Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

DVD player, ojačevalec, 2.1 zvočniki

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mišolin



Pridružen/-a: Sob Dec 2008 19:04
Prispevkov: 441
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 20, 2008 19:16    Naslov sporočila: DVD player, ojačevalec, 2.1 zvočniki Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

razmišljam o nakupu 2.1 sistema in sem ugotovil, da večina stereo ojačevalcev nima izhoda za sub. Receiverji imajo, stereo pa ne. V glavnem,
ker nameravam sistem uporabljati tudi za gledanje filmov in ga morda nekoč v prihodnosti nadgraditi v surround, sem se odločil za nakup marantzovega dv7001 dvd playerja - http://www.marantz.com/new/index.cfm?fuseaction=Products.Product&cont=eu&bus=hf&prod_id=3667&series=comp&type=dvd.

Če sem prav razumel navodila in fotko zadnje strani, potem ima ta player ločen izhod za sub. Kar me zanima, je sledeče: lahko ta player vežem na
stereo ojačevalec, da poganja glavna zvočnika in uporabim njegov izhod
za sub za aktivni woofer? Bo tudi pri stereo posnetkih na CDjih oddajal
signal na tem kanalu ali je to rezervirano le za večkanalne posnetke na DVDjih oz. drugih formatih?

Če ima mogoče kdo kakšno dobro priporočilo še za potencialno kombinacijo zvočnikov in ojačevalca, bom zelo vesel vsakega predloga. Odločil sem se, da najprej kupim dvd player, ker trenutno nimam na ničemer poslušati glasbe oz. gledati filmov. Ostalo lahko še malce počaka.

Hvala za komentarje!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aleksander



Pridružen/-a: Sob Nov 2008 17:47
Prispevkov: 658
Kraj: Ajdovscina

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 21, 2008 01:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zdravo,

najprej bi ti rad povedal da ne razumem tocno kaj bi ti rad..najprej govoris o stereo ojacevalcu potem pa da bi mogoce enkrat delal sorrund Question

Nabavi receiver...ce si kaj gledal po forumu si verjetno opazil veliko predlogov..
Sam sem pristaš firme Onkyo...tu na forumu imas nekaj ponudb Onkyo receiverjev..
Seveda je glavno vprasanje koliko denarja si pripravljen vložit? Idea
Predlagam ti da ne šparaš pri receiverju...
Predlog iz moje strani je ONKYO tx-nr905
Je pa samo se eden in sicer na technotopu srebrne barve...ta model gre iz serije in je zato tam cena zelo ugodna...ali pa mogoce model 875 Arrow poglej si na stran od ONKYO(v ponudbi pa ga ima PCGiga)
cena je zelo dobra!!!
Drugace pa si poglej malo po forumu je veliko tem odprtih na tak oziroma podoben račun Wink
Najbolje je da poves koliko si pripravljen v vse vložit,potem bo vsem veliko lažje ti kaj svetovat... Cool
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
mišolin



Pridružen/-a: Sob Dec 2008 19:04
Prispevkov: 441
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 21, 2008 02:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hm, mogoče nisem bil čisto jasen. Confused Za začetek bi si rad sestavil stereo sistem z dodatnim subom. Zato tudi sprašujem, če je možno sub povezati direktno s tem playerjem, in če bo zadeva funkcionirala pri predvajanju navadnih cdjev, ki nimajo posebej posnetega kanala za sub? Primarno mi je pomembno poslušanje cdjev in za nek kvaliteten 5.1 ali celo 7.1 sistem trenutno nimam ne prostora ne denarja, zato bi rad začel z dobrim stereo kompletom. Surround je bolj dolgoročna vizija. Torej receiver in dodatni zvočniki so bolj stvar prihodnosti, ampak player mora brat tudi dvdje, ker rad kdaj pogledam kakšen koncert in film, pa tudi če ju omejim na stereo varianto.

V okviru mojih finančnih zmožnost (ca. 2000 € za ojačevalec + zvočnike) pa se mi zdi težko najti kombinacijo, ki bi dala poleg sicer super zvoka tudi tako poln bas, kot ti ga da sub (hvaležen bom vsakomur, ki me spreobrne v tem mišljenju Wink ). Saj ga načeloma tudi sicer lahko pogrešam, ampak pri kakšnem finem jazzu ali pa kaki eksperimentalni elektroniki je pa prijetno imet malo več podpore, ki se tudi čuti, ne samo sliši. Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aleksander



Pridružen/-a: Sob Nov 2008 17:47
Prispevkov: 658
Kraj: Ajdovscina

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 21, 2008 02:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za ta dnar lahko komot kupiš dobr receiver in par zelo solidnih zvocnikou...
Si si kaj pogledau Onkyo receiverje?
Kupis model ki gre iz serije in ga dobis res ugodno...sam s tem je pametno pohitet dokler je se kje kak na raspolago!
Technotop oglasuje tu gor nekaj dobrih varjant...
To pa da stereo ojacevalci ponavadi nimajo izhoda za aktivni sub ne drzi,mislim da mi moral imeti skoraj vsak novejsi to moznost...ta dvd ki ga gledas,pa po moje ni vreden tega denarja(800$)raje ulozi 3/4 tega denarja v receiver in zvocnike in kupi DVD za okrog 200 eurou...technotop ma akcijo dv-sp504E in je super cena poglej si!!sam sem pravkar kupil ta model in sem zelo zadovoljen..
Bolje da vzames receiver ce mas namen enkrat delat sorround,zaenkrat pac mas 2 zvocnika in pocasi dograjujes..tako pot sem tudi sam ubrau...


Ce pa si tako preprican v stereo...ena dobra resiteu http://www.rotel.com/UK/products/ProductDetails.htm?Id=11
in pa vse v tej smeri Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
mišolin



Pridružen/-a: Sob Dec 2008 19:04
Prispevkov: 441
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 21, 2008 12:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, zaenkrat bi res kr ostal na stereo, ker se moja prostorska situacija vsaj nekaj let najbrž še ne bo spremenila. Strinjam se tudi, da omenjeni dvd player nikakor ni vreden 800 $, ampak, polovico te cene pa je. Laughing Onkyo receiverje poznam samo starejše in še to osnovne modele, ampak na splošno me vsi receiverji puščajo v dvomih. Se mi zdi, da ko jih prvič priključiš, se čisto navdušiš, ker imaš zvoka polno glavo, ampak čez nekaj časa ti prične to najedat in opaziš, da tisto, kar si prej mislil, da je polnost, so v resnici zabrisani detajli. Rolling Eyes Vsaj take so moje izkušnje, ampak nekih strašnih hi-end receiverjev še nisem preizkusil, in mogoče bi me tudi tvoj predlagani Onkyo presenetil.

Rotelovi ojačevalci so me sicer vedno očarali, ampak zdaj si mi odprl novo vprašnje: in sicer naj izberem integrirca ali končno stopnjo+preamp? Ker se nekako bojim, da bo druga varianta presegla moj budget...

Kakorkoli že, še vedno iščem odgovor na osnovno vprašanje: Je možno sub vezati direktno na ta dvd player in da zadeva špila na navadnih CDjih? Potem verjetno moraš vedno ločeno kontrolirat glasnost na subu in
na ojačevalcu, kar zna bit zoprno... Confused Hm...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aleksander



Pridružen/-a: Sob Nov 2008 17:47
Prispevkov: 658
Kraj: Ajdovscina

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 21, 2008 13:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mislim da se da..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 21, 2008 14:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Veliko aktivnih subov ima možnost priklopa na navaden cinch izhod, ki ni nujno da je namenjen subwooferju. To ne pride v poštev za kaki tape-out ali line-out kjer je glasnost konstantna, ampak za kak pre-out kot ima veliko ojačevalcev -kjer se glasnost spreminja skupaj z glasnostjo glavnih zvočnikov.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 21, 2008 14:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sicer pa.. pri veliko samostoječih zvočnikih je basa čez glavo. Ni ekako kot sub.. a meni je recimo dovolj. Tudi krokar je pravil da je sub prodal ker je imel dovolj basa na samih sprednjih zvočnikih. Sam si lastim standmounte, pa mi je basa dovolj(pa imam rad bas).

V tem rangu dobiš že kar veliko... Kakšen močnejši Rotelov ojačevalec(ker si zgoraj omenil da ti je všeč), ki se lepo dopolne z kakimi b&w. No, pa ne samo z bowersi.. ampak to mi je prvo padlo na pamet.

V tem rangu dobiš B&W 683 skupaj z kakim rotelom, pa bo špilalo da bo veselje. Ni pa to spet edina kombinacija, in mogoče se ti bo zdelo to preveč trdo zveneče.

Za ta denar bi se jaz osebno odločil za dynaudio+NAD.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mišolin



Pridružen/-a: Sob Dec 2008 19:04
Prispevkov: 441
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 22, 2008 01:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala lepa obema za predloge, sedaj mi je malo bolj jasno v kateri smeri naj razmišljam. B & W sicer malo poznam po zvoku (ne sicer floorstanderjev, ampak male bratce Smile) ampak sem jih na žalost poslušal v nekem sistemu, ki po mojem ni bil najboljše sestavljen pa se mi zato niso zdeli ravno posebni, verjamem pa, da se v njih skriva več, kot sem imel priložnost slišati. Dynaudio pa so mi popolna neznanka. Kje pri nas bi se jih pa dalo poslušat? Imamo zastopnika ali je treba kaj v tujini poiskat? Mogoče kakšne osnovne smernice, kako zvenijo v primerjavi z B & W serijo 600 ali pa recimo DALIjevimi Ikon 7? Ikoni so mi bili ful simpatični v skoraj vseh pogledih, ampak na bas področju so pa definitivno prenežni - nobene drame, nobenega vznemirjenja. Mogoče pa enostavno pričakujem preveč... Embarassed
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
xray80



Pridružen/-a: Sob Maj 2008 19:01
Prispevkov: 291
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 22, 2008 09:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Dynaudio zvočnike prodaja Dare v Inteku. (Kranj)
http://www.intek.si/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 22, 2008 09:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Dynaudio imajo ogromno definicije v basih. Pojdi poslušat v intek.. boš presenečen že nad malimi škatlicami.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mišolin



Pridružen/-a: Sob Dec 2008 19:04
Prispevkov: 441
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 23, 2009 20:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Rad bi se zahvalil vsem za predloge. Malo sem preposlušal različne variante in se na koncu odločil za Sonus Faber Concerto Domus. Od vsega slišanega so mi preprosto igrali najbolj ušesu prijetno. Kranj mi je malce od rok, tako da Dynaudio nisem preizkusil. Mogoče kdaj drugič. V glavnem: pravo presenečenje sem doživel po kakih desetih dneh, ko sem jih prinesel domov. Ko so se malo uigrali, sem imel basa toliko, da sem moral celo stanovanje obrnit na glavo, da sem našel eno pozicijo, kjer sem jih umiril. Very Happy In to iz enega parčka 18 cm enot! Sedaj, ko imajo dovolj prostora okoli sebe, jih je pa res užitek poslušat. In željo po subu sem upokojil, morda za vedno...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 23, 2009 20:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Super zvočniki:)
Imajo sicer bolj malo detajla, a so zato ful prijetni za poslusat. So pa res malo bass heavy, ampak to ni neka huda ovira. Je skoraj prej zaželjeno:)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mišolin



Pridružen/-a: Sob Dec 2008 19:04
Prispevkov: 441
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 23, 2009 21:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, se strinjam, da definitivno niso najbolj transparentna stvar na tem planetu, ampak mene so kljub temu spreobrnili do te mere, da sem začel resno poslušat klasiko. Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 23, 2009 21:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bi rekel da nimajo nekih hudih lukenj v celotnem spektru. So pa izjemno prijetni za poslušat. Jaz sem nekaj časa resno razmišljal o njih(mislim da celo po nasvetu na tem forumu da sem jih šel poslušat).

Ti jih kar malo zavidam:)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe