Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Izboljsava gramofona
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
aljo



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 16:19
Prispevkov: 223

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 14, 2009 19:37    Naslov sporočila: Izboljsava gramofona Odgovori s citatom

Zanima me, koliko bi zamenjava glave ali pa rocice pripomogla k izboljsavi mojega gramofona. Gre za star gramofon Sansui FR-D25. Gor je montirana stock glava in zamenjana je bila igla. Zadeva mi cisto solidno spila dolocene plosce, tako da, ce bi s kaksno ~50 eur glavo lahko to v redu nadgradil, bi mi zelo ustrezalo. Nisem kaksen vinyl freak, vcasih pa mi povsem pase zarolati kaksno vinilko.

Itak mislim enkrat gramofon zamenjati s cim malo boljsim, ampak ne v kratkim, ker moram najprej porihtati digitalni izvor zvoka.

Torej, kaj bi priporocali, z mislimi, da iscem zelo budget varianto Wink

http://www.ortofon.com/index.php?option=com_content&view=article&id=44&Itemid=64

http://www.superfi.co.uk/index.cfm/page/moreinfo.cfm/Product_ID/4031

ali bi kaj takega izboljsalo zvok in kje bi lahko to dobil?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 15, 2009 09:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

HI
Ortofon lahko dobiš v Corrado.
Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 15, 2009 11:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sam bi se tudi pridružil k nasvetom za boljšo glavo, da ne odpiram še ene podobne teme.

Imam pa Pro-Ject Debut MkII, dal bi pa nekje 100€ max.

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 15, 2009 16:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Numb je napisal/a:
Sam bi se tudi pridružil k nasvetom za boljšo glavo, da ne odpiram še ene podobne teme.

Imam pa Pro-Ject Debut MkII, dal bi pa nekje 100€ max.

Lp
Ortofon OM 30 in 40 sta QL po mojih izkušnjah..Ali pa vsaj OM20..
Mogoče bi bilo najbolje vtipkat tip gramofona v browser in zraven napisat cartridge in se zna včasih kaj zanimivega odpret.. Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aljo



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 16:19
Prispevkov: 223

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 15, 2009 16:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

recimo tale?

http://ortofon.com/index.php?option=com_content&view=article&id=47&Itemid=67

kaksna bi bila cena?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
acoustic pref



Pridružen/-a: Sob Apr 2009 9:01
Prispevkov: 31
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 15, 2009 16:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hi,

imam dobre izkušnje z Grado gramofonskimi glavami in so tudi tiste pod 100 Eur zelo dobro zvokovno uglašene.

še en link: http://www.gradolabs.com/frameset_main.htm
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: Ruše

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 15, 2009 16:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Priporočam ti, da se ozreš malo tudi po GRADO odjemnih dozah. Cenovno ugodna serija "Prestige series", bi v tem cenovnem rangu kot so Ortofon OM 10, OM 20,... utegnila biti boljša rešitev. Slovenski zastopnik pa je INTEK iz Kranja.

http://www.gradolabs.com/frameset_main.htm


_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljšemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 15, 2009 17:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Grado bi vsekakor bila opcija za ta denar..

Sam jih ne poznam, Ortofonk pa sem imel že kar nekaj..
Po testih z neta sodeč, baje tudi kak model Denona zna pokazat marsikaj ali pa morda Stanton..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aljo



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 16:19
Prispevkov: 223

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 15, 2009 19:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

aha, morda bom vzel gradovo prestige black ali green. Kaj pravite na to? A kdo ve cene?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 15, 2009 20:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če misliš zamenjat gramofon ne investiraj ne v glavo ne v ročico....drugače...staro pravilo...glava,ročica,gramofon...ne vidim gramofona na sliki ampak če ni nobenega šuma ali rumbla.in če drži hitrost...ročka + glava do 500 E in si zmagal
ZZ
_________________
šoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aljo



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 16:19
Prispevkov: 223

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 15, 2009 23:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

no sej, zato iscem eno glavo. Nekaj casa verjetno ne bom menjal, ampak pac v prihodnosti enkrat pa mislim menjat. S tem sem samo hotel povedati, da to ni moj zadnji gramofon v zivljenju Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: Ruše

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 16, 2009 06:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

aljo je napisal/a:
aha, morda bom vzel gradovo prestige black ali green. Kaj pravite na to? A kdo ve cene?


Kot sem že omenil: za cene vprašaj pri INTEK-u, poglej malo na e-bay in primerjaj cene med ostalimi trgovinami.

Razlika med "black" in "green" je le v stopnji tolerance odstopanja karakteristik med kanaloma (L&D), sicer pa je to en in isti model.

Jaz sem "originalno" odjemno dozo Ortofon OM 10 zamenjal z Grado Reference Platinum (300 EUR - kupil pri Inteku), in napredek v zvoku je zelo očiten. Res pa je, da ti dozi nista v istem cenovnem rangu. In če bi imel boljši gramofon in phono pre-amp, bi bila razlika še bolj očitna.
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljšemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hi_musica



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 7:17
Prispevkov: 912

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 16, 2009 09:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Spet neke pavšalne izjave: Grado v ENAKEM cenovnem razredu boljši od Ortofona!?

Je kdo od vas to sprobal? Ni. Se mi je zdelo. No, jaz sem in lahko trdim, da Ortofon v nižjem cenovnem razredu (do 100€) poseka Grado.

Grado Black in Green sta robustni in nič kaj prefinjeni glavi, po mojem mnenju namenjeni gonjenu starih, zdrsanih jugotonk. Ortofon je veliko bolj precizen, z več detajli in boljšo dinamiko.

V.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
0844Ales



Pridružen/-a: Tor Jan 2009 15:09
Prispevkov: 98
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 16, 2009 09:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja se strinjam s hi-musico pa tudi g. Drago, serviser v Vklopu je podobnega mnenja (meni je svetoval podobno-Gradove igle so debelejše in okornejše od Ortofonovih). Le oblikovno so Gradove glave lepše, lesena ohišja...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 16, 2009 16:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bom kar tole temo izrabil za moja vprašanja.
O gramofonih nimam pojma. Niti malo. Pa me zanima..

Kadar bo pač denar(kot študent računam na poletne počutnice, mogoče dobim kaka sredstva že prej) si nameravam kupit gramofon.

Zdaj pa tako. Bolha je polna starih gramofonov. Bil sem poučen da naj v nižjem cenovnem rangu se izogibam tistih z plastičnimi ohišji in pogledam kaj težjega in lesenega. Zdaj pa me zanima..
Je bolje če kupim nek gramofon starejšega letnika, pa kupim za zraven boljšo odjemno dozo, ali če kupim kakega rabljenega pro-ject debut II ali III, pa skromnejšo glavo?

Sistem se zelo hitro mena(tak pač sem Embarassed ), tako da težko opišem.
Mi pa gramofon ne bo primarni vir. Imam še Squeezebox in CD predvajalnik. Kaj pričakujem od gramofona? Ne vem. Nekaj plat imam, zbirka se bo večala, predvsem po zaslugi večjega trga vinilk kot CDjev.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
Stran 1 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe