Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Analogno vs. digitalno?
Pojdi na stran 1, 2, 3 ... 13, 14, 15  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
jernejx



Pridružen/-a: Ned Apr 2012 22:42
Prispevkov: 343
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 26, 2014 16:32    Naslov sporočila: Analogno vs. digitalno? Odgovori s citatom

Že en teden opažam, da se na HI-END AUDIO delu foruma piŔe samo o gramofonih.

Razumem, da ima analogija svoj žmoht, ne razumem pa zakaj se Ŕe vedno veliko soforumaŔev z vsemi Ŕtirimi brani digitalizacije Smile

Pravilno izveden digitalen sistem ponuja veliko veĆØ kot pa analogni. Pa naj se gre za kvaliteto predvajanja glasbe ali enostavno rokovanje s sistemom, je pravilno izveden digitalni sistem v prednosti.

Me zanimajo mnenja Smile
_________________
Lp

Jernej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
pinus



Pridružen/-a: Pet Feb 2012 1:16
Prispevkov: 940
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 26, 2014 17:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mislim, da je bilo v dosedanjih temah glede tega "problema", že vse pojasnjeno (med vrsticami..)...lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 030-353370
bojc08



Pridružen/-a: Ned Apr 2012 16:56
Prispevkov: 635
Kraj: Å tajerska

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 26, 2014 18:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

http://www.audio-kontakt.com/forum/viewtopic.php?p=87993#87993
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
galop



Pridružen/-a: Sob Feb 2009 15:05
Prispevkov: 536
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 26, 2014 19:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Meni osebno gre vsa nova tehnologija na živce ,od mobitelov do elektronike v avtomobilih do hd televizorjev in nevem Å”e ĆØesa. ƈe samo primerjam posnetke od poznih 70 do danes je zvok precej nazadoval, analogne stvari imajo svoj ĆØar ,kot recimo star grundigov radio z germanijevimi tranzistorji, studerjev magnetofon ali pa gramofon.Vsak ima lahko svoje mnenje in pogled na stvari.
Moje je da ima vsaka tehnologija svoje prednosti in slabosti ,bolj posluŔljiva mi je pa dobra analogna.
_________________
vintage , Diy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jernejx



Pridružen/-a: Ned Apr 2012 22:42
Prispevkov: 343
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 26, 2014 19:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

bojc08 je napisal/a:
http://www.audio-kontakt.com/forum/viewtopic.php?p=87993#87993


Hvala za link, sem nehal brat o gramofonih, zato sem spregledal temo na linku Smile
_________________
Lp

Jernej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
fuego



Pridružen/-a: Sre Sep 2009 15:19
Prispevkov: 1027
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 26, 2014 21:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

galop je napisal/a:
Meni osebno gre vsa nova tehnologija na živce ,od mobitelov do elektronike v avtomobilih do hd televizorjev in nevem Å”e ĆØesa. ƈe samo primerjam posnetke od poznih 70 do danes je zvok precej nazadoval, analogne stvari imajo svoj ĆØar ,kot recimo star grundigov radio z germanijevimi tranzistorji, studerjev magnetofon ali pa gramofon.Vsak ima lahko svoje mnenje in pogled na stvari.
Moje je da ima vsaka tehnologija svoje prednosti in slabosti ,bolj posluŔljiva mi je pa dobra analogna.


Za nastavitev digitalne tehnologije je potrebno kar nekaj nastavitev in nekaj znanja. MoraÅ” obvladat softver itd. StarejÅ”a generacija se boji digitalne tehnike kot hudiĆØ križa, ĆØeprav lahko s pomoĆØjo raĆØunalnika poĆØneÅ” toliko stvari, katere brez njega niso bile možne. Se spomnim Å”e obdobja, ko sem delal v fotografiji. Takrat je bila analogna fotografija res boljÅ”a, ker je bila digitalna Å”ele v vzponu. Sedaj pa novi fotoaparati omogoĆØajo toliko prednosti pred analognimi, da je analogna fotografija samo Å”e za nostalgike. V službi sem imel Å”efico, ki ni znala angleÅ”ko in ko smo dobili digitalne stroje sploh veĆØ ni znala niti razvit filma niti delati fotografije. Enostavno se ljudem, ki so 40 ali veĆØ let navajeni delati eno in isto, ne da veĆØ uĆØit novih stvari. Zaradi tega raje govorijo, da nova tehnika nima žmohta itd. Itak je zvoĆØna slika na HI FI-ju samo približek tega, kar lahko sliÅ”iÅ” v živo oz. iluzija. Prav tako npr. lapmpe obarvajo zvok in ĆØe ti je obarvan zvok vÅ”eĆØ ti res ne bo vÅ”eĆØ digitalen, ki se zdi precej sterilen v primerjavi z lampami. Tudi mi na pamet ne pride, da bi se raje vozil z starim avtomobilom ali starim kolesom, ĆØe nov avto ali novo kolo ponujata boljÅ”e udobje ali boljÅ”e vozne lastnosti. Sploh najbolj smeÅ”no mi je bilo, ko so DJ-ji trdili, da se muzika boljÅ”e sliÅ”i z vinila kot z CD-ja, bila pa je posneta digitalno. Meni tudi modernejÅ”a produkcija zveni precej bolj razloĆØno kot npr. ploÅ”ĆØe posnete v 70-ih, ki so kao holy grail. Je pa res, da ploÅ”ĆØe posnete v 70-ih bolje zvenijo na vinilu kot na digitalnih nosilcih. Tudi vernika boÅ” težko prepriĆØal, da ni boga, ker se bi mu podrla celotna predstava o smislu življenja. VĆØasih je paĆØ bolje živeti v laži. V 70-ih je bilo verjetno življenje precej lepÅ”e kot sedaj, samo ĆØlovek na žalost ne more živeti v preteklosti.

Da bi pogreÅ”al star ĆØrnobel TV, ali starega Yugo-a....
_________________
Popravljam vse vrste PC-jev, notesnikov....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pinus



Pridružen/-a: Pet Feb 2012 1:16
Prispevkov: 940
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 26, 2014 22:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fuego - res "vrhunski" povzetek..
Zanimalo bi me le, na kakŔnem sistemu, ki ga imaŔ trenutno v uporabi, je nastala gornja "vizija"... Morda bodo potem "stvari" bolj jasne... lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 030-353370
uroÅ”



Pridružen/-a: Sre Dec 2013 18:30
Prispevkov: 295
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 26, 2014 22:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ajajajajaj. Pa kaj tiste, ki nimajo gramofona tako moti analogija?!??
Pri meni je analogno zaenkrat Ŕe boljŔe od digitalnega. PosluŔa se pa oboje.

Na svetu tudi Å”e ni digitalnega SLRja, ki bi presegel Fuji Velvio - fotkam pa ne veĆØ na analogno, ker je predrago in ker je zame DSLR srednjega razreda z vrhunskim objektivom dovolj dober. Objektivno pa bo digitalna fotografija filmski trak dosegla ĆØez ene deset let.

Digitalni kino je totalna katastrofa. Tale DCP je v primerjavi s 35mm veliko slabÅ”i kot je bil CD pred 30 leti v primerjavi z LP. Upam, da kmalu kaj zrihtajo, ĆØeprav se verjetno to ne bo zgodilo. MogoĆØe ĆØez 20 let.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Slinch



Pridružen/-a: Ned Jul 2009 16:17
Prispevkov: 467
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 26, 2014 22:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

uroÅ” je napisal/a:
Digitalni kino je totalna katastrofa. Tale DCP je v primerjavi s 35mm veliko slabÅ”i kot je bil CD pred 30 leti v primerjavi z LP. Upam, da kmalu kaj zrihtajo, ĆØeprav se verjetno to ne bo zgodilo. MogoĆØe ĆØez 20 let.


To govoriÅ” zgolj za snemanje ali tudi predvajanje?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
galop



Pridružen/-a: Sob Feb 2009 15:05
Prispevkov: 536
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 26, 2014 22:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Oboje ,edina prednost digitalnega filma je hitrejŔe editiranje in precj manjŔi stroŔki ,ostalo niti približno ni na nivoju filmskega traku.Ampak denar je zmagovalec,v audiu je enako..
_________________
vintage , Diy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
uroÅ”



Pridružen/-a: Sre Dec 2013 18:30
Prispevkov: 295
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 26, 2014 22:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

PD

Nazadnje urejal/a uroÅ” Tor Mar 15, 2016 01:35; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bojc08



Pridružen/-a: Ned Apr 2012 16:56
Prispevkov: 635
Kraj: Å tajerska

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 26, 2014 23:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pa saj ne moreÅ” primerjat slike z tonom.
A veste z kakŔnimi frekvencami (v nm) se tam dela.
Zapis slike Ŕe ni dovolj dober napram analognemu zaradi bitne globine pretvorbe. Premalo barvnih nians.
Pri sliki se Ŕe vedno dela z 8 ali 12 biti in to je premalo da bi prekosilo najboljŔe analogce.
Resulucije pa so že dovolj visoke.

To ne gre primerjat z lp-jem ali audio digitalcem.

lp
Bojc
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vojko



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 16:50
Prispevkov: 940
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 26, 2014 23:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne drži.
Vse je boljŔe, od resolucije do dinamic rangea.
http://www.arri.com/camera/digital_cameras/cameras/camera_details/?product=9&subsection=technical_data&cHash=162d1b0527fd98e5f204488ab9cc7257

TehniĆØno je superiorna v povsem vseh aspektih, prav tako digitalna fotografija, že kar nekaj let.

Za resen film ali dobro fotko pa je nebi hotel. Problemi so ĆØisto drugje.

Je povezano z naÅ”imi možgani in gledanjem, ne tehniĆØnimi parametri.
V audio svetu bi jih aplicirali kot "psihoakustika".
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gtyrant



Pridružen/-a: Sre Jan 2013 19:46
Prispevkov: 69
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 27, 2014 10:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

fuego je napisal/a:
Za nastavitev digitalne tehnologije je potrebno kar nekaj nastavitev in nekaj znanja. MoraÅ” obvladat softver itd. StarejÅ”a generacija se boji digitalne tehnike kot hudiĆØ križa, ĆØeprav lahko s pomoĆØjo raĆØunalnika poĆØneÅ” toliko stvari, katere brez njega niso bile možne. Se spomnim Å”e obdobja, ko sem delal v fotografiji. Takrat je bila analogna fotografija res boljÅ”a, ker je bila digitalna Å”ele v vzponu. Sedaj pa novi fotoaparati omogoĆØajo toliko prednosti pred analognimi, da je analogna fotografija samo Å”e za nostalgike. V službi sem imel Å”efico, ki ni znala angleÅ”ko in ko smo dobili digitalne stroje sploh veĆØ ni znala niti razvit filma niti delati fotografije. Enostavno se ljudem, ki so 40 ali veĆØ let navajeni delati eno in isto, ne da veĆØ uĆØit novih stvari. Zaradi tega raje govorijo, da nova tehnika nima žmohta itd. Itak je zvoĆØna slika na HI FI-ju samo približek tega, kar lahko sliÅ”iÅ” v živo oz. iluzija. Prav tako npr. lapmpe obarvajo zvok in ĆØe ti je obarvan zvok vÅ”eĆØ ti res ne bo vÅ”eĆØ digitalen, ki se zdi precej sterilen v primerjavi z lampami. Tudi mi na pamet ne pride, da bi se raje vozil z starim avtomobilom ali starim kolesom, ĆØe nov avto ali novo kolo ponujata boljÅ”e udobje ali boljÅ”e vozne lastnosti. Sploh najbolj smeÅ”no mi je bilo, ko so DJ-ji trdili, da se muzika boljÅ”e sliÅ”i z vinila kot z CD-ja, bila pa je posneta digitalno. Meni tudi modernejÅ”a produkcija zveni precej bolj razloĆØno kot npr. ploÅ”ĆØe posnete v 70-ih, ki so kao holy grail. Je pa res, da ploÅ”ĆØe posnete v 70-ih bolje zvenijo na vinilu kot na digitalnih nosilcih. Tudi vernika boÅ” težko prepriĆØal, da ni boga, ker se bi mu podrla celotna predstava o smislu življenja. VĆØasih je paĆØ bolje živeti v laži. V 70-ih je bilo verjetno življenje precej lepÅ”e kot sedaj, samo ĆØlovek na žalost ne more živeti v preteklosti.

Da bi pogreÅ”al star ĆØrnobel TV, ali starega Yugo-a....


Jaz bom dodal samo tole.
Fotografiram analogno in uporabljam ĆØb negativ. Zaenkrat Å”e ne razvijam sam, ker se bolj na komot, vendar meni so rezultati fascinantni.
Prav tako vzporedno uporabljam digitalno fotografijo.
Pri glasbi podobno. Uporabljam gramofon(zame fascinantna maÅ”ina) in cd predvajalnik. ObĆØasno iz digitalne zbirke katero hranim na raĆØ. disku in nekaj DVD-jih naredim avdio cd za hi-fi sistem. Želja je bila, da sta pri meni pc in hi-fi ĆØisto loĆØena sistema.
Pri avtomobilih je pa tako... ja novi so varĆØnejÅ”i in veliko bolj varni.
Vendar malo kateri avto(izjema so avtomobili visokega cenovnega razreda) se lahko po udobju kosajo z starimi in bolj starimi ameriŔkimi avtomobili. Govorim iz izkuŔenj.
In vse naÅ”teto poĆØnem iz lastnega užitka in veselja. Mene trenutne modne muhe in trendi ne zanimajo. in nisem gospod srednjih let, kateri se otepa novodobne tehnologije. Sem letnik Ā“89.
Zdaj se pa veselo prerekajte naprej.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 068605374
fuego



Pridružen/-a: Sre Sep 2009 15:19
Prispevkov: 1027
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 27, 2014 11:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz sem nekaj ĆØasa tudi zbiral vinile, potem pa so me zaĆØele doloĆØene stvari motit. In sicer najbolj Å”um... ko sem posluÅ”al vinilke, kjer je cela ploÅ”ĆØa brez pavz je bilo treba obrnit ploÅ”ĆØo. Pa obvezno razmagnetenje, ĆØiÅ”ĆØenje ploÅ”ĆØ... v glavnem zamudno. Sedaj se vsedem na kavĆØ, vzamem v roke tablico in listam med FLAC-i. Pa Å”e lepo se vidi vsak ovitek s sprednje strani. Kvaliteta pa niĆØ slabÅ”a od vinila, vendar brez nepotrebnega tratenja ĆØasa. Ne rabim veĆØ met posebej omare, da notri zlagam nosilce. Backup je v oblaku in Å”e na dveh diskih.
Ko že ravno omenjaÅ” ameriÅ”ke avte... kakÅ”na pa je bila cena takega avtomobila , ko je bil nov? Primerjamo jabolka in limone. Pa Å”e tisti, ki potem vozijo takÅ”ne avtomobile, vložijo v njih ogromne vsote denarja za restavriranje. Sej ĆØe denar ni problem potem za 50.000 evrov res lahko kupiÅ” najboljÅ”i HI FI. Jaz pa gledam z staliÅ”ĆØa povpreĆØnega uporabnika in v tem rangu dobiÅ” precej veĆØ muzike v digitalni kot analogni obliki. Jaz v starinah paĆØ nikoli nisem videl nekega posebnega ĆØara. Je pa to moje osebno mnenje, ki ga nikomur ne vsiljujem.
_________________
Popravljam vse vrste PC-jev, notesnikov....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3 ... 13, 14, 15  Naslednja
Stran 1 od 15

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe