Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Doma narejeni boxi in 3 way zvoèniki

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
valyx



Pridružen/-a: Pon Feb 2013 15:32
Prispevkov: 4
Kraj: SG

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 22, 2014 19:38    Naslov sporočila: Doma narejeni boxi in 3 way zvoèniki Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

Zaèel sem z izdelavo doma narejenih boxov. Naredil bi 3 way, in sicer doma že imam 8 Ohm nizkotonska zvoènika, seveda potebujem še srednjetonec in visokotonec.

Zdaj zanima me pa kako potem povezati zvoènike in kako se Ohm spreminja, èe bi uporabil npr. 4 Ohm srednjetonec in visokotonec? Se seštevajo pri zaporednem vezanju (povežeš kar enega na drugega)?

Hvala za odgovore :)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 041264477
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: SeĹľana

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 22, 2014 20:34    Naslov sporočila: Re: Doma narejeni boxi in 3 way zvoèniki Odgovori s citatom

valyx je napisal/a:
Pozdravljeni,

Zaèel sem z izdelavo doma narejenih boxov. Naredil bi 3 way, in sicer doma že imam 8 Ohm nizkotonska zvoènika, seveda potebujem še srednjetonec in visokotonec.

Zdaj zanima me pa kako potem povezati zvoènike in kako se Ohm spreminja, èe bi uporabil npr. 4 Ohm srednjetonec in visokotonec? Se seštevajo pri zaporednem vezanju (povežeš kar enega na drugega)?

Hvala za odgovore Smile


LP

Neštetokrat preverjeno, napraviš kakšno kopjo BBC monitorjev Exclamation Wink
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 23, 2014 16:15    Naslov sporočila: Re: Doma narejeni boxi in 3 way zvoèniki Odgovori s citatom

valyx je napisal/a:
Pozdravljeni,

Zaèel sem z izdelavo doma narejenih boxov. Naredil bi 3 way, in sicer doma že imam 8 Ohm nizkotonska zvoènika, seveda potebujem še srednjetonec in visokotonec.

Zdaj zanima me pa kako potem povezati zvoènike in kako se Ohm spreminja, èe bi uporabil npr. 4 Ohm srednjetonec in visokotonec? Se seštevajo pri zaporednem vezanju (povežeš kar enega na drugega)?

Hvala za odgovore Smile


S tako genialno preprostostjo, kot si se ti lotil projekta, ti tukaj nihèe ne zna odgovoriti.
Najpreprostejši zvoènik, ki si ga upam s par besedami sugerirati brez možnosti ognjemeta je: woofer in piezo tweeter kar direkt brez kretnice v paralelo. Niè se ne more zgoditi in nekaj se sliši.

Kot je @ajka rekel: za takoj potešiti neustavljivo ustvarjalno silo si nabavi naèrte za doloèen projekt. To je kot recept, ki te korak po korak vodi mimo pasti. Tako boš sploh spoznal kaj je tam notri in kako se temu streže.

Za projektiranje svojega modela pa rabiš ali znanje (mimogrede: se ne da tega prenesti s par stavki) ali dobro dozo indiference kaj se bo zgodilo kot posledica neznanja.
Tako na internetu kot sicer, na to temo obstaja kup knjig, kjer ti dajo navodila za samostojne korake.

Obstaja še trenutna rešitev - pojdi do enega trgovca (npr Audiomatrix v Trstu), ki ima kretnice za avtoakustiko in tudi midrange in tweeterje. Greš k njemu s svojim wooferjem pod pazduho in mu zaupaš kaj bi hotel. Bo že nekaj nastalo iz tega.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
valyx



Pridružen/-a: Pon Feb 2013 15:32
Prispevkov: 4
Kraj: SG

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 23, 2014 19:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pomeni, da mi manjka kretnica, na katero potem vežem, da dobim posamezne tone? Da nebom iz subwooferja dobil sluèajno 13000Hz :D

Bom pogledal po spletu-Trst je daleè :p
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 041264477
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe