Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Feritni dodatki

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
brunoland



Pridružen/-a: Tor Jan 2014 15:26
Prispevkov: 41
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 05, 2015 11:11    Naslov sporočila: Feritni dodatki Odgovori s citatom

Lep pozdrav.
Zanima me malo kako in kaj s tem ter katere. Malo sem si po netu prebral, tukaj gor sem pa bolj malo našel.
Kakor sem zasledil se jih gor daje na interkonekt kable čim bolj h koncu (čim bližje priklopu) na obeh straneh. In da se daje tudi predvsem na napajalne kable.
Torej:
1.) Je priporočljivo dodati na zvočniške kable?
2.) Na katere napajalne kable (vse?)?
3.) Kako hitro se pozna efekt (rabi kabel, vodnik kaj časa?)?
4.) Se jih kdaj ne priporoča (negativen efekt na zvok, hum,...)?
5.) Kje jih kupit, katere (so tiste posteljice na usb kablih dovolj dobre da jih premaknem na druge kable)?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sandi



Pridružen/-a: Sob Jan 2011 22:39
Prispevkov: 96
Kraj: celje

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 05, 2015 22:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz sem jih poskusno namestil na kabel RCA s katerim imam povezan računalnik - receiver. Rezultat je bil sledeč;
ti feriti so mi ''požrli'' visoke tone. Enostavno je bilo visokih tonov bistveno manj!? seveda sem ferite veselo odstranil.

Ali ima še kdo podobno izkušnjo?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
brunoland



Pridružen/-a: Tor Jan 2014 15:26
Prispevkov: 41
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 08, 2015 11:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Še kakšen nasvet, odgovor na vprašanja?
Sem sedaj dal dve feritni posteljici (snel iz kablov za fotoaparat) na en poceni interkonekt za 2€ in se mi je hum močno zmanjšal. Sicer še vedno slišen. Lahko da ima kaj vpliva da sem malo kable pretikal ven in notri?
Imam naročen že normalen kabel z v redu ščitem v samem kablu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 08, 2015 12:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vsak element, ki povzroča nelinearnost pri prenosu, je neumnost in nezaželen. Feritni vložki, oviti z vodnikom v zanko, se uporabljajo za blokado motenj pri posebnih zahtevah. Res izgleda kunštno, je pa v audio nepotrebno in škodljivo. Že induktorji s feritnimi jedri v kretnicah so žal zaradi cene neizogibni. Open-Air špule vsi vemo, da so znatno prijaznejše hitrim tranzientom, so pa zelo velike in drage. O kakšnem času za ulavfavanje in spremembah je pa placebo razprava. Vsaka elektronika seveda rabi en čas, da se vzpostavijo vsa električna polja, to se jasno sliši, tudi motorcoili zvočnikov se morajo zmehčati na predvideno trdnost, gramofonska igla se mora obrusiti po robovih in razmigati sedišče. Za ferite pa ne klobasajte, preveč čarovnij škoduje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
brunoland



Pridružen/-a: Tor Jan 2014 15:26
Prispevkov: 41
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 08, 2015 12:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Se pravi, da je bolj to, da je nekaj časa bil vklopljen da se je hum zmanjšal.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MAre007



Pridružen/-a: Čet Dec 2010 10:23
Prispevkov: 605
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 08, 2015 14:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Morda za obtežitev, če ni pri roki kaj bolj praktičnega. LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
3000ES



Pridružen/-a: Sre Jul 2012 8:19
Prispevkov: 228
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 14, 2015 11:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Na napajalnih kablih dokazane škode - in tudi dokazane koristi - ne delajo.
Na povezovalne pa jih nikdar nisem dajal.

Tole se je včasih dobilo celo pri nas.







Napis "Digital Noise Absorber" vzemi z veeeeliko rezervo. Rolling Eyes Bedarija.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 14, 2015 18:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za hec sem zadnjič dal magnetke na moje napajalne kable.

Pri šuko vtiču ojačevalca je bil zvok drugačen, kot če sem jih dal pri IEC vtiču, če sem dal dva, spet drugače.
Od stene na power lajšto, spet drugače.

Zato sem ponovil vajo, da bi preprosto našel nek všečen zvok sistema in ko sem ga, sem šel na razdaljo za poslušanje.

Par vzorčnih in par naključno izbranih komadov in nej slabu zvenelo, nato pa nenadoma spoznanje, bang, nekaj manjka.

Snel sem jih, poslušal in jih nato dal nazaj točno tja, kjer so bili.

Tisti od blizu, pri zvočnikih všečen zvok, je dejansko bil popolnoma ploščat, 2D, brez sledu 3D zvoka in globine!

Bil je kot velik nezanimiv gobelin z jelenčki in potočki in ptički, čez vso steno.

Definitvno magnetki lahko malce prepucajo-prefiltrirajo zvok nekih povprečnih kablov in komponent in z njihovim premeščanjem po napajalnem kablu nekatere frekvence celo slišno izstopijo, da to prvi hip fascinira.

Za ceno izgube 3D zvočne slike, kakršnakoli pač je, če jo sistem sploh kolikor toliko premore.

V sistemih, ki 3D zvočno sliko igrajo povprečno ali borno, so zato magnetki zelo verjetno manjša izboljšava, ampak samo do tedaj, ko se lastnik sistema neha slepit, da so izboljšava in se jih znebi z sistemom vred..
_________________
Great people talk about ideas, average people talk about things, small people talk about other people.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 14, 2015 19:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

joztom je napisal/a:
Vsak element, ki povzroča nelinearnost pri prenosu, je neumnost in nezaželen. Feritni vložki, oviti z vodnikom v zanko, se uporabljajo za blokado motenj pri posebnih zahtevah. Res izgleda kunštno, je pa v audio nepotrebno in škodljivo. Že induktorji s feritnimi jedri v kretnicah so žal zaradi cene neizogibni. Open-Air špule vsi vemo, da so znatno prijaznejše hitrim tranzientom, so pa zelo velike in drage. O kakšnem času za ulavfavanje in spremembah je pa placebo razprava. Vsaka elektronika seveda rabi en čas, da se vzpostavijo vsa električna polja, to se jasno sliši, tudi motorcoili zvočnikov se morajo zmehčati na predvideno trdnost, gramofonska igla se mora obrusiti po robovih in razmigati sedišče. Za ferite pa ne klobasajte, preveč čarovnij škoduje.
Se ne bi mogel bolj strinjat.
Pa še nekaj. Zadnjič sem bral modrovanja FB prijatelja, kanadskega izdelovalca bas trapov in antiresonančnih nogic.
Med reklamiranjem svojih izdelkov po FB audio skupinah je bežno omenil, da se je selil v novo hišo in bil presenečen, ko je v stari hiši prvo spakiral svojo silno zbirko bas trapov v sobi, kako lepo je sistem igral brez bas trapov.
Kanadčani so znani kot poštenjaki, zato je možakar povsem prostodušno priznal, da je očitno z leti sobo za poslušanje navesil z preveč bas trapi in v novi hiši te napake ni več ponovil..
_________________
Great people talk about ideas, average people talk about things, small people talk about other people.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
diyfreak



Pridružen/-a: Pon Okt 2011 23:29
Prispevkov: 489
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 14, 2015 23:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bas trapi so žal v povprečno praznih sobah nujni pa če tudi 100 Kanadčanov govori nasprotno, če pa jih je on imel preveč nafilanih v svoji sobi pa še to vedno ne pomeni da so nepotrebni tako kot recimo feritni vudu dodatki.
Mestn probaj enkrat te tvoje prazne kote v sobi nafilat s kakšnim bas trapom pa boš videl - slišal - kako dobro bodo šele takrat brundali tile tvoji superiorni basi s turbo basrefleksom.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe