Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

DCB1 nova igraĆØa

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 19, 2013 23:02    Naslov sporočila: DCB1 nova igraĆØa Odgovori s citatom

DCB1 je zaigral.

http://www.diyaudio.com/store/amplifier-circuit-boards/mezmerize-b1-buffer-circuit-boards.html

Po mojem velik napredek od starega predojaĆØevalca.

Napravil sem eno napako, Joztom mi je posodil osciloskop, tako, da sem jo veliko lažje naŔel.

Še fotka. Zenkrat je Ŕe na hrbtu.



lp matjaž
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ma_coule



Pridružen/-a: Tor Apr 2010 23:27
Prispevkov: 370
Kraj: south of the border

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 22, 2013 17:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lepo! Pa Ŕe kakŔen komentar dodaj...
Kje si nabavil (ostale) sestavne dele?

ZZ & FF Exclamation
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 22, 2013 18:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ker sem prvotno nameraval v isto Å”katlo vtakniti Å”e phono stopnjo imam sedaj ko je v njej samo DCB1 zelo velik trafo. NaroĆØil sem novega in takrat ko bom napravil konĆØno izvedbo bom tudi malo veĆØ napisal.

lp matjaz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 24, 2013 21:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Je prav zaspano vreme in sem kar sedaj napravil pregled stroŔkov.



V spisku piÅ”e tiskanini zato ker sem hkrati naroĆØil Å”e tiskanino za Aleph J in sem Å”ele sedaj opazil napako. Znesek za Aleph J pa sem odÅ”tel. Zneske morate vzeti informativno in ne do zadnjega Eura toĆØno.

Spisek materiala dobite na naslovu na prvem postu. Tam so tudi Farnell in Mauser kode tako, da lahko naroĆØite sami ali vam naroĆØijo v IC elektroniki.

Jaz sem dal kar nekaj nadstandardnih elementov, ki sem jih naroĆØil v HiFicollective. Vse elektrolite v napajanju, potenciometer, RCA konektorje, stikala, da bom imel izhod tudi z copling kondenzatorjem, oziĆØenje, upori na informacijski poti so tudi prvotno bolj kvalitetni, jaz sem vzel Takama.

Prvotno je shunt tok okrog 60mA jaz sem ga glede na vezje dvignil na maksimum 200mA. Tam sem vgradil 5w Mills upora.

ƈe imate kakÅ”ne težave imate tudi zelo dobero podporo na DIY audio forumu. Na tem forumu sem tudi zasledil podatek, da ĆØe se ne greÅ” nadstandard, da se DCB1 da napraviti za 150$. Sedaj težko ker so Jfet vedno težje dostopni in tudi Ameriki je vse ceneje.

Jaz imam ravno Å”e dovolj Gaina tako da imam potenciometer do konca odprt in na iPadu uravnavam glasnost. ƈe nebi predojaĆØevalec uporabljal se za gramofon bi verjetno vgradil kar fiksne upore namesto potenciometra.

Upam, da bo za obĆØutek dovolj, ĆØe pa se bo kdo lotil izdelave pa lahko pomagam kakÅ”ne reÅ”itve sem jaz izbral.

lp matjaž

Sem pozabil. Å katlo sem naredil sam. Omembe vreden je edino stroÅ”ek zadnje in prednje ploÅ”ĆØe, ki sem jo naroĆØil v Malielektronika in napajalni konektor iz Terne. Luknje in ostale izreze pa naredim sam. Les je iz Hobby Vižmarje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
galop



Pridružen/-a: Sob Feb 2009 15:05
Prispevkov: 536
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 24, 2013 22:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fino,me matra kako igra z alephom.
_________________
vintage , Diy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 24, 2013 22:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sedaj je veriga naslednja.

DCB1 (en kanal) MinidDSP 2xPassF5 OB

Aleph J bom naredil drugo leto jeseni. Takrat boŔ lahko sliŔal.

lp matjaž
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
galop



Pridružen/-a: Sob Feb 2009 15:05
Prispevkov: 536
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 24, 2013 22:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mislil sem z mojim.
_________________
vintage , Diy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 24, 2013 22:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sem za. Se preko ZS dogovoriva.

lp matjaz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 25, 2013 18:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Takole izgleda pa na nogah. Zgornjo ploÅ”ĆØo sem uporabil kot hladilnik. Nisem si predstavljal koliko se bo grelo, pa ni problema. Leva Å”katla je Å”e prazna in je namenjena za phono. Do sedaj sem vedno dal v ploÅ”ĆØe vgravirati napise. Morda bom prosil sina, ki lepo piÅ”e, da mi napiÅ”e vse potrebno.




lp matjaž
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ma_coule



Pridružen/-a: Tor Apr 2010 23:27
Prispevkov: 370
Kraj: south of the border

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 25, 2013 18:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

submat50 je napisal/a:
Takole izgleda pa na nogah.



lp matjaž


Lepo Exclamation
VÅ”eĆØ mi je tvoj "unisex design"... Wink

ZZ & FF Exclamation
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jernejx



Pridružen/-a: Ned Apr 2012 22:42
Prispevkov: 343
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 25, 2013 20:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bravo, vse pohvale Wink

Obvezno treba sliŔat Wink
_________________
Lp

Jernej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe