Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

HD TV (plazma, lcd, led lcd, oled...)
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 87, 88, 89, 90, 91  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Video oprema
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
MitjaF



Pridružen/-a: Sob Okt 2009 16:56
Prispevkov: 414
Kraj: KRANJ

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 18, 2014 02:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zakaj bi dal 5keur + za ledice, če jih plazma za pol cene še vedno poseka v vsem, kar je zame pri TVju pomembno.
Evo nap. si kupiš Panasonic TX65AX802B za 4500eur potem pa prebereš test:
Of course, plasma TVs – especially the final generation from Panasonic themselves – still win in terms of black level, viewing angles, screen uniformity and outright picture quality despite a lower screen resolution, but the TX50AX802B was as close as we’ve seen any LED LCD approached plasma’s supremely cinematic image quality.
Ko potem še preštejem filme, ki jih imam v 4k resoluciji, ter ceno le teh...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 000000000
kumer



Pridružen/-a: Tor Jan 2009 10:45
Prispevkov: 948
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 18, 2014 09:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

to že drži, samo panny plazem ni več, so šle na smetišče zgodovine

žal je tako, da najprej ukinejo najboljše zadeve Crying or Very sad

99% nakupov tv jev so bili nakupi nepoznavalcev (v bb ipd trgovinah), slaba prodaja je pokopala plazme

trg entuzijastov je zelo majhen

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 19, 2014 08:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ukinitev plazem ima povezavo z zakonodajo EU, ki se pripravlja na področju porabnikov električne energije? Mislim da bodo prepovedali vse potratne naprave, če le obstaja alternativa. Ojačevalci v A klasi prepovedani? Lampaši tudi?
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: Ruše

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 19, 2014 12:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
Ojačevalci v A klasi prepovedani? Lampaši tudi?

Ha, ha... obeta se nam zamenjava virov energije! Avtomobili bodo na elektriko, potratni ojačevalniki pa, v izogib neskladju z prihajajočo zakonodajo, na fosilna goriva (agregat)! Laughing
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljšemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MitjaF



Pridružen/-a: Sob Okt 2009 16:56
Prispevkov: 414
Kraj: KRANJ

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 21, 2014 00:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

kumer je napisal/a:
to že drži, samo panny plazem ni več, so šle na smetišče zgodovine

žal je tako, da najprej ukinejo najboljše zadeve Crying or Very sad

99% nakupov tv jev so bili nakupi nepoznavalcev (v bb ipd trgovinah), slaba prodaja je pokopala plazme

trg entuzijastov je zelo majhen

LP

Večino modelov se še da dobit.Mislim da do konca poletja celo prodajalci lahko še naročijo 60 serijo.Zadnje se bodo tako gotovo prodale v naslednjem poletju.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 000000000
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 25, 2014 12:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Po štirih mesecih na Telemachu moram reči, da nisem zadovoljen z njimi. Veliko je izpadov omrežja, predvsem interneta, dočim televizije manj. Danes na deževen praznični dan, ko so ljudje bolj doma, v našem okrožju ni ne enega ne drugega, na dežurni telefon pa ni variante da prikličeš koga. Dostikrat je treba vmes resetirati modem (včasih celo vsak dan) ker v nasprotnem čudežno izgine internet, po resetu pa spet dela.

Ni mi jasno kako za vraga toliko izpadov, če pa so infrastrukturo prevzeli od operaterja elektro Turnšek, kateri tod okoli skoraj nikoli ni imel izpadov. Je lahko sekalo in grmelo na polno ko je še zmeraj vse delalo, od prevzema naprej pa malo večja nevihta pa dva dni nič ne dela. Ne vem kaj čarajo, mar bi pustili kot je bilo je fajn delalo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Stefi



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 17:58
Prispevkov: 116
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 25, 2014 16:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Plazma kot kaže poseka tudi OLED:

http://www.hdtvtest.co.uk/news/result-201406013793.htm Wink
_________________
Lp, Stefi
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Edvard



Pridružen/-a: Pet Apr 2011 15:50
Prispevkov: 317
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 25, 2014 17:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Telemach na mojem koncu dela 100% stabilno. Ni izpadov, ni resetiranja, kockanja ali česa podobnega.
Me pa trenutno moti slaba HD slika z nogometnega prvenstva. Zgleda da je signal preveč komprimiran. Morda to ni telemachov problem, je pa annoying.
_________________
“The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge.” ― Stephen Hawking
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Stefi



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 17:58
Prispevkov: 116
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 26, 2014 11:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

MitjaF je napisal/a:
kumer je napisal/a:
to že drži, samo panny plazem ni več, so šle na smetišče zgodovine

žal je tako, da najprej ukinejo najboljše zadeve Crying or Very sad

99% nakupov tv jev so bili nakupi nepoznavalcev (v bb ipd trgovinah), slaba prodaja je pokopala plazme

trg entuzijastov je zelo majhen

LP

Večino modelov se še da dobit.Mislim da do konca poletja celo prodajalci lahko še naročijo 60 serijo.Zadnje se bodo tako gotovo prodale v naslednjem poletju.


Sam imam glede možnosti naročila drugačne izkušnje - se da izvedeti kaj več (lahko tudi na ZS).
_________________
Lp, Stefi
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
knap



Pridružen/-a: Čet Sep 2008 7:49
Prispevkov: 1264
Kraj: MIKLAVŽ

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 10, 2014 20:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

What are the best 4K TVs available in 2014?

http://www.avforums.com/article/what-are-the-best-4k-tvs-available-2014.10664
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aleksander



Pridružen/-a: Sob Nov 2008 17:47
Prispevkov: 658
Kraj: Ajdovscina

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 10, 2017 22:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdrav

Kaj priporočate nekje v rangu 1500€..65''

hvala

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
Soundfreak



Pridružen/-a: Tor Sep 2008 14:38
Prispevkov: 492
Kraj: Okolica Ribnice

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 11, 2017 18:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

MImovrste ima trenutno še vedno zelo ugodne cene 65"... Se splača preverit.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
dr.sah



Pridružen/-a: Sob Sep 2008 21:41
Prispevkov: 1403
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 28, 2017 20:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mene pa mika OLED Sony KD 65A1; pa me zanima če ima kdo izkušnje z njim in kako se obnese proti LG OLED?

Ker sem nehal vlagati v muziko, je čas za nov tv.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dr.sah



Pridružen/-a: Sob Sep 2008 21:41
Prispevkov: 1403
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 01, 2017 15:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

danes sem kupil Sony OLED, nisem si mogel pomagati.

Imam pa vprašanje, se kdo ukvarja z profi kalibracijo televizorja, in koliko to stane?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 01, 2017 15:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hoj,
Moj nasvet - slikaj prostor v kateri imas TV ob soncnem dnevu. Naj bo cim vec raznobarvnih reci v njej. Rukni to sliko na TV in direktno primerjaj realnost s sliko. Lahko tudi tako, da slikas sebi poznane place, kjer si pogosto in primerjas na TV.

Sam imam Sony KDL-W905A ze cca 4 leta in sem skalibrial na ta in se en podoben nacin. Vzel sem si nekaj casa, da sem razumel kaj vsaka nastavitev naredi, poleg standardnih RGB in Biasa. Sedaj ne pomnim, kdaj sem bil zadnjic v settings menuju od TVja.

Kar se tice pro-kalibracije, nisem preizkusal niti me ni zanimala. Sem pa poskusil nekaj setingsov od ljudi, ki imajo isto TV kot jaz in so imeli pro-kalibrirano in so settingse potem objavili na AVSForumu. Niso mi odgovarjali njihovi settingsi. V vecini primerov je rezultat prevec vlekel na rumenkasto, tam kjer bi morala biti zelena.
Kako je pri tvojem TVju ne vem, poskusi najprej s settingsi, ki jih priporocajo na AVSforumu. To je pomoje dober zacetek, pa vidis, ce je to to.

lp, d.
_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Video oprema Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 87, 88, 89, 90, 91  Naslednja
Stran 88 od 91

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe