Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

NAS - Mrežna diskovna polja - obvezen element audiofila?
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Ostalo
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Edvard



Pridružen/-a: Pet Apr 2011 15:50
Prispevkov: 317
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 27, 2014 19:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če že iščemo dlako v jajcu, vsi po vrsti škrtajo in so moteč element v sobi kjer se posluša glasba ali se biva. No, škrtajo diski, ventilatorji precej dodajo zraven. Idealno je, če ga postaviš v nebivalni prostor.
_________________
“The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge.” ― Stephen Hawking
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 28, 2014 09:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za odgovore. Malo sem gledal pa ne vem kakšna je razlika med DS214 in DS414. Ali imata enako prograsko opremo in se razlikujeta samo v diskovnih poljih, ali ima DS414 tudi bolj zmogljivo prograsko opremo.

lp matjaz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 28, 2014 09:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Citiram:
Idealno je, če ga postaviš v nebivalni prostor.


Zato imam jaz vso stikalno opremo, strežnike in ostalo opremo v 42u komunikacijski omari. Tudi vsi UTP kabli so zaključeni na patch panelih, v komunikacijki omari pa imam tudi UPS.

Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Zuluf



Pridružen/-a: Pet Nov 2012 16:46
Prispevkov: 677
Kraj: bunga bunga

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 28, 2014 11:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne vem no, js mam prejšnji model netgear in je tih. Tudi diska zaenkrat ni slišat. Če imaš zadevo v ločeni sobi, potem ne vem, če je ravno nujno kupovat NAS. Za 250 eur dobiš desktopa z bistveno boljšimi zmogljivostmi...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 28, 2014 12:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz bi ga imel v posebni sobi. Me pa res zanima vprašenje, ki sem ga že prej postavi. Če prav razumem je DS 214 namenjen bolj za Windows okolje dočim pri DS 414 piše da lahko izkoristiš tudi Mac TimeMashin. Jaz bi rad NAS, ki dela v obeh okoljih. Ali mi lahko kdo to dilemo potrdi.

lp matjaž
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 28, 2014 12:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Saj sem našel. Ne vem kako sem prej spregledal.

lp matjaž
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Zuluf



Pridružen/-a: Pet Nov 2012 16:46
Prispevkov: 677
Kraj: bunga bunga

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 30, 2014 14:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

http://www.pcpro.co.uk/reviews/wifi-routers/383053/netgear-d6300

Je kdo kaj takegale že sprobal? Dober router na katerega priklopiš 2 diska in je zadeva rešena.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
davor281



Pridružen/-a: Čet Jan 2010 18:55
Prispevkov: 210
Kraj: Zimica

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 31, 2014 10:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sam imam trenutno tp-link mr-3220, na katerem je nameščen open-wrt z NFS strežnikom. Zadeva deluje BP, je pa streamer povezan z UTP kablom in ne preko Wi-FI, pa tudi hi-res datotek nimam kaj dosti.

Imam tudi NSLU-2 po istem principu, deluje BP.

Ne vem kakšne so tehnične specifikacije za router, ki ga navajaš, ampak predvidevam da ima močnejši procesor in več RAM-a kot zgoraj navedena oprema.

Preizkusil sem tudi varianto z minidtlna strežnikom in je delovalo brez problemov.

Gledanje filmov sem preizkusil - pri predvajanju brez zatikanja. Nisem pa preizkusil kako zadeva deluje če preskakuješ iz enega dela filma v drugega.

Iz routerjev ki imajo USB priklop in na katerih preverjeno deluje open-wrt (ali dd-wrt) se da z namestitvijo omenjene programske opreme izvlečt marsikaj.

Če imaš doma računalnike z Windowsi se da namestit tudi SAMBA.

Je pa res, da se je treba kje malo pomatrat z nastavitvami in ni vse tako "plug and play" kot pri NAS strežnikih. Pa treba je vzet v zakup, da ti USB priklop diska že v štartu zniža hitrost prenosa podatkov.

Lp,
Davor.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 040/514-308
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 01, 2014 16:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Evo še dve sliki z moje komunikacijske. Na prvi sliki je novi gigabitni switch od Mikrotika, kjer ima tudi hotspot funkcionalnost za guest wi-fi uporabnike.
Zaenkrat je priključeno le nekaj portov, čez kakšen mesec ko zaključim še nekaj drugih sob pa bo vse zapolnjeno.



Na sliki Synology DS414 in pa APC jev UPS



V ozadju je še ventilacija, ki se vklopi, če se temperatura dvigne nad določeno mejo.
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 01, 2014 22:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Malo sem razmislil kakšen sistem bi pravzaprav rešil moje potrebe.

1. Vse podatke bi imel tudi na lokalnih mašinah:
MiniMac - iTunes glazba
PC Picasa in ostalo za fotografijo, Access, excel in word,
iPAD - razno dokumentacijo.

2. dodatno mašino na mreži bi imel samo za BackUp.

3. Filmov praktično ne gledam preko računalnika.

Trenutno se najbolj nagibam k naslednjima rešitvama:

1. Apple Air Port Time Capsule,

2. Synology DS 114.

Za Apple še nisem našel rešitev za PC. Se mi zdi, da je sploh ni. To uporablja tudi sin (ima samo Apple mašine) in bi imel pomoč.

Synology DS 114. DS 114 podpira tako Mac kot PC mašine, samo v tem primeru bi se moral sam znajti.

Ima morda kdo še kakšno drugo rešitev.

lp matjaž
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 15, 2016 04:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če je kdo razmišljal, da bi za audio potrebe sam naredil NAS s pomočjo nekega zavrženega računalnika, lahko to poizkusi s sistemom Free NAS.

https://www.youtube.com/watch?v=DvtpiqivuBw


Kar me moti je, da so te DIY mašine lahko dokaj požrešne. Je kdo že kaj računal koliko to nanese če zadeva dela 24/7.


Mislim, da je za doma nabolje Synology ali QNAP NAS:

Prilagam primerjavo med DS414 (tega imam jaz) in pa DS 415 Play (Oba sta že prejšnja modela)

https://www.youtube.com/watch?v=DvtpiqivuBw

Prilagam še en zanimiv filmček:

Mini računalnik, ki kuri samo 8W
https://www.youtube.com/watch?v=WDyM6SKLt24

Jaz sem s svojim NAS-om zadovoljen. Na njemu laufam tudi Squeezecenter in zadeva dela super.

Je do sedaj še kdo od audiofilov postavil svoj NAS za Audio&Video datoteke ter backup?

Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
twom



Pridružen/-a: Sob Feb 2009 21:47
Prispevkov: 221
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 15, 2016 08:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

trancedeejay je napisal/a:
Je kdo že kaj računal koliko to nanese če zadeva dela 24/7.
1W 24/7 porabi 1€ na leto.

Se pravi da 100W žarnica prižgana celo leto porabi za 100€ elektrike.
Sam menim da se naložba v namenski NAS hitro povrne z nižjo porabo elektrike...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 31, 2017 00:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Glede na potrebe in pa samo varnost podatkov noviteta v naši komunikacijski - Synology DS918+. Nov NAS bo zamenjal dosedanjega DS414, stari NAS pa bo služil za backup (ne bo dosegljiv z običajnim mrežnim dostopom) v primeru da fašemo kakšen crypto.


_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Ostalo Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Stran 7 od 7

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe