Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Vrsta Jazza

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 11, 2009 12:36    Naslov sporočila: Vrsta Jazza Odgovori s citatom

Glede zvrsti jazza sem kar bos in me zanima zvrst kot je v zadnjih reklamah DolèeGabana in v reklami za Max Ljubljanskih mlekarn.

http://www.youtube.com/watch?v=X1nfgcTUg7s

Pod kaj išèem tak jazz?

Hvala, lp.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 11, 2009 14:33    Naslov sporočila: Re: Vrsta Jazza Odgovori s citatom

Numb je napisal/a:
Glede zvrsti jazza sem kar bos in me zanima zvrst kot je v zadnjih reklamah DolèeGabana in v reklami za Max Ljubljanskih mlekarn.

http://www.youtube.com/watch?v=X1nfgcTUg7s

Pod kaj išèem tak jazz?

Dolce&Gabana- Miles Davis :komad "Nuit Sur Les Champs-ÉlysĂ©es" iz plošèe "Ascenseur Pour L'Échafaud" iz leta 1957 (kaj so vèasih ti maèki delali...). V bistvu je to filmska glasba za istoimenski film (imam film in LP) . Miles Davis je imel veè obdobij, zato ti ne bo všeè vse od njega, ampak to lahko na netu preveriš. Nekaj podobnega dobiš pri Milesovih posnemovalcih npr. norveĹľan Nils Petter Molvær (poizkusi Khmer zaloĹľbe ECM-izdali so celo single z naslovno skladbo), francoz Eric Truffaz ( http://www.eriktruffaz.com/)
Miles ima nekaj kultnih plošè : Birth of the Cool,Kind Of Blue(z John Coltranom) , Bitches Brew (prvi zametki Rock jazza) ...
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 11, 2009 14:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Miles-a nekaj poznam in imam par plošè, ampak ne take glasbe. Nima pa to specifiènega imena? Da vpišem to zvrst v allmusic ali pa v google in si potem preposlušam par teh stvari.

Mogoèe kaka jazz stran kjer je to lepo popredalèkano?

Ker v jazz se še nisem spustil zares, mi je pa nekaj stvari zelo zelo pri srcu, ampak potem pozabim na to, in potem ne vem kako poiskat.

Lepa hvala, JAZZZ, za vse podatke.

Rad bi si napravil neko malo zbirkico jazz plošè, ker mi manjka ta muzika, ko si kupim kaj ali pa vzamem dol mi pa ni skoraj nikoli ni všeè.
Všeè mi je recimo Dollar Brand in pa ena plošèa Wes Montgomery, ampak je tega enostavno preveè...

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 11, 2009 15:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Numb je napisal/a:
Rad bi si napravil neko malo zbirkico jazz plošè, ker mi manjka ta muzika, ko si kupim kaj ali pa vzamem dol mi pa ni skoraj nikoli ni všeè.
Všeè mi je recimo Dollar Brand in pa ena plošèa Wes Montgomery, ampak je tega enostavno preveè...

LP

Ja Dollar Brand (Abdulah Ibrahim) je zakon. Imam veèino njegovih plat, le zadnje obdobje izpušèam. Nekaj let nazaj je imel solo nastop na jazz festivalu LJ!
Predalèka za tako muziko ni. Lahko pa greš na Truffaza in Moelvarja in boš verjetno našel link tudi na podobno glasbo.
Poizkusi še Chick Corea (Return to Foerever), jazz fusion Weather Reporta ...
Preveri:
Miles Davis: A Tribute to Jack Johnson ( http://www.amazon.com/Tribute-Jack-Johnson-Miles-Davis/dp/B00074CBFG/ref=cm_lmf_tit_4_rdssss09
ali pa Milesov In a Silent Way: http://www.amazon.com/Silent-Way-Miles-Davis/dp/B00006GO9Q/ref=cm_lmf_tit_3_rdssss0
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
hi_musica



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 7:17
Prispevkov: 912

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 11, 2009 15:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

... osnovna šola jazza se zaène z KIND OF BLUE, TIME OUT, BLUE TRAIN ... Very Happy ... roko na srce - to so dobre reèi!!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 11, 2009 15:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz grem najprej v vrtec Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JEREMIJA



Pridružen/-a: Ned Nov 2008 22:37
Prispevkov: 97
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 11, 2009 18:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

hi_musica je napisal/a:
... osnovna šola jazza se zaène z KIND OF BLUE, TIME OUT, BLUE TRAIN ... Very Happy ... roko na srce - to so dobre reèi!!!






Mogoèe kaj takega... Idea
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 11, 2009 19:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala vsem, si bom èez vikend vzel èas in zbral albume.

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe