Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

potenciometer za ojaĆØevalec

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
jernejx



Pridružen/-a: Ned Apr 2012 22:42
Prispevkov: 343
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 02, 2014 17:26    Naslov sporočila: potenciometer za ojaĆØevalec Odgovori s citatom

Zadnje dni na forumih prebiram o gain-ih in digitalnih kontrolah glasnosti. ƈe se digitalno zmanÅ”uje glasnost pred dac-em to pomeni da pretvorba ne bo "bit perfect". Prebral sem, da zmanÅ”anje glasnosti iz max gain-a za 6db pomeni izgubo 1bit-a reprodukcije. ƈe imamo dac ki podpira 16bit potem lahko kaj hitro zelo vleliko izgubimo na kvaliteti.

Zato je pametno imeti predojaĆØevacec pred konĆØno stopnjo ali pa potenciometer na ojaĆØevalcu, da imamo kontrolo glasnosti za dac-em.

Zanima me kateri stereo potenciometri so trenutno med najboljŔimi?
_________________
Lp

Jernej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 02, 2014 20:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za tebe 8-kanalni Alps (10k Log) na daljinca za vse konĆØne stopnje skupaj (Cool
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jernejx



Pridružen/-a: Ned Apr 2012 22:42
Prispevkov: 343
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 02, 2014 20:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za idejo, jaz bom moral uskladit nivoje glasnosti (visokotonca, srednjetonca, basa, suba) s temi potenciometri, zato bom potreboval pomoje 4 stereo potenciometre?
_________________
Lp

Jernej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 03, 2014 08:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jernej ali ne boÅ” imel v liniji tudi digitalno kretnico ?

Jaz to delam v MiniDsp. Za cel sistem pa imam en potenciometer.

Na digitalnem izvoru imam maksimalno glasnost na potenciometru pa glasnost, ki jo želim.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 03, 2014 08:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za ta namen se lahko vgradi trimer na vhod konĆØnega modula za fini balans na sredini obmoĆØja s ton_generatorjem, ko ni nobene korekcije.
Centralna gasnost se lahko izvaja soĆØasno s 4+4 motoriziranim analognim potijem. Seveda pa gre vse lahko tudi preko minidsp, kot ti govori Matjaž, pa saj si to pri njemu videl dostikrat.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 03, 2014 15:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jernej sem malo premiŔljeval in se spomnil da ti do DSP pripeljes digitalni signal in reŔitev, kot jo imam jaz ne pride v poŔtev.

V prvi fazi pa mislim, da nima smisla, da kompliciraÅ” s potenciometri pred ojaĆØevalci. Tudi elektriĆØno ne vem kako to gre. Imel boÅ” Å”e dosti drugih stvari, ki jih boÅ” imel za poÅ”timat in bodo imele veliko veĆØji vpliv.

Videl boÅ” tudi v katerem obmoĆØju boÅ” imel "digitalen potenciometer". ƈe ga boÅ” imel v konĆØnem obmoĆØju pri resnem posluÅ”anju si zmagal brez kompliciranja.


lp matjaž
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe