Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Loudness vojna pri kraju?
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
orc.perc



Pridružen/-a: Sre Nov 2009 22:05
Prispevkov: 527
Kraj: Posr.Park

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 09, 2014 16:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nikar podcenjevat, eni "mojstri" tlesnejo tako močno, da bolijo ušesa Laughing
_________________
-1/3oct.REar
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 09, 2014 17:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

vintagesonic je napisal/a:
ambasador je napisal/a:

V naravi so zvoki neverjetno dinamični. Že navadno tleskanje prstov zlahka presega 110dB.


Ambasador, saj v bistvu se niti ne oglašam več , ampak čisto tako "iz firbca" me vseeno zanima, od kod črpaš ideje za take "cvetke", ki jih je kar nekaj zadnje čase, ampak ta je pa res "svetovna" ? Wink

LP


Zvedel od bivšega studijskega tehnika. Dosedaj je bil vedno zanesljiv, pa verjamem. Meril nisem.
Drugače te pa pogrešam.
Govoriš v množini - cvetličnem bouquetu, oziroma šopku domačih? Sproti ustvarjam Wink Wink .
_________________
Carpe Diem


Nazadnje urejal/a ambasador Čet Jan 09, 2014 17:40; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NLP



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 10:01
Prispevkov: 1035
Kraj: Drugje

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 09, 2014 17:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

110dB?!
http://www.gcaudio.com/resources/howtos/loudness.html
_________________
Nenad P.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
nomad



Pridružen/-a: Pet Maj 2009 14:01
Prispevkov: 911
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 09, 2014 18:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sem ravnokar izmeril in kakorkoli se trudim s tleskanjem, ne spravim čez 80 dB.
Sicer pa je očitno problem z ločevanjem med dinamiko in glasnostjo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
siroliver



Pridružen/-a: Sob Nov 2009 12:34
Prispevkov: 998
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 09, 2014 18:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ja kaj zdej merite z decibeli dinamiko ali jacino zvoka ali kaj tretjega -prdec mravlje Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 09, 2014 18:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Govora je bilo o posnetkih.
Če ima prdec mravlje 0,5dB SPL (glasnost) in takoj za tem nekdo tlskne s prsti s 110dB SPL glasnosti - je dinamika tega skupnega posnetka 110dB. Če ne komprimiraš.
Dinamika je razpon med najtišjim in naglasnejšim zvokom na posnetku, posamezne glasnosti so pa posamezne glasnosti. Oboje se meri v dB.
Tlesk sam po sebi kot en pok nima neke velike dinamike, glasen pa je - če kombiniraš dva zvoka, ki sta različna po jakosti, pa že lahko govorimo o dinamiki. Ker imamo dva zvočna dogodka na dveh različnih jakostih.

To je laična, približna razlaga. Za ekzaktno bo potrebno kakega od stroke, ali kritikov. Vidim da ste se zbrali, hahaha
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vintagesonic



Pridružen/-a: Sre Mar 2010 17:24
Prispevkov: 1426
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 09, 2014 18:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:

Drugače te pa pogrešam.
Govoriš v množini - cvetličnem bouquetu, oziroma šopku domačih? Sproti ustvarjam Wink Wink .


Spet bom dobil "ukor "s strani administratorja da se ne držim teme in neodobravanje dela AK občestva zaradi sarkazma ampak vseeno..... Wink

Ambasador, prioritete v življenju se občasno spremenijo.

V zadnjem času sem se predvsem povezal z bratoma “ Natali” iz Italije, s katerim delujemo na skupnem projektu gojenja okrasnih rastlin z veliki in gostimi listi, ki jih bomo poizkusili lasnirali na prihodnjem CES-u v Las Vegasu in postaviti na strateško estetska akustična mesta demo salonov.

Poizkusili smo sicer narediti premiero v beneških baročnih sobanah, ampak so nam predstavniki “Cose Nostre” dobrohotno svetovali naj se izognemu potencialnemu incidentu ter naj raje odnehamo, ker bi lahko na koncu izpadel totalni “ fiasco”. Don Natali je izrazil skepso, da zaradi tistih par fikusov ne misli predčasno zapustiti tega sveta in se preseliti na področje domovanja pod cipresami. Na nek način ga po svoje čisto razumem.

Če mi ostane kaj časa, ga izrabim predvsem za akustično analizo zvočnih efektov po najnovejšem akustičnem tretmaju v sanitarijah. Tvoji nasveti so mi prišli zelo prav.

Toliko za sedaj. Ko prešaltamo iz listnega tretmaja na cvetlični se zopet kaj javim. Imejte se "fajn".

LP

( đoukofkors, nouhardfilings)
Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 09, 2014 18:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

nomad je napisal/a:
Sem ravnokar izmeril in kakorkoli se trudim s tleskanjem, ne spravim čez 80 dB.
Sicer pa je očitno problem z ločevanjem med dinamiko in glasnostjo.


Sem šel preverjat in moram priznati da sem narobe zapisal. Se oproščam.
-------------------------------------------------------------------------------
Did you know that snapping your damn fingers could get you in the record books? Well, it did for 48-year-old Bob Hatch. On May 17, 2000, Bob snapped his fingers to the point where it reached 108 on the decibel meter. This gave Bob the title for the loudest finger snap in the world. - See more at: http://www.chacha.com/question/how-loud-can-most-people-snap-in-db#sthash.7YoRGP87.dpuf
-------------------------------------------------------------------------------

Vprašanje: če nekdo lahko tleskne 108dB glasno, koliko tiho lahko tleskne? In naslednje vprašanje - kolikšna je lahko dinamika tleskanja?
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
siroliver



Pridružen/-a: Sob Nov 2009 12:34
Prispevkov: 998
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 09, 2014 18:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tiho lahko tleskne neslisno.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 09, 2014 19:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

vintagesonic je napisal/a:
ambasador je napisal/a:

Drugače te pa pogrešam.
Govoriš v množini - cvetličnem bouquetu, oziroma šopku domačih? Sproti ustvarjam Wink Wink .


Spet bom dobil "ukor "s strani administratorja da se ne držim teme in neodobravanje dela AK občestva zaradi sarkazma ampak vseeno..... Wink

Ambasador, prioritete v življenju se občasno spremenijo.

V zadnjem času sem se predvsem povezal z bratoma “ Natali” iz Italije, s katerim delujemo na skupnem projektu gojenja okrasnih rastlin z veliki in gostimi listi, ki jih bomo poizkusili lasnirali na prihodnjem CES-u v Las Vegasu in postaviti na strateško estetska akustična mesta demo salonov.

Poizkusili smo sicer narediti premiero v beneških baročnih sobanah, ampak so nam predstavniki “Cose Nostre” dobrohotno svetovali naj se izognemu potencialnemu incidentu ter naj raje odnehamo, ker bi lahko na koncu izpadel totalni “ fiasco”. Don Natali je izrazil skepso, da zaradi tistih par fikusov ne misli predčasno zapustiti tega sveta in se preseliti na področje domovanja pod cipresami. Na nek način ga po svoje čisto razumem.

Če mi ostane kaj časa, ga izrabim predvsem za akustično analizo zvočnih efektov po najnovejšem akustičnem tretmaju v sanitarijah. Tvoji nasveti so mi prišli zelo prav.

Toliko za sedaj. Ko prešaltamo iz listnega tretmaja na cvetlični se zopet kaj javim. Imejte se "fajn".

LP

( đoukofkors, nouhardfilings)
Wink


S to repliko te krijem, bo moral administrator oba za ušesa.
Mi je všeč, da so moje ideje nepozabne. Kot amater produciram kar pač lahko.. Ta hobi je meni predvsem zabava in uživam če se še kdo pridruži.
Moram pa reči, da sem v treh letih kar sem na forumu dobil neverjetno veliko vzpodbud z motivacijo - veliko soforumašem je zelo všeč kako pišem. Ok, če ustrelim kakega kozla, ga pač pokopljem in se pokesam...

Bodi priden, se čujemo.
lp
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NLP



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 10:01
Prispevkov: 1035
Kraj: Drugje

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 09, 2014 19:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

a govora je o Guinness-ovemu svetovnemu rekordu... govora je bilo o:"Že navadno tleskanje prstov zlahka presega 110dB."

... in še vprašanje kako so to izmerili... čisto blizu pri občutljivi kondenzatorski mikrofonski membrani svašta izmeriš glasno.[/u]
_________________
Nenad P.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 09, 2014 19:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

NLP je napisal/a:
a govora je o Guinness-ovemu svetovnemu rekordu... govora je bilo o:"Že navadno tleskanje prstov zlahka presega 110dB."

... in še vprašanje kako so to izmerili... čisto blizu pri občutljivi kondenzatorski mikrofonski membrani svašta izmeriš glasno.[/u]


Sem se že opravičil. Očitno sem si narobe zapomnil, verjetno je bilo rečeno 100, ne pa 110. Mea culpa. Koliko očenašev in zdravemarij moram zmoliti za pokoro?

Kako so merili tudi ne vem. Valjda je v Guinnessovi knjigi rekordov. Tam menda tudi podajo pogoje pod katerimi se prizna rekord - to vključuje tudi meritve.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NLP



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 10:01
Prispevkov: 1035
Kraj: Drugje

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 09, 2014 19:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nič hudega, ni se treba opravičevat pač debatiramo, fajn je če je konstruktivno.
Ma Guinness-ova knjiga je bolj tak... odvisno za kaj gre bom raje rekel.
Kot sem napisal, lahko se hitro z nepravim pristopom izmeri visok nivo + seveda da je očitno človek res talent v tem.
_________________
Nenad P.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 09, 2014 20:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP

Malo kot zanimivost, pok balona cca 30cm premera za "klasično merjenje poodmeva" na razdalji cca 2m od "merilca" in 1-1,2 m od tal 106-108db, v sobi velikosti 330x420x250 cm Wink
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 09, 2014 20:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

vintagesonic je napisal/a:
ambasador je napisal/a:

Drugače te pa pogrešam.
Govoriš v množini - cvetličnem bouquetu, oziroma šopku domačih? Sproti ustvarjam Wink Wink .

Spet bom dobil "ukor "s strani administratorja da se ne držim teme in neodobravanje dela AK občestva zaradi sarkazma ampak vseeno..... Wink

Ne bodi tako črnogled. Mogoče boš pa tokrat dobil nagrado v obliki tebi tako ljubega cvetličnega aranžmaja, ko se ti ravno forumski števec obrača iz 999 na jubilejno 1000-ko. Je pa tudi @ambasador ob enakem "jubileju" takrat dobil "peklensko težko" torto.


_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
Stran 5 od 7

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe