Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Kakšen subwoofer naj nabavim?
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Štajerska

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 07, 2008 11:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tako kot sem jaz poglej na njihovo spletno stran, ki je objavljena tule, tam je lepo zapisano.Obstaja tudi tel. številka in pokliči, pa ti bodo povedali!In če nimajo, do Kranja tudi ni daleč! Idea
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Štajerska

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 13, 2008 08:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No, ker zadnje čase ni ravno veliko prispevkov, bom zapisal, kar tule niti ni tako važno.
Pravzaprav se mi je samo še enkrat več potrdilo, kar sem že itak vedel;namreč, da v primeru, če imaš basovsko dovolj močne samostoječe zvočnike, subwooferja res ne rabiš.O temle Klipschu RW-10D bi težko rekel kaj slabega, posebej za ta denar.Da pa bi zvokovno kaj prispeval k obstoječim prednjim Klipsch RF-82, pa tudi ni.Toliko bolj je potrebno paziti na to, da dobiš uravnotežen zvok.Pomeni:glasnost wooferja mora biti ustrezno nastavljena(nikakor ne na polno, ker potem basi povsem pohodijo ostali frekvenčni spekter, pa tudi kosi pohištva pridejo v resonanco), zadeti je treba tudi frekvenčni prehod, ki ga je treba nastaviti tako na receiverju kot wooferju(pri meni pri 80Hz).
Ponavljam pa:z bookshelfi in šlank samostoječimi boxi pa woofer seveda opravi svoje poslanstvo!
Dokupil se tudi Klipsch RC-62 center zvočnike.Sicer sedaj vsa stvar ne zveni nič bolje(in nič slabše), a ker imam sedaj spredaj v celoti Klipsch iz iste serije, stvar s svojimi zlatimi membranami niti ne izgleda slabo. Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
navi



Pridružen/-a: Sre Jul 2008 17:57
Prispevkov: 78
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 25, 2009 00:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

"ogledana" imam 2 suba: B&W ASW 608 in Klipsch RW 10 D.

Sub nameravam uporabljati zlasti za poslušanju glasbe (sterea), seveda pa tudi pri hišnem kinu (koncerti, filmi).

Zasledil sem, da je B&W boljši za glasbo, Klipsch pa za hišni kino.

Ima kdo kakšno izkušnjo, kateri sub je boljši za glasbo?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 25, 2009 03:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz sem malo pesimističen glede B&W saj ima samo 8" membrano. V tem rangu imaš še Dali Ikon Sub (12", bassreflex,dobil eisa award 2006, če ti to kaj pomeni, če ne, pač spreglej) ter Dali Cocenpt Sub (zaprta škatla, kar dober za glasbo, cenejši od vseh naštetih).

Klipscha pa ne poznam.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Štajerska

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 25, 2009 10:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tudi pri Klipschovem subu velja, da ima pri nas neverjetno nizko ceno in ob njej pri modelu 10d (da ne bo spet nesporazuma!) nimaš kaj zgrešiti.Če bi govorili o njegovi sicer normalni ceni(nekje okoli 500€), pa bi vedel za kar precej alternativ!
Pri subu ne mislim, da se bistveno razlikuje primernost za hišni kino in stereo.
Predvsem je odvisno od tebe:če si pripravljen za sub odšteti kakih 400-500€, imaš za Klipsch kup alternativ.Za denar kot stane 10d pri nas v tem trenutku pa je jaz osebno ne vidim.
Še enkrat ponavljam, da nisem nikakršen slep zaljubljenec v znamko Klipsch, a cene za starejše serije so sedaj pri nas takšne kot če bi nudili Passata za 15000€.V tem primeru bi ga vozil tudi jaz, pri 25000€ pa bi se verjetno odločil za nekaj drugega!Upam, da se razumemo! Exclamation
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
navi



Pridružen/-a: Sre Jul 2008 17:57
Prispevkov: 78
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 25, 2009 11:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

"Slišal" sem, da naj bi bila 8" membrana pri poslušanja glasbe prednost, ker naj bi bil zvok hitrejši.

Krokar, predvidevam, da imaš Klipscha, s katerim si zadovoljen. Tudi meni se omenjeni model zdi best buy, vendar ga bom pred nakupom poskusil dobiti na probo.

Za sub pa več kot 400 EUR ne nameravam dati ...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gerchy



Pridružen/-a: Pon Sep 2008 10:43
Prispevkov: 670
Kraj: 03

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 25, 2009 11:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No, vsak woofer za HT vseeno ni primeren za stereo, medtem ko bi obratno znalo bolj držati. Sicer v zadnjem času nisem kaj veliko testiral, ampak pred dobrimi 10 leti, ko sem kupoval woofer za stereo namene (v kombinaciji z bookshelfi), je kar nekaj wooferjev odpadlo. Predvsem zaradi preveč nenatančnega basa, ki je dal občutek zamujanja. Zato je pri izbiri potrebno predvsem veliko testirati, najboljše merilo pa naj bodo ušesa, saj če nekdo posluša filmsko glasbo v stereu načinu, mu bo HT woofer verjetno po godu.

O tem, da se pri velikih samostoječnih sprednjih zvočniki za HT potrebe ne potrebuje wooferja - pa kdaj drugič. Si ravno malce ogledujem ponudbo ampak generalno gledano, mislim, da je za optimalno doživetje woofer nuja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Štajerska

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 25, 2009 16:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mnenja o potrebnosti wooferja definitivno ne delim, a hvala bogu, da vsi ljudje ne mislimo enako!
Sicer je res, da imam Klipsch 10d in tudi to, da sem z njim zadovoljen, saj ne producira bobnečih nekontroliranih basov tam pri 100Hz, spodaj pa skoraj nič kot je to slučaj pri večini cenenih wooferjev.Itak mu frekvenco režem pri 80Hz, kar bi naj ustrezalo tudi normativom THX.Wooferja pravzaprav ne smeš slišati, ampak ga moraš čutiti!
Kupil pa sem ga zaradi cene, ne pa iz potrebe(kar je sicer zame tipična neumnost... Embarassed ).Trmasto pač trdim, da če imaš konkretne floorstande(torej ne kake slim variante) in dovolj močan in stabilen ojačevalec,wooferja ne potrebuješ.Že brez njega mi je bil večji problem od pomanjkanja basov kako v dnevni sobi odpraviti vse resonance, ki se pojavijo pri ultra frekvencah, ki jih pravzaprav niti ne slišiš(recimo nekje pod 40Hz).
Ampak to že prehaja na drugo področje, namreč akustiko prostora, ki se prepogosto zanemarja, pa često ni nič manj pomembna od opreme!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 25, 2009 17:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Woofer veš da ga rabiš takrat, ko ga ugasneš če je le ta usklajen s sprednjima zvočnikoma in ti manjka potem tisti odtenek nižine.
Sam ga imam sicer izklopljenega ker sem sam obremenjen da motim sostanovalce Laughing

Za filme je pa nujen za moj okus.
Je pa meni (kar sem jih slišal do sedaj) bolj prijetna kompresija, in za filme in za glasbo. In manjši driver mi tudi lepše igra.

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Štajerska

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 25, 2009 23:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če imaš woofer res usklajen z receiverjem in ga ugasneš, pri tem pa ne narediš novih nastavitev na receiverju, ti nizki toni definitivno manjkajo, saj jih frekvenčni filter poreže!
Druga stvar je, če prehodnih frekvenc nimaš naštimanih.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 26, 2009 10:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nimajo vsi receiverji nastavitev, govorim tudi o stereo sistemu in dodanim subom.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hi_musica



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 7:17
Prispevkov: 912

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 26, 2009 11:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Muzika pod 30Hz obstaja, zato mora biti prezentirana. Res pa je, da lahko cenen subwoofer povzroči več škode kot koristi, lahko celo zapaca detajle v nižjem srednjetonskem spektru. Druga pomembna reč je karakter, zvočnik lahko prezentira hiter/oster bas, sub pa počasen/mehak bas. Ostro uho hitro opazi neskladje, ki je na dolgi rok lahko močno moteče.

Kakorkoli že, kvalitetnega suba za poslušanej muzike v 2.1 tehniki ne bo moč dobiti za drobiž. Trenutno testiram sub, ki je imel v USA ceno okrog 3000$, pa mu še lahko pripišem nekaj slabosti. Je torej "skoraj" popoln. Jasno, Velodyne. Very Happy

Vili
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Štajerska

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 26, 2009 11:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ravno to tudi hočem izpostaviti, da sem slišal že kar nekaj teh subov za po 200€ in so več pokvarili kot koristili!Mnogim sem zato že svetoval, da si za entry sisteme za v manjše sobe raje umislijo res kakovostne računalniške zvočnike, kjer so subi večkrat celo boljši, vse drugo pa dobiš zraven takorekoč zastonj.
V kabinetu imam Logitech Z-680 in stvar sploh ne zveni slabo, seveda pa o pravem hi-fi feelingu ne more biti govora.A sub je boljši od marsikakšnega osnovnega modela poznanih proizvajalcev audio tehnike. Idea
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 26, 2009 12:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Izpostavit je treba tudi kaj pričakuje poslušalec, sam vem da suba za 3000$ ne rabim.
Se pa strinjam da boljše bolšjši par prednjhih zvočnikov, ampak na primer pri plošči "the wall" je glasbena izkušnja veliko boljša s subom, pa čeprav z nizkoserijskim, no ja, recimo sub vreden 300-500€.

Se pa tudi strinjam da ima Logitech dobre sube, sam imam z5500 in sem bil neverjetno presenečen nad sistemom, sicer je pa namenjen zgolj računalniku.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hi_musica



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 7:17
Prispevkov: 912

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 26, 2009 12:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tudi nekateri subi za 800€ in več zvenijo obupno v solidnem stereo sistemu, v HT pa lahko briljirajo.

Ali pa kontra. Smile Pred časom sem prodal odličen JM Lab sub nekemu HT navdušencu, pa ga je popolnoma skritiziral. Poba je hotel, da se mu tresejo hlačnice in da techno muzika pumpa do onemoglosti. Na netu je prebral nekaj impresivnih ocen, šparal pol leta in na koncu kupil nekaj PREdobrega. Smile Seveda sem mu sub odkupil nazaj in mu svetoval neko ceneno Yamaho, s katero je bil seveda močno navdušen. Jah, okusi in pa pričakovanja so različna ...

Vili
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
Stran 3 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe