Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Marantz SC-11S1 in SM-11S1
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
gcn64



Pridružen/-a: Sob Apr 2009 23:55
Prispevkov: 17
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 05, 2009 00:11    Naslov sporočila: Marantz SC-11S1 in SM-11S1 Odgovori s citatom

Pozdravljeni!

Dolgo že prebiram ta forum in sem se odloĆØil, da tudi sam odprem temo. Doma imam zvoĆØnike DALI ikon 8. OdloĆØam se pa za nakup kvalitetnega ojaĆØevalca. Zelo sem zainteresiran za omenjeni komponenti (torej Marantz SC-11S1 in SM-11S1), ki sta tudi dobitnika nagrade EISA za european high-end audio (08/09), ter CD-predvajalnik Marantz SA-15S1. Kaj pravite na te komponente? Ima kdo mogoĆØe kakÅ”ne izkuÅ”nje z njimi? Zanimiv mi je tudi PM-11S2...Prosim za vaÅ”a mnenja...


lp, NEJC
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gcn64



Pridružen/-a: Sob Apr 2009 23:55
Prispevkov: 17
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 05, 2009 20:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ƈe se Å”e niste sreĆØali s temi komponentami, mi boste pa znali odgovoriti na naslednje vpraÅ”anje. PriporoĆØena moĆØ ojaĆØevalca za zvoĆØnike DALI ikon 8 je do 250W. Omenjeni Marantzovi komponenti pa imata moĆØ 450W. Je pametno na te zvoĆØnike kupit tako moĆØan ojaĆØevalec? Kaj so prednosti in kaj slabosti?

Hvala,
NEJC
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 05, 2009 20:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Slabosti skorajda ni. Prednost je to, da ojaĆØevalec ne bo Å”el v clip, in ne bo paĆØil zvoka. Malo boÅ” pazil na potenciometer za glasnost, pa bo OK.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gcn64



Pridružen/-a: Sob Apr 2009 23:55
Prispevkov: 17
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 05, 2009 20:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

...aha fajn. Še eno vpraŔanje:
že prej omenjeni cd-player SA-15S1 nima možnosti povezave z XLR kablom, medtem ko SA-11S2 ima to možnost, vendar stane 1400 ā‚¬ veĆØ:S.
Je med tema vezavama velika razlika?
Ali je enako ĆØe uporabim dober rca kabel kot slab xlr? Kako je s tem?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 05, 2009 21:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

IzkuÅ”enj nimam, lahko pa ti povem kar sem prebral. Spet je odvisno od naprave, ampak naĆØeloma imajo XLR povezave manjÅ”e izgube(možnsot veĆØje dolžine), ter zvenijo bolje. Ni pa tako pri vseh.

To z slabŔim/boljŔim kablom pa je zeelo relativno:)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gcn64



Pridružen/-a: Sob Apr 2009 23:55
Prispevkov: 17
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 05, 2009 21:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za moje ''ne preveĆØ izostreno'' uho verjetno ne bo nekih drastiĆØnih razlik:)
Glede na to da te komponente skupaj stanejo okoli 7000ā‚¬ + zvoĆØniki 1600ā‚¬ kakÅ”ni bi naj bili zvoĆØniÅ”ki kabli? Trenutno uporabljam (za vezavo DALI ikon 8 ter marantz sr-5600) van den hul M.C. CS 122 hybrid kabel. Stanejo okoli 12 ā‚¬ na meter. Vem, da je tudi to precej relativno, toda mislite da bi moral dokupiti boljÅ”i kabel? Ali bo ta ĆØisto vredu (v bi-wire naĆØinu)...?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiomaniac



Pridružen/-a: Čet Nov 2008 11:40
Prispevkov: 987
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 05, 2009 21:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

gcn64 je napisal/a:
Za moje ''ne preveĆØ izostreno'' uho verjetno ne bo nekih drastiĆØnih razlik:)
Glede na to da te komponente skupaj stanejo okoli 7000ā‚¬ + zvoĆØniki 1600ā‚¬ kakÅ”ni bi naj bili zvoĆØniÅ”ki kabli? Trenutno uporabljam (za vezavo DALI ikon 8 ter marantz sr-5600) van den hul M.C. CS 122 hybrid kabel. Stanejo okoli 12 ā‚¬ na meter. Vem, da je tudi to precej relativno, toda mislite da bi moral dokupiti boljÅ”i kabel? Ali bo ta ĆØisto vredu (v bi-wire naĆØinu)...?


ƈe ti je zvok VDH 122 ok, ni problema; samo zna biti z novima komponentama ozko grlo saj 122 kar precej po svoje 'kolorira' zvok !
Glede na to, da iÅ”ĆØes sistem v viÅ”jem cenovnem razredu po moje in ĆØe nepisano pravilo, da naj bodo kabli, kot komponenta, nekje 10-15% cene celotnega sistema, Å”e vedno velja (?) ... bo treba Å”e malo pogledati naokoli in preposluÅ”ati Å”e kake druge kable !? Wink
_________________
I may not always be right but, I'm never wrong !
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 05, 2009 21:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

CS-122 zelo ubije visoke tone. Jaz bi Ŕel v smeri kaj bolj transparentnega..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gcn64



Pridružen/-a: Sob Apr 2009 23:55
Prispevkov: 17
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 05, 2009 22:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

...hvala za odgovore. ImaÅ” morda kakÅ”en kabel v mislih? MogoĆØe kakÅ”en link...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 05, 2009 22:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP

Marantz dela dober hi fi...HI END kvaliteta pa je bolj pod ???...
Toliko kot stane ta "kombinacija" je zelo ,zelo, zelo zelo dosti za "komercialno" elektroniko...
V tem cenovnem razredu se da dobit zelo, zelo dosti pravega HI ENDa za kar nekaj stopnic viŔje !!!...
~
ƈe je kdo resniĆØno zaljubljen v tako kombinacijo naj jo gre posluÅ”at na kakÅ”en resen sistem ali pa morda na sejem v Milano ali Munchen,kjer lahko sliÅ”ite in primerjate izdelke drugih proizvajalcev ... vsaj informativno...
Naj vas ne zavedejo "komercialne nagrade" in "bogat" videz zunanjosti_notranjosti...
~
Pa saj smo v ĆØasu ... ... ko na NETu najdeÅ” vse kar se dogaja v svetu audio elektronike...Potem obiÅ”ĆØeÅ” kakÅ”en velik audio sejem in imaÅ” vsaj malo vpogleda v audio svet,da se zaveÅ” da ni na svetu samo NAD,MARANTZ,B&W ,VanDenHul ... !!!
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
doberman



Pridružen/-a: Pon Jul 2008 17:19
Prispevkov: 52
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 05, 2009 22:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

K takÅ”nim komponentam spada nedvomno viÅ”ja kakovost zvoĆØniÅ”kih in RCA kablov. Sam sem zadeve že preizkuÅ”al ravno na teh komponentah, ki jih ti želiÅ” imeti in so moja naslednja stopnja - ko se dokopam razervnega budžeta....Meni se je zelo dobro vsedlo v uho - Kimber kabel 4TC + 8TC ali Å”e bolje in viÅ”je Kimber all clear 4TC in All Clear 8TC....Zadeva igra kot Å”us - transparentno - vse tone detaljno sliÅ”iÅ” - visoki spekter razloĆØno, da o basih ne govorim - zelo nizko in spravim tempom - niĆØ razvleĆØenega - hitro in jedrnato in jasno....Morda nekdo, ki ni navajen Kimber kablov ga bo malce motilo, ker imajo znaĆØilni "zvok" zaradi znaĆØilne konstrukcije.
Glede ekstremov (bas, visoki) so zelo dobri, ĆØe pod to razumemo
pasovno Å”irino. Kar se jim oĆØita - velja za sisteme z visoko resolucijo,
je da razbijejo zvok, kar je posledica specifiĆØne konstrukcije. To razbitje pa deluje v nekaterih sistemih zelo ugodno. Rca kabel pa ti tudi priporoĆØam Kimber in sicer Kimber Timbre - odliĆØna tran$sparentnost in Å”e posebej dober na visokih tonih. Razlika je samo v zvoĆØnikih - sam imam in posluÅ”al sem na Bowersih in to B&W 805S. Pa sreĆØno in obilo užitkov !!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
doberman



Pridružen/-a: Pon Jul 2008 17:19
Prispevkov: 52
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 05, 2009 22:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ajka :

Ne govorimo o spodnji klasi in ne srednji temveĆØ o najviÅ”jem modelu Marantza. Ne govoriti nekaj na pamet - vzami domov - posluÅ”aj in potem govori. Å e enkrat ne govorim o podnu, kjer zadeve niso preveĆØ dobre in tudi v srednjem razredu se najdejo doloĆØeni modeli, ki niso vredni tega denarja. Njihov najveĆØji model PM S2 in SACD S2 pa za ta denar nudita veĆØ kot samo dobro. Pa zadeve ne kupovat ne pri Nemcih ne pri nas - ker potem je bolje vzeti druge komponente za ta denar ampak v Angliji. In Å”e mi povej, kje dobiÅ” takÅ”no komponento za starih 642.000 sit - sem preraĆØunal - nikjer - pri nas pa malo pod 3.500 EUR....Malo poglejte cene naokoli - sem že govoril, kje kupovati """
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiomaniac



Pridružen/-a: Čet Nov 2008 11:40
Prispevkov: 987
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 05, 2009 22:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

doberman je napisal/a:
ajka :

Ne govorimo o spodnji klasi in ne srednji temveĆØ o najviÅ”jem modelu Marantza. Ne govoriti nekaj na pamet - vzami domov - posluÅ”aj in potem govori. Å e enkrat ne govorim o podnu, kjer zadeve niso preveĆØ dobre in tudi v srednjem razredu se najdejo doloĆØeni modeli, ki niso vredni tega denarja. Njihov najveĆØji model PM S2 in SACD S2 pa za ta denar nudita veĆØ kot samo dobro. Pa zadeve ne kupovat ne pri Nemcih ne pri nas - ker potem je bolje vzeti druge komponente za ta denar ampak v Angliji. In Å”e mi povej, kje dobiÅ” takÅ”no komponento za starih 642.000 sit - sem preraĆØunal - nikjer - pri nas pa malo pod 3.500 EUR....Malo poglejte cene naokoli - sem že govoril, kje kupovati """


Kdo pa pri nas prodaja novga HiEnd Marantza !!??
In, da ga da Ŕe za domov !? Question
_________________
I may not always be right but, I'm never wrong !
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 05, 2009 22:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

doberman je napisal/a:
ajka :

Ne govorimo o spodnji klasi in ne srednji temveĆØ o najviÅ”jem modelu Marantza. Ne govoriti nekaj na pamet - vzami domov - posluÅ”aj in potem govori. Å e enkrat ne govorim o podnu, kjer zadeve niso preveĆØ dobre in tudi v srednjem razredu se najdejo doloĆØeni modeli, ki niso vredni tega denarja. Njihov najveĆØji model PM S2 in SACD S2 pa za ta denar nudita veĆØ kot samo dobro. Pa zadeve ne kupovat ne pri Nemcih ne pri nas - ker potem je bolje vzeti druge komponente za ta denar ampak v Angliji. In Å”e mi povej, kje dobiÅ” takÅ”no komponento za starih 642.000 sit - sem preraĆØunal - nikjer - pri nas pa malo pod 3.500 EUR....Malo poglejte cene naokoli - sem že govoril, kje kupovati """


Vedno se moramo pogovarjat v "rangu " normalnih cen ,ĆØe ne je zmeÅ”njava!!!Saj veÅ” potem lahko reĆØemo nek izdelek stane 3500ā‚¬ pa ga lahko dobiÅ” za 1500ā‚¬ itd in potem ne vemo kaj kam sodi !!!
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: RuŔe

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 05, 2009 23:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

gcn64 je napisal/a:
...aha fajn. Še eno vpraŔanje:
že prej omenjeni cd-player SA-15S1 nima možnosti povezave z XLR kablom, medtem ko SA-11S2 ima to možnost, vendar stane 1400 ā‚¬ veĆØ:S.
Je med tema vezavama velika razlika?
Ali je enako ĆØe uporabim dober rca kabel kot slab xlr? Kako je s tem?


Razlika v ceni ni le zaradi simetriĆØnih izhodov (XLR), ampak v Å”e veĆØji meri zaradi boljÅ”ih DAC-ov in možnost izbire veĆØ vrst digitalnih filtrov (3x za CD in 3x za SACD format), ki jih nudi SA-11S2. Tudi sam sem se pred leti zanimal za SA-15S1, a sem na podlagi testov (naprave nisem imel možnosti sliÅ”ati) sklepal, da to ne bi bilo za mene, saj so ga (razen v nemÅ”kih revijah), povsod oznaĆØili za mehko zveneĆØega in z roll-offom v visokotonskem podroĆØju. Slednje lastnosti pa nikakor ne sprejemam. So pa te Marantzove SACD naprave serije S, ĆØe že ne navzven, pa vsaj pod pokrovom vzorno urejene in dajejo vtis vsaj dva krat dražje naprave, kot je dejansko.



Na fotografiji SA-15S1.
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljŔemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
Stran 1 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe