Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Binaural posnetki
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Špilferderber



Pridružen/-a: Čet Dec 2009 1:24
Prispevkov: 775

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 21, 2012 15:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

seveda ne bo.. trg slušalkarjev je minoren, oprema predraga.. bo pa šlo za zbirateljske poslastice.. in to je naš šport..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
peterpan



Pridružen/-a: Pon Feb 2011 15:20
Prispevkov: 335
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 21, 2012 15:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Da ni slušalkarjev? Malce si poglej head-fi, koliko ljudi tam sodeluje na forumih Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Špilferderber



Pridružen/-a: Čet Dec 2009 1:24
Prispevkov: 775

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 21, 2012 15:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

procentualno s(m)o še vedno minorni, kakorkoli obrneš..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Špilferderber



Pridružen/-a: Čet Dec 2009 1:24
Prispevkov: 775

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 29, 2012 08:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

tele binaurale konzumiram zadnje dni.. prav zanimivo je, kaj naredijo ti "efekti" na stage..





in tak, fundamentalno gledano, lahko govorimo sploh o efektih? Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pasuljaris



Pridružen/-a: Pet Apr 2009 22:13
Prispevkov: 1526
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 29, 2012 08:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Špilferderber je napisal/a:
tele binaurale konzumiram zadnje dni.. prav zanimivo je, kaj naredijo ti "efekti" na stage..





in tak, fundamentalno gledano, lahko govorimo sploh o efektih? Smile


Pri Cheskyjevi kompilaciji mi je najbolj fascinantno šepetanje na uho.
_________________
Usoda se igra s človekom, človek pa igra na trobento.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Špilferderber



Pridružen/-a: Čet Dec 2009 1:24
Prispevkov: 775

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 29, 2012 08:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

tudi striženje ni od muh, haha Smile

kakorkoli gledano, precej precej živopisna zbirka, mogoče celo preveč žanrskega preskakovanja za moj okus.. ampak to je bil tudi namen, narediti "kick off teaser" za bodoče posnetke..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 29, 2012 11:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Špilferderber je napisal/a:
tele binaurale konzumiram zadnje dni.. prav zanimivo je, kaj naredijo ti "efekti" na stage..




Ali to konzumiraš iz CD-jev ali iz FLAC-ov? Ali so CD-ji že v prodaji.
_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Špilferderber



Pridružen/-a: Čet Dec 2009 1:24
Prispevkov: 775

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 29, 2012 13:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

hdtracks je imel nek popust prejšnji vikend Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 30, 2012 13:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tudi pri nas so že nekaj snemali z omenjeno tehniko:

ČarniCe-So ptičice še snivale(2007) s sledečim obširnim opisom:
Posebnost je dodatna CD-plošča, namenjena poslušanju s slušalkami

Program zgoščenke So ptičice še snivale je posnet v izjemno redki, t.i. binauralni tehniki, katere značilnost je uporaba snemalne lutke oz. umetne glave. Pri običajnih tehnikah se snema z več prostostoječimi ali prostovisečimi mikrofoni (redkeje tudi le z dvema), katerih signale nato zmešamo v ustrezno, a neizogibno umetno stereo sliko. Pri binauralni tehniki sta mikrofona vselej le dva, ključno pa je, da sta nameščena v ušesih (ušesnih školjkah) umetne glave. Binauralni posnetek poslušalcu s slušalkami pričara občutek, da je prisoten v prostoru in da je njegova glava točno tam, kjer je med snemanjem stala umetna glava. Originalna binauralna verzija zgoščenke je priložena v posebnem žepku izdaje.

„Gre za svetovno redkost slovenskega mojstra zvoka Aleksandra Govekarja. Binauralna verzija je namenjena poslušanju s slušalkami in nudi skrajno veristično doživetje, ki poslušalca popelje v cerkev v Preski in ga posadi v točko snemanja, neposredno pred ČarniCe. Podobno je, kot pri gledanju tridimenzionalnega filma: tam potrebujemo posebna 3D-očala, pri naših posnetkih pa slušalke. Obenem je binauralna verzija povsem naravna, brez kakršnihkoli dodatkov, umetnih odmevov ali česa podobnega. Gre preprosto za to, da pri snemanju merimo zvočni tlak v ušesnih školjkah in ga nato pri poslušanju s slušalkami karseda verno reproduciramo,“ pojasnjuje producent plošče Daniel Svenšek.

Na svetovnem spletu je moč zaslediti eksperimentalne, neglasbene in predvsem neumetniške binauralne posnetke, v vsej zgodovini pa je bilo po svetu v tej tehniki posnetih in izdanih le nekaj deset albumov. Zato pričujoča izdaja na področju zborovske glasbe prav gotovo predstavlja nekakšno revolucijo in svetovno posebnost.


Val-Vokalna akademija (2010)
Posneto v župnijski cerkvi sv. Janeza Krstnika v Preski 2009, 2010; skladba št. 19 posneta na koncertu v cerkvi sv. Jakoba v Ljubljani junija 2010. Posnetki so nastali s parom razmaknjenih mikrofonov. So čisto naravni, brez mešanja, dodajanja odmeva in drugih akustičnih transformacij. Tak fazni stereo (stereo, ki nastane zaradi časovnih (faznih) razlik med kanaloma) pri reprodukciji z zvočniki ne more pokazati pravega obraza, zato pa na slušalkah začara kot noben drug. Priporočamo torej, da poslušate s slušalkami. Prostorska posnetka št. 18 in 19 sta nastala s snemalno glavo (binauralna posnetka), postavljeno sredi cerkve, obkroženo z izvajalci,in sicer št. 19 z umetno, št. 18 pa s človeško glavo.

_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 30, 2012 16:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

nek_do je napisal/a:
Na svetovnem spletu je moč zaslediti eksperimentalne, neglasbene in predvsem neumetniške binauralne posnetke, v vsej zgodovini pa je bilo po svetu v tej tehniki posnetih in izdanih le nekaj deset albumov. Zato pričujoča izdaja na področju zborovske glasbe prav gotovo predstavlja nekakšno revolucijo in svetovno posebnost.


Prve slušalke za binauralno snemanje sem dobil kakih 15 let nazaj. In že takrat (pa verjetno še dosti prej) so delali s to tehniko in na voljo je bilo veliko binauralnih CDjev. Dummy head so bile že takrat naprodaj (verjetno že dosti prej). Torej, da bi obstajalo samo nekajdeset CDjev je malce smešno. Kratko googlanje prinese tudi tole stran:
http://www.head-fi.org/t/511850/awesome-binaural-albums

Nisem povsem prepričan, da so stari posnetki res narejeni binauralno-mogoče so jih kasneje "predelali"?

Sam sem jih naredil kar nekaj, ampak dejstvo je, da se dobro sliši samo na slušalke in to je ustavilo moje dejavnosti na tem področju. Snemal sem na par mikrofonov (kakih 400$), prenosni ADC in Sony DAT.
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 30, 2012 19:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nek-do, ali s Val pozorno poslušal? Meni se ne dopade levi kanal pri glasnejšem petju. Pa preveč odprta zvočna slika. Po testi korelacije vidim, da se v glavnem dogaja v kritični coni(90st) in tudi pod njo. Kar pomeni, da ni mono kompaktibilno ... Jaz bi vsekakor bolj odmaknil mikrofone ...
Glede na izkušnje s snemanjem Marka Hatlaka(zadnji CD) je bližnja cerkev v Crngrobu veliko bolj "mirna"-po tleh so preproge, več je lesa ... Je pa cerkev v Preski ogrevana Smile Cool

Drugače pa so VAL super. Moram dobiti njihov zadnji projekt z Bernardo Fink ... Jaz sem snemal njihov koncert z Bernardo v Avstriji, pa nisem zadovoljen z narejenim. Nekako sem se pustil voditi P.Zevniku(ki me je povabil na koncert) in namesto da bi optimalno postavil samo stereo mic, sva postavila še štiri dodatne. In ker sem bil slabo informiran o začetku koncerta(ena ura pred pričakovanim), je zmanjkalo časa za boljšo postavitev stereo mikrofona...
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 30, 2012 20:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

JAZZZ je napisal/a:
Nek-do, ali s Val pozorno poslušal? Meni se ne dopade levi kanal pri glasnejšem petju. Pa preveč odprta zvočna slika. Po testi korelacije vidim, da se v glavnem dogaja v kritični coni(90st) in tudi pod njo. Kar pomeni, da ni mono kompaktibilno ... Jaz bi vsekakor bolj odmaknil mikrofone ...

Nisem poslušal ne Čarnic ne Vala. V bistvu sem ta dva cd-ja "našel" šele danes, ko sem iskal za SLO Dummy head posnetki. Bom pa v prihodnje ko pridem do kakšnih "pametnih" novejših cd-jev naredil primerjave starih iz 70 ih let in novih binauralnih posnetkov. Sem kar strasten slušalkar še iz 70 ih ko smo uporabljali kakšne dobre KOSS slušalke in že takrat poslušali kunstkopf plošče. Sem kar hvaležen @špilu, da je obudil vsaj pri meni malo pozabljeno tehniko.
_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lukin



Pridružen/-a: Pet Dec 2009 22:34
Prispevkov: 50
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 18, 2012 15:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pearl Jam so leta 2000 posneli album na ta način. Naslov albuma je "Binaural" Razz Posnetki res zvenijo, kot da je glasba "nekje v zraku". Na zvočnikh atmosfera ne pride do izraza, na slušalkah pa.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Špilferderber



Pridružen/-a: Čet Dec 2009 1:24
Prispevkov: 775

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 14, 2012 17:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

stric Chesky ima b+ novitete..

https://www.hdtracks.com/index.php?file=catalogdetail&valbum_code=HX090368035462



https://www.hdtracks.com/index.php?file=catalogdetail&valbum_code=090368035660

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Špilferderber



Pridružen/-a: Čet Dec 2009 1:24
Prispevkov: 775

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 14, 2012 17:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

pa še 139 free samplov

http://www.ongelegen.com/soundpacks/binaural_collection/water

in še spisek na http://www.ongelegen.com/sites/default/files/documents/complete_fx_list_bin05.pdf

danes bo večer za kapljice in slušalke, že vidim..

update: uf, tega je še veliko več.. http://www.ongelegen.com/soundpacks/binaural_collection
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
Stran 2 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe