Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Onkyo receiverji
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> DomaĆØi kino
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 14, 2012 09:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pri veliko audio komponentah, avtomobilih, itd, plaĆØujemo dodatno ceno za outsorcing.
Ravno zaradi naŔega EU in USA in azijskega outsourcinga so tehnikalije in ostali artikli, dostikrat narejeni Ŕlampasto.

Za kitajske tovarne je znano, da se lahko zgodi, da pol izmene delavcev sploh ne pride delat, ali pa delavce zapro v mega sweat shop lagerje tipa Foxconn city in Honda city, kjer namesto Å”trajka, ki je prepovedan, delajo množiĆØne samomore..

Mi to plaĆØujemo.

Prijatelj, ki se je desetletja nazaj "auslendal" prvo v NemĆØijo in nato na Å kotsko, je ravno zadnjiĆØ, ko je klel UK outsorcing, povedal, zakaj gre nemÅ”ko in skandinavsko govoreĆØim državam bolje kot ostalim EU državam in USA.
Ker so poklici kjer si delavci "umažejo roke" pri njih Ŕe vedno bolj cenjeni kot drugi poklici, zato je tam outourcinga bistveno manj.

Mi pa smo že desetletja nazaj, ko je bil Å”e sklop reklam z zajĆØki, "cik-cak", gledali kupe butastih reklam za Iskro in podobno, kjer so neki tipi v haljah kot polbogovi pritiskali na gumbe prvih PCjev, delavci v dvoranah pa so kot neke cifre v vrstah za mizami potem na ukaz migali z rokami.
In nato so "bistri vodje naroda"(ki v življenju niso prodali sveĆØe ali zabili žeblja v dilo) z usmerjenim izobraževanjem in negativno propagando "umazanoroke" poklice praktiĆØno ukinili in nas tako kar sami temeljito pahnili in Å”olali za outsourcing.

Drug primer naÅ”ega intenzivnega, samomorilskega outsourcinga, se je zgodil v desetletju pred SLO vstopom v EU, ko so naÅ”o "umazanoroko" industrijo, dostikrat po politiĆØnih direktivah, preprosto in butasto raje selili nekam na Jug, namesto da bi v obdobju naÅ”ega pridruževanja EU, z subvencijami, ki so bile na voljo, industrijo opremili z subvencioniranimi ĆØistilnimi napravami, ji okrepili razvoj, kot to naredijo Nemci in Skandinavci in bi ostala tu.
_________________
Great people talk about ideas, average people talk about things, small people talk about other people.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
igorm



Pridružen/-a: Čet Sep 2008 13:33
Prispevkov: 169
Kraj: Obala

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 14, 2012 10:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moram priznati, da do sedaj nisem potreboval Onkyo Help centra in upam, da tudi nikoli ne bom glede na to, kar piŔete izkuŔeni.
Po drugi strani pa krokar, tale NR-TX5007 je bil iz vrha ponudbe Onkya in njegov list price je bil tam nekje 2.700 - 2.900$, ko je priÅ”el ven . Sorazmerno temu so nekako ovrednoteni tudi rezervni deli. Pa tako delajo tudi pri Denonu, HK, NAD-u ipd. Pri tej ceni 400$ za HDMI plato niti ne zgleda veĆØ tako drago.

ƈe uporabim analogijo z avtomobili, ki jo je že nekdo uporabil... ƈe bi prodajal delujoĆØega Onkya po delih s temi cenami bi verjetno zaslužil za novega in Å”e dobro polovico zraven. Enako kot pri avtih. Za staro BMW sedmico verjetno ne boÅ” priĆØakoval, da bodo cene rezervnih delov padle isto, kot vozilu letnik 2001, Å”e vedno stanejo isto kot za novega... Je pa res, da avtomobilske firme priznavajo serijske napake in le-te pogosto odpravljajo na veĆØinoma lastne stroÅ”ke. Pri elektroniki je to veĆØinoma le pobožna želja, pri skoraj katerikoli znamki, razen zelo redkih izjem.

Umrle HDMI ploÅ”ĆØe niso samo problem pri Onkyu. Kdor malo spremlja tuje forume o teh crkovanjih poroĆØajo tudi uporabniki Å”tevilnih drugih znanih in manj znanih znamk. Pojavljajo se razliĆØne teorije skupnega imenovalca teh problemov (recimo: http://www.avsforum.com/t/1362662/interesting-theory-on-hdmi-board-failures), ne glede na znamko.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Å tajerska

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 14, 2012 11:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pri meni gre za problem, da ni crknjen HDMI board v celoti, oĆØitno ne deloje le prenos audio signala. Problem, ki po poroĆØanjih ni osamljen.
Opomba, da rezervni del za tako drag model kot je 5007 paĆØ ni poceni, naĆØeloma drži; žal pa tudi za nižje modele niso tako bistveno cenejÅ”i.
VĆØasih gredo pri meni razmiÅ”ljanja v eno drugo smer:
A veste, da je tehnologija izdelave žarnic zelo zahtevna? Pa bi se ĆØlovek vpraÅ”al zakaj, saj je stvar v principu znana že od Edisona sem in je tudi pri nas poznan primer žarnice, ki je nekje na Primorskem svetila enih 60 let dolgo. Confused
Hec pa je v tem, da mora biti tehnologija izdelave takÅ”na, da crkne po toĆØno doloĆØenem ĆØasu! Idea ƈe gori veĆØno, ni prodaje; ĆØe crkne prehitro, pride znamka na slab glas!Vem iz prve roke, ker so mi skrivnost zaupali direktno v veliki tovarni žarnic!
Pri enem takem delu kot ga obravnavamo tukaj, je zaslužek gotovo cca 300-400%(in sem skromen!), tveganje pa seveda je, da zaĆØnemo firmo kritizirat, kar nekateri poĆØnemo! Twisted Evil
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gero



Pridružen/-a: Sob Dec 2011 15:03
Prispevkov: 196

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 14, 2012 19:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nimam Onkya, imel sem ga leta 2 pa 3, delal je dobro, samo tisti je bil "made in japan".
Fantje, ne biti premehki, kritiziranje slabe robe ni zadosti, treba jih je j...t, tako kot oni to delajo nam, pa, da vidiÅ” kako se bodo usrali.
Seveda eden je premalo.

Ps. Enako velja za naŔo politiko! Samo ti so bolj trdi. Twisted Evil
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jože



Pridružen/-a: Sre Dec 2009 18:30
Prispevkov: 318
Kraj: Jesenice

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 14, 2012 19:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

krokar
Hvala za to da si objavil svojo težavo s tvojim reciverjem. Iz tega lahko kot bodoĆØi kupec izluÅ”ĆØim kar nekaj informacij, ki so za nakup tudi zanimive. ƈe pomislim, da se je nabralo kar nekaj takih, ki imajo težave s HDMI-jem in niso zadovoljni s servisom, je to za mene, ki si nabiram informacije za nakup novega reciverja, informacija, ki ni zelo vzpodbudna.
Par dni nazaj je bila oddaja o planirani odpovedi na NemŔki TV Phoenix.
tu je link za ogled, ĆØe koga zanima.
http://www.youtube.com/watch?v=0bxzU1HFC7Q
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 29, 2012 21:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

a ima kdo izkuŔnje z Onkyo A-9030 ali TX-8050?

Za vsak info bom hvaležen...

LP,
Simon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 30, 2012 16:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pa Å”e nekaj - kje bi dobil vse tri plastiĆØne gumbe za nastavitev bass, treble, balance na Onkyo A-9211? Nujno prosim po pomoĆØ...

LP,
Simon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mariosala



Pridružen/-a: Čet Jul 2008 17:37
Prispevkov: 75
Kraj: MENGEÅ 

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 03, 2012 19:58    Naslov sporočila: ONKYO-PIONNER Odgovori s citatom

Å e en ta "friÅ”n" test Onkyo vs pioneer za nemÅ”ko govoreĆØe;

http://www.video-magazin.de/vergleichstest/pioneer-vs-onkyo-av-receiver-im-test-1347679.html
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hamurabi



Pridružen/-a: Čet Feb 2010 11:29
Prispevkov: 14
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 02, 2013 00:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Da ne bo tema povsem zamrla. Very Happy
Tudi sam sem (bil) ponosen lastnik Onkya 508, cca 3 leta. Sedaj so tudi meni Å”li hdmi vhodi in najbrž tudi izhod. Sedaj si pomagam z optiko in koaksialcem, ampak to ni to. Kot prvo je ĆØist preveĆØ kablov in kot drugo...izgubil sem HD zvok. Sad
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 02, 2013 07:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sicer naj bi bil HDMI kabel hot pluggable (ima pin za zaznavanje kdaj je priklopljen), a vseeno upam, da ne pretikate HDMI kable pri vklopljenih komponentah. To je že znan problem v praksi - priklop HDMI kabla ko sta prižgani obe komponenti. Sicer je na koncu možen problem statiĆØne elektrike , vglavnem v praksi sem videl že kar nekaj skurjenih HDMI prikljuĆØkov, pa ne samo na receiverjih, tudi na TV-jih.
VĆØasih lahko v navodilih za uporabo vidite obvestilo podobno temu:

WARNING!
DO NOT HOT-PLUG HDMI CABLES. ALWAYS FULLY POWER OFF THE MATRIX UNIT BEFORE CONNECTING AND RECONNECTING HDMI CABLES.
FAILURE TO DO THIS WILL RESULT IN CRITICAL DAMAGE TO THE MATRIX THAT IS NOT COVERED UNDER WARRANTY

Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
CRV



Pridružen/-a: Sre Jun 2011 9:37
Prispevkov: 338
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 02, 2013 08:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

hamurabi je napisal/a:
Da ne bo tema povsem zamrla. Very Happy
Tudi sam sem (bil) ponosen lastnik Onkya 508, cca 3 leta. Sedaj so tudi meni Å”li hdmi vhodi in najbrž tudi izhod. Sedaj si pomagam z optiko in koaksialcem, ampak to ni to. Kot prvo je ĆØist preveĆØ kablov in kot drugo...izgubil sem HD zvok. Sad

ne razumem,kakÅ”en HD zvok ?za zvok imaÅ” koaksialen kabel in optiĆØni! pa Å”e analogen kabel,zakaj rabiÅ” hdmi ?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: LaŔko

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 02, 2013 08:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hoj,

Dolby TrueHD in dtsHD Master zvok se pretakata zgolj preko HDMI kabla. Preko klasicnega S/PDIF in optike ne gre.

lp, d.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hamurabi



Pridružen/-a: Čet Feb 2010 11:29
Prispevkov: 14
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 02, 2013 08:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Optika in koaksialc ne spustita nekaterih novejÅ”ih zvoĆØnih zapisov, kot npr. dolby TrueHD, DTS HD...medtem ko DTS gre normalno skozi...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> DomaĆØi kino Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe