Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Format pri nakupu v iTunes

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 23, 2014 14:26    Naslov sporočila: Format pri nakupu v iTunes Odgovori s citatom

Zanima me v katerem formatu lahko kupiš v iTunes store. Kje format nastaviš in kako vidiš format, v katerem je CD. Včasih sem znal nastaviti stolpec, da sem videl format sedaj pa ne znam več.

lp matjaž
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
blazheny



Pridružen/-a: Pon Mar 2011 0:50
Prispevkov: 212
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 23, 2014 14:53    Naslov sporočila: Re: Format pri nakupu v iTunes Odgovori s citatom

submat50 je napisal/a:
Zanima me v katerem formatu lahko kupiš v iTunes store. Kje format nastaviš in kako vidiš format, v katerem je CD. Včasih sem znal nastaviti stolpec, da sem videl format sedaj pa ne znam več.

lp matjaž


Samo v enem, 256 kbps AAC. Včasih je zraven tudi oznaka Mastered for iTunes, ampak bitrejt je še vedno isti, samo mastering je (kao) boljši. Iskreno rečeno razlike nisem opazil.

V iTunes aplikaciji greš na Songs, desno klikneš nekam na vrhu pri naslovu stolpcev in iz padajočega menija izbereš stolpec, ki te zanima, recimo zate Bit Rate.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 23, 2014 15:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za odgovor.

Ali veš kako je AAC format napram ALAC formatu, ce v ALAC formatu ripsaš CD.

lp matjaž
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
blazheny



Pridružen/-a: Pon Mar 2011 0:50
Prispevkov: 212
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 23, 2014 16:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

submat50 je napisal/a:
Hvala za odgovor.

Ali veš kako je AAC format napram ALAC formatu, ce v ALAC formatu ripsaš CD.

lp matjaž


Če že ripaš, ne ripaj z iTunes aplikacijo. Predvidevam, da me zato sprašuješ za ALAC. Ripaj z EAC + offset nastavitvami za tvoj pogon, brez bohnedaj kakršnekoli normalizacije. Končni produkt naj bo FLAC.

Osebno nato to kasneje konvertiram v 256 kbps AAC in uporabljam v iTunes, izvorne FLAC-e puščam na svojem mestu za napredno rabo s foobarjem, hifi slušalkami in ampom zanje. Na aparatih, ki jih uporabljam z iTunes zbirko (Sony stolp, iPod Classic + iPhone + Senn CX300 slušalke, tovarniški avtoradio) ne zaznavam razlik med AAC in ALAC. Nekaj časa sem po inerciji vse dajal v ALAC, da bo kao orenk, zdaj se mi ne da več ker so neelegantno veliki fajli.

Hifi slušalke so pa druga zgodba, tam recimo da razlike slišim. Kao. Na dober dan. Če imam kvalitetno spucana ušesa. Smile In to striktno pri predvajanju lokalnih fajlov, takoj ko se stegnem po brezžičnem omrežju na remote knjižnico je čisto vseeno kateri format je: zgleda da latenca uniči jitter in je rezultat zelo slabo poslušljiv. Ista zgodba je z Airplayem... če misliš uporabljati to je baš vseeno če je 256 kbps AAC.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 23, 2014 17:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz sem vse ripal z iTunes v katerih sem imel nastavljen apple lossless format. To nebi spreminjal ker je okrog 1000 CD jev. Sedaj pa nebi več kupoval CD jev na amazonu temveč HDtrack kjer dobim ALAC in v iTunes kjer dobim kot praviš AAC. Mini Mac z iTunes imam preko USB priklopjen na DAC. Ali je to smiselno ?

lp Matjaž
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
blazheny



Pridružen/-a: Pon Mar 2011 0:50
Prispevkov: 212
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 23, 2014 19:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

submat50 je napisal/a:
Jaz sem vse ripal z iTunes v katerih sem imel nastavljen apple lossless format. To nebi spreminjal ker je okrog 1000 CD jev. Sedaj pa nebi več kupoval CD jev na amazonu temveč HDtrack kjer dobim ALAC in v iTunes kjer dobim kot praviš AAC. Mini Mac z iTunes imam preko USB priklopjen na DAC. Ali je to smiselno ?

lp Matjaž


iTunes rip ni bit-perfect, v tem je problem. Sam sem najprej delal celo zbirko z Poikosoftovim Easy CD-DA Extractorjem, ki tudi ni bit-perfect (ima pa bazo pogonov AccurateRip, kot EAC, samo vklopil je nisem butelj) in sem opazil zmanjšano dinamiko posnetka napram originalu. Zdaj delam jovo na novo z EAC in je bolj po mojem okusu. Pri čemer FLAC/ALAC/AAC ne igra bistvene vloge, kleč je bolj v dobrem bit-perfect ripu kot v končnem formatu.

AAC iz iTunes štacune se mi zdi v redu za moje potrebe, so pa velike razlike v kakovosti posnetkov, jasno, kot na CD-jih. Nekaj starih ex-Yu albumov ki sem jih nabavil in ki jih je izdala Croatia Records je recimo na meji poslušljivosti. Za tvoje potrebe lahko enostavno stestiraš... naredi konverzijo enega tvojih CD-jev iz ALAC v AAC in boš hitro videl ali je zate in za tvoje aparature kakovost sprejemljiva.

HDtracks je pa nadstandard, jasno, saj je tudi cena albumov dosti višja. Pa izbira je neprimerno manjša.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 23, 2014 20:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za pomoč in odgovore.

lp matjaž
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe