Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Razlika med Jamo R-909 in R-907?
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
twom



Pridružen/-a: Sob Feb 2009 21:47
Prispevkov: 221
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 26, 2009 10:28    Naslov sporočila: Razlika med Jamo R-909 in R-907? Odgovori s citatom

RazmiÅ”ljam o upgrade-u zvoĆØnikov. V "oĆØi" so mi padli (že ob predstavitvi) Jamo R zvoĆØniki.
Trenutno imam Jamo 707i, postavljene nekje 0.4 m od zadnje stene in 0.7 od stranske.

Sedaj so na voljo tudi nekoliko manjŔi (in cenejŔi) R-907,
Prvo vpraŔanje: koliko so slabŔi (manŔi in/ali slabŔi basovec, visokotonec, zvok)?
Drugo vpraÅ”anje: kako se obnesejo taki zvoĆØniki v majhnem prostoru (4 x 4.5 m)?

R909 se dobi v Technomarketu med 5400 in 6000ā‚¬ (odvsino od barve) in 4000ā‚¬ za R907 (cene so za par).


Lep pozdrav,
Peter
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hi_musica



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 7:17
Prispevkov: 912

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 26, 2009 13:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Živjo Peter,

mene na sejmu niso ravno prepriĆØali. V tisti manjÅ”i sobi je bil bas kar problematiĆØen.

Je pa zvoĆØnik lep, ni kaj. ƈe je nekdo za "lepoto" pripravljen odÅ”teti nekaj 10.000ā‚¬ pri avtomobilu, zakaj ne bi ti odÅ”tel nekaj tisoĆØ za zvoĆØnik. Mislim pa, da bi za pol toliko denarja dobil že nekaj podobnega.

Ne pozabi - kak secondhand Avantgarde Duo bi v NemĆØiji lahko zdilal za dobrih 5000ā‚¬, pa gre za Å”e veĆØjo eksotiko kot R909.

Moje mnenje, paĆØ!

Vili
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1605
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 26, 2009 17:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V kateri trgovini si videl Jamo 907?

V novem Stereophilu imaÅ” recenzijo. Preveri na stereophile.com, ĆØe je že tudi gor.
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
twom



Pridružen/-a: Sob Feb 2009 21:47
Prispevkov: 221
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 26, 2009 17:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sem prebral stereophile.com.

ƈrne in bele R-909 imajo v Tehnomarket Ljubljana (TuÅ” BTC).

R-907 pa naj bi imeli zopet na zalogi v enem mesecu (vsaj v rdeĆØi barvi za katere sem povpraÅ”al).


Lp,
Peter
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 26, 2009 17:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ZadnjiĆØ sem Å”el mimo njih, sem obstal kar nekaj ĆØasa, žgali so pa RATM.

Meni je bilo vÅ”eĆØ in se jih ne bi branil doma, sploh rdeĆØih.


Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1605
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 26, 2009 18:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

909 sem videl v Lj., žal pa nisem imel ĆØasa posluÅ”at. Ali je kdo morda posluÅ”al ta velike Klipsche?
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 26, 2009 18:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Imajo Jamo papirnato membrano?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 26, 2009 19:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Meni so zanimivi za pogledat, ne pa bi jih imel doma:)

SliÅ”al pa sem jih samo na showu ĆØisto malo, tako da o zvoku ne morem reĆØt niĆØ. Pomoje bi si za ta denar kupil Dynaudio, ampak to sem paĆØ jaz:D
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JEREMIJA



Pridružen/-a: Ned Nov 2008 22:37
Prispevkov: 97
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 27, 2009 00:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

OFF: NoĆØem delat kregarije ampak Jamo je izdelal do sedaj samo en res dober zvoĆØnik in sicer Oriel...PrviĆØ sem jih sliÅ”al na predstavitvi v Hotelu Lev leta 94 in moram reĆØt da Å”e do danes niso naredili modela ki bi jih zamenjal.

ON:Tudi jaz bi za ta denar kupil kaj drugega... Idea
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 27, 2009 00:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP
Pri takih "odprtih" zvoĆØnikih je zvoĆØna omarica "tvoja" soba...
Vsi problemi ,ki jih ima "audiofil" pri postavitvi normalnih zvoĆØnikov se tukaj pojavijo "problemi na kvadrat"...
To je zvoĆØnik za najbolj izkuÅ”ene poznavalce !!!
Žal pa prodaja teh zvoĆØnikov v svetu ni preveĆØ uspeÅ”na ravno zaradi nepoznavanja tega problema,ker kupcem doma NE IGRA !!!
NapaĆØen je tudi pristop prodaje ... po "veleblagovnicah"....
~
Skratka rabiÅ” predvsem dober prostor,dobre aparature in strokovnega prodajalca_svetovalca,ki ve zakaj se gre !!!!!!!!!!!!!
~
Ko je vse to "pokrito" se pojavi glasba brez "koloracij" ,ki so znaĆØilne za "Å”katlaste" zvoĆØnike !!!!!!!
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
Antony



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 8:37
Prispevkov: 295
Kraj: Žabnica

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 27, 2009 08:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ajka je napisal/a:
LP
...nepoznavanja tega problema,ker kupcem doma NE IGRA...


Drži! Sam imam zelo neakustiĆØno sobo. Doma sem imel kar nekaj ĆØasa Martin Logan Aerius priklopljene na Plinius 102 konĆØno. In mi ni Å”lo skozi. ƈeprav so bili doloĆØeni deli (recimo godala) naravnost fascinantni.

Kot vedno je treba prinesti domov, probat in boÅ” videl pri ĆØem si. Valda bi vsak izbral po svoje, zato pa tudi je toliko firm po svetu. In prav je tako.
_________________
Izdelava spletnih strani www.trsplet.com - www.tonimeglic.com
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hi_musica



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 7:17
Prispevkov: 912

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 27, 2009 09:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ajka nam na forumu že toliko ĆØasa govori, da je treba urediti akustiko sobe!!!

Zdi se mi, da s(m)o le redki, ki ga na tem forumu upoÅ”tevamo. Pa ljudje, to je bolj pomembno, kot da vlaĆØimo domov na tone opreme. ƈe akustika ni poÅ”timana, nikoli ne bomo z niĆØemer popolnoma zadovoljni.

Vili
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: RuŔe

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 27, 2009 12:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

hi_musica je napisal/a:
Ajka nam na forumu že toliko ĆØasa govori, da je treba urediti akustiko sobe!!!

Zdi se mi, da s(m)o le redki, ki ga na tem forumu upoÅ”tevamo. Pa ljudje, to je bolj pomembno, kot da vlaĆØimo domov na tone opreme. ƈe akustika ni poÅ”timana, nikoli ne bomo z niĆØemer popolnoma zadovoljni.

Vili


Se strinjam ! Za najmanj (niĆØ) denarja, in z veliko truda (fiziĆØnega) in potrpljenja z pravilno postavitvijo zvoĆØnikov v neko dano okolje, se da najveĆØ spremeniti (na bolje). In ĆØe Å”e s tem nismo zadovoljni, spremenimo tudi okolje (prestavitev kakÅ”ne omare, zofe ali kakÅ”nega drugega kosa opreme, ki se nahaja v tem prostoru). Å ele potem pride na vrsto menjavanje komponent.

Seveda ĆØe kljub vsemu nismo zadovoljni z akustiko prostora lahko posežemo tudi po raznih akustiĆØnih pomagalih, kot so naprimer difuzorji, a to je že neke vrste hi-fi komponenta, ki zahteva finanĆØni vložek.
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljŔemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 27, 2009 12:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Z akustiko sobe se je lahko Å”pilati ĆØe ima ĆØlovek posveĆØeno sobo za hifi.

Kakor hitro pa je enkrat primoran imeti sistem v dnevni sobi in vse v zvezi s tem podrejati tistemu ĆØemur dnevna soba v osnovi sploh služi, potem maneverskega prostora ni kaj veliko. Dostikrat pa ga praktiĆØno sploh ni (recimo nerazumevajoĆØa partnerica, otroci, morebiti se dnevna soba koristi Å”e kot jedilnica obenem,...). In takÅ”nih povpreĆØnih slovenskih nesreĆØnih ljubiteljev dobrega zvoka brez svoje posveĆØene hifi sobe, ki se morajo stalno neĆØemu prilagajati je po moje veĆØ kot 80%. Tudi sam sem med njimi.

Rad bi Å”e odgovoril Jeremiji, ki pravi da je Jamo dosedaj spravil skupaj samo ene odliĆØne zvoĆØnike - Oriele... s tem se ne strinjam. Jamo je v preteklosti spravil skupaj odliĆØno serijo zvoĆØnikov Concert (tamali 8 in taveliki 11, oba sta se kasneje preimenovala v D830 in D870), ki so se proslavili po celem svetu. Za temi zvoĆØniki Å”e danes vlada evforija in kjer koli se pojavijo rabljeni, so na brzino prodani. Res da niso v ligi Orielov, so pa odliĆØni in to za dosti manj denarja. Po moje je Concert 11 boljÅ”i od marsiĆØesa novega, kar se danes prodaja po naÅ”ih trgovinah za recimo 3000-4000 eur, ĆØe se tamalega Concert 8 oziroma D830 stakne kje dobro ohranjenega rabljenega za nekih 600 eur, pa je itak ĆØista zmaga.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 27, 2009 13:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP
Dnevna soba je odraz filozofije življenja...ƈe so v družini vsi ljubitelji glasbe,filma se to odraža tudi v ureditvi prostora,ki je potem namenjen družinskemu druženju, zabavi ... V tem kontekstu se potem tudi "dnevni prostor" oblikuje...Brez nepotrebne navlake,skladiÅ”ĆØenja nepotrebnih stvari...Seveda pa je potrebo vložit kar nekaj energije ,da se prostor uredi racionalno za vse potrebe...
V kolikor to ni možno ali ni želje je tudi ne smoterno kupovanje dragih sistemov...
Prvi pokazatelj koliko dobro igra sistem v prostoru je testiranje posameznih komponent...Npr.ƈe primerjamo veĆØ razliĆØnih kablov( po ceni in karakterju zvoka)pa nam ne prinaÅ”a kakÅ”nih obĆØutnih sprememb v zvoku je to že znak,da smo v obstojeĆØem sistemu dosegli limit...
ƈe imamo pogoje za spremembo postavitve v prostoru ali popravit prostor sam(VĆØasih je potrebno zelo malo)in potem ponovno testiramo spremembo komponent (npr. kable) in se nam pojavi obĆØutna razlika je to dober znak,da smo ukrepali "pozitivno"...
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe