Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

zvočnik servis
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Antun



Pridružen/-a: Tor Sep 2010 8:52
Prispevkov: 192
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 03, 2012 12:13    Naslov sporočila: Zvočniki Odgovori s citatom

peterpan je napisal/a:
V petek je imela žena obiske, ki so s seboj pripeljali 3 leta starega mulčka. Mene takrat žal ni bilo doma. Sem pa danes opazil, da je nekdo pritisnil notri oba "dust cap-a" (izbočen del na sredini bas enot). Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad

Koga v LJ oz. okolici bi priporočali za popravilo? Enota je narejena iz čudne mešanice papirja.

Najlepša hvala za predloge.

PS. Zadnje čase se me drži smola z audio opremo in popravili... za zjokat


Če si imel kakšne namen zvočnike menjat in ti je žena težila je zdaj ravno pravi čas, da jih dobiš ker ti jih je nekdo poškodoval in niso bili tvoji obiski Wink
_________________
Audiatur et altera pars!
De gustibus non est dispuntandum.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
peterpan



Pridružen/-a: Pon Feb 2011 15:20
Prispevkov: 335
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 03, 2012 15:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Laughing hvala za predlog Antun. Z zvočniki sem trenutno zadovoljen, pa tudi financ ni nekaj ekstra, treba imeti nekaj na strani za dopust.

Hvala vsem za predloge!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
peterpan



Pridružen/-a: Pon Feb 2011 15:20
Prispevkov: 335
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 04, 2012 12:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kakšne so vaše izkušnje z RTV servis Chroma v Šentvidu oz. Žagar iz Gamelj? Je kdo pri katerem od obeh popravljal zvočnike?

Nimam srca sam se igrati s popravilom, naj drugi zašuštrajo, pa da imam potem vsaj komu za težit Embarassed
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MAre007



Pridružen/-a: Čet Dec 2010 10:23
Prispevkov: 605
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 04, 2012 12:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Žagar je pred letom zamenjal obrobne pene na nizkotoncih. Cena je bila razumna, storitev pa opravljena kakovostno. Sem vesel, da se nisem lotil sam.

V tvojem primeru zmečkanih kapic bi verjetno poskusil sam, npr. s kakšno tanko iglo ali žičko (na koncu ukrivljeno) prebosti zmečkani del in ga previdno potegnit navzven. Skozi preboden del lahko s primerno ukrivljeno žico poravnaš celo površino kapice, luknjico pa na koncu zamašiš s kapljico lepila ...

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gash



Pridružen/-a: Sob Avg 2009 11:40
Prispevkov: 291
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 04, 2012 16:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za gameljne samo pohvale.
sem skuril navitje pred nekaj časa in so mi porihtali (natančno zalepil membrane bolje kot v originalu).
Cena taka, da niti slučajno ne grem tega sam delat.
se je pa zvok spremenil.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
CASTOR



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 16:18
Prispevkov: 1087
Kraj: KOZINA

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 04, 2012 21:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zmečkane kupolce probaj izvleč s sesalcem.Žagar je tudi meni nekaj stvari porihtal in nisem imel pripomb.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 041722387
jaka2



Pridružen/-a: Tor Jul 2012 14:06
Prispevkov: 2
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 08, 2012 19:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ima kdo kakšne nasvete glede popravila (skurjene) tuljave v samem zvočniku?

Ker je PA zvočnik bolj čungalunga, recone kit ne obstaja. (Ker so v splošnem cene kitov celo višje od cene novga takšnega zvočnika) Prav tako pa je lepilo membran izjemno močno, nekaj v smislu dvokomponentnega, zato neke lepe odstranitve ne morem pričakovati.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
drago67



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 19:24
Prispevkov: 1087
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 08, 2012 20:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

jaka2 je napisal/a:
Ima kdo kakšne nasvete glede popravila (skurjene) tuljave v samem zvočniku?

Ker je PA zvočnik bolj čungalunga, recone kit ne obstaja. (Ker so v splošnem cene kitov celo višje od cene novga takšnega zvočnika) Prav tako pa je lepilo membran izjemno močno, nekaj v smislu dvokomponentnega, zato neke lepe odstranitve ne morem pričakovati.

čungalunga PA zvočnikov se ponavadi ne splača popravljat.ker so novi tako poceni.. Wink
je pa vprašanje,če se ti splača zamenjat ene tri take zvočnike ali kupit malo bolj resno firmo za približno enako število ur igranja? Rolling Eyes
ponavadi na teh zvočnikih pretiravajo s števikami o njihovi moči.ko jih dejansko poženeš malce močneje se že kadi.. Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jaka2



Pridružen/-a: Tor Jul 2012 14:06
Prispevkov: 2
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 08, 2012 22:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

To mi je jasno ... morda kdo pozna, če obstajajo kakšni generični recone kiti, če ne ... kako reciklirati zvočnike Cool

Saj zdajši so konkretnje firme in špila, če ne, bolje. Razz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zonzi



Pridružen/-a: Sob Nov 2009 17:08
Prispevkov: 83
Kraj: medvode

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 15, 2013 20:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Danes mi je odpovedal 4 leta star subwoofer JBL ES 250. Woofer sem vklopil, iz njega se je slišal kratek zvok, potem pa tišina, tudi led lučka je ugasnila. Ima kdo idejo kakšno idejo kaj bil lahko bilo narobe in kam naj ga odpeljem na servis?

lp, Grega
_________________
http://www.steklarstvo-omanovic.si/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: Ruše

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 15, 2013 21:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Najprej preveri, če ima kje kakšno varovalko in poglej če je OK. Potem raziskuj naprej...
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljšemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zonzi



Pridružen/-a: Sob Nov 2009 17:08
Prispevkov: 83
Kraj: medvode

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 17, 2013 19:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sem ga peljal Gameljne k Žagar audio. Zdaj čakam, da ga pogleda in me pokliče kaj je narobe.
_________________
http://www.steklarstvo-omanovic.si/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 17, 2013 21:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če ni kakšna varovalka, je napajalnik, ki pa je ponavadi switcher. To pa redko kdo popravlja. Večina jih odleti na napajalnem delu v tistih dveh FETih na hladilniku. Switcherji imajo sicer dober izkoristek, so pa težka j***a za popravljat.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 26, 2018 11:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

https://www.ebay.ca/itm/B-W-CM1-CM5-CM7-CM8-CM9-CM10-Dome-Replacement-Diaphragm-Tweeter-Coil-Speaker-/292087841664

https://www.youtube.com/watch?v=QXIsqqTOwSM
_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe