Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Pomoc pri 'kompatibilnih' zvocnikih za Onkyo CS-725
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
lala



Pridružen/-a: Tor Apr 2009 15:09
Prispevkov: 5
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 07, 2009 15:30    Naslov sporočila: Pomoc pri 'kompatibilnih' zvocnikih za Onkyo CS-725 Odgovori s citatom

Pozdrav vsem!

Prvo kot prvo, naj se ve, da nimam kaj dosti pojma o audio stvareh. Smile

Torej, narocil sem si micro hifi sistem Onkyo CS-725 iz Anglije, ker so zadnje case smesno poceni. Zadevca bo za v dnevno sobo, tako da mi je estetika pomembna.

Razmisljam o nakupu budget floorstanderjev. Na ogledu imam Mission m33i. Zvocniki imajo impedanco 8 ohmov, medtem ko Onkyo pa vozi 2x50 wattov pri 4 ohmih. To pomeni, da bo vozil okoli 25+ wattov na en zvocnik, kar pa je tudi spodnja meja za te zvocnike.

Zanima me, ce je sploh smiselno kupit te zvocnike, ali priporocate kaj drugega? Na seznamu imam tudi Wharfedale Diamond 9.4, ki pa imajo impedanco 6 ohmov, mogoce je to bolj pametno?

V primeru, da bi bili Mission v redu, bi prosil se za nasvet kako najbolje zvezati oz. katero firmo kablovja in tako dalje. Smile

Hvala vnaprej!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 07, 2009 15:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pri tako šibkem sistemu bi bilo fino da pogledaš za 4ohmskimi zvočniki. Drugače bo bolj bogo vse skupaj.

Mission so sicer odlični zvočniki Smile
Sam sem jih nekaj že slišal, pa sem kar navdušen. Soliden budget zvočnik. Ampak.. res raje poglej 4ohmske zvočnike.

Kaj pa kak system fidelity?
http://audio-kontakt.com/index.php?page=view_adb&id=383
http://audio-kontakt.com/index.php?page=view_adb&id=382

Niso 4ohm, so pa 6..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 07, 2009 23:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ko dobiš zadevo na dom, greš preprosto v trgovino in priklopiš na zvočnike.
Takoj boš vsaj približno slišal zven. Seveda naj bodo zvočniki že ulavfani, če je mogoče.
Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 08, 2009 07:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sam sem probal nekaj s podobnim sistemov in ni bilo uspeha, ni poganjalo nič, mogoče res kaki 4ohmski.

Imam pa v službi nek Aiwa sistem ki je res kar močen in zraven so zvočniki ki kar igrajo moram reč, jih je pa en tip prodajal na Bolhi za 50€,
mogoče bi bilo bolje kot original.
Čeprav je ta Aiwa veliko močnejša od tvojega, mogoče zaradi tega bolje igrajo.

Pa na veliko občutljivost glej, včeraj sem gledal Klipsch RB 61 (95db) novi, kar ugodno.

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lala



Pridružen/-a: Tor Apr 2009 15:09
Prispevkov: 5
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 08, 2009 10:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala vsem za odgovore!

Sem slutil, da bo nekaj takega ja:)

System fidelity prav nic ne poznam, sem nekaj na hitro pobrskal po reviewjih in jih ne hvaljo kaj dosti.

Glede obcutljivosti zvocnikov so mi pa tudi ze predlagali, da naj bo 90db ali vec. Ocitno je nekaj na tem Smile

Pozabil sem pa omenit, nevem sicer kaj to sploh pomeni oz. ce igra kaksno vlogo, dinamicno moc ima 2x120w pri 4 ohmih. Mogoce je kdo tako prijazen pa malo po domace razlozi kaj to biti. Smile

Tukaj so specsi:
http://www.eu.onkyo.com/products/CS-725UK_DAB.html

in pa se bolj podrobno:
http://www.eu.onkyo.com/ir_img/18588094_29ab654439.jpg
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 08, 2009 11:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Malo manj se obremenjuj s podatki. Vzemi zadevo in priklopi. Marsikatera firma drugače podaja moč, tako da s tega vidika, ti to pove bolj malo. Do kakšne vsote naj bi bili zvočniki?
LP
Matej
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 08, 2009 11:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Meni se pa zdi da je prav v tem primeru pomemben podatek, vsaj kot osnova, po moje če proizvajalec napiše 95db jih nima v resnici 87, ali obratno.
Tako da naredi pač izbor visoko občutljivih zvočnikov in potem pač proba 3-4 favorite, ali se motim?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 08, 2009 11:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mogoče res kak Klipsch, ker imajo solidno občutljivost(najvišjo kar boš dobil za ta denar). Ima pa to technomarket. (www.technomarket.si)

Ampak te sistemi po večini ne spravijo kaj veliko ven.

Me pa je enkrat Yamaha pianocraft serija prijetno presenetila.. Tisto pa je že kar solidno. Pri nas se cene gibljejo od 450€+
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 08, 2009 11:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tiste yamahe sem si tudi sam želel, se spomnim.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lala



Pridružen/-a: Tor Apr 2009 15:09
Prispevkov: 5
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 08, 2009 12:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Razumem obe poante, zgleda bo res treba hodit naokoli z zadevo in prikljapljat na razlicne zvocnike Smile

Podatke sem vam poznavalcem informativno zelel prikazat, da bi mi lazje svetovali. Meni osebno nic kaj dost ne pomenijo, ker se ne spoznam dovolj Smile

Pripravljen bi bil odsteti najvec 300eur za par, kar je zelo malo vem, sploh za nakup v Sloveniji. Zato se mi tudi gre nekako za cim bolj optimalen nakup.

Seveda bi rad floorstanderje izkljucno zaradi estetike. Nekako mi razni nosilci ne disijo, nisem se videl lepih. Mogoce ima kdo kaj izkusenj s stenskimi nosilci?

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 08, 2009 12:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Stenskimi nosilci? Jaz samo toliko da vem da ni tako dobro kot konkretno stojalo.

Če pa kupuješ zvočnike za 300€, potem se ti bolj splača floorstanderje. V primeru bookshelfov boš dal najprej 150€ za stojala, potem pa ti samo še 150 ostane za zvočnike..

Klipsch RF-52. Floorstander je, pa zeeelo občutljiv. 159€/komad, se pravi nekaj cez 300€ za par.

http://www.klipsch.com/products/details/rf-52.aspx
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 08, 2009 12:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ali pa isti bookshelf, mislim da 239€ par.

Sem prebral kar nekaj o Klipschih ker tudi mene zanimajo in baje se jih da poganjat z mizerno močjo, edino kar je so grdi kot... Twisted Evil
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lala



Pridružen/-a: Tor Apr 2009 15:09
Prispevkov: 5
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 08, 2009 12:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

To je to ja, estetika Smile

Glede Klipsch floorstanderjev, smo pa ze spet na zacetku kar se ohmov tice Smile

Kaj pa menite o serijski vezavi zvocnikov? Premalo vem da bi lahko pametoval, ampak kakor razumem (lahko da se motim) s tem povecas izhodno impedanco, bi to kaj pomenilo v teh primerih?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 08, 2009 13:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ampak, ne glede na ohme, imajo nekajkrat večjo občutljivost od vseh ostalih tu omenjenih, in bi z 25W morali igrati kot se spodobi.

Če bi serijsko(zaporedno) zvezal dva 8ohmska zvočnika, bi dobil 16 ohmov. In onkyo bi pokleknil, ker nima dovolj moči.

Če pa bi paralelno(vzporedno) zvezal dva 8ohmska zvočnika, pa bi dobil 4 ohme. Kar bi bilo v tem primeru bolje, ampak načeloma ojačevalci ne sprejmejo dobro poganjanja 4 zvočnikov.

Estetika pa: Meni so tisti RF-52 eni lepših zvočnikov, medtem ko nekaterin a forumu mislijo da so grdi kot ... Twisted Evil ( Very Happy )
Smo si različni.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lala



Pridružen/-a: Tor Apr 2009 15:09
Prispevkov: 5
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 10, 2009 10:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala vsem za mnenja.

Nekako sem se odlocil za nakup Q Acoustics 1030i. S prva sem jih cisto spregledal, ampak po kaki uri googlanja in branja raznih mnenj in reviewjov se mi zdi da bo soliden nakup. Pravijo, da niso zahtevni s cim jih paris in niso obcutljivi kje stojijo, kar je se vecji plus v mojem primeru. Pa se dokaj lepi so in se ohmi in obcutljivost se bodo bolje ujemali Smile
Narocil jih bom verjetno zopet iz Anglije, cca. 260 eur (s postnino vret) za par, medtem ko je pri nas 350 eur za en kos, kar mi ne gre cisto v lajsto Smile

Skratka prosil bi samo se za nasvet glede kablovja in nacina vezave, single, bi-wire in ostala meni neznana terminologija Smile

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe