Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Kje kupujete nove vinylke?
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Slinch



Pridružen/-a: Ned Jul 2009 16:17
Prispevkov: 467
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 08, 2014 02:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vinylfan je napisal/a:
Za naroĆØanje ploÅ”ĆØ je malo morje zadev na internetu. Samo malo je potrebno pobrskati. Mene bolj kot cena same ploÅ”ĆØe zanima Å”e poÅ”tnina in kako bo ploÅ”ĆØa zapakirana... Po mojih izkuÅ”njah so stroÅ”ki poÅ”tnine najcenejÅ”i iz NemĆØije, najslabÅ”e zapakirane ali pa stanje ohranjenosti pa je iz Italije... PlaĆØujem pa samo z Paypalom...


Mi verjameÅ”, da dam za poÅ”tnino za en LP iz amerike (tudi ĆØe je 2xLP) natanko 2,32 eur? Smile

Kvaliteto pakiranja pa je seveda paĆØ odvisna od materiala, ki ga Å”tacuna uporablja. DaleĆØ najboljÅ”e izkuÅ”nje imam s takimi: http://www.furnacemfg.com/images/fmfs/ours-3.png

žal ne najdem veĆØje fotke.

Je pa pred kratkim MyPlay Direct (kjer ogromno veĆØjih izvajalcev in založb vodi uradne Å”tacune) zaĆØel uporabljat te, ki so pa res bulletproof: http://i56.servimg.com/u/f56/14/19/50/77/img_1654.jpg
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Vinylfan



Pridružen/-a: Sob Mar 2009 23:52
Prispevkov: 891
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 08, 2014 08:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Slinch je napisal/a:
Mi verjameÅ”, da dam za poÅ”tnino za en LP iz amerike (tudi ĆØe je 2xLP) natanko 2,32 eur? Smile

Ne. Very Happy
Po mojih izkuÅ”njah so bile poÅ”tnine najcenejÅ”e iz NemĆØije, ca 5ā‚¬. Ceneje ponavadi za vinil ni Å”lo. Iz Amerike so bile poÅ”tnine povpreĆØno okrog 20$, tako da ĆØe ne gre za rarireto ali zadevo, ki jo iÅ”ĆØem dlje ĆØasa, ne naroĆØam. Seveda, ĆØe je v igri založba ali kaka veĆØja trgovina, ki sponzorira del poÅ”tnine, potem je tudi to mogoĆØe. Jaz veĆØinoma kupujem od fiziĆØnih oseb ali manjÅ”ih shopov.
Kar pa se embalaže tiĆØe, je res, da ploÅ”ĆØe iz Italije nemalokrat pridejo v embalaži od pice... Seveda že enkrat pred tem uporabljeni. Brez heca...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Slinch



Pridružen/-a: Ned Jul 2009 16:17
Prispevkov: 467
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 08, 2014 13:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Evo, primer Smile Tole je od prodajalca moviemars, ki poŔilja direktno iz ZDA.



Si pa v odgovoru zadel, tako poceni je lahko zato, ker gre preko amazonove pogodbe. Za navadne smrtnike je kot praviÅ” poÅ”tnina iz ZDA k nam $20-$25 za en kos, tako da res naroĆØim le, ko druge opcije ni.

Sem tudi sam že dobil v embalaži od pice, sicer od ameriĆØana in na sreĆØo v nerabljeni Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
gtyrant



Pridružen/-a: Sre Jan 2013 19:46
Prispevkov: 69
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 09, 2014 17:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

oilpower je napisal/a:
nek_do je napisal/a:
gtyrant je napisal/a:
VeÅ” mogoĆØe ime trgovine? MogoĆØe imajo spletno stran ali pa fb stran...
Delovni ĆØas bi rabil.

Verjetno tale trgovina:
http://recordslo.com/index1.cgi


Ja, zgleda, da je res to to.


Ja to je to. V petek sem si Å”el malo pofirbcat. VÅ”eĆØ mi je, ker imajo rabljene gramofone in Å”e nekaj malega ojaĆØevalcev/receiver-jev.
Izbira LP niĆØ posebnega, menda imajo veĆØjo zbirko na spletni strani. Po želji tudi naroĆØajo. Upam, da se bo s ĆØasom vse skupaj razvilo v kaj veĆØ kot je sedaj. Tako na slepo sem kupil tudi en rabljen LP... za podporo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 068605374
gtyrant



Pridružen/-a: Sre Jan 2013 19:46
Prispevkov: 69
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 09, 2014 18:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zanimivo tole z amazonom. Jaz ga dosedaj Ŕe nisem uporabljal. Bom moral malo preveriti.

Ubistvu bolj slabo kupujem LPje. Predvsem zaradi cen in visokih poŔtnin. Tako, da veliko bolj prakticiram nove in Ŕe bolj rabljene cdje.
Sem naŔel enega fajn trgovca na ebyau z nizkimi cenami, zastonj poŔiljanjem in sami cdji so v zelo dobrem stanju.

ƈe že kupim kakÅ”en LP je to ubistvu izkluĆØno samo Å”e na ebayu.
Big Bang in sejem rabljenih Lp sem opustil.

Ravno zdaj bidam rabljen LP od Borknagar na ebay.de.
PoÅ”tnina iz NemĆØije preko Deutsche Post Brief-a je 6ā‚¬.
Trenutno je cena za Lp 5,5. S ponudbo bom Å”el tam do 14ā‚¬.
Rabljen album na cd-ju bodim za dobrih 6ā‚¬.
Ponavadi se v takem primeru odloĆØim kar za cd.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 068605374
Slinch



Pridružen/-a: Ned Jul 2009 16:17
Prispevkov: 467
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 09, 2014 19:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zato ravno toliko piÅ”em o amazonu, ker res zelo malo folka tole pozna. Å e nekaj let nazaj se preko njihovega marketplace-a ni dalo naroĆØat v slo, zato smo vsi vedno kupovali samo direktno iz amazonovega skladiÅ”ĆØa, kjer pa so cene izdelkov in poÅ”tnine dražje.

Tisto na ebayu bidaÅ” na The Olden Domain? Ne se sekirat, ĆØe ne dobiÅ”, tule je nova skupaj s poÅ”tnino 19 eur: http://www.amazon.co.uk/gp/offer-listing/B009VTAH3G/ref=dp_olp_new?ie=UTF8&condition=new

V bigbangu Ŕe tu in tam celo kaj kupim, sploh, ko imajo tiste -20% akcije. Tako sem recimo dobil dvojni LP Didn't it Rain od Hugha Laurieja za 13,60 eur.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
uroÅ”



Pridružen/-a: Sre Dec 2013 18:30
Prispevkov: 295
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 09, 2014 21:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Slinch je napisal/a:

Tako sem recimo dobil dvojni LP Didn't it Rain od Hugha Laurieja za 13,60 eur.


Eh, mar bi Ŕel na pir :))
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
uroÅ”



Pridružen/-a: Sre Dec 2013 18:30
Prispevkov: 295
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 11, 2014 00:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ampak pri meni skoraj vsi marketplace prodajalci, ki me zanimajo, ne poŔljejo v Slovenijo.
a najdeÅ” to za normalno ceno, recimo:
ASIN: B000B6697G
Tschaikowsky, Klavierkonzert 1, Argerich, Dutoit (Clearaudio)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gtyrant



Pridružen/-a: Sre Jan 2013 19:46
Prispevkov: 69
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 11, 2014 09:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Slinch je napisal/a:


Tisto na ebayu bidaÅ” na The Olden Domain? Ne se sekirat, ĆØe ne dobiÅ”, tule je nova skupaj s poÅ”tnino 19 eur: http://www.amazon.co.uk/gp/offer-listing/B009VTAH3G/ref=dp_olp_new?ie=UTF8&condition=new



Ja The Olden Domain. Mi je uspelo, sem jo dobil za 13,01ā‚¬ + 6ā‚¬ poÅ”tnine.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 068605374
ducar



Pridružen/-a: Sob Apr 2012 13:13
Prispevkov: 611
Kraj: Ardro

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 11, 2014 19:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vinylfan je napisal/a:
Slinch je napisal/a:
Mi verjameÅ”, da dam za poÅ”tnino za en LP iz amerike (tudi ĆØe je 2xLP) natanko 2,32 eur? Smile

Ne. Very Happy
Po mojih izkuÅ”njah so bile poÅ”tnine najcenejÅ”e iz NemĆØije, ca 5ā‚¬. Ceneje ponavadi za vinil ni Å”lo. Iz Amerike so bile poÅ”tnine povpreĆØno okrog 20$, tako da ĆØe ne gre za rarireto ali zadevo, ki jo iÅ”ĆØem dlje ĆØasa, ne naroĆØam. Seveda, ĆØe je v igri založba ali kaka veĆØja trgovina, ki sponzorira del poÅ”tnine, potem je tudi to mogoĆØe. Jaz veĆØinoma kupujem od fiziĆØnih oseb ali manjÅ”ih shopov.
Kar pa se embalaže tiĆØe, je res, da ploÅ”ĆØe iz Italije nemalokrat pridejo v embalaži od pice... Seveda že enkrat pred tem uporabljeni. Brez heca...

Iz Italije v kao "embalaži od pice". PoÅ”tnina 8.2 bruseljĆØanov. PoÅ”teno.

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vinylfan



Pridružen/-a: Sob Mar 2009 23:52
Prispevkov: 891
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 12, 2014 00:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@ducar
Saj ne reĆØem, da so tudi izjeme. In odvisno, kaj jemljeÅ”. ƈe kupujeÅ” ploÅ”ĆØe za v zbirko in kake limited edition, potem se spodobi pravo pakiranje in paĆØ temu primerna cena. ƈe pa gre za ploÅ”ĆØe "na kilo" pa je poÅ”tnina odiralska. Sorryā€¦ In ponavadi je to poÅ”tnina brez možnosti sledenja in zavarovanja...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fuego



Pridružen/-a: Sre Sep 2009 15:19
Prispevkov: 1027
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 13, 2014 22:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Na Grooves inc. nad 20ā‚¬ ni poÅ”tnine. Cool
_________________
Popravljam vse vrste PC-jev, notesnikov....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gtyrant



Pridružen/-a: Sre Jan 2013 19:46
Prispevkov: 69
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 14, 2014 10:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

fuego je napisal/a:
Na Grooves inc. nad 20ā‚¬ ni poÅ”tnine. Cool


Grooves inc. ima na ebay-u pri vseh nakupih free shipping.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 068605374
Vinylfreak86



Pridružen/-a: Pon Okt 2013 21:57
Prispevkov: 298
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 27, 2016 21:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kdor rabi nove gramofonske ploÅ”ĆØe hard rocka in heavy/trash/speed metala, ima na On parole odliĆØno izbiro. Redno kupujem pri njih tako vinilke kot kasete in sem izjemno zadovoljen. Je pa res, da ti to niĆØ ne koristi, ĆØe ti takÅ”na glasba ni vÅ”eĆØ. Laughing

https://www.on-parole.com/si/trgovina/nosilci-zvoka/vinil
_________________
Vinyl forever!!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Slinch



Pridružen/-a: Ned Jul 2009 16:17
Prispevkov: 467
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 27, 2016 23:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mah, sem za trenutek že bil pozitivno preseneĆØen, potem pa vidim, da je veĆØino zadev "po naroĆØilu", cene pa tudi niso ultra nizke. Koliko je poÅ”tnina za en kos (in kako dolgo se ĆØaka, ĆØe ni na zalogi)?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
Stran 4 od 6

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe