Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Giro di Lubiana
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Dogodki v svetu HI-FI-ja, srečanja
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
CASTOR



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 16:18
Prispevkov: 1087
Kraj: KOZINA

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 10, 2013 00:13    Naslov sporočila: Giro di Lubiana Odgovori s citatom

Danes sva z Ambasadorjem malček oblajala soforumaša Vojcb-ja in spotjo še Pear Audio. Super, redko v enem dnevu slišiš dva vrhunska sistema.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 041722387
vojcb



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 17:41
Prispevkov: 455
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 10, 2013 05:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, lepo od njiju, mimogrede sta mi še malo razmetala zvočnike po sobi, pardon - prestavila in malo pošlihtala gramofon, da je še malo bolje zaigralo, sicer je bilo to pri ambasadorju tudi za pričakovati. Wink

Lep dan, bi se moral večkrat ponoviti.
_________________
Glasba je kot ženska, v njej lahko neizmerno uživaš......
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 10, 2013 11:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lep dan, pa še presenečenje, ker nisem pričakoval tako dobrega zvoka. Saj ne da sem karkoli pričakoval, le presenetilo me je. Kakorkoli gre za ESP Loudspeaker in očitno nov mali model na stojalu (za več vprašajte @vojcb ali PearAudio).
Lepo pri vsemu je, da se je zvočnik odlično vklopil v akustiko prostora in brez težav z lahkoto razprostrl simfonični orkester še preko levega in desnega zvočnika in daleč v globino. Malo smo morali 'telovaditi' okoli gramofona (nastavitve) in premakniti zvočnike. Kot prave baletke smo se spretno gibali z našimi trebuhi med labilnimi napravami in zvočniki na Epidauro žogicah, hahaha. Mini presenečenje mi je naredila tudi glavica Decca London s svojo zelo harmonično reprodukcijo, pa tudi phono predojačevalec je poskrbel da to ne ostane skrito. Seveda so tudi vse ostale komponente odigrale svojo dobro vlogo, sicer bi ne slišali tako muzikaličnega zvoka. Malo mi je manjkalo najnižjih basov. Za finale pa Castorjevi kabli (letev direkt v zid, kabli do naprav, mimo filtrov), ki tudi v tem sistemu niso razočarali - dodatna jasnost, svežina, globina in polnost. Ne ogromno več, malo, - a dovolj za zadovoljni nasmešek pri Castorju in meni.

Potem smo obiskali še PearAudio. Tam je na njihovem malem gramofonu in Croft elektroniki igral veliki brat - top model ESP. Genetika tega zvoka ista kot pri @vojcb - kako ne bi, ko pa so bile skoraj vse naprave od istih firm.

Vse kar je bilo dobrega na manjšem sistemu je tu še potencirano. Stereo slika zelo zelo prostorna in velika, spominja na tisto od Danley-ev in tudi reprodukcija nasploh.
Kar sem dal kot plus manjšemu sistemu je bila London glavica v kombinaciji s phono in višjim modelom gramofona, ki je le zvenela bolj bogato pri Vojcu. Čeprav nima (še) dodatne regulacije motorja.
Ima pa ta zvočnik reprodukcijo blizu holografske. Morda že s klaso višjimi napravami bi to dosegel. Duo violina klavir - violino bi že lahko šel potipat - tako realna je bila. Pa izzvenevanje zvokov, ki ga je tako težko najti pravilnega. Da o izzvenevanju basov ne govorim - prava rariteta. Ostane glasba, ostanejo zvoki instrumentov - nič ni poudarjeno - vse je v funkciji kot zveni v naravi. Klavir čudovito zveni.
Res redko slišiš tako muzikalične sisteme. Pogrešal sem edino malo dinamike, ker sem le vajen moje plošče slišati bolj poskočno iz vertikalnega gramofona - s seboj sem imel tudi ljubezen (do treh oranž) ki mi je dan pred tem zabrisala membrano iz zvočnikov (woofer - kaputt,rip). Tako slišati tej 'ljubezni' ne bi pripisal take silovitosti..
Res lep dan in zahvala Vojcu in Petru za gostoljubje in prijeten klepet.
_________________
Carpe Diem


Nazadnje urejal/a ambasador Pet Maj 10, 2013 12:26; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
CASTOR



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 16:18
Prispevkov: 1087
Kraj: KOZINA

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 10, 2013 12:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Uh, letev je bila Audio Vaccine z mojimi žicami. Toplo priporočam. Doda češnjico na vrhu dobre tortice.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 041722387
Janko1



Pridružen/-a: Čet Nov 2010 18:01
Prispevkov: 101
Kraj: Slovenija

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 10, 2013 13:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

-.-

Nazadnje urejal/a Janko1 Sre Jul 24, 2013 10:39; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
drago67



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 19:24
Prispevkov: 1088
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 10, 2013 14:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Janko1 je napisal/a:
" Projet je napisal: Objavljeno: Sre Okt 24, 2012 20:08 Naslov sporočila:

--------------------------------------------------------------------------------

Prejšnji teden v Stari Ljubljani srečal g. Petra (Pear Audio), ki me je prijazno povabil na poslušanje aktualnega audio sistema z The Bodhran SE zvočniki, CROFT Acoustics elektroniko in Pear Audio analognim izvorom. Seveda priložnosti srečati audio legendo v živo in prisluhniti polnokrvnemu analognemu sistemu, ki ga sestavi tak poznavalcec kot je g. Peter, nikakor ne gre zamuditi.
Zvočnik je plod dolgoletnega razvoja in premišljene akustične konstrukcije, ki je raje evolviral skozi sito generacij poslušanja in korekcij ter tako počasi a nezadržno napredoval, kot pa je to običajno v primeru prenekaterih proizvajalcev, ki produkte raje redno menjavajo in z vsako novo generacijo zvočnikov, bolj kot ne upajo na morebiten posrečen produkt. Evolucija produkta skozi leta bo produkt le izboljševala in ga pripeljala do kvalitet o katerih lahko instant proizvajalci le sanjajo. G. McCaughan se tega principa še kako zaveda in rezultat je pred nami, neverjetno poslušljiv, tonalno neutralen, akustično neopazen zvočnik, ki se v popolnosti izgubi v akustični sliki in vse kar ostane je le še čista glasbena upodobitev, na moč podobna živi prezentaciji. Seveda je za tako realističen slišni rezultat v prvi vrsti zaslužen izvor zvoka, kajti naloga preostale linije v sistemu je le, da izvorni signal čimmanj spremeni in ga neokrnjenega pretvori v zvočno valovanje v prostoru. In ravno to je bistvo sistema, ki sem mu imel priliko prisluhniti, iz analogne plošče brez sledu naprezanja potegne maksimum in to v smislu realistične reprodukcije, ki te z največjo mero verjetnosti transformira v jedro glasbenega dogajanja. Vredno vsake minutke vašega časa, da naposled spoznate k čemu audiofili stremimo in kaj je pravzaprav cilj vseh naših ljubiteljskih prizadevanj. Zahvala še enkrat g. Petru za povabilo. "

http://forums.stevehoffman.tv/threads/my-thoughts-on-esp-loudspeakers.83750/

Steve Hoffman:
"Sean always like to say that ESP’s are not technically “audiophile” speakers—they’re not pyrotechnic enough for many listeners and it’s true that ESP’s may not stand out at shows because there are just too many bright “hi-fi” systems all around to condition showgoers’ ears in the wrong way. Oftentimes, the people you’ll see hanging around the ESP room at shows are musicians and other true music lovers who know what music is supposed to sound like, not audio nerds or gearheads who are looking to hear this or that sonic artifact in a short sound-byte. Not that his speakers are an acquired taste, let me just say that you have to listen for more than a few minutes to let your ears get reaccustomed to a natural sound palate. I always hang out in the ESP room at a stereo show when I want to decompress from the wacky and go back to the lifelike. After 10 minutes with the ESP's, I'm calm again."


mislm...kolk ene reklame...pa ne ,da je g.petru spet prodaja upadla....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
CASTOR



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 16:18
Prispevkov: 1087
Kraj: KOZINA

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 10, 2013 16:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

drago67 je napisal/a:
Janko1 je napisal/a:
" Projet je napisal: Objavljeno: Sre Okt 24, 2012 20:08 Naslov sporočila:

--------------------------------------------------------------------------------

Prejšnji teden v Stari Ljubljani srečal g. Petra (Pear Audio), ki me je prijazno povabil na poslušanje aktualnega audio sistema z The Bodhran SE zvočniki, CROFT Acoustics elektroniko in Pear Audio analognim izvorom. Seveda priložnosti srečati audio legendo v živo in prisluhniti polnokrvnemu analognemu sistemu, ki ga sestavi tak poznavalcec kot je g. Peter, nikakor ne gre zamuditi.
Zvočnik je plod dolgoletnega razvoja in premišljene akustične konstrukcije, ki je raje evolviral skozi sito generacij poslušanja in korekcij ter tako počasi a nezadržno napredoval, kot pa je to običajno v primeru prenekaterih proizvajalcev, ki produkte raje redno menjavajo in z vsako novo generacijo zvočnikov, bolj kot ne upajo na morebiten posrečen produkt. Evolucija produkta skozi leta bo produkt le izboljševala in ga pripeljala do kvalitet o katerih lahko instant proizvajalci le sanjajo. G. McCaughan se tega principa še kako zaveda in rezultat je pred nami, neverjetno poslušljiv, tonalno neutralen, akustično neopazen zvočnik, ki se v popolnosti izgubi v akustični sliki in vse kar ostane je le še čista glasbena upodobitev, na moč podobna živi prezentaciji. Seveda je za tako realističen slišni rezultat v prvi vrsti zaslužen izvor zvoka, kajti naloga preostale linije v sistemu je le, da izvorni signal čimmanj spremeni in ga neokrnjenega pretvori v zvočno valovanje v prostoru. In ravno to je bistvo sistema, ki sem mu imel priliko prisluhniti, iz analogne plošče brez sledu naprezanja potegne maksimum in to v smislu realistične reprodukcije, ki te z največjo mero verjetnosti transformira v jedro glasbenega dogajanja. Vredno vsake minutke vašega časa, da naposled spoznate k čemu audiofili stremimo in kaj je pravzaprav cilj vseh naših ljubiteljskih prizadevanj. Zahvala še enkrat g. Petru za povabilo. "

http://forums.stevehoffman.tv/threads/my-thoughts-on-esp-loudspeakers.83750/

Steve Hoffman:
"Sean always like to say that ESP’s are not technically “audiophile” speakers—they’re not pyrotechnic enough for many listeners and it’s true that ESP’s may not stand out at shows because there are just too many bright “hi-fi” systems all around to condition showgoers’ ears in the wrong way. Oftentimes, the people you’ll see hanging around the ESP room at shows are musicians and other true music lovers who know what music is supposed to sound like, not audio nerds or gearheads who are looking to hear this or that sonic artifact in a short sound-byte. Not that his speakers are an acquired taste, let me just say that you have to listen for more than a few minutes to let your ears get reaccustomed to a natural sound palate. I always hang out in the ESP room at a stereo show when I want to decompress from the wacky and go back to the lifelike. After 10 minutes with the ESP's, I'm calm again."


mislm...kolk ene reklame...pa ne ,da je g.petru spet prodaja upadla....


Jooošto sbre mudar.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 041722387
vojcb



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 17:41
Prispevkov: 455
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 10, 2013 22:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

drago67 je napisal/a:


mislm...kolk ene reklame...pa ne ,da je g.petru spet prodaja upadla....


Drago67, ne bit "slovenjcelj", če bi tekla beseda o "tvojih" Obeliskih, bi bilo pa v redu, ali ne?

Ne vem kako naj ti drugače napišem? Confused
_________________
Glasba je kot ženska, v njej lahko neizmerno uživaš......
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
drago67



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 19:24
Prispevkov: 1088
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 11, 2013 09:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

vojcb je napisal/a:
drago67 je napisal/a:


mislm...kolk ene reklame...pa ne ,da je g.petru spet prodaja upadla....


Drago67, ne bit "slovenjcelj", če bi tekla beseda o "tvojih" Obeliskih, bi bilo pa v redu, ali ne?

Ne vem kako naj ti drugače napišem? Confused


lej vojcb...o tem kdo je "slovencelj" ne bi dalje..ne bom nikogar žalil...se mi ne da prepirat...
je pa očitno ,da marsikdo ne more pozabit tistih obeliskov,še sam si to rekel...kar se mene tiče so preteklost...se vidi ,da slabo spremljaš diy sceno...trenutno smo pri open bafflih... Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vojcb



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 17:41
Prispevkov: 455
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 11, 2013 09:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nisem rekel, da si, rekel sem "ne bit".

kolikor sem te imel priliko na kratko spoznati vem, da nisi za prepire, to je lepa in dobra lastnost, bodi ponosen nanjo,

rad pa zbodeš. Wink
_________________
Glasba je kot ženska, v njej lahko neizmerno uživaš......
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 14, 2013 09:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@janko1:

Janko, Janko, tako daješ vtis reklamnega vložka, hahaha. Nič čudnega da je Drago67 tako reagiral.
Moj namen je bil samo report tistega lepega dne, pa nič več. Čeprav moram priznati da me je ESP fasciniral. Še posebej zato, ker ohranja naravni tonalni balans. Povprečni zvočniki pa nabijajo visoke tone da prikrijejo pomanjkanje resolucije na srednjih tonih.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vojko



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 16:50
Prispevkov: 940
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 14, 2013 17:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
@janko1:

. Še posebej zato, ker ohranja naravni tonalni balans. Povprečni zvočniki pa nabijajo visoke tone da prikrijejo pomanjkanje resolucije na srednjih tonih.


Točno to. Kronična bolezen vseh sodobnih zvočnikov!!!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vojcb



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 17:41
Prispevkov: 455
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 14, 2013 19:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
Malo mi je manjkalo najnižjih basov. Za finale pa Castorjevi kabli (letev direkt v zid, kabli do naprav, mimo filtrov), ki tudi v tem sistemu niso razočarali - dodatna jasnost, svežina, globina in polnost. Ne ogromno več, malo, - a dovolj za zadovoljni nasmešek pri Castorju in meni..


Kar se basov tiče je g.Sean McCaughan obljubil, da prideta on in g. Mezek k meni in takrat bo prinesel s seboj nove wooferje, ki bodo namesto zdajšnjih stojal. Takrat upam, da bo tudi spodnji bas popolnil zvočno sliko.
Glede @CASTOR-jevih kablov in njegove letve, sem se tudi jaz malo zamislil-slišalo se je. Rolling Eyes

Je pa nekaj, ko sta prišla, se je slišal en brum iz gramofona, sedaj ga ni več, ne vem, ali sta ga vzela s seboj. Laughing
_________________
Glasba je kot ženska, v njej lahko neizmerno uživaš......
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
CASTOR



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 16:18
Prispevkov: 1087
Kraj: KOZINA

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 14, 2013 20:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pr ta pravih bacile ukradeva. Very Happy Very Happy Very Happy

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 041722387
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 14, 2013 21:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

vojko je napisal/a:
ambasador je napisal/a:
@janko1:

. Še posebej zato, ker ohranja naravni tonalni balans. Povprečni zvočniki pa nabijajo visoke tone da prikrijejo pomanjkanje resolucije na srednjih tonih.


Točno to. Kronična bolezen vseh sodobnih zvočnikov!!!!



LP

Očitno si slišal vse Laughing Laughing Laughing Laughing


_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Dogodki v svetu HI-FI-ja, srečanja Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe