Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Ojačevalec Technics SU-V500 + KAJ???

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Puskin-1



Pridružen/-a: Pet Apr 2009 15:38
Prispevkov: 6
Kraj: Portorož

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 17, 2009 16:17    Naslov sporočila: Ojačevalec Technics SU-V500 + KAJ??? Odgovori s citatom

Najprej vsem en lep pozdrav!
Sicer pa k bistvu: Namreč, iščem nove zvočnike in že dolgo nisem več pri novostih, zato se pa obračam na tale forum!
Doma imam 13 let star ojačevalec Technics SU-V500 (naj bi dajal ven 2×30 watt na 8 ohmih), kateri poganja enako stare Jamove Studio 180 (peak 170 watt, long term power 100W)... Z kombinacijo sem bil kar zadovoljen, le da imajo zvočniki sedaj malo (krepko) preveč kilometrine in je njihov zvok prej moteč kot pa zadovoljiv... Več ali manj poslušam metal, rock, blues, sem in tja klasiko! Soba je velikosti 4×4 metre, seveda z omarami in posteljo....Torej, kaj mi svetujete, glede na to, da naj budget ne bi presegal 300-tih eurčkov!
Aja, s sosedi nimam težav glede "preglasne" glasbe!
Za morebitne nasvete se že vnaprej zahvaljujem!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 17, 2009 17:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za tak ojačevalec se ti zvočnikov za več kot 300€ po moje tudi ne splača kupovat. Technics se po mojih izkušnjah z Jamo kar solidno razume, mogoče lahko pogledaš za novejšimi Jamo modeli, sploh če so ti zvočniki do sedaj odgovarjali. Glej le da zvočniki ne bodo premalo občutljivi(vsaj kakih 89 db). Za kaj več ti ne morem svetovat, ker samega dotičnega ojačevalca ne poznam.

V tem rangu pa dobiš v sloveniji čudo zvočnikov..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Stefi



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 17:58
Prispevkov: 116
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 17, 2009 18:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mogoče bi bili primerni (glede na visoko občutljivost 96dB in zvrst glasbe) Klipsch RF 52 http://www.technomarket.si/product_detail.php?product_id=09043671 za 320 EUR.
_________________
Lp, Stefi
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 17, 2009 20:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Klipschi so malo svetlejši. Hm, mogoče pa bi šlo z tem technicsom. Če računaš še da so za več kot polovico znižani, mogoče se ti res splača.. Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
drago67



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 19:24
Prispevkov: 1088
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 17, 2009 23:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

puškin raje zamenjaj oboje-pač nasvet .tako zvočniki kot ojačevalnik so bili čisto vstopna verzija v svet hi-fi ja.za resno-bolj kvalitetno poslušanje rabiš oboje boljše. Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Puskin-1



Pridružen/-a: Pet Apr 2009 15:38
Prispevkov: 6
Kraj: Portorož

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 18, 2009 09:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pestilence, Stefi....hvala za nasvete, sploh za predlagane zvočnike....pravi lepotci! Se zna zgodit, da bojo glih tapravi, če slučajno ne zagledam kaj drugega!

Drago67....se popolnoma strinjam s tabo...te komponente sem kupil z mojo prvo pripravniško plačo-leta nazaj...seveda je v mojem interesu vse skupaj zamenjat, vendar imam trenutno druge prioritete (saj vsi veste kako to gre v življenju)... In, ker ne mislim hitet, si moram omislit zaenkrat le nove zvočnike, ker tako ne morem več poslušat glasbe....Seveda, ko bom nabavu novo mašinerijo, bo trenutni "fršterk" zamenjal moj prvi stolp, ki trenutno kraljuje v garaži!

Lep pozdrav!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 18, 2009 09:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kaj pa rabljeno? za 150€ kos se prikaže sem ter tja kaj dokaj pametnega na Bolhi, če spremljaš. In dobiš za teh 300 ravno ojačevalec (Nad, Rotel, Cambridge audio...) in zvočnike (B&W, Mission, Tannoy...).A
Če je budget omejen bi sam premislil o tem.

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Puskin-1



Pridružen/-a: Pet Apr 2009 15:38
Prispevkov: 6
Kraj: Portorož

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 19, 2009 16:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ufa ste me namučli! Jaz hočem samo zamenjat skurjene zvočnike, vi pa.....!
Ok, ok, sem razumel namig! Mam zanič ojačevalec...
Kaj pa, če za izboljšanje trenutnega stanja, kupim pač nove zvočnike in si omislim malo boljši, vendar rabljen ojačevalec?
Naj poudarim, da je to mišljeno samo kot začasna rešitev, dokler ne zadostim prioritetam! Kasneje bom pač sestavljal s približnim budgetom 1000 eur po komadu! Torej ni problem v budgetu, temveč v rešitvi trenutnega stanja! Sicer pa hvala, vidim, da se resno zavzamete za problemčke!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mišolin



Pridružen/-a: Sob Dec 2008 19:04
Prispevkov: 441
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 19, 2009 17:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zdaj zapravi čim manj, da boš potem lahko investiral v nekaj konkretnega. Če boš kupoval potem v razredu nekaj k€ lahko za prihranjeno razliko investiraš v solidno kablovje ali kakšne druge zadeve - nenazadnje v glasbo. Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 19, 2009 18:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz bi potem v takem primeru vzel z Bolhe neke zvočnike za 50-80€, katere lahko kasneje še vedno uporabiš za drugi sistem v kakem drugem prostoru, ali pa jih prodaš po v bistvu isti ceni čez čas.

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 19, 2009 18:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Potem res škoda da nekaj kupuješ za velik denar, da.
Kaki cenejši zvočniki znajo prav lepo zaigrat. Samo pazi kaj vzameš..
Če želiš ti pomoje lahko kak član foruma izpostavi vsaj nekaj modelov iz bolhe.

Če na hitro pogledaš, eni so še enaki kot tvoji:

http://www.bolha.com/oglas382587197/zvocniki-avdiofilski-jamo-studio-180

http://www.bolha.com/oglas382827586/zvocniki-zvocniki-tannoy-mercury-m1

http://www.bolha.com/oglas2735794/jbl-lx-300-zvocniki

http://www.bolha.com/oglas382825900/zvocniki-tannoy-mercury-mx1-dark-oak-prodam-ali-menjam

http://www.bolha.com/oglas3449976/tannoy-mercury-mx1-m-zvocniki

Čeprav, JBL ne gre ravno zraven..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vinylfan



Pridružen/-a: Sob Mar 2009 23:52
Prispevkov: 891
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 19, 2009 21:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@Puskin-1: pa saj nas je šla večina skozi podobne faze. Točno tako, kot si opisal. In potem se v tvoji audiofilski karieri pojavi še družina in prioritete postanejo drugačne. Mislim, da si se tudi odločil pravilno. Kupi zvočnike, jaz bi sicer postavil nižjo mejo (npr. 200 EUR), ki ti bodo všeč. Pestilence ti je napisal nekaj izbire na Bolhi. In to so povsem spodobni kosi. Ko boš poslušal svojo novo pridobitev, boš mogoče prišel do spoznanja, da potrebuješ drug ojačevalnik. Pa ga boš takrat zamenjal. Menjava na horuk je najbrž primerna le za tipe a la Rockfeller....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe