Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Mission zvoèniki

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Ĺ kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 01, 2009 14:06    Naslov sporočila: Mission zvoèniki Odgovori s citatom

Si jih kdo lasti?

Ker si lastim Cyrusovega integrirca, ki se noèe prodat, ga bom pomoje umaknil iz prodaje preden mi bo žal. Pa sem bral da sta Cyrus in Mission kar tesno sodelovala(ali naj bi bila to celo enaka firma, ne vem..), pa da naj bi komponente lepo pasale skupaj. Na bolhi se prodaja kar nekaj njihovih zvoènikov, sploh model 751 natem portalu me izjemno mika, vse pa se prodaja po kar nizkih cenah.

Je kdo poslušal to kombinacijo, ali pa imel Mission zvoènike? Starejše ali novejše.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: Ruše

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 01, 2009 16:01    Naslov sporočila: Re: Mission zvoèniki Odgovori s citatom

Pestilence. je napisal/a:
Si jih kdo lasti?

Ker si lastim Cyrusovega integrirca, ki se noèe prodat, ga bom pomoje umaknil iz prodaje preden mi bo žal. Pa sem bral da sta Cyrus in Mission kar tesno sodelovala(ali naj bi bila to celo enaka firma, ne vem..), pa da naj bi komponente lepo pasale skupaj. Na bolhi se prodaja kar nekaj njihovih zvoènikov, sploh model 751 natem portalu me izjemno mika, vse pa se prodaja po kar nizkih cenah.

Je kdo poslušal to kombinacijo, ali pa imel Mission zvoènike? Starejše ali novejše.


Res je. Gre za podobno zadevo, kot je na primer MARK LEVISON (elektronika) in REVEL (zvoèniki), ki se tržita pod SUN AUDIO.

Kar se tièe drugega dela (vprašanja), pa ti ne morem povedati niè, saj nimam z temi zvoèniki nobenih izkušenj. Edino kar lahko povem je, da v testih v raznih revijah potrjujejo to, da proizvodi MISSION in CYRUS dobro harmonirajo.
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljšemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domĹľale

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 01, 2009 16:52    Naslov sporočila: Re: Mission zvoèniki Odgovori s citatom

Pestilence. je napisal/a:
Si jih kdo lasti?

Ker si lastim Cyrusovega integrirca, ki se noèe prodat, ga bom pomoje umaknil iz prodaje preden mi bo žal. Pa sem bral da sta Cyrus in Mission kar tesno sodelovala(ali naj bi bila to celo enaka firma, ne vem..), pa da naj bi komponente lepo pasale skupaj. Na bolhi se prodaja kar nekaj njihovih zvoènikov, sploh model 751 natem portalu me izjemno mika, vse pa se prodaja po kar nizkih cenah.

Je kdo poslušal to kombinacijo, ali pa imel Mission zvoènike? Starejše ali novejše.


Cyrus je bil sprva del Missiona..
Cyrus2 z PSXem sem slišal lepo igrat na recimo JPW zvoènike in na tem Cyrusu je še pisalo Mission..
Lastim si ene stare Mission 727 z enakimi SEAS ferro visokotonci kot jih je vgrajeval Shainian in zanimivo-poceni Tangent in drugi.

Midbas se mi zdi, da je Audaxev, kar pomeni da so že takrat zvoènike le sestavljali in konstruirali..
Zvok je prijeten, a kaj ko se ferroflud suši in je sedaj malce rezek..
Te tweeterje sem uporabil tudi pri par DIY zvoènikih in so lepo pasali skup z Whafedale Laser mid basi..
In ker je Wharfedale v tem èasu delal midbase tudi za Tannoy, ne morem reè, ali to ni bil potem Tannoy DIY.
Mission je te Sease vgrajeval celo v top model 770...

Da bo zmeda popolna, imam tudi novejši Mission center zvoènik, ki ga je prodajala tudi Yamaha pod svojo firmo in tudi ta igra nad prièakovanji, za svojo ceno...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Ĺ kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 01, 2009 17:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Si bom pomoje kupil ene ko bo denar. Najprej DAC, potem pa neki stari angleĹľi za kombinacijo z Cyrusom:)

Bom pa šel v Big Bang za hec poslušat še kakšne novejšeSmile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hi_musica



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 7:17
Prispevkov: 912

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 02, 2009 15:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Cyrusa nekateri dealerji še vedno tržijo pod Mission Cyrus. Govorim malo na pamet, ampak zdi se mi, da gre za isto matièno firmo.

Kaki stari angleži bi Cyrusu znali odgovarjati, probaj dobiti kake stare Wharfedale Modus (morajo biti stari vsaj 20 let in jih ni za mešati z novo serijo Wharfedale). AJKA, tu bi ti znal vedeti, za kater model Wharfedale je šlo ...

Sicer pa: PSX-R power supply dela èudeže na Cyrus komponentah, to bi ti priporoèal predno greš prodajati tale soliden ojaèevalèek.

Vili
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Ĺ kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 02, 2009 15:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Model Straight Line Ĺľal nima PSX-R moĹľnosti. Sem pa gledal cene.. in sam rabljen PSX-R pride draĹľji kot rabljen Cyrus III ali podoben:)

Sem pa takrat tega vzel ker je malo novejši kot III. Nekateri pravijo da igrata podobno, drugi pa da sta razlièna. Sam niti ne vem:)

Trenutno so gor novi B&W 685, zdaj pa sem se spravil raziskovat še kaj drugega, za manjši denar..

Tisti mission 751 na tem portalu me mikajo..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hi_musica



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 7:17
Prispevkov: 912

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 03, 2009 13:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja saj res, Straight Line je res entry level. Kaj pa, èe bi si omislil kakega Cyrus 8 integrirca. Rabljenega bi dobil v Angliji pod 300 funtov, PSX-R pa sem tudi sam že iskal za CD7 in bi ga dobil v DE za 300€, v UK pa še nekaj drobiža manj.
V.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Ĺ kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 03, 2009 13:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zaenkrat sem kar zadovoljen z tem:)
Ko bo cas za upgrade pa sem razmisljal ze o necem podobnem:)

Zdaj pa najprej DAC, potem nekaj albumov, in potem naprej.. Smile

Je pa tako.. da sem probal še nekaj drugih ojaèevalcev na mojih zvoènikih, pa so recimo bolj pasali k njim kot Cyrus.. vendar na tem malèku je nekaj kar me pritegne. Drugje mi kar nekaj manjka. Tako da se zna zgodit da bom prej zvoènike menjal kot ojaèevalec. Pa ne vem še kaj paše gor:) Saj je treba it poslušat.. ampak, za približno orientacijo:)

Po zvoku bi znal kak KEF..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Ĺ kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 26, 2009 10:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ima kdo kake missione preveè?
Zanimajo pa me samo bookshelf modeli serije 700.

Kaki 780, 750, 751. Preferirano z 5 ali 6,5" driverjem. Osem inèev odpade.

Jih kupim.

Take pa bi sploh imel. I think I am in love Shocked


Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe