Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

USB kabli
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 11, 2012 14:43    Naslov sporočila: USB kabli Odgovori s citatom

Oj družba!

Zanimajo me vaša mnenja, izkušnje, razmišljanja v zvezi usb kablovja pri audio uporabi, torej povezavi računalnika z usb dacom. Vidim da so nekateri proizvajalci že pred časom začeli nudit kao audiofilske usb kable za precej več denarja od običajnih. Ste primerjali kakšnega boljšega napram običnem? So slišne razlike? Se splača investirat v boljši usb kabel? Mogoče kdo usb kablovje izdeluje celo sam?

Katerega bi priporočili vi?

Zaželjene slike zanimivih modelov ki se nudijo na tržišču, povezave do testov, raznih mnenj tako velikih imen s področja audia kot uporabnikov z drugih audio forumov ki se vam zdijo interesantna ali poučna,... skratka vse zanimivo na to temo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
pasuljaris



Pridružen/-a: Pet Apr 2009 22:13
Prispevkov: 1526
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 11, 2012 17:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pred leti, ko sem še uporabljal USB povezavo z DAC, sem "navadni" kabel za 3 evre zamenjal z malce boljšim (cena cca 15 evrov) in zvok se je izboljšal.
To mi je dalo vzpodbudo za še čim boljšim, vendar takrat nisem našel ničesar v rangu do 100 evrov, kar bi se dalo kupiti, tako da drugih izkušenj nimam.
_________________
Usoda se igra s človekom, človek pa igra na trobento.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 11, 2012 21:04    Naslov sporočila: Re: USB kabli Odgovori s citatom

audiofill je napisal/a:
Oj družba!

Zanimajo me vaša mnenja, izkušnje, razmišljanja v zvezi usb kablovja pri audio uporabi, torej povezavi računalnika z usb dacom. Vidim da so nekateri proizvajalci že pred časom začeli nudit kao audiofilske usb kable za precej več denarja od običajnih. Ste primerjali kakšnega boljšega napram običnem? So slišne razlike? Se splača investirat v boljši usb kabel? Mogoče kdo usb kablovje izdeluje celo sam?

Katerega bi priporočili vi?

Zaželjene slike zanimivih modelov ki se nudijo na tržišču, povezave do testov, raznih mnenj tako velikih imen s področja audia kot uporabnikov z drugih audio forumov ki se vam zdijo interesantna ali poučna,... skratka vse zanimivo na to temo.


po naročilu naredil enega...USB A to B....žal ni testiran...če te zanima , pošlji addresso na ZS in ga dobiš na testing....ZZ
_________________
šoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
igor0203



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 12:33
Prispevkov: 638
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 11, 2012 21:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

To bi pa tudi mene zanimalo Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 11, 2012 22:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP
Včasih ste prav "neracionalni" v "samogradnjah" ... Za par 10€ dobiš že zelo soliden kabel ... Da bi tekali za ta denar okoli za "materialom" pa še narest ga je treba Laughing Wink
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 11, 2012 22:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ajka je napisal/a:
LP
Včasih ste prav "neracionalni" v "samogradnjah" ... Za par 10€ dobiš že zelo soliden kabel ... Da bi tekali za ta denar okoli za "materialom" pa še narest ga je treba Laughing Wink


a moraš biti "svakom loncu poklopac"....par 10 evrov je zelo širok pojem...včasih je dobro vklopiti ABS...ali pa vsaj malo dvignuti ročno...
_________________
šoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 11, 2012 23:41    Naslov sporočila: Re: USB kabli Odgovori s citatom

fjaka je napisal/a:

po naročilu naredil enega...USB A to B....žal ni testiran...če te zanima , pošlji addresso na ZS in ga dobiš na testing....ZZ


Slej ko prej bom nabavil nov dac, ki poleg ostalega premore tudi usb vhod. To konekcijo sem ves čas odklanjal saj ni bila iznajdena s streamanjem glasbe v mislih. Pravzaprav je bila še par let nazaj zaradi preveč problemov proglašena za kao mrtvo kar se visokokvalitetnega streamanja hi-res formata tiče. No s pojavom novega usb čipovja se je situacija obrnila na glavo in to zdaj obvlada že marsikateri dac. S tem je začel usb mikati tudi mene, sploh odkar sem pred časom slišal eno luštno usb kombinacijo.

Zaenkrat dokler še nimam primernega daca bi se ti lepo zahvalil za ponudbo. Se samo informiram, pa tudi ostalim ki vstopajo na to pot bodo prav prišle informacije, da vnaprej vemo kaj nas čaka s usb kablovjem. Ko nabavim dac pa te kontaktiram. Hvala! Razz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 12, 2012 00:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

fjaka je napisal/a:
ajka je napisal/a:
LP
Včasih ste prav "neracionalni" v "samogradnjah" ... Za par 10€ dobiš že zelo soliden kabel ... Da bi tekali za ta denar okoli za "materialom" pa še narest ga je treba Laughing Wink


a moraš biti "svakom loncu poklopac"....par 10 evrov je zelo širok pojem...včasih je dobro vklopiti ABS...ali pa vsaj malo dvignuti ročno...


LP

Ja, za to je pa "forum" a ne ... ... Eni na ABS, drugi gas do konca, tretji pa stalno ročna gor ... ... ...


3m kabla za cca 40 €, se pa res splača, ga sam delat Laughing
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
jože



Pridružen/-a: Sre Dec 2009 18:30
Prispevkov: 318
Kraj: Jesenice

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 12, 2012 00:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kar se tiče USB kabla in DACa je moje mnenje, da je pri nabavi USB DACA treba paziti, da ima DAC, asinhroni clock. Tako odpade potreba po zelo kvalitetnem beri dragem USB kablu.
Sam še nimam USB DACa, sem pa zasledil, da taki DACi obstajajo in bom na to pozoren, ko me zgrabi kakšna nakupovalna "mrzlica". Confused
L.p. Jože
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 12, 2012 09:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ajka, tale usb kabel na sliki izgleda luštno. Lahko prosim poveš za kateri model gre in kje se to nudi za 40 eur.

Hvala!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 12, 2012 09:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kot zlato pravilo je veljalo, da če že usb, potem čim krajši. No, pri prijatelju je bilproblem ta, da je bilo treba od računalnika do dac-a premostiti več kot 10 m. Ker nikakor nisno našli ustrezne brezžične povezave za usb signal (dongl), smo kupili v računalniški trgovini 15 metrski usb z repiterjem in to za cca 25 evrov. Kabel je zelo solidno narejen, dvakrat oklopljen, debel za moj mezinec.
Omenjeni kabel smo nato primerjali z dobrim kablom dolžine 1m in roko na srce, razlika je bila tako majhna, da je bilo potrebne kar malo domišlije.
Res pa je, da celoten sistem ni ravno neka vrhunska audiofilska veriga. Gre za verigo: PC-15m usb-Onkyo ND S1 dock-spdif v Onkyo 805 receiver-Qued Silver anniv. zvoč.kabel-KEF sateliti 3005 SE + Subw.
Glasba je v glavnem klasika, v itunes in flac formatih, playerja pa itunes in winamp. Dela brez najmanjših težav, v veliko zadovoljstvo lastnika.

LpM.
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 12, 2012 09:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zelo dolgo sem bil na QED "no name" zvočniških, ki sem jih nekoč davno vzel pri Kuzmi in kasneje na QED SA, njihovih "QED kopijah"(ki to dejansko niso, so dokaj drugačni) in QED SA je izjemno muzikaličen in "odpuščajoč" kabel z lepim in obilnim zgornjim basom, ki mu v spodnjem spektru malo šepa kontrola basa, plus, stereo se izriše kot malce mono-stereo, kar sploh ni moteče, prej nasprotno, vse dokler ne greš na kak bolj konkreten kabel.

Marsičesa ne "spusti čez", kar je fajn pri modernih mid fi sistemih, ki "marsičesa" v zvočnem spektru ne "znajo" podat OK, plus, take sisteme naredi muzikaličnejše kot so v resnici, kar za mid fi sisteme sploh ni slabo.

Skratka, zelo, zelo posrečen kabel srednjega razreda z konkretnim vintage karakterjem, kar je fajn, saj ravno v tem razredu muzikalični kabli niso ravno pogosti.
_________________
Great people talk about ideas, average people talk about things, small people talk about other people.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
alenvprekršku



Pridružen/-a: Pet Nov 2008 14:09
Prispevkov: 890
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 12, 2012 10:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mestn, ali ti sploh veš v kateri temi pišeš?
_________________
B&O Fan in audiofil z OKM!
... it's not just about what your equipment does, it's about how it makes you feel.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
stormsonic



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 2:00
Prispevkov: 764
Kraj: MB

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 12, 2012 10:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kolikor spremljam, so z različnimi kabli minimalne zvokovne razlike. Prisegajo na krajše USB kable in z odstranjeno žico za napajanje (+5V).
Nimam pa nobenih praktičnih izkušenj.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dr.sah



Pridružen/-a: Sob Sep 2008 21:41
Prispevkov: 1403
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 12, 2012 10:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

jaz sem kupil na ebayu en srebrn kabel, dolg kake 0,5m. Zadeva je povsem OK. Ko najdem link, ga prilepim.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4  Naslednja
Stran 1 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe