Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Kje kupujete nove vinylke?
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Slinch



Pridružen/-a: Ned Jul 2009 16:17
Prispevkov: 467
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 08, 2014 02:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vinylfan je napisal/a:
Za naročanje plošč je malo morje zadev na internetu. Samo malo je potrebno pobrskati. Mene bolj kot cena same plošče zanima še poštnina in kako bo plošča zapakirana... Po mojih izkušnjah so stroški poštnine najcenejši iz Nemčije, najslabše zapakirane ali pa stanje ohranjenosti pa je iz Italije... Plačujem pa samo z Paypalom...


Mi verjameš, da dam za poštnino za en LP iz amerike (tudi če je 2xLP) natanko 2,32 eur? Smile

Kvaliteto pakiranja pa je seveda pač odvisna od materiala, ki ga štacuna uporablja. Daleč najboljše izkušnje imam s takimi: http://www.furnacemfg.com/images/fmfs/ours-3.png

žal ne najdem večje fotke.

Je pa pred kratkim MyPlay Direct (kjer ogromno večjih izvajalcev in založb vodi uradne štacune) začel uporabljat te, ki so pa res bulletproof: http://i56.servimg.com/u/f56/14/19/50/77/img_1654.jpg
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Vinylfan



Pridružen/-a: Sob Mar 2009 23:52
Prispevkov: 891
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 08, 2014 08:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Slinch je napisal/a:
Mi verjameš, da dam za poštnino za en LP iz amerike (tudi če je 2xLP) natanko 2,32 eur? Smile

Ne. Very Happy
Po mojih izkušnjah so bile poštnine najcenejše iz Nemčije, ca 5€. Ceneje ponavadi za vinil ni šlo. Iz Amerike so bile poštnine povprečno okrog 20$, tako da če ne gre za rarireto ali zadevo, ki jo iščem dlje časa, ne naročam. Seveda, če je v igri založba ali kaka večja trgovina, ki sponzorira del poštnine, potem je tudi to mogoče. Jaz večinoma kupujem od fizičnih oseb ali manjših shopov.
Kar pa se embalaže tiče, je res, da plošče iz Italije nemalokrat pridejo v embalaži od pice... Seveda že enkrat pred tem uporabljeni. Brez heca...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Slinch



Pridružen/-a: Ned Jul 2009 16:17
Prispevkov: 467
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 08, 2014 13:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Evo, primer Smile Tole je od prodajalca moviemars, ki pošilja direktno iz ZDA.



Si pa v odgovoru zadel, tako poceni je lahko zato, ker gre preko amazonove pogodbe. Za navadne smrtnike je kot praviš poštnina iz ZDA k nam $20-$25 za en kos, tako da res naročim le, ko druge opcije ni.

Sem tudi sam že dobil v embalaži od pice, sicer od američana in na srečo v nerabljeni Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
gtyrant



Pridružen/-a: Sre Jan 2013 19:46
Prispevkov: 69
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 09, 2014 17:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

oilpower je napisal/a:
nek_do je napisal/a:
gtyrant je napisal/a:
Veš mogoče ime trgovine? Mogoče imajo spletno stran ali pa fb stran...
Delovni čas bi rabil.

Verjetno tale trgovina:
http://recordslo.com/index1.cgi


Ja, zgleda, da je res to to.


Ja to je to. V petek sem si šel malo pofirbcat. Všeč mi je, ker imajo rabljene gramofone in še nekaj malega ojačevalcev/receiver-jev.
Izbira LP nič posebnega, menda imajo večjo zbirko na spletni strani. Po želji tudi naročajo. Upam, da se bo s časom vse skupaj razvilo v kaj več kot je sedaj. Tako na slepo sem kupil tudi en rabljen LP... za podporo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 068605374
gtyrant



Pridružen/-a: Sre Jan 2013 19:46
Prispevkov: 69
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 09, 2014 18:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zanimivo tole z amazonom. Jaz ga dosedaj še nisem uporabljal. Bom moral malo preveriti.

Ubistvu bolj slabo kupujem LPje. Predvsem zaradi cen in visokih poštnin. Tako, da veliko bolj prakticiram nove in še bolj rabljene cdje.
Sem našel enega fajn trgovca na ebyau z nizkimi cenami, zastonj pošiljanjem in sami cdji so v zelo dobrem stanju.

Če že kupim kakšen LP je to ubistvu izklučno samo še na ebayu.
Big Bang in sejem rabljenih Lp sem opustil.

Ravno zdaj bidam rabljen LP od Borknagar na ebay.de.
Poštnina iz Nemčije preko Deutsche Post Brief-a je 6€.
Trenutno je cena za Lp 5,5. S ponudbo bom šel tam do 14€.
Rabljen album na cd-ju bodim za dobrih 6€.
Ponavadi se v takem primeru odločim kar za cd.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 068605374
Slinch



Pridružen/-a: Ned Jul 2009 16:17
Prispevkov: 467
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 09, 2014 19:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zato ravno toliko pišem o amazonu, ker res zelo malo folka tole pozna. Še nekaj let nazaj se preko njihovega marketplace-a ni dalo naročat v slo, zato smo vsi vedno kupovali samo direktno iz amazonovega skladišča, kjer pa so cene izdelkov in poštnine dražje.

Tisto na ebayu bidaš na The Olden Domain? Ne se sekirat, če ne dobiš, tule je nova skupaj s poštnino 19 eur: http://www.amazon.co.uk/gp/offer-listing/B009VTAH3G/ref=dp_olp_new?ie=UTF8&condition=new

V bigbangu še tu in tam celo kaj kupim, sploh, ko imajo tiste -20% akcije. Tako sem recimo dobil dvojni LP Didn't it Rain od Hugha Laurieja za 13,60 eur.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
uroš



Pridružen/-a: Sre Dec 2013 18:30
Prispevkov: 295
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 09, 2014 21:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Slinch je napisal/a:

Tako sem recimo dobil dvojni LP Didn't it Rain od Hugha Laurieja za 13,60 eur.


Eh, mar bi šel na pir :))
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
uroš



Pridružen/-a: Sre Dec 2013 18:30
Prispevkov: 295
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 11, 2014 00:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ampak pri meni skoraj vsi marketplace prodajalci, ki me zanimajo, ne pošljejo v Slovenijo.
a najdeš to za normalno ceno, recimo:
ASIN: B000B6697G
Tschaikowsky, Klavierkonzert 1, Argerich, Dutoit (Clearaudio)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gtyrant



Pridružen/-a: Sre Jan 2013 19:46
Prispevkov: 69
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 11, 2014 09:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Slinch je napisal/a:


Tisto na ebayu bidaš na The Olden Domain? Ne se sekirat, če ne dobiš, tule je nova skupaj s poštnino 19 eur: http://www.amazon.co.uk/gp/offer-listing/B009VTAH3G/ref=dp_olp_new?ie=UTF8&condition=new



Ja The Olden Domain. Mi je uspelo, sem jo dobil za 13,01€ + 6€ poštnine.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 068605374
ducar



Pridružen/-a: Sob Apr 2012 13:13
Prispevkov: 611
Kraj: Ardro

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 11, 2014 19:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vinylfan je napisal/a:
Slinch je napisal/a:
Mi verjameš, da dam za poštnino za en LP iz amerike (tudi če je 2xLP) natanko 2,32 eur? Smile

Ne. Very Happy
Po mojih izkušnjah so bile poštnine najcenejše iz Nemčije, ca 5€. Ceneje ponavadi za vinil ni šlo. Iz Amerike so bile poštnine povprečno okrog 20$, tako da če ne gre za rarireto ali zadevo, ki jo iščem dlje časa, ne naročam. Seveda, če je v igri založba ali kaka večja trgovina, ki sponzorira del poštnine, potem je tudi to mogoče. Jaz večinoma kupujem od fizičnih oseb ali manjših shopov.
Kar pa se embalaže tiče, je res, da plošče iz Italije nemalokrat pridejo v embalaži od pice... Seveda že enkrat pred tem uporabljeni. Brez heca...

Iz Italije v kao "embalaži od pice". Poštnina 8.2 bruseljčanov. Pošteno.

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vinylfan



Pridružen/-a: Sob Mar 2009 23:52
Prispevkov: 891
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 12, 2014 00:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@ducar
Saj ne rečem, da so tudi izjeme. In odvisno, kaj jemlješ. Če kupuješ plošče za v zbirko in kake limited edition, potem se spodobi pravo pakiranje in pač temu primerna cena. Če pa gre za plošče "na kilo" pa je poštnina odiralska. Sorry… In ponavadi je to poštnina brez možnosti sledenja in zavarovanja...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fuego



Pridružen/-a: Sre Sep 2009 15:19
Prispevkov: 1027
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 13, 2014 22:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Na Grooves inc. nad 20€ ni poštnine. Cool
_________________
Popravljam vse vrste PC-jev, notesnikov....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gtyrant



Pridružen/-a: Sre Jan 2013 19:46
Prispevkov: 69
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 14, 2014 10:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

fuego je napisal/a:
Na Grooves inc. nad 20€ ni poštnine. Cool


Grooves inc. ima na ebay-u pri vseh nakupih free shipping.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 068605374
Vinylfreak86



Pridružen/-a: Pon Okt 2013 21:57
Prispevkov: 298
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 27, 2016 21:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kdor rabi nove gramofonske plošče hard rocka in heavy/trash/speed metala, ima na On parole odlično izbiro. Redno kupujem pri njih tako vinilke kot kasete in sem izjemno zadovoljen. Je pa res, da ti to nič ne koristi, če ti takšna glasba ni všeč. Laughing

https://www.on-parole.com/si/trgovina/nosilci-zvoka/vinil
_________________
Vinyl forever!!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Slinch



Pridružen/-a: Ned Jul 2009 16:17
Prispevkov: 467
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 27, 2016 23:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mah, sem za trenutek že bil pozitivno presenečen, potem pa vidim, da je večino zadev "po naročilu", cene pa tudi niso ultra nizke. Koliko je poštnina za en kos (in kako dolgo se čaka, če ni na zalogi)?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
Stran 4 od 6

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe