Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

HiFi Multimedia Show 2013
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 15, 16, 17
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Dogodki v svetu HI-FI-ja, srečanja
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
pinus



Pridružen/-a: Pet Feb 2012 1:16
Prispevkov: 940
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 04, 2013 15:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Navedeno "pojasnilo" glede zvoka Avalonov se lahko samo delno sprejme.. Ker..
Preden se postavi tak tip zvočnika in te kvalitete je treba imeti "ušesa", kakšna amplifikacija na to "sede", kar Spectral sigurno ni (Joztom je to pravilno opazil glede midrangea), tudi zaradi "must" uporabe njihovih preampov, ali pa s končnimi direktno na "plehke" PC vire... Sami zvočniki pa ne naredijo "čudeža", tudi , če imajo potencjal...Tudi CJ in Karan zvok nista prava smer, ozrite se malo naokoli..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 030-353370
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 04, 2013 17:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Najbolj se strinjam z ugotovitvijo da smo lahko veseli, da smo imeli priliko slišati Isise v znanem ambientu. Nekatere so očarali, druge manj. Za ene so ideal, za druge pač ne. Sigurno imajo kvalitete ki jih je zelo težko izvabiti neglede na ceno. Nekateri so to opazili, drugi gredo kot traktor preko. Vsekakor pa so nekatere (vključno z mano) pustili hladne, kjub izjemni kakovosti.

Zase vem, da v realnosti moram biti zadovoljen z veliko manj. Bi pa sigurno poskusil še kakšno drugo kombinacijo ojačevalcev, če bi moral živeti z Isisi.

Po drugi strani pa že s SoulSonic-om poloviš večino dobrega od Isisa. Še več, ko sem jih poslušal, so me spominjali na naš SS. Res da so spedenani v svojem prostoru, medtem ko so Isisi bili ad hoc aranžirani z robo ki je bila tisti hip pri roki...
Ma se ne bi prav nič jokal za njimi. V mojih ušesih so bolj rigorozni a z manjšo sposobnostjo podajanja emocij glasbe od SoulSonica. Vsaj v tistem set-up-u. Mislim da je tu glavni razlog razhajanja v mnenjih.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vojko



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 16:50
Prispevkov: 940
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 04, 2013 18:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Yep, setup jim ni bil nič na kožo pisan. Daleč pod pričakovanji.

Odprto okno je bilo, vendar se skozi na drugi strani ni videlo kaj veliko. Emocije nič.

Se je pa čutilo, da "preluftajo zvok", veliko prostora za vse, tak "prezračen" prostor. Žal pa navkljub temu pravega odra, globine nikjer. Tudi glasbene perspektive in reliefa ne.

Ne vem, kje je bil problem?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 04, 2013 18:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če je isti računalnik izvor zvoka kot lani na YG, potem je tudi tam iskati vzroke. Lani sem opazil da je simfonijo 'Finlandija' precej površno predvajal, brez pravega žmohta, medtem ko na jazzu ni bilo opaziti pomanjkljivosti..
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 04, 2013 18:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ambasador @ letos je bil izvor Spectralov CD plejer za 25k. V predprejšnem postu si napisal, da je bil sistem sestavljen s tistim, kar je pač bilo pri roki. To pa ni res. Sistem je bil sestavljen kot ultimativni sistem skupine v sestavi Reference Recordings, MIT (v preobleki), Spectral in seveda Avalon.

Gospodje iz teh firm so se kao dogovorili, da bodo izdelali in sestavili sistem, ki bo le kot tak igral najbolje. Najbrž je bilo tudi zaradi tega nekaj razočaranj.

LpM.
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
akacjan



Pridružen/-a: Tor Maj 2010 19:39
Prispevkov: 207
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 04, 2013 19:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hm...meni se zdi, da je poanta Markovega pisanja v tem, da ' izkušeni' audiofili nočejo priznat Isi(u)sove veličine....tudi meni se zdijo vse pripombe milo rečeno smešne, oz. mi povedo praktično vse o znanu in okusu človeka, ki jih komentira : povej, kakšni se ti zdijo Isisi in povem ti kdo si...
Isis je pač ultimativen izdelek in kot takega ga ocenjujemo. Meni sejemska prezentacija ni bila tako dobra, kot pri Mariu v Zagrebu ( doma ). Preveč je bilo vplivov prostora. V Zg smo jih poslušali na identičnem sistemu z dodatkom računalnika in gramofona. Vzeli smo si praktično cel dan in se naposlušali vsega povprek. Vsak posnetek, ki smo ga slišali je bil DRUGAČEN !!!!! Torej so pripombe o tem, da manjka drama, vzburjenje, muzikaličnost in pododbno ....hm....
Za razliko od Marka, sem jaz popolnoma zadovoljen z Spectrali. Ko se mi ob poslušanju glasbe naježi koža, mislim da je to - enostavno -to.
A.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 04, 2013 19:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hm, ko slišim glasbo v živo me ponese.
Morda je narejeno za hladne angleže.
Kako je že rekel neki angleški lord na poročno noč svoji ženi: .. Draga, najdražja! Upam da ste zanosila, da mi ne bo potrebno ponavljati teh, khm, prostaških gibov..

Potem taisti stoji pred Isisom s povečevalnim steklom in govori kolegu: have You noticed .. midrange is not spitting while the third chorist from the left pronounces letter p. ; in ta drugi še bolj hladno: ..Oh yes, my dear collegue. What an emotion!

Hahaha
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
akacjan



Pridružen/-a: Tor Maj 2010 19:39
Prispevkov: 207
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 04, 2013 19:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@ambasador, a...tako je potem to ...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jacoby



Pridružen/-a: Sre Jun 2008 10:23
Prispevkov: 1111

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 04, 2013 19:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 051383384
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 04, 2013 19:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

akacjan je napisal/a:
Hm...meni se zdi, da je poanta Markovega pisanja v tem, da ' izkušeni' audiofili nočejo priznat Isi(u)sove veličine....tudi meni se zdijo vse pripombe milo rečeno smešne, oz. mi povedo praktično vse o znanu in okusu človeka, ki jih komentira : povej, kakšni se ti zdijo Isisi in povem ti kdo si...
Isis je pač ultimativen izdelek in kot takega ga ocenjujemo. Meni sejemska prezentacija ni bila tako dobra, kot pri Mariu v Zagrebu ( doma ). Preveč je bilo vplivov prostora. V Zg smo jih poslušali na identičnem sistemu z dodatkom računalnika in gramofona. Vzeli smo si praktično cel dan in se naposlušali vsega povprek. Vsak posnetek, ki smo ga slišali je bil DRUGAČEN !!!!! Torej so pripombe o tem, da manjka drama, vzburjenje, muzikaličnost in pododbno ....hm....
Za razliko od Marka, sem jaz popolnoma zadovoljen z Spectrali. Ko se mi ob poslušanju glasbe naježi koža, mislim da je to - enostavno -to.
A.


Meni ni do ocenjevanja in tudi menim da se to na sejmu ne more narediti. Povem samo kako sem doživel srečanje: nedvomna izjemna kakovost, ampak glasba ni prišla do mene, je bil prepad vmes. Vsaj tiste dvakrat ko sem bil tam. Ali naj se raje zlažem?
Nisem ugotavljal zakaj, mislim pa da ambient nima prav nič pri tem. Še več, sem imel občutek da se je dobro vklopilo v ambient in da so bili dobro postavljeni. Ali ni bilo pravega timinga (basi) ali ritmike, ne vem. Nekaj je šlo počez. Pa nisem edini ki je to tako doživel. Mravljinci so ostali notri, emocije tudi.
Pa to ni kritika, komu je lahko tudi všeč tako.
Če prav razumem tudi Marko Puš ugotavlja manjko na emocionalni strani ljubljanske predstavitve. Za vse ostalo se tudi z njim strinjam, razen da bi se morali prerivati kdo bo bolj superlativno to opisal.
Nekaj je tudi res - če si ti ta sistem že prej slišal igrati do dna svoje duše, na drugi predstavitvi ne boš zlahka opazil da je nekaj šlo narobe.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Dogodki v svetu HI-FI-ja, srečanja Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 15, 16, 17
Stran 17 od 17

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe