Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

PomoĆØ pri nakupu zvoĆØne kartice.

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> DomaĆØi kino
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Ajinta



Pridružen/-a: Sre Okt 2012 0:18
Prispevkov: 44
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 16, 2014 01:31    Naslov sporočila: PomoĆØ pri nakupu zvoĆØne kartice. Odgovori s citatom

pozdravljeni, po dolgem ĆØasu sem se odloĆØil za zamenjavo moje Audigy 2 ZS zvoĆØne kartice, saj v raĆØunalniku kmalu ne bo veĆØ prostora za PCI kartico.

Uporabljam sledeĆØi sistem, ki je predstavljen na tem forumu(takrat Å”e ni bilo Audigiya v njem.) :
http://www.audio-kontakt.com/forum/viewtopic.php?t=2243

In sicer je moja trenutna povezava takŔna da iz Audigiya poŔiljam stereo signal preko TOSLINK kabla:


Le ta je prikljuĆØen na CD player Harman kardon HD990 iz njega pa imam analogni kabel na Receiver Harman kardon AVR165.



Glede kartic sem najprej gledal Creative Sound blaster z:
http://www.techpowerup.com/reviews/Creative/Sound_Blaster_Z/

Vendar sem nato naÅ”el sledeĆØo:Auzentech X-Fi Home Theater HD

http://www.guru3d.com/articles_pages/auzentech_x_fi_home_theater_hd_7_1_soundcard_review,1.html

ki jo lahko dobim za isti denar kot SB. Z in mi kjlub temu da ima X-FI ( Za katerega pravijo da je bolŔi kot core 3d). Polek tega pa ima Ŕe HDMI in bi lahko v filmih in igrah dobil ven DTS in podobno, kar mislim da je preko optike možno le v kompresani varianti. Pa Ŕe trenutno povezavo, bi lahko obdržal za glasbo.

Prosim vas za mnenje katero kartico, bi vi vzeli.

Aja in uporabljam windows 7 in ga Å”e nekaj ĆØasa bom.
_________________
"How hard can it be?" Jeremy Clarkson-Top Gear
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
MitjaF



Pridružen/-a: Sob Okt 2009 16:56
Prispevkov: 414
Kraj: KRANJ

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 16, 2014 02:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz bi raje vzel Auzentech X-Fi Home Theater HD, sploh ker imaÅ” HDMI povezavo.Mislim da se ena prodaja na bolhi za 100 eur.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 000000000
Ajinta



Pridružen/-a: Sre Okt 2012 0:18
Prispevkov: 44
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 16, 2014 02:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za 90 in ravno ta me mika, torej je bolŔa izbira kot novejŔi SB. Z ?
_________________
"How hard can it be?" Jeremy Clarkson-Top Gear
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
MitjaF



Pridružen/-a: Sob Okt 2009 16:56
Prispevkov: 414
Kraj: KRANJ

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 16, 2014 03:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nisem sliŔal ne ene ne druge, tko da moj nasvet je bol tako...
Bral sem en revju od Auzentech X-Fi Home Theater HD, pa so jo kar pohvalil, pa ni poceni.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 000000000
Ajinta



Pridružen/-a: Sre Okt 2012 0:18
Prispevkov: 44
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 16, 2014 03:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja Auzen stane nov svojih 250 evrov medtem ko sound blaster 80.
Verjetno da bom jutri poklical za Auzena, ker ravno hdmi je tisto kar veĆØina zvoĆØnih nima in mislim da bo to najbolÅ”a povezava za moj receiver.
_________________
"How hard can it be?" Jeremy Clarkson-Top Gear
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Ajinta



Pridružen/-a: Sre Okt 2012 0:18
Prispevkov: 44
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 17, 2014 16:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Auzentech naj bi jutri prispel in ga že komaj ĆØakam da zasliÅ”im nestisnjen zvok sploh v filmih, za glasbo pa bom verjetno obdržal trenutno povezavo optike prek CD playerja.

PS: ĆØe koga zanima Audigy 2 ZS za 20 evrom me lahko dobi na zs ali
068 164 988.
_________________
"How hard can it be?" Jeremy Clarkson-Top Gear
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Ajinta



Pridružen/-a: Sre Okt 2012 0:18
Prispevkov: 44
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 20, 2014 18:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Auzentech je prispel in z njegovim zvokom sem res navduÅ”en, saj je zvoĆØna slika resniĆØno bolÅ”a, nianse v zvoku so bolj poudarjene, bas sploh tisti nežnejÅ”i pa bolj izrazit, ali je to posledica samega HDMIja ali pa so za to zaslužne funkcije X-fi ĆØipa na kartici ( vkljuĆØil sem crystalizer) niti ne vem, vendar gre za odliĆØno zaokroženo kartico, ki jo lahko samo priporoĆØam vsakomur s receiverjem s hdmi vhodom, je pa res da je to kartico težko dobiti.






_________________
"How hard can it be?" Jeremy Clarkson-Top Gear
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
peri



Pridružen/-a: Tor Avg 2012 11:13
Prispevkov: 88
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 24, 2014 16:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ƈe se smem prikljuĆØit. Jas imam raĆØunalnik povezan prek grafiĆØne do resiverja z HDM kablom. Zanima me ali je dts zvok po tej poti dovolj kakovosten ali je kakÅ”na druga varijanta. Recimo, da nabavim kakÅ”no boiljÅ”o zvoĆØno kartico in zvok gre preko nje do resiverja, slika pa prek grafiĆØne ali kako.
_________________
Onkyo TX-NR616, DALI Zensor 7 5.0, Focal sib1, Subwofer JAMO 650.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: LaŔko

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 24, 2014 18:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hoj,
Za apliciranje v A/V za dts in DD se to nikakor ne splaca. Sicer pa TrueHD in dts HD master je mogoc zgolj samo preko HDMI in to zvocni proci v sodobnih graficnih omogocajo.

Boljsa zvocna se splaca le v primeru stereo glasbe, seveda ob predpogoju, da imas tudi vso Hi-Fi stereo opremo na nivoju.

lp, d.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
peri



Pridružen/-a: Tor Avg 2012 11:13
Prispevkov: 88
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 25, 2014 16:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pol pa v mojem primeru ni potrebe po kakÅ”ni super zvoĆØni kartici. Ker me stereo niti ne zanima toliko. So mi bolj vÅ”eĆØ filmi in kaki koncerti v digitalni obliki.
_________________
Onkyo TX-NR616, DALI Zensor 7 5.0, Focal sib1, Subwofer JAMO 650.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ajinta



Pridružen/-a: Sre Okt 2012 0:18
Prispevkov: 44
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 26, 2014 00:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Samo za filme oziroma digitalni zvok se takÅ”na kartica ne izplaĆØa, vendar pa pri produciranju glasbe, sploh v FLAC formatu in igrah kjer uporabis naprednejÅ”e funkcije teh kartic ( crystalizer, EAX za malo starejÅ”e naslove...) naredi kar lepo razliko v zvoku, recimo trenutno igram Gears of war in zvok je ob vkluĆØenem dolby digitalu in CMSS-3D resniĆØno bolÅ”i kot pri optiĆØni povezavi direktno iz matiĆØne ploÅ”ĆØe ali moje prejÅ”nje audigy 2.

Nekako mislim, da je tukaj veliko v okusu posameznika in njegovih priĆØakovanjih (in želji igranja z nastavitvami, tako na kartici kot receiverju) ĆØe je vsa oprema na nekem nivoju, bo tudi zvoĆØna dodala neko piko na i, vendar pa je veliko ljudi, ki mislijo , da bodo kupili zvoĆØno za 50 eur in bodo stari logitechi prehiteli recimo sistem kot je moj, ali Å”e kak boljÅ”i.

Vendar pa bi ĆØloveku, ki želi gledati filme in posluÅ”ati glasbo brez vesolskih tehnikalij, osebno priporoĆØil optiĆØno povezavo in recimo dolby pro logic2 na receiverju, ĆØe na ploÅ”ĆØi nima optiĆØnega izhoda, pa takÅ”no zvoĆØno, da dobi optiko: http://www.mimovrste.com/artikel/2880001221/zvocna-kartica-asus-xonar-dgx-pci-e#galerija
za normalno uporabo je veĆØ Å”koda denarja.

ƈe pa ima ĆØlovek recimo soliden stereo sistem namenjen primarno glasbi, pa bo zvoĆØna z analognimi izhodi kot je X-fi titanium HD ali Asus Xonar Essence STX naredil ogromno razliko.

To je moje mnenje in me lahko popravite ĆØe se ne strinjate .
_________________
"How hard can it be?" Jeremy Clarkson-Top Gear
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
peri



Pridružen/-a: Tor Avg 2012 11:13
Prispevkov: 88
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 08, 2014 16:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jas mam resiver povezan z raĆØunalnikom prek grafiĆØne kartice z HDMI kablom, kak pa je tu z kvaliteto ali bi lahko sam zvok izbolÅ”al z kako drugo povezavo.
_________________
Onkyo TX-NR616, DALI Zensor 7 5.0, Focal sib1, Subwofer JAMO 650.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: LaŔko

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 08, 2014 22:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

S samo povezavo nikakor ne. Glede na konfiguracijo, ki jo imas v podpisu in ce je glasba v vidu se upgrade lahko zacne pri locenem stereo ojacevalcu.

lp, d.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
peri



Pridružen/-a: Tor Avg 2012 11:13
Prispevkov: 88
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 18, 2014 13:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

aha pol pa zvoĆØna za mene ne pride v poÅ”tev.
_________________
Onkyo TX-NR616, DALI Zensor 7 5.0, Focal sib1, Subwofer JAMO 650.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> DomaĆØi kino Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe