Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

akustika

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
BD



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 15:51
Prispevkov: 6
Kraj: ajdovščina

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 07, 2009 17:45    Naslov sporočila: akustika Odgovori s citatom

Zdravo. Imam velik problem, ki mi lomi škatle. Zvočnike imam postavljene na stojalu, ki je visoko cca 15cm, to pa je postavljeno na 45cm omarici. Vse skupaj je pomaknjeno na levo stran, tako, da zaseda 2 tretjini širine sobe. Komponente so postavljene na višjo omarico, ki se drži nižje, na kateri so postavljeni zvočniki. (moderno pohištvo, minimalističen design) Soba je široka 3,3m, dolga pa cca 6m. Ušesa so postavljena cca 3m od zvočnikov. Upam, da si vse skupaj predstavljate.
Kadar sedim na kauču slišim, odmev, oz. zapacano zvočno sliko v sredjih nizkih tonih. Ni taka panika, ma je. Ko se pa nagnem naprej se zvočna slika ščisti in je vse ku mora bit. Zvočniki so Triangle Titus ES, se pravi kar majhni zvočniki.
Vprašanje. So mogoče zvočniki premejhni za prostor? To sprašujem zato, ker ko je moj znanec menjal velike Martin Logan za še večje Martin Logan se je zvok ščistil, ni imel več potrebe po raznih špunjah po vogalih sobe. Torej po njegovih izkušnjah so večji zvočniki izničili odmeve in prostora ni bilo potrebno akustično tretirati.
Vem, da bi v mojem primeru bilo najbolše v sobo dodati razne basstrape in podobno, vendar to zdaj ni mogoče izvesti. Pa tudi soba ne bi več izgledala po mojem okusu. V prihodnosti imam namen menjati zvočnike, mogoče tudi za večje, če bi se moja teorija obnesla.
No, kaj pravite?
LP Dejan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Antony



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 8:37
Prispevkov: 295
Kraj: Žabnica

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 07, 2009 18:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

premakni kavč za 30cm naprej Smile
Ali pa premakni zvočnike.
_________________
Izdelava spletnih strani www.trsplet.com - www.tonimeglic.com
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 07, 2009 18:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če imaš slučajno kavč ob zadnji steni, ga če je le mogoče premakni bolj v notranjost sobe in zvok bo takoj postal bolj čist.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: Ruše

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 07, 2009 21:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

audiofill je napisal/a:
Če imaš slučajno kavč ob zadnji steni, ga če je le mogoče premakni bolj v notranjost sobe in zvok bo takoj postal bolj čist.

lp


In ne samo to: zvok bo tudi pridobil na globini, oziroma reliefnosti. Torej opazila se bo razvrsitev posameznih instrumentov na zvočnem odru, seveda na posnetkih, ki so tako posneti, da to omogočajo.
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljšemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
BD



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 15:51
Prispevkov: 6
Kraj: ajdovščina

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 07, 2009 22:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za odgovore. To mi je jasno, sem tudi vse to že probal in funkcionira, ni debate. Vendar je v naši hiši faktor, ki ima zelo veliko težo pri sprejemanju odločitev, zato se spogledujem z alternativnimi rešitvami, ki ne bi preveč segale v prostor in bi pustilo pohištvo tako ku je. Zavedam se tega, da na taki način zvok ne bo nikoli idealen, vendar bi ga rad izboljšal kar se le da. Ali ima nekdo pozitivne izkušnje pri izboljšavi zvoka v smeri ki sem jo omenil z menjavo manjših zvočnikov za večje?
Hvala lepa.
LP Dejan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Antony



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 8:37
Prispevkov: 295
Kraj: Žabnica

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 08, 2009 08:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če ti ne špilajo tamali ti bodo veliki še manj. Moje izkušnje. Ni pa rečeno. Vendar nima smila komplicirati z menjavo komponent, če nimaš prostora, kjer bi prišle do izrazra. Veš kje imaš jedro težav in dokler ne boš tega odpravil je vse ostalo brez haska.
Faktor v vaši hiši lahko prepričaš s slikami urejenih hi-end sistemov, ki imajo sobe lahko resnično lepe (ne vsi seveda). Najboljše da kupiš res lepe samostoječe zvočnike, ki bodo dnevni v okras in jih bo faktor z veseljem gledam skoraj sredi dnevne Wink
_________________
Izdelava spletnih strani www.trsplet.com - www.tonimeglic.com
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 08, 2009 10:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Antony je napisal/a:
Če ti ne špilajo tamali ti bodo veliki še manj. Moje izkušnje. Ni pa rečeno. Vendar nima smila komplicirati z menjavo komponent, če nimaš prostora, kjer bi prišle do izrazra. Veš kje imaš jedro težav in dokler ne boš tega odpravil je vse ostalo brez haska.
Faktor v vaši hiši lahko prepričaš s slikami urejenih hi-end sistemov, ki imajo sobe lahko resnično lepe (ne vsi seveda). Najboljše da kupiš res lepe samostoječe zvočnike, ki bodo dnevni v okras in jih bo faktor z veseljem gledam skoraj sredi dnevne Wink

Odlično razloženo...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 08, 2009 12:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP

Pod "Članki" beri "ZAKAJ" ENAKI AUDIO SISTEMI ... ...
~
Se nadaljuje
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe