bolj so svetle scene bolj je opazno...
jaz na zalost opazim bistveno vecje podrobnosti kot je to in mi gre zadeva na k. Utripanje in zameglitve namrec.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Zuluf



Pridružen/-a: Pet Nov 2012 16:46
Prispevkov: 677
Kraj: bunga bunga

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 23, 2015 23:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

http://www.rtings.com/info/motion-blur-tvs

Prav zanimivo je gledat kako so ocene motion blura napredovale v enem letu, ko so iz prodaje vrgli plazme. Kar naenkrat imajo lcdji ocene 9,5...
Prej pa od 5-7.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Primus



Pridružen/-a: Tor Okt 2008 11:03
Prispevkov: 38
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 24, 2015 13:15    Naslov sporočila: Pansonic Viera 2015 Odgovori s citatom

http://news.panasonic.co.uk/pressreleases/mastering-the-magic-of-light-panasonic-s-2015-4k-uhd-led-viera-tv-line-up-delivers-the-directors-visions-in-your-living-room-1120533

https://www.avforums.com/news/panasonic-uk-european-tv-line-up-revealed.11219

https://www.avforums.com/news/panasonic-2015-4k-uhd-full-hd-tv-specs-and-photos.11223


Nazadnje urejal/a Primus Tor Feb 24, 2015 16:29; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Primus



Pridružen/-a: Tor Okt 2008 11:03
Prispevkov: 38
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 24, 2015 15:52    Naslov sporočila: 4K demo :) Odgovori s citatom

evo 4k demo Smile

http://youtu.be/XcFAXHLQeJw


Nazadnje urejal/a Primus Tor Feb 24, 2015 16:27; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Video oprema Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 13, 14, 15, 16  Naslednja
Stran 14 od 16

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe