Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

KlasiĆØna glasba
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 11, 2013 23:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ck je napisal/a:
Å e ena novost v moji zbirki.




dolgo si rabil... Laughing
_________________
Ŕoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1605
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 12, 2013 01:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fjaka

Res je Embarassed

Trenutno sem s ĆØasom bolj na tesno, tako da imam Å”e 6 novih CDjev, ki jih Å”e nisem posluÅ”al Evil or Very Mad
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1605
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 13, 2013 22:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom



Å e ena nova. OdliĆØen violinist igra 2. Bruchov violinski koncert in Å kotsko fantazijo.

Za tiste, ki Brucha ne poznajo pa vsekakor velja, da morajo obvezno sliŔati njegov bolj znani 1. violinski koncert.
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ducar



Pridružen/-a: Sob Apr 2012 13:13
Prispevkov: 611
Kraj: Ardro

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 09, 2013 17:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Danes dobil Mercury Living Presence The collector s edition 2. Malo bolj eksotiĆØen kot prvi, a vseeno zanimiv. Å koda ker je dan tako dolg in veĆØer tako pozen.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ducar



Pridružen/-a: Sob Apr 2012 13:13
Prispevkov: 611
Kraj: Ardro

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 19, 2013 19:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bil v BB-ju. Pobral Å”e Living Presence 2 - LP-je. ƈe kdo namerava kupiti CD ali LP Collectors edition 2, naj obiÅ”ĆØe BB. Za klasiĆØarje verjetno zanimivo.
MrzliĆØno iÅ”ĆØem CD ali LP album Paganiniana-The Genoans Legacy ( Ricci, Smith ), založba WLA-CS-06. Kdo proda?
Water Lilly tiska vse haŔiŔarje, tega, ki je res neverjeten posnetek in izvedba pa ne. Ma nimajo za B od burek.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ducar



Pridružen/-a: Sob Apr 2012 13:13
Prispevkov: 611
Kraj: Ardro

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 08, 2013 13:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

VĆØeraj sem dal skozi kompletnega Bouleza. Ko sem se vraĆØal iz službe, me je doletela rahla toĆØa. Pa sem po taktih brundal nek matematiĆØni algoritem. Nakar se pri rdeĆØi spomnim, da je Boulez po izobrazbi matematik. Evo, sklenem, da bom preposluÅ”al Bouleza. In sem ga.
Danes pa brundam, predem, ĆØivkam, skaĆØem ob Messiaenu. Bo spet komplet, po vrsti, kot je maher zlagal iz leta v leto.
Ne vem kako je z vami, ampak meni se med vožnjo v Alfulji vse pogosto zgodi klasika. Posebej ĆØe je nekaj melanholije v luftu. V AR-jki najveĆØkrat kaj težkega, v sedlu L-twina pa kak Figaro sem, Figaro tja, kot je logika zavojev. ƈe se pelje za mano v osedlanem bavarcu uslužbenec pri zmedenem Virantu, pa razmiÅ”ljam, kaj si on žvižga. KakÅ”en marÅ”, si mislim in si zabrundam Schubertov Marches militaires. V izvedbi S. Richterja, seveda. Veste, da je Richter na pogrebu HruÅ”ĆØeva to Å”pilal? Mater jih je hebal v zdrav mozag.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1605
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 08, 2013 17:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

VĆØeraj sem v Hartmanu - Lj, nabavil ploÅ”ĆØek, na katerem je posnetek, ki sem ga kar nekaj ĆØasa iskal.



Slika je od Phillipsove izdaje ploÅ”ĆØka, kupljen pa je dvojni ploÅ”ĆØek izdan sedaj pod okriljem firme DECCA, v popolnoma enakem izgledu in vsebini.

PloÅ”ĆØek sem kupil zaradi odliĆØne izvedbe Saint-Saensovega 2. klavirskega koncerta s solistko Bello Davidovich, ĆØeprav so tudi ostale skladbe odliĆØno izvedene in posnete.

Posedujem že posnetek vseh petih klavirskih koncertov s solistom Stephenm Houghom, ki ga je izdala založba Hyperion, ki je odliĆØen tako po izvedbeni strani kot po kvaliteti posnetka, ki je boljÅ”a od gornjega, je pa Bella dodala malce veĆØ "romantike" in lahkotnosti pri svoji izvedbi. Igra bolj spontano in zanesenjaÅ”ko v primerjavi s Houghom.

PriporoĆØam.
PS: cena dvojnega ploÅ”ĆØka je samo 18,60 ā‚¬.
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matej



Pridružen/-a: Čet Jun 2008 18:07
Prispevkov: 574
Kraj: laŔko

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 30, 2013 21:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

BĆ©la BartĆ³k - 44 Duos


AstrƩe Auvidis E 7720

NaŔtelajte visokotonce! Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vinylfreak86



Pridružen/-a: Pon Okt 2013 21:57
Prispevkov: 298
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 28, 2013 22:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zame osebno se klasiĆØna glasba najbolje sliÅ”i na vinilkah. Sam sem za male denarje nakupil nekaj vinilk sovjetske založbe Melodija in zvok je neverjeten.
Glede na ciriliĆØne napise in omembo sovjetskega ministrstva za kulturo, ki je bilo takrat tudi lastnik Melodije, gre za izdaje za sovjetski trg, ki so bile verjetno tam tudi narejene. Imam tudi nekaj Cdjev založbe Deutsche grammophon, vendar navkljub kvalitetnemu zvoku ne dosežejo vinilke.
_________________
Vinyl forever!!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 31, 2013 11:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pretekli vikend je na bolŔjem sejmu ponovno prodajala ženica iz Trsta.
50ā‚¬ za 35 long plejk Å”e zavitih v celofan, nikoli predvajanih. Klasika DG in Philips - niĆØ Å”uma, pokanja.. sam užitek.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 31, 2013 11:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bog pomagaj, kje je že ĆØas, ko sem hodil v pasažo nasproti Coina na Corso Italia po vinilke. Takrat so uvažali Å”e originalne ameriÅ”ke. Torej DECCA in EMC imata sterilen, neprebavljiv zvok. Zanimivo, da tudi FLAC, nabavljen te dni od Decce pod oznako LINN select, ni vreden kaj dosti. Vinil je izziv, se pa ne more kosati s kakÅ”nim SACD ali DVD-A, to bo treba poĆØasi priznati.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 31, 2013 14:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vinilke imam izkljuĆØno za uživanje v glasbi in jih ne uporabljam za 'kosanje' drugih formatov. Tudi se noĆØem ukvarjati z vpraÅ”anjem kaj je najboljÅ”e na svetu, to prepuÅ”ĆØam drugim.
Ker pa se rad smejem, lahko nadaljujem : izjavim, da boljÅ”i DAC igra bolje od slabÅ”ega. Kar pomeni da obstajajo tudi slabi DAC-i. ƈe bi prerastel otroĆØarije v stilu najboljÅ”ih na svetu, bi se vpraÅ”al: koliko slab DAC je Å”e vedno boljÅ”i od analogije in predvsem, katere analogije. Tudi tu obstajajo tisti ki so slabÅ”i od boljÅ”ih.

Kakorkoli, posluÅ”am poveĆØini simfoniĆØne orkestre pa tudi manjÅ”e formacije. Od avtorjev prevladujejo rusi in njihovi sodobniki iz preteklega stoletja. ƈe ti hifi dobro deluje, lahko tudi uživaÅ” v Schonbergovih delih nasploh, Weinbergerjevih Metamorfozah, Betovnovem kvartetu 131 in podobnih delih. Ker te reĆØi posluÅ”am že veĆØ kot 40 let, tudi vem kakÅ”no muĆØenje (kot nasprotje topljenju v užitku) je lahko posluÅ”anje takih del na stvareh ki ne delujejo prav. Kaj poĆØeti z reĆØmi, ki mi ne morejo priĆØarati atmosfere, razpoloženja in drugih emocij ki jih taka klasika nudi? Razni melodiĆØni ƈajkovskiji, Chopeni, pleÅ”oĆØi Straussi (pustimo Riharda, ki je nekaj desetega) gredo skozi, so posluÅ”ljivi, tudi na prenosnem radiu ali tv. Kadar pa skladatelj uporablja kaj atonalnega pa nenavadne tonske lestvice ali se igra z barvami - pride grozno do izraza pravilna hifi reprodukcija. V nasprotnem je totalno neposluÅ”ljivo, ĆØeprav se easy-going Diana Krall vÅ”eĆØno sliÅ”i na isti maÅ”ini. Ti pride za zbežat, ali kot je enkrat ena Å”tajerka kriĆØala: ..ka 'te nori, ugasnite to, ko' bi mi zobe vrtal..!
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 31, 2013 14:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, vinil spada k mojstrom, kot si ti, Ambasador, ne pa k vsakomur, ki ima en pok plat. To je izkljuĆØno ljubiteljska, niÅ”na zadeva, katero je treba leta prouĆØevati in razumeti. Kar vsakemu voslu pa tudi ne bo igralo, pa ne glede na vložen denar, zadeva je živa in dan ni dnevu podoben, to menda veÅ”, vlaga, temperatura itd, premoĆØno vplivajo na to doživetje, da bi lahko Å”e kdaj postal sploÅ”ni medij. Zastrupljenost in bebavi stroÅ”ek nabave ne pomaga, tukaj je nekdaj bilo potrebno neÅ”teto znanja in fint, da si osupnil pri predvajanju. Sem sliÅ”al najboljÅ”e od najboljÅ”ih, pa tudi kakÅ”en dan nisem bil ravno zadovoljen. V tem je digitalija nekaj boljÅ”a, daleĆØ pa od resnice, odra, koncerta. Tukaj naprej je prostor za prepir, ampak bodite fair.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vinylfreak86



Pridružen/-a: Pon Okt 2013 21:57
Prispevkov: 298
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 31, 2013 17:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vinil spada predvsem k ljudem, ki cenijo glasbo in ki imajo obĆØutek za zvok. Tukaj jaz ne bi govoril o "oslih", saj so najveĆØji "osli" tisti, ki nasedajo novim tehnologijam, ki so dosti dražje in krajÅ”ega življenjskega roka kot pa stare preverjene stvari.
_________________
Vinyl forever!!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 31, 2013 17:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

To je tako, kot takrat, ko dva osvajata svoji ženski. Eden ĆØrno, drugi blond. Oba z istim namenom, se ve ! Sedaj bo pa eden drugemu govoril, " ti si vosu , sam blondinke so ta prave ".

LpM.
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Naslednja
Stran 9 od 11

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe