Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

VINTAGE
Pojdi na stran 1, 2, 3 ... 155, 156, 157  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
lesinar



Pridružen/-a: Čet Jan 2009 19:28
Prispevkov: 106
Kraj: koper

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 11, 2009 20:19    Naslov sporočila: VINTAGE Odgovori s citatom

Vintage- kaj zdaj s tem -

Po desetih letih hi-fi-ja in iskanju optimalnega zvoka nastavljanja komponent in zvočniških enot ter vmes še padec v video hi-fi z uporabo ločenih ojačevalcev za surround in center in front in ne vem kaj še, sem se ustavil ker sem ugotovil da nima smisla več. Preprosto to je zame luknja brez dna in z vsemočnejšim echo odmevom da je to, verjetno na koncu iskanja, nesmisel...
Tako mi je ostal en komplet komponent ki se ji reče plastic fantasic, in ki v zadnjem letu in pol ni bil nikoli prižgan (3 cdp, 1 kasetar, dva integrirca, tuner) znamk alla Technics, Sony, pioneer itd itd..

Bistvo odpiram temo vintage ker mi je to ostalo še nekoliko pri srcu ostalo je po domače fukola -(moje osebno mnenje)- ker sistem ki bi špilal tak ko mora verjetno nam smrtnikom ni dosegljiv pa tudi bivalni prostori niso najboljši zgled(mali, nizki..)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lesinar



Pridružen/-a: Čet Jan 2009 19:28
Prispevkov: 106
Kraj: koper

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 11, 2009 20:23    Naslov sporočila: vintage Odgovori s citatom

Da dokončam me torej zanimajo še druga mnenja in pogledi na to na razne znamke verjetno po krivici bom dal na prvo mesto Marantz vendar jih je vsaj 10 ki jih osebno pregledujem
zato navdušenci in interesenti pošljite svoj pogled na to temo ...
moje slike sledijo kasneje
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 11, 2009 20:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz osebno razmišljam da bi prodal vse komponente in si kupil prav nek vintage stereo sistemček. Manj komponent, več prostora, manj porabe elektrike, in posledično še večja uporaba vinilk ker sedaj kar samujejo zaradi primankovanja prostega časa in je lažje vržt cd v player.

Tako da upam da uspem najti tele zvočnike:
Tannoy Definition 700

Želja je še tale ojačevalček:
Krell Kav-300

In tale gramofon:
Kuzma Stabi/Stogi


Ni sicer pravi vintage, ampak vseeno korak nazaj v času. In pa na robu mojih finančnih možnosti, tako da mogoče v letu Very Happy , dveh Surprised , treh... Confused

Lp

LP


Nazadnje urejal/a Numb Sre Feb 11, 2009 21:30; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 11, 2009 20:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tam v rangu kakih 200,300€ se že dobi kak spodoben vintage recieverček, potem pa še gramofon in zvočnike.. pa si na 1000€. Približno toliko bi dal za soliden novejši sistem. Zvenelo pa bo drugače. Mene je tudi kdaj zamikalo, in sicer Revox(zvočniki in pripadajoče komponente istega podjetja). AMpak dvomim da kdaj..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lesinar



Pridružen/-a: Čet Jan 2009 19:28
Prispevkov: 106
Kraj: koper

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 11, 2009 20:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Numb mislim da z željo o gramofonu ne bo problem oziroma lahko upaš še na kaj več iste znamke....
cene vintage pa so zelo velikega raspona za 30 let star ojačevale tudi 10k euro. tako da cena ni na prvem mestu
revox ima super tuner (760) ki še ni del moje zbirke..mislim pa da bo....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lesinar



Pridružen/-a: Čet Jan 2009 19:28
Prispevkov: 106
Kraj: koper

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 11, 2009 20:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pri zvočnikih bi bil vseeno v zadržku kar se tiče vintage, ker materjali kot so karton, pena obrobe, tiskano vezje kretnic v nekaj desetletjih zgubi sigurno na osnovni kvalieti in prožnosti - vendar po drugi strani taki Bose kot so se pojavljali tudi tu in na bolhi za 600 eur. so lahko prava poslastica- ali pa tanoy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 11, 2009 21:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Po drugi strani pa veliko kondenzatorje v ojačevalcih gre, medtem ko zvočniki še kar igrajo in igrajo.. Pomoje je odvisno od lastnika, ter namena za katerega so bili zvočniki porabljeni.

http://www.bolha.com/oglas382480934/zvocniki-bose-901-iv/slika-0
Ti bose?

Meni jih je en v račun za moje zvočnike ponujal, pa jih nisem vzel.. prakticno sploh ne vem zakaj jih nisem:)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lesinar



Pridružen/-a: Čet Jan 2009 19:28
Prispevkov: 106
Kraj: koper

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 11, 2009 21:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ni jih več na Bolhi so bile slike in razprava pa tudi na audio-k.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Orpheus999



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 9:44
Prispevkov: 127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 11, 2009 21:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

MMMMM vintage.. Sicer pri vintage opremi dejansko prihaja do določenih problemov, ki jih je omenil kolega v post-u zgoraj, ampak še vedno sem
mnenja da so opremo včasih izdelovali na nivoju, ki v današnjem času kapitalizma preprosto ni več dosegljiva povprečnim smrtnikom razen ,če si diy freak. Vintage komponente, ki sem jih obnovil in jih uporabljam, imajo večinoma boljši zvok od velike večine novejših komponent da o plastiki sploh ne govorim. Predvsem kvaliteta materiala, pozornost do podrobnosti in
preprost,dober dizajn so pojmi, ki me prepričajo v vintage opremo(ne samo zvočnike), čeprav sem navdušen tudi nad novostmi.

Pred kratkim je na trg padel par vintage Revoxovih omar in čudoviti
Altec Lansingi,ki bodo krasili mojo dnevno sobo(samo še na lotu zadanem;)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lesinar



Pridružen/-a: Čet Jan 2009 19:28
Prispevkov: 106
Kraj: koper

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 11, 2009 21:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mogoče ena že znana in ofucana stran vendar dobra za idejo:

http://www.thevintageknob.org/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 11, 2009 22:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tudi kaksna stvar iz konca ali zacetka devetdesetih zna lepo zaigrati, zdaj pa se dobi po nizkih cenah, pa je tudi kar solidno narejena.

Ne vem, zvok je sicer OK, samo mene je vedno motila tista tona lučk in lesa Smile

Čeprav se občasno najde kaka komponenta ki je lepa Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
AUDIOEXPERT



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 15:50
Prispevkov: 407
Kraj: CELJE

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 12, 2009 12:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za les ni problem,neseš ga v gozd,lubadarji pa naredijo svoje! Laughing
_________________
TRGOVINA AUDIOEXPERT V CELJU !
www.audioexpert.si
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 040 557 500
hi_musica



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 7:17
Prispevkov: 912

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 12, 2009 16:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz bi si sestavil svoj sanjski VINTAGE sistemček takole:


JBL 4343


GAS Ampzilla + Thaedra


Linn LP12 Sondek

Srce-parajoča kombinacija za poslušanje vintage kolekcije vinilk.

Vili
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gerchy



Pridružen/-a: Pon Sep 2008 10:43
Prispevkov: 670
Kraj: 03

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 12, 2009 17:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vintage je zakon, ja. Very Happy

Nekatere stvari se res dobijo za zanimiv denar, ampak kakor hitro se posega po top modelih, zneski utegnejo narasti na današnje "tržne" številke.

Ampak kljub temu - ne zamenjam za nič novejšega. Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
lesinar



Pridružen/-a: Čet Jan 2009 19:28
Prispevkov: 106
Kraj: koper

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 12, 2009 22:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moram priznat da ne poznam ojačevalca in predojačevalca znamke GAS Ampzilla + Thaedra prvič slišim bom pa malo počekiral- hvala hi-musica
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3 ... 155, 156, 157  Naslednja
Stran 1 od 157

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe